Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ağrı Gezilecek Yerler

Ağrı Gezilecek Yerler


Ağrı Dağı;

Ağrı denildiğinde akla gelen ilk yer olan Ağrı Dağı 5,137 metrelik yüksekliğiyle Türkiyenin en uzun dağıdır. Bu devasa büyüklükteki dağın %65’i Iğdır %35’i ise Ağrı ilinin sınırları içinde bulunmaktadır. Mükemmel bir manzarası olan bu harika bölgeye ülkemiz ve dünyadan yılda birçok insan ziyarete ve gezmeye gelmektedir Ağrı Dağına en uygun uçak biletini www.avantajliseyehat.com üzerinden satın alabilir veya 0(850) 303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi 7 gün 24 saat arayarak ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.Avantajlı seyehatın tek adresi www.avantajliseyehat.com

 

Ağrı Meteor Çukuru;

Dünyanın en büyük meteor çukuru olan Ağrı Meteor Ç ukuru Doğubayazıt ilçesinde bulunmaktadır. 1982 senesinde bu bölgeye düşen göktaşı 60 metrelik bir dev bir çukur açmıştır.Bu dev çukura her yıl birçok yabancı turist ve bilim insanları uğramaktadır.Ağrı Meteor Çukuruna en uygun uçak bileti www.avantajliseyehat.com üzerinden satın alabilir veya 0(850)303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi 7 gün 24 saat arayarak en ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.Avantajlı seyehatın tek adresi www.avantajliseyehat.com  


İshak Paşa Sarayı

İshak Paşa Sarayı Ağrı’da kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Özel mimarisi ve mükemmel konumu ile kendine hayran bırakan bir yerdir. Çıldır Atabeklerinden Çolak Abdi Paşa tarafından 1685 yılında inşa edilmeye başlanılan saray Küçük İshak Paşa tarafından tamamlanmıştır. Tamamlanma yılı ise 1784 yılına tekabül etmektedir. Ahıskalı ustalar tarafından mimarisi yapılan saray, Doğu ve Batı yönünde inşa edilmiştir ve 7600 metre karelik bir alana kurulmuştur. Birçok odaya sahip olan saray tek, iki ve üç katlı bölgelerden oluşur.

İki ayrı renk taşla örülen minareye sahip tek kubbeli cami farklı bir görünüme sahip olmasını sağlamıştır. Bütün bu mimari özelliklerinin yanı sıra mükemmel bir manzaraya sahiptir. Bu nedenle Ağrı ziyaretlerinizde gezmeden gitmemeniz gereken yerlerden biridir.

Balık Gölü

Türkiye’nin en yüksek rakıma sahip göllerinden biri olan Balık Gölü denizden 2241 metre yüksekliğe sahiptir. Lav seti gölü olan Balık Gölü’nün en derin yeri 37 metredir. Göl aynı zamanda yakın çevre için içme suyu ihtiyacını da karşılamaktadır. Harika bir araziye sahip olması ve mükemmel bir manzaranın bu gölde bulunması ziyaretçilerin her zaman dikkatini çekmiştir. Ağrı uçak bileti alarak burayı ziyaret edebilirsiniz.

Diyadin Kaplıcaları

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan, ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki bu kaplıcalar geniş bir alana yayılmıştır. Yılanlı, Davut, Tunca ve Köprü kaplıcaları olarak günümüzde bulunan bu kaplıca suları insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kaplıcalar karbondioksit gazı, klörür, kalsiyum, bikarbonat, sülfat içermektedir. Çeşitli hastalıklara şifa olduğu düşünüldüğü için insanlar buraya büyük önem vermektedir.

Nuh’un Gemisi

Halk arasında Cudi Dağı olarak bilinen bölgede gemiye benzeyen doğal bir oluşum bulunmaktadır. 1983 yılında Nuh’un Gemisi hakkında çalışmalar daha da hızlanmıştır. Bu bölge hem ülkemiz hem de dünya genelinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Ağrı Hakkında

 Ağrı Hakkında Kısa Bilgi

Adını Ağrı Dağından alan şehir 1834 yılında bucak 1869 yılında ilçe 1927 yılında ise il olmuştur.Tarihte Karakilise,Aret ve Karakilise isimleriyle bilinmektedir.Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehir Türkiyenin en büyük dağı olan Ağrı Dağının bulunduğu şehir olarak bilinmektedir.Birçok tarihi mekan ve bölgeyi içinde bulunduran bu mükkemmel şehrimiz Ağrı için en uygun uçak biletlerini www.avantajliseyahat.com üzerinden satın alabilir ve  0 (850) 303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak  ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.Ucuz uçak biletinde www.avantajlıseyahat.com olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en uygun uçak bileti ayrıcalığı sunmayı sağlıyoruz dilerseniz 3D güvenli ödeme imkanı ile kredi kartınız ile www.avantajliseyehat.com üzerinden uçak biletinizi satın alabilir yada 0 (850) 303 82 80 iletişim numaramız üzerinden satın alabilirsiniz.Avantajli seyahatin tek adresi!

 


Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Uçak BiletiAğrı, Orta Asya’dan Anadolu’ya gerçekleşen göçlerde bir geçiş güzergahı olmuştur. Tarihteki bu rolü nedeni ile oldukça geniş bir kültürel yapıya sahip olduğu gibi farklı birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Kültürel bakımdan çok önemli bir yere sahip olması gezilip görülmesi gereken birçok tarihi yerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ağrı uçak bileti alarak da havayolları ile şehre ulaşım sağlayarak gezi düzenleyebilirsiniz.Dilerseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden en avantajlı uçak bileti satın alabilir.İsterseniz 0 850 303 82 80 Müsteri Hizmetlerimizi 7/24 saat arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.Avantajli Seyahatin Adresi!

Ağrı ucuz uçak bileti , Ağrı thy uçak bileti , Ağrı en uygun uçak bileti , Ağrı Anadolujet hava yolları , Ağrı Türk Hava Yolları , Ağrı Sunexpress Hava Yolları , Ağrı Onur hava yolları , Ağrı onur air uçak bileti , Ağrı sunexpress uçak bileti , Ağrı Atlasjet uçak bileti Ağrı avantajlı uçak bileti Ağrı yurt içi uçak bileti , Ağrı Yurt dışı uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Ağrı'ya Ulaşım

Ağrı’ya Ulaşım

Ağrı’ya ulaşım sadece kara ve havayolu ile sağlanmaktadır. Karayolunu tercih edecekler otobüs seferlerinden yararlanarak şehri ulaşım sağlayabilirler. Ancak batı illerinden ulaşım oldukça uzun süreler alabilmektedir. Bu nedenle havayollarını tercih edilebilir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 6 kilometre uzaklıktadır. En uygun Ağrı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com web adresini kullanabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7/24 arayarak biletleriniz ve havayolları seferleri hakkında merak ettiğiniz bütün soruları yöneltebilirsiniz. Güvenli bilet almak için bizleri her zaman tercih edebilirsiniz.