Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Amasya da Görülmesi Gereken Yerler

                                     

Amasya da Görülmesi Gereken Yerler

Amasya ziyaretinizde mutlaka borabay gölü ve hazeranlar konağını ziyaret etmelisiniz.Şehir Tarihi ve Geçmişe Uzanan Sıradışı Öyküsü ile Mutlaka Sizleri etkileyecektir.Şehir Merkezin En güzel Kısmında sizleri selamlamakla beraber sıcaklığı ile de mutlu edecektir.Amasya Kültürel ve mimari yapısı ile Anadolunun en eski yerleşim yeridir şehirden uzakta bulunan havalimanı geziniz sırasında uzun bir yolculuğa ev sahipliği yapsa gibi görünsede doğal manzarası ile büyülemektedir.Amasya sıradışı ve Bir o kadar da keyifli ve gizemli bir şehir mutlaka her insanın hayatında bir kere de olsa uğraması ve konaklaması gereken güzel bir yapıya sahip.Amasya uçak bileti için 0 850 303 82 80 müsteri hizmetlerini arayarak avantajlı uçak bileti alabilirsiniz.Avantajli Seyahat en güzel uçuşun adresi!

Borabay Gölü;

Amasyanın Taşova ilçesine 25 kilometre yakınlıkta olan göl Borabay köyünün batısındadır.Denizden Yüksekliği 850 metre olan gölün bir diğer adı ise aynalı göldür.Bu  göle aynalı göl denmesinin sebebi ise üzerine gelen ağaçların harika bir manzara olarak görünmesidir. Bu harika göl il merkezine 63 klometre Taşova ilçesine 15 kilometre yakınlıktadır.Ayrıca bu gölün uzunluğu 900 metre genişliği 300 metre derinliği ise 25 metredir.Borabay gölü ve çevresi Bakanlar Kurulu tarafından turizm merkezi olarak ilan edilmiştir.Ülkemizin en çok ziyeretçi çeken bölgelerinden olan Amasya Borabay Gölüne avantajlı seyehatın en güzel yolu www.avantajliseyahat.com ‘dan bilet alabilir ya da 0(850) 303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetleri numaramızı arayıp en avantajlı uçak biletine sahip olabilirsiniz

 

Hazeranlar Konağı;

1865 yılında yapılan yapılan Hazeranlar Konağı Osmanlı dönemin ait olan mobilyaları içinde bulundurarak günümüzdede ziyaretçilerine ev sahpliği yapmaktadır.Amasya Merkezde bulunan Hazeranlar Konağı 157 yıllık tarihi ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin göz bebeklerinden biridir.Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşanın defterdarı Talat Efendiye yaptırılan Konağın ismi burada yaşayan Hazeran Hanımından dolayı Hazeranlar adını almıştır.Amasyanın merkezinde bulunan Hazeranlar Konağı şehir merkezine yürüyüş mesafesi kadar yakın olup ulaşım olarak çok yakındır.Türkiyenin en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Amasya’ya en ucuz uçak bileti için www.avantajliseyehatim.com ‘dan bilet alabilir veya 0(850) 303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetleri numaramızı arayıp en uygun uçak biletini alabilirsiniz. www.avantajliseyahat.com en ucuz uçak biletinin tek adresi!     

Amasya Kalesi

Harşena Dağı üzerinde bulunan Amasya Kalesi bu nedenle Harşena Kalesi olarak da bilinmektedir. Kalenin bulunduğu yer denizden 700 metre yüksekliktedir. Yeşilırmak’tan ise üç yüz metre yükseklikte bulunmaktadır. Kalenin tam olarak kimin tarafından yapıldığı bilinmese de bazı tahminler vardır. Amasya Kalesi’nin Pontus Kralı Mithridates tarafından yapıldığını düşünen tarihçilerin yanı sıra kalenin Kumandan Karsan tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Kalenin çevresi mükemmel bir doğa örtüsüne sahiptir. Hem doğası hem de manzarası ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Aynalı Mağara

Aynalı Mağara kaya mezarları arasında en iyi şekilde işlenmiş ve en iyi şekilde tamamlanmış mezarlardan biridir. Aynalı Mağara düz bir kayaya oyularak ortaya çıkmıştır. 4 basamak çıkılarak mezara ulaşılmaktadır. Mezara Aynalı Mağara denmesinin nedeni ise bu alana güneş ışınlarının gelmesi ile bir yansıma ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle aynalı denmiştir.

Amasya Arkeoloji Müzesi

Tarih severler Amasya ziyaretlerinde Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Oldukça eski bir müze olan Amasya Arkeoloji Müzesi 1925’de kurulmuştur ve çeşitli binalarda tarihi eserleri sergilemeye başlamıştır. 1980 yılında ise şimdiki müzeye taşınmıştır ve hizmet vermeye devam etmektedir. 13 ayrı medeniyete ait eserler müzede sergilenmektedir. Ayrıca müzenin bahçesinde de birçok döneme ait tarihi eserler bulunmaktadır. İlhanlılar dönemine ait olan nazırlık ve emirlik yapan kişilere ait olan mumyalar ise müzede en çok dikkat çeken yerlerden biridir.

 

Amasya Hakkında

  

  Amasya Hakkında


Karadeniz bölgesinde bulunan şehir Anadolunun en eski yerleşim alanı olarakta bilinmektedir.Son verilere göre 329,88nüfusa sahip olan şehirin 7 ilçesi vardır.Borabay gölü ve bunun gibi birçok doğa harikasının bulunduğu Amasya'ya her yıl bir çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.Yüz ölçümü 5,701 kilometre olan Amasyanın komşuları ise Tokat,Yozgat,Çorum ve Samsundur.Şehzadeler şehri olarak bilinen  Amasyaya bu sene toplam 650 bin turis uğramıştır.Amasya için için en uygun uçak biletlerini www.avantajliseyahat.com üzerinden satın alabilir veya   0 (850) 303 82 80 numaralı Müşteri Hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak  ucuz uçak biletinizi satın alabilirsiniz.Ucuz uçak bileti için www.avantajlıseyahat.com olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en uygun uçak bileti ayrıcalığı sunmayı sağlıyoruz dilerseniz 3D güvenli ödeme imkanı ile kredi kartınız ile www.avantajliseyehat.com üzerinden uçak biletinizi satın alabilir yada 0 (850) 303 82 80 iletişim numaramız üzerinden satın alabilirsiniz.Avantajli seyahatin tek adresi!


Amasya Uçak Bileti

Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya, Anadolu topraklarındaki en eski yerleşim yerine sahip olan şehirlerimizde biridir. Hititlerden başlayan medeniyet tarihi günümüze kadar uzanmıştır. Çok eski bir yerleşim yeri olması kültürel bakımdan çok önemli bire yere sahip olmasına neden olmuştur. Diğer taraftan doğal güzellikleri ile de insanların dikkatini çeken bir şehir haline gelmiştir. Amasya uçak bileti alarak da şehri ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden en avantajlı uçak bileti satın alabilir. İsterseniz 0 850 303 82 80 Müşteri Hizmetlerimizi 7/24 saat arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz. Avantajlı Seyahatin Adresi!

Amasya'ya uçuş yapan havayolu hangileri;

Amasya ucuz uçak bileti , Amasya thy uçak bileti , Amasya türk hava yolları , Amasya pegasus uçak bileti , Amasya en uygun uçak bileti , Amasya atlasglobal uçak bileti , Amasya anadolujet uçak bileti , Amasya sunexpress uçak bileti , Flypegs , Amasya onur hava yolları Onurair , Amasya bilet bayisi aramanıza artık gerek yok Amasya uçak bileti telefon 0 850 303 82 80 çağrı merkezini arayarak avantajlı uçak bileti satın alabilirsiniz avantajliseyahat.com üzerinden kredi kartınız ile taksit seçeneklerinden yararlanarak size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz tüm hava yollarının tek adresi!

Amasya'ya Ulaşım

Amasya’ya Ulaşım

Amasya’ya ulaşım üç seçenek ile sağlanmaktadır. Otobüs seferlerinden yararlanılarak ülkemizin her bölgesinden ulaşım sağlamak mümkündür. Karayolunun haricinde ise tren yolu tercih edilebilir. Hızlı bir ulaşım içinse havayolları tercih edilebilir. Amasya Merzifon Havalimanı Amasya merkezine 50 kilometre uzaklıktadır.

Amasya uçak bileti almak isterseniz www.avantajliseyahat.com adresimizden güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Uçak bileti hizmetimiz ile ilgili bütün konularda destek almak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz. En uygun uçak bileti fırsatlarından sizlerde kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.