Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Moskova’da Gezilecek Yerler

Rusya’nın başkenti olan Moskova, yüz ölçümü bakımından küçüktür. Ancak buna rağmen çok kalabalık bir şehir olarak bilinir. Oka ve Volga Nehirleri arasında kurulmuştur. Doğu Avrupa’da en önemli politik ve siyasi işlerin olduğu yer olarak adı duyulur. Küresel bir şehir olarak tanınır. Her yıl binlerce insanı ağırlayarak bu tezin arkasında duruyor.

Moskova kentine gelindiği zaman yapılacak pek çok şey, görülecek pek çok alan vardır. Zengin mutfağı ile de ünlü olan bu yere gelmek için sabırsızlanan binlerce insan bulunuyor. Tarihi dokusu ile farklı bir atmosfer yaşatan Moskova, transit ulaşım ağı üzerinde yer alıyor. Yer altı taşıma sistemleri, metrosu, demir yolu ağı ve çok sayıdaki havalimanı ile ulaşımın geliştiği bir yerdir. Gelmek isteyen kişiler için ulaşım sıkıntısı çekmeyeceği aşikârdır.

Kızıl Meydan

15. yüzyıldan günümüze kadar gelen ve sayısız idam olaylarına tanıklık etmiş bir meydandır. Taş kesme yolları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çeşitli gösteri ve törenlerin yapıldığı bir meydandır. Şuan Kızıl Meydan denilse de asıl adı Krasnaya’dır. Eski Rusça dilinde güzel anlamına gelen bu kelime, sonralarda değişerek kızıl ismini alır. Bu meydan üzerinde alışveriş merkezlerini, çeşitli anıtları görmeniz muhtemeldir.

Kremlin Sarayı

12. yüzyılda ahşap malzemelerden imal edilen Kremlin Sarayı, Moskova Nehrinin kuzeyinde yer alıyor. Sarayın etrafında 2 km uzunluğundan daha fazla olan koruma duvarları yer alıyor. Saray içerisinde yer alan Büyük Ivan Çan Kulesi gösterişi ile görenlerin ilgisini çekiyor. Devletin yönetildiği bir yer olarak anılıyor.

Bolşoy Tiyatrosu

Joseph Bove tarafından Neoklasik bir tarz ile inşa edilen bu tiyatro, 1776 senesinde ortaya çıktı. Tiyatro oyunları, gösteriler hep bu alanda yapıldı. 1918 senesinden bu yana ise Bolşoy Müzesinin belli bir alanı müze olarak turistler için kullanılıyor. Tiyatro içerisine giriş ücretli olup çok yüksek bir miktarda ödeme talep edilmez. Hatta Salı, Çarşamba, Cuma günleri saat 11.30 olduğunda Bolşoy Tiyatrosunun tarih filmini izleyebilirsiniz.

Gorky Park

Moskova’ya gelince mutlaka gezmeniz gereken bir parktır. Moskova Nehri kenarında yer alan bu park, yeşil alanları ile dinlenebileceğiniz bir alanda kuruludur. Çocuklar ve yetişkinler için farklı alanlar bulunan bir yerdir. İçerisinde atlara binebilir, bungee juming yapabilir, tekne ile gezebilirsiniz. Çocuklarınızı lunaparka getirerek eğlenceli saatler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda spor yapmak için de tesisi bulunuyor. Kış aylarında gelecekseniz kesinlikle buz pistinde eğlenebilirsiniz. Yazın ise plajında serinlemeniz mümkündür. Aynı zamanda tarihi binaları ile de içerisinde farklı bir atmosfer yaşayacağınız bir alandır.

Moskova Uçak Bileti

Moskova şehri politik ve siyasi yönden de pek çok etkileşimin olduğu bir yerdir. Bu yüzden devamlı olarak uçuşların gerçekleştiği görülüyor. Bu yüzden de uçak bileti almak için çok önceden hareket emeniz tavsiye ediliyor. Aksi halde istediğiniz tarihler için uçak bileti bulmanız mümkün değildir.

Avantajlı Seyahat internet adresine girerek uçak bileti bilgilerine ve uçak bileti fiyatlarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada kalkış yerinizin seçimini doğru yapmanız önemlidir. Çünkü bazı hava yolu şirketleri Moskova’ya sefer düzenlemiyor. Ve bu durumda bulunduğunuz yerin dışında bir ilden seyahat etmeniz gerekebiliyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etmekte fayda vardır. Gaziantep ilinden gelecek kişiler Gaziantep – Moskova uçak bileti işlemlerini internet üzerinden yapabilir.

Hangi Havayolları Moskova’ya Uçuş Gerçekleştiriyor?

Moskova şehrine uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketleri arasında China Eastern, Air France, Aeroflot Havayolları yer alıyor. Bu hava yolu şirketlerinin internet adreslerini ya da yakınlarınızdaki şubelerini ziyaret ederek Moskova’ya uçuş bileti satın alabilirsiniz.

Son zamanlarda yapılan fırsatlardan faydalanarak Moskova’ya uçuş bileti satın alabilir ve şehrin tüm güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep – Moskova uçak bileti satın alarak Moskova üzerine uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlardan yararlanma hakkınızda bulunuyor. Bu sayede uygun fiyata Gaziantep ilinden Moskova şehrine uçuşunuz gerçekleştirilir.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız Moskova Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Moskova şehrine giderken aktarmasız olarak gitmek isteyen turist sayısı çok fazladır. Zaman kaybı yaşatan aktarmalı uçuşlar, çoğu yolcu tarafından çok sevilmiyor. Bu yüzden de uçak bileti satın alırken Moskova’ya aktarmasız olan hava yolu şirketleri tercih edilmelidir.

Türk Hava Yolları, Aeroflot, Pobeda, U Tair, Azur Air, Red Wings, Nordwind Airlines, Pegasus Airlines veya Flypgs gibi hava yolu firmaları aktarmasız olarak Moskova’ya sefer düzenliyor. Uçak bileti satın alacağınız zaman bu firmalardan birini seçmeniz halinde daha kısa süre içinde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avantajlı Uçak Bileti

Son zamanlarda gelişen ilişkiler nedeni ile ve şehrin tarihi bir yer olması nedeni ile sayısız turistin gözdesi olan Moskova, uygun fiyata bilet olanağı sunarak kişileri kendine çekiyor. İzmir – Moskova uçak bileti satın alarak yapacağınız uçuş sırasında erken rezervasyon yaptırmayı unutmamanız önemli bir konudur.

Ticari ilişkiler için iş seyahatinin yüksek olduğu bu ilden Moskova’ya gidecek olan kişiler, İzmir – Moskova uçak bileti satın alırken avantajlı olup olmadığına da dikkat ediyor. Ani gelişen iş seyahatlerinde bile avantajlı fiyatlardan yararlanmak mümkündür.

En Uygun Moskova Uçak Bileti

Moskova uçak bileti fiyatları sanılanın aksine çok da yüksek değildir. Çoğu hava yolu şirketi müşteri sayısını arttırmak, hizmetlerinden yararlandırmak için indirimli fiyatlar üzerinden Moskova’ya uçma olanağı sağlıyor.

Hal böyle olunca da Moskova uçak bileti fiyatları ile de gönülleri mutlu etmeye yetiyor. Gezmek amacı ile alınan uçak biletinde indirim olması kişilerin bütçesini sarsmıyor. Bu durum da kişilerin seyahatten ve geziden daha fazla keyif almasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bütçelerini de korumuş oluyorlar.

Türkiye’den Moskova’da Direk Uçuş Hangi Şehirlerden Bulunmakta?

Türkiye’den direk olarak Moskova’ya uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımızın, İstanbul – Moskova uçak bileti başta olmak üzere, İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Adana, Gaziantep illerinden direk uçuş sağlamaları mümkün. Yaz aylarında bu şehirlerin alternatifi olarak Muğla ve Samsun gibi illerde uçuş seferlerine açılmaktadır.

Ucuz Moskova Uçak Bileti Ne Zaman Satışa Açılmaktadır?

Rusya uçak bileti ve Moskova uçak bileti sorgulamalarında sefer ve gün gibi tarih yoğunluğu fark eden durumlarda Moskova ucuz uçak bileti fırsatları kampanyalar şeklinde satışa sunulmaktadır. Yoğun talep ve istek doğrultusunda erken biletleme yapmanız durumunda kampanyalı Moskova uçak bileti alabilirsiniz. Alternatif olarak en ucuz Rusya uçak bileti, Rostov uçak bileti veya St. Petersburg uçak bileti işlemlerinde bulunarak Moskova’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Moskova Havalimanı Ulaşım

Amaç ne olursa olsun Moskova uçak bileti THY ile aktarmasız şekilde imkân sağladığı için çok avantajlıdır. Şehre ulaşmak için pek çok otobüs, metro hattı ve taksi hizmet veriyor. Düşük maliyetler ile tercihinizi birinden yana kullanabilirsiniz. Böylece dakikalar içinde havalimanına ulaşmanız mümkündür.

Şehir içinden havalimanına ulaşımın önemli olduğu kadar uçuş için de önemli olduğu bilinmelidir. Moskova uçak bileti THY ile yeterince rahattır. Yolcuların her türlü hizmeti zamanında karşılanıyor.

Moskova Vnukovo Havalimanı

Moskova’da yer alan Vnukovo Havalimanı, son zamanlardaki gelişmeler neticesinde sefer sayısını artıyor. Özellikle ülkemiz ile yapılan ilişkiler neticesinde Türk turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Moskova şehrine gezi, konaklama ya da iş seyahati gelecek olan kişiler Moskova Vnukovo Havalimanı üzerinden şehre ulaşım sağlıyor. Şehir merkezinden de havalimanına olan uzaklık çok olmamakla birlikte ulaşım ağı oldukça geniştir.

Vnukova Havalimanı aracılığı ile pek çok insan şehre gelebiliyor. Havalimanı içinde bulunan yeme ve içme alanları ile de misafirlerini en iyi şekilde ağırlıyor.

Moskova Vnukovo Havalimanı Ulaşımı

Moskova Vnukovo Havalimanında ulaşım çok rahattır. Ucuz uçak bileti almanız halinde havalimanına dilediğiniz zamanda gelebilirsiniz. Şehrin çok uzağında olmayan bu havalimanı, konumu ve ferahlığı ile de misafirlerine yetiyor.

Havalimanına gelmek için ucuz uçak bileti almanızın yanı sıra havalimanına ulaştığınızda şehir içi araçları da oldukça ucuzdur.