Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Adana Gezilecek Yerler

Sabancı Merkez Camii

Adana'da merkez parkının güneyinde ve Seyhan nehrinin batı kıyısında 1998 yılında yapımı tamamlanan 28,500 kişiyi barındırabilen mükemmel bir camidir. Bu camii ayrıca orta doğunun en büyük camilerinden biri olarak bilinir.

Tarihi Büyük Saat Kulesi

Türkiye'nin en uzun saat kulesi olan Tarihi Büyük Saat Kulesi’nin uzunluğu 32 metredir. Bu tarihi saat kulesi Adanın Seyhan ilçesinde bulunup ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir

Taşköprü

Adana ziyaretlerinizde gezmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında Taşköprü gelir. Bir Roma İmparatoru olan Hadrian tarafından inşa ettirilmiş bir köprü olan Taşköprü, Adana’da Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlamaktadır. Adana’nın simgelerinden biri haline gelmiş olan Taşköprü, 310 metre uzunluğundadır. Ayrıca Harun Reşit tarafından yapılan bazı eklemeler ile köprü Adana Kalesi ile birleştirilmiştir. En son 1949 yılında restore edilmiştir.

Yılan Kalesi

İpek Yolu üzerinde yer alan Yılan Kalesi, Orta Çağda inşa edilmiştir. Bu dönemde gerçekleştirilen haçlı işgalinde Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Kale oldukça sark kayalıkların üzerine inşa edilmiştir. Sanatsal olarak oldukça önemli bir tarihi eser olma özelliği taşımaktadır. Kalenin eski adı Govara’dır. 17.yüzyılda burayı ziyaret eden Evliya Çelebi kaleye Şahmeran ismini vermiştir. Sonraları ise Yılan Kalesi olarak anılmaktadır. Adana uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle gezmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ulu Camii

1513 yılında Ramazan oğlu Halil Bey tarafından inşa edilmiş olan Ulu Camii Selçuklu, Osmanlı ve Memlüklü dönemlerine ait izler taşımaktadır. Önceleri küçük bir beylik olan Ramazanoğulları burada küçük bir Mescid yaptırmıştır. Daha sonra beyliğin büyümesi ile mescidin yeterli kalmaması nedeniyle cami bugünkü büyüklüğüne sahip olmuştur. Mükemmel bir mimariye sahip olan Ulu Camii Çok önemli bir değere sahiptir.

Adana Hakkında

Adana, Seyhan nehri kıyılarında kurulan eski medeniyet yerleşimleri arasında yer almaktadır. Adana hakkında uygar medeniyet ve yeni yerleşim göstergelerine göre düzenli bir şehir incelemesi görülmektedir. Tarihi iklim modeli ile güney ve doğu arasında kıta görevi olarak da en fazla ziyaretçi alan şehirler arasında bulunmaktadır. Adana ulaşım ve taşımacılık alanlarında da en fazla geçiş alanı oluşturan iller listesinde yer alıyor. 
Adana Uçak Bileti

Türkiye'de ulaşım ağının en fazla tercih edilen şehirleri arasında yer alan kente hızlıca ulaşım sağlamak için Adana uçak bileti veya Adana uçak bileti fiyatları sorgulaması ile kısa ve hızlı bir şekilde bilet görüntülemesi yapabilirsiniz. Adana uçak bileti seçeneklerinde en karayolu ve otobüs gibi uzun süren seyahatlere alternatif olarak havayolu taşımacılığı gelmektedir.

Adana Uçak Bileti

Tüm hava yolları seçeneklerini karşılaştırarak Adana uçak bileti ve Adana bilet sorgulaması yaparak hızlıca uçak bileti satın alabilirsiniz. 7 gün 24 saat online uçak bileti tercihleri ile beraber Adana uçak bileti telefon ve destinasyon gibi seçenekleri hızlıca sorgulayabilirsiniz. AvantajliSeyahat.com web adresinde bulunan akıllı bilet sorgulama sistemi ile beraber yukarıda yer alan bilet arama motoru ile hızlıca Adana uçak bileti rezervasyonu sorgulayabilir veya 0 850 303 82 80 çağrı merkezimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.  

Hangi Hava Yolları Adana Şehrine Uçuş Gerçekleştirmektedir?

Adana uçak bileti seçeneklerinde çok seçkin hava yolu ve popüler şehirlerden direk ve aktarmalı olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Türk hava yolları ( THY ), Anadolujet, Pegasus Havayolları gibi pek çok havayolları uçuş seferi düzenlenmektedir. 

Hangi Şehirlerden Adana'ya Uçuş Seferi Düzenlenmektedir?

Yurt içi ve yurt dışı uçak bileti seferleri ile direk ve aktarmalı olarak uçuşlar düzenlenmektedir. İstanbul Adana uçak bileti, İzmir Adana uçak bileti, Adana Samsun uçak bileti gibi birçok destinasyon ile karşılıklı olarak uçuş seferleri gerçekleşmektedir. Adana şehrine yakın olan iller arasında bulunan Mersin ve Osmaniye gibi il ve ilçelerden de direk olarak havalimanı tercihi olarak kullanılan Adana havalimanı yer almaktadır.

Adana Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Adana uçak bileti fiyatları için yukarı da yer alan uçak bileti arama kontrol ekranın sorgulama ve rezervasyon seçeneklerini terchi edebilirsiniz. Adana uçak bileti fiyatları tarih, saat veya diğer tarifeli tercihlere göre değişim gösterebilir. Genel olarak Adana uçak bileti fiyatları promosyon sınıftan satışa sunulmaktadır.

Adana uçak bileti sınıfları: Promosyon uçak bileti, Ekonomi uçak bileti, Business uçak bileti sınıfları ile uçak bileti sorgulama işlemi sağlanmaktadır.

Adana Şehrinden Direk Uçuş Yapılan Yurt İçi Şehirler Hangileridir?

Adana kentinden direk uçuş yapılan yurt içi şehirleri başlıca, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti, Trabzon uçak bileti, İzmir uçak bileti, Samsun uçak bileti ve daha çoğu şehre direk uçuş gerçekleştirilmektedir. Aktarmalı olarak uçuş seferleri her gün farklı destinasyonlara olmak üzere düzenlenmektedir.

Adana Yurt Dışı Uçak Bileti ( Direk Seferler )

Adana uçak bileti seçiminde Adana yurt dışı uçak bileti olarak sorgulama yapacağınız direk seferler, Adana Berlin uçak bileti, Adana Hannover uçak bileti, Adana Beyrut uçak bileti, Adana Münih uçak bileti, Adana Frankfurt uçak bileti ve Adana Stuttgart uçak bileti olarak düzenlenmektedir. Diğer ülkelere aktarmalı olarak uçuş sefer karşılaştırması yapılabilir.Adana Havalimanı


Adana’ya ulaşım sağlamak için farklı seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Hava yolu ve karayolu ile Adana’ya sürekli olarak uçak bileti, otobüs firmaları tarafından seferler düzenlenmektedir. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Adana’ya ulaşım sağlamanız mümkün olurken diğer taraftan bazı şehirlerden tren yolu ulaşımı da mümkündür. 

Adana Havalimanı 

Adana havalimanı veya Adana Şakirpaşa Havalimanı olarak bilenen ulaşım konusunda hava taşımacılığında yurt içi ve yurt dışı ulaşımda en fazla tercih edilen havalimanları arasında bulunmaktadır. Adana havalimanı iç hat uçak bileti ile uçuş seferleri düzenlenmesinin yanı sıra dış hat uçak bileti satışları ile de doğu bölgesinde en çok tercih edilen popüler havalimanları arasında yer alıyor. 

Kent merkezine 5 km uzaklık mesafesinde bulunan Adana Şakirpaşa Havaalanı otobüs ve servisler ile ulaşımınızda kolaylık sağlamaktadır. Adana havalimanı çevresinde bulunan taksi ve minibüs gibi seçenekler ile de havaalanına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Adana havalimanı iç hat ve dış hat bekleme alanı olarak iki farklı lokasyon hizmeti sağlanmaktadır. Havalimanı içerisinde bulunan kontuar bekleme alanı ve chip özel servisleri gibi lounge bölümleri de yer almaktadır. 

Adana Havalimanı Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Adana Şakirpaşa Havalimanı ulaşım seçeneği arasında toplu taşımanın yanı sıra özel araçlarınız ile de ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır. Mersin ve Osmaniye gibi yakın illerin sıklıkla tercih ettiği havalimanları arasında bulunan bu yere HAVAŞ ve özel araçlarınız ile ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

HAVAŞ: Adana ve Mersin, Osmaniye gibi il ve ilçelerden havalimanına hızlıca ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz ulaşım aracı olarak HAVAŞ tercihini kullanabilirsiniz. Havaş araç saatleri gündüz ve gece mesaisi olarak değişim gösterebilir HAVAŞ servis bilgisini detaylı olarak öğrenmek için  servis güzergah ve saatleri sorgulayabilirsiniz.

Taksi: Havalimanı içerisinde yer alan taksi duraklarından yada kent merkezinde yer alan Taksi merkezlerini tercih ederek ulaşmak istediğiniz güzergahları tercih edebilirsiniz.

Adana Havalimanı Uçak Bileti İletişim

Adana Havalimanı uçak bileti iletişim 0 850 303 82 80 veya  0 212 909 96 12 çağrı merkezi/müşteri hizmetlerini arayarak hızlı bir şekilde Adana uçak bileti veya diğer ucuz uçak bileti tercihlerinden faydalanarak bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.