Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Adana Gezilecek Yerler

Sabancı Merkez Camii;

Adanada Merkez Parkının güneyinde ve Seyhan nehrinin batı kıyısında 1998 yılında yapımı tamamlanan 28,500 kişiyi barındırabilen mükemmel bir camidir.Bu camii ayrıca ortadoğunun en büyük camilerinden biri olarak bilinir

Tarihi Büyük Saat Kulesi;

Türkiyenin en uzun saat kulesi olan Tarihi Büyük Saat Kulesi’nin uzunluğu 32 metredir. Bu tarihi saat kulesi Adanın Seyhan ilçesinde bulunup ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir

Taşköprü

Adana ziyaretlerinizde gezmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında Taşköprü gelir. Bir Roma İmparatoru olan Hadrian tarafından inşa ettirilmiş bir köprü olan Taşköprü, Adana’da Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlamaktadır. Adana’nın simgelerinden biri haline gelmiş olan Taşköprü, 310 metre uzunluğundadır. Ayrıca Harun Reşit tarafından yapılan bazı eklemeler ile köprü Adana Kalesi ile birleştirilmiştir. En son 1949 yılında restore edilmiştir.

Yılan Kalesi

İpek Yolu üzerinde yer alan Yılan Kalesi, Orta Çağda inşa edilmiştir. Bu dönemde gerçekleştirilen haçlı işgalinde Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Kale oldukça sark kayalıkların üzerine inşa edilmiştir. Sanatsal olarak oldukça önemli bir tarihi eser olma özelliği taşımaktadır. Kalenin eski adı Govara’dır. 17.yüzyılda burayı ziyaret eden Evliya Çelebi kaleye Şahmeran ismini vermiştir. Sonraları ise Yılan Kalesi olarak anılmaktadır. Adana uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle gezmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ulu Camii

1513 yılında Ramazan oğlu Halil Bey tarafından inşa edilmiş olan Ulu Camii Selçuklu, Osmanlı ve Memlüklü dönemlerine ait izler taşımaktadır. Önceleri küçük bir beylik olan Ramazanoğulları burada küçük bir mescid yaptırmıştır. Daha sonra beyliğin büyümesi ile mescidin yeterli kalmaması nedeniyle cami bugünkü büyüklüğüne sahip olmuştur. Mükemmel bir mimariye sahip olan Ulu Camii Çok önemli bir değere sahiptir.

Adana Hakkında

Adana Seyhan Nehrinin kıyısından Toros Dağlarının güneyinde kurulmuş turistik olarak ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir ve turistik olarak  en başta akla gelir. Seyhan, Yüreğin, Çukurova ve Sarıçam ilçeleriyle beraber 15 ilçe ve belediyesi bulunmaktadır. Adana en uygun uçak biletlerini www.avantajliseyahat.com üzerinden satın alabilir veya  0 (850) 303 8280 numaralı Müşteri Hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Avantajlı uçak biletleri için iletişime geçebilirsiniz. Adana en uygun uçak bileti alırken avantajliseyahat.com adresinden sorgulama yaparak ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz .
Adana Uçak Bileti


Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen kültürel mirasa sahip olan Adana, gezilecek görülecek yerlerinin yanı sıra mutfak zenginliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Şehrin her bir yanına yayılmış olan tarihi eserlerin her biri birbirinden değerli yapılardır. Özellikle tarih sevenler Adana’da birçok noktayı ziyaret etmenin sevincini yaşayabilir. Diğer taraftan ülkemizde çok ünlü olan Adana mutfağının lezzetlerini tadabilir. Adana uçak bileti alarak sizlerde bu mükemmel şehirde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kredi kartınız ile taksit seçeneklerinden yararlanarak avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti satın alabilirsiniz. Adana da bilet bayisi aramanıza gerek yok artık 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Adana'ya uçuş gerçekleştiren havayolları

Adana uçak bileti , Adana en uygun uçak bileti , Adana avantajlı uçak bileti , Adana ucuz uçak bileti , Adana Thy uçak bileti , Adana Türk Hava Yolları , Adana Pegasus uçak bileti , Adana Sunexpress uçak bileti , Adana Anadolujet uçak bileti , Adana Onur hava yolları , Adana onur air uçak bileti , Adana avantajlı seyahat uçak bileti satın al 


Adana'ya Ulaşım


Adana’ya ulaşım sağlamak için farklı seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Karayolu ile Adana’ya sürekli olarak otobüs firmaları tarafından seferler düzenlenmektedir. Türkiye’nin her bir şehrinden Adana’ya otobüs firmaları ile ulaşım sağlamak mümkündür. Diğer taraftan bazı şehirlerden tren yolu ulaşımda mümkündür. En uygun Adana uçak bileti alarak şehre da hızlı bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. Adana merkezine beş kilometre uzaklıkta olan Şakirpaşa Havalimanı ile havayolu tercih edilerek şehre ulaşım sağlanabilir. İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon gibi şehirlerden direk uçak seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca yoğun sezonda Adana’dan Almanya’ya direk uçuşlarda vardır. Adana ziyaretlerinizde en ucuz uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini kullanabilirsiniz. Yapacağınız uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere sorgulamanıza uygun uçak biletleri sunulmaktadır. Her türlü soru ve bilet işlemleriniz içinde 7/24 ulaşabileceğiniz 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleri ve uygun uçak bileti fiyatları ile artık uçak biletlerinizi daha kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.