Genel Bakış

Sırbistan'ın çiçeği ve Avrupa'nın Atina'dan sonra ikinci en eski şehri olan Belgrad ziyaret edilen önemli şehirlerdendir. Gezilecek birçok yere sahiptir. Şehrin meydanlarında tarihi ve turistik yerleri çok fazladır. Kaleler, katedraller, müzeler ve meydanlar şehrin önemli yerleridir. Belgrad’ı gezmek için ucuz Ankara Belgrad uçak bileti araması yaparak kendinize en uygun bileti seçebilirsiniz.


Belgrad Görülecek yerler 

Belgrad şehrini gezmek isteyen kişiler birbirinden farklı ve güzel turistik yerleri görebilirler. Ucuz Belgrad bileti alarak şehre gelenlerin oldukça fazla görülecek  yerleri vardır. Özellikle yazın Belgrad Yaz Festivali'nde rengin hiç eksik olmadığı her sokağı ve caddesinin dışında tiyatro oyunları, dans gösterileri ve verilen konserler ve müzedeki etkinlikler yer alıyor. Belgrad görülecek yerler hakkında kısa bilgi için seyahat bloğumuzu kontrol edebilirsiniz.


Stari Grad 

Stari Grad Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ı oluşturan 17 belediyeden biri ve şehrin bir mahallesidir. Belgrad şehrinin en eski kısımlarının birçoğunu barındırır. Hareketli Stari Grad'ın merkezinde Tuna ve Sava nehirlerinin birleşme noktasındaki bir yamaçta yer alan ve çevredeki parktan nefes kesici manzaralar sunan yüzlerce yıllık, Belgrad Kalesi bulunur. Büyük Cumhuriyet Meydanı'nda ulusal müze ve ulusal tiyatro Kneza Mihaila adlı trafiğe kapalı caddede ise moda ve hediyelik eşya mağazalarının yanı sıra kafeler ve barlar vardır. Bölge dünya mutfağından yemekler sunan restoranlarla bezelidir.


Belgrad Madlenianum Opera ve Tiyatrosu 

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bulunan bir opera ve tiyatrodur. Madlenianum, Sırbistan'ın ve Balkanların ilk özel opera ve tiyatrosudur.26 Ocak 1999'da Sırp iş adamı Philip Zepter'in eşi Madlena Zepter tarafından kurulan kurumun adı kurucusunun adından gelmektedir. Şehri ziyaret eden kişilerin mutlaka buraya gidip buradaki bir gösteriyi izlemeleri tavsiye ediliyor. 


 Aziz Sava Katedrali 

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bulunan bir Ortodoks kilisesidir. Aziz Sava kilisesi, Sırp Ortodoks Kilisesi’nin kurucusu ve Orta çağ Sırbistan'ında önemli bir kişilik olan Sava'ya ithaf edilmiştir. Gerek mimari yapısı gerekse de tarihiyle ilgi çeken kilise Belgrad'a gelen ziyaretçilerin görebileceği en görkemli yerlerden biridir. Kesinlikle Belgrad'a gelenlerin görmeden gitmeyeceği bir yer olduğundan Belgrad'da görülecek yerlerden biri olarak görülebilir.


Jevremovac Botanik Parkı 

Belgrad şehrinde görülmesi gereken yerlerden birisi olarak Jevremovac Botanik Parkı önerilebilir. Jevremovac Botanik Parkı Palilula mahallesinin en batısında yer alır.Bitki sayısı 4000'den 2500'e düşürülmüştür.


Nicola Tesla Müzesi 

Dünyaca ünlü bilim insanı Nikola Tesla'nın kişisel eşyalarını insanlara tanıtan ve bilim hayatına katkı sağlamış çalışmalarıyla çağ atlamış  başarılı meslek hayatını temsil eden orijinal belgelerinin sergilendiği Nikola Tesla Müzesi Belgrad'ın en çok ziyaretçi ağırlayan noktalarından biridir. İnteraktif uygulamaları ile ziyaretçilere  benzersiz başarılı  bir deneyim sunan müzede hiç bir bağlantıya sahip olmayan floresanı elinizle alıp yakabiliyorsunuz. Belgrad’a gerek iş gerekse de tatil amacıyla gelen turistlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biridir. Belgrad’da bulunan  turistlerin görülecek yerler listesine muhakkak eklenmelidir.


Sırbistan Ulusal Müzesi 

Sırbistan'ın başkenti olan beyaz şehir olarak bilinen Belgrad'ın Cumhuriyet meydanında bulunur. Belgrad’da görülecek belki de en önemli yerdir. Gerek Sırbistan'ın tarihiyle gerekse de Belgrad'ın tarihiyle ilgili bilgileri gün ışığına çıkaran müzenin başarılı çalışmaları takdire şayandır.  Ve oldukça turist çekmektedir.10 Mayıs 1844 'te kurulan Sırbistan Ulusal  müzesi, Van Gogh, Monet, Picasso gibi birçok yabancı isim ve Miroslav incili gibi önemli eserlerinde dâhil olduğu 5600 ' den fazla resim ve 8.400 ' den fazla çizim toplamda 400.000 'den fazla eserlerin sergilendiği bir yapıdır. Ziyaretçilerin fazlasıyla ilgisini çeken Sırbistan Ulusal Müzesi kesinlikle gezilecek yerlerden biridir.


Afrika Sanatı Müzesi 

Belgrad'ın en çok merak edilen yerlerinden olan Belgrad Afrika Sanatı Müzesi Afrika kültürünü, geleneklerini ve tarihini yansıtan eğitici bir müzedir. Müze yıllar içerisinde yapılan bağışlarla kendi bünyesindeki koleksiyonunu büyütmüş. Batı Afrika günlük yaşamının en önemli öğelerinden olan ahşap objelerin yanı sıra seramik, kumaş, dekoratif ürünler, maskeler ve müzik aletleri ilgi çekicidir. Gezmeyi ve farklı bilgiler edinmeyi seven kişiler tarafından mutlaka ziyaret edilmelidir. 


Trg Republike (Cumhuriyet Meydanı )

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bulunan bir meydan ve mahalledir. Cumhuriyet Meydanı Belgrad'ın Stari Grad belediyesinde yer almaktadır. Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Müzesi,Belgrad Ulusal Tiyatrosu ve Prens Mihailo Anıtı da dahil olmak üzere Belgrad'ın tanınmış mimari ve tarihi yapılarından  bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Trg Republike ( Cumhuriyet Meydanı ) tarihi ve düzeniyle barındırdığı muhteşem eserleriyle ilgi odağı olan meydandır. Belgrad’a gelen ziyaretçilerin yolunun muhakkak geçeceği yerlerden biridir.


Kalemedgan Parkı 

Belgrad'da kale alanı ve parkı şehre ait bir alandır. Belgrad’ın Eski Şehir belediyesindedir. Kalemedgan, çekirdek ve şehir nüfusunun bulunduğu alan olma özelliğine sahiptir. Sava ve Danube nehirlerinin birleştiği alandaki tepede bulunan Belgrad kalesi şehrin en önemli kültürel ve tarihi yapısı olmanın yanında Belgrad'ın en güzel ve büyük parkına da ev sahipliği yapmaktadır. Kalemdgan Parkı Belgrad'a gelen her turistin muhakkak görmesi gereken yerlerden biridir.


Taşmajdan (Taş Meydanı )

Taş meydanı Sırbistan'ın Belgrad'da bulunmaktadır. Belgrad’da bulunan tüm eski binalar buradan çıkartılan taşlarla yapılmıştır. Bu taşlar şehrin mimarisinin oluşumunda katkı sağlamıştır. Taş blokların çıkartılmasından sonra oluşan boşluklar uzunca zaman askeri depo, sığınak ve hatta askerlerin tedavisi amacıyla kullanılmıştır. Kentin tarihi mimarisine bu kadar katkı sağlayan meydan oldukça gözde yerlerdendir. Belgrad’a gelecek olan ziyaretçilerin gezilecek listesine girebilir.


Knez Mihailova Caddesi 

Belgrad'da bulunan en güzel caddelerden biri olan Knez Mihailova Caddesi 1879 yılında şehir yöneticileri tarafından Ulica Knez Mihailova adı verilen caddenin tarihi Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Güzel yapıları ve yeşil ağaçlarıyla adeta bambaşka güzellikte olan cadde düzeniyle de oldukça ilgi çekmektedir. Belgrad’a gelince muhakkak yolunuzun düşeceği cadde sizi beklemektedir.


Gazella Köprüsü 

Sava nehri üzerinde bulunan köprü Belgrad'ı güneyde Niş'e kuzeyde Novi Sad'a bağlayan E75 karayolunun bir parçasıdır. Gazella Köprüsü Milan Duric önderliğinde bir grup mühendis tarafından tasarlanmış ve Mostogradnja şirketince inşa edilmiştir. Belgrad'de görülmesi gereken yerler listesinde kesinlikle yer almalıdır.


Ankara Belgrad Uçak Bileti

Sırbistan'ın popüler şehirlerinden birisi olan Belgrad, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. İş ve turistik amaçlar ile bu şehre gitmek için Ankara Belgrad uçak bileti alınabilir. Keşfedilmesi gereken birçok yer ile ziyaretçilerin gözde şehirlerinden birisi olmayı başaran Belgrad hem politik hem de ekonomik hem  turistik hem de mimari olarak son derece önemli bir merkezdir. Eski yapılı binalar, güzel caddeleriyle, parklarıyla beyaz şehir olarak nitelendirilen Belgrad'da gezmek sizi çok mutlu edecektir. Belgrad’a gitmek için   Ankara Belgrad uçak bileti olarak aratabilir çıkan seçeneklerden süre uygun olanı tercih edebilir ve kolayca biletlere erişebilirsiniz. Bilet fiyatları, bilet saatleri, havalimanları, yakın alternatif şehirler, havalimanı ulaşımı aklınızdaki tüm soruların cevaplarını araştırabilirsiniz. Size en uygun şekilde Belgrad'a gidebilirsiniz.


Ankara Belgrad Uçuşu Kaç Saat Sürüyor? 

Ankara ve Belgrad arasında farklı uçuş seferleri düzenlenmektedir Bu uçuşlar aktarmalı ve aktarmasız olarak değişiklik göstermektedir. Direkt olarak yapılan uçuşlarda ortalama uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda ise süresi aktarma sayısına ve aktarma yerine bağlı olarak değişir. Ankara Belgrad arası uçak bileti alan kişiler, direkt olarak uçacakları takdirde 1 saat 20 dakika içerisinde Belgrad'a ulaşmaktadır.

 

Ankara Belgrad Uçuşlarında Hangi Hava Limanları Hizmet Veriyor? 

Ankara Belgrad uçuşlarında tercih edebileceğiniz tek havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Bu uçuşlar kapsamında Belgrad'da ise tek havalimanı Belgrad Nicola Tesla Havalimanı’dır. Belgrad’a gitmek istiyorsanız Belgrad Nicola Tesla Havalimanı'na gitmeniz gerekiyor. Şehirde tercih edilen tek havalimanıdır. Ankara Belgrad uçak bilet al kapsamında hizmet alabileceğiniz havalimanları bunlardır.


Türkiye Belgrad Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşmektedir? 

Türkiye Belgrad uçak bileti satın almak isteyen yolcularımız alternatif olarak İstanbul Belgrad uçak bileti veya bulundukları şehirden Belgrad uçak bileti seçeneklerinden faydalanarak bilet alma işlemi gerçekleştirebilirler. 


Sırbistan'da hangi şehirlere direk uçuş gerçekleştirilebilir; Niş uçak bileti, Uzice uçak bileti seçeneklerini kontrol ederek Sırbistan'ın tüm şehirlerine direk uçuş sorgulaması yapabilirsiniz. 


Ankara Belgrad Uçuş Seferleri Ne Zaman? 

Sırbistan uçak bileti ve Sırbistan'ın şehirleri olarak Niş ve Uzice destinasyondan haftanın 7 günü 24 saati uçuş seferi gerçekleşmektedir. Sırbistan uçak bileti destinasyon seçeneklerini kontrol ederek Sırbistan uçak bileti fiyatları ve saatlerini, fiyatlarını, alternatifleri takip edebilirsiniz. Böylece hangi şehirden gitmek daha kolay ve avantajlı tercihlerinizi kendinize göre seçmiş olursunuz ve daha ucuza uçuş yapmış olursunuz. 


Ankara Belgrad Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirmektedir? 

Ankara ve Belgrad arasında uçuş gerçekleştiren birbirinden farklı hava yolları bulunuyor. Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Lufthansa, Air Serbia, LOT Polish Airlines gibi hava yolları tarafından uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu hava yollarının uçuşları aktarmalı veya aktarmasız olacak şekilde değişiyor. Ankara Belgrad uçak bileti satın al kapsamında uygun tarih ve saatler için hem direkt hem de aktarmalı uçuş sağlanabilir. Bunun için belirtilen hava yolları tercih edilebilir.


Ankara Belgrad Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir? 

Belgrad'a gidecek olan ama alternatif bir şehir arayan kişiler Niş'i tercih edebilir. Sırbistan’ın bir kenti olan Niş, Belgrad’a oldukça yakındır. Kuş uçuşu uzaklığı 200 km’dir. Avantajlı seyahat uçak bileti sorgulama ekranından detaylı olarak gitmek istediğiniz şehri veya havalimanı seçeneklerini kontrol ederek uçuşunuza en yakın havalimanını seçebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 uçak bileti çağrı merkezimizi arayarak bilet sorgulaması işlemini ve satın alma işlemini yapabilirsiniz. 


Ankara Belgrad uçak bileti satın alırken alternatif uçuş güzergahı olarak İstanbul Belgrad uçak bileti sorgulaması ile de direk uçak seferlerini görüntüleyebilirsiniz. Sırbistan uçak bileti seçimlerinizde direk uçuşlardan faydalanmak için İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerini tercih ederek aktarmasız seyahat gerçekleştirebilirsiniz.


Ankara Belgrad Bilet Fiyatları 

Ankara Belgrad arası uçuşlarda bilet fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çünkü hem farklı hava yollarının uçuşları vardır hem de uçuşlarda aktarmalı ve aktarmasız seçenekleri söz konusudur. Bu doğrultuda Ankara Belgrad uçak bileti fiyatları değişiklik gösterir. Aynı zamanda bilet tarih ve saatine göre de farklı fiyatlar da söz konusu olabilmektedir.


Belgrad Havalimanı Ulaşım

Ankara Esenboğa havalimanı, ulaşımı çok kolay olan havalimanıdır. Ankara Esenboğa Havaalanı'na ulaşım 442 numaralı hat EGO otobüsleri gidiş geliş yapmaktadır.19 Mayıs Stadyumu B kapısı önünden hareket eden Belko otobüsleri de gidiş geliş yapmaktadır. Ayrıca taksi durağından taksi ile sağlanabilmektedir. Belgrad uçak bileti satın alan kişiler bu şekilde yolculuk yapabilirler. Havalimanı servisleri de ulaşım için kullanılabilecek bir yoldur. Servisler genel olarak belirli saatlerde şehir merkezi ile havalimanı arasında yolculuk yaparlar. Ankara’ya ulaşan ya da Ankara'dan Belgrad'a gidecek olan kişiler bu ulaşım yöntemlerini tercih edebilirler.