Ankara Tahran (İran) Uçak Bileti - AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
31
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Tahran Gezilecek Yerler

Tahran gezip görülecek birçok yeri olan İran'daki şehirlerden bir tanesidir. Listenizin ilk sırasında bulunması gereken Eski ABD büyükelçiliğinin birçok fotoğrafını diğer seyahat bloglarında ve İnstagramda görmüş olabilirsiniz. Bu grafitileri görmek ilk başta biraz şaşırtıcı gelse de her birinin arkasında sosyal eleştiri vardır. İran’da gezilecek yerler kapsamında eski ABD büyükelçiliğine kaydolmak mümkün değildir, sadece fotoğraf çekmenize izin verilir. Mekândaki tüm odaları görebilirsiniz ama en çok beğeneceğiniz şey anti-casus odası olacaktır. Eski ABD büyükelçiliğine giriş 300.000 IRR (2 €) değerindedir.

Tahran Tarihi

Başka bir ülkeye gittiğinizde kültürünü, yaşam tarzını ve genel olarak ülkesini tanımaya çalışırsınız. Tahran para birimi ile ilgili ya da bu durumda, sizi eski ABD büyükelçiliğine götürmenin yanı sıra, İran Mart şirketi ile İslam Devrimi ve Irak'a karşı savaş hakkında her şeyi size anlattıkları bir tura çıkmaya karar verebilirsiniz. Günümüz İran toplumunda bu olayların olumsuz ve olumlu sonuçları vardır. Bunu yapmak için Kutsal savunma müzesini ziyaret edebilirsiniz. Tur ücreti kişi başı 20 €’dur. Müzeyi kendi başınıza ziyaret etmek isterseniz, giriş ücreti 360.000 IRR'dir (2.48 €).

Ücretsiz Yürüyüş Turu

Tahran'ın eski kısmında ücretsiz bir yürüyüş turu yapmaya karar verebilirsiniz. Tahran’da ne yenir gibi soruların dışında rehberiniz insanları daha iyi anlamanıza yardımcı olması için İran kültüründen bahsedebilir. Kapalıçarşı'yı, Arap mahallesi ve Yahudi mahallesi gibi diğer turistik yerleri de ziyaret edebilirsiniz. İran baharatları ve gül suyu gibi ülkenin diğer tipik ürünlerini anlatan bir yerel çarşıyı gezmeyi çok seveceksiniz.

Tahran Çayı

Dünyanın en küçük çay evi olan Hajali Derviş çay evini ziyaret etmeden Tahran'dan ayrılmamalısınız. Tahran ekşi kapalıçarşının içinde yer alır. Ücretsiz yürüyüş turunu bitirmek için bazı tatlılar eşliğinde tipik bir İran çayını görmek için çok güzel bir kafe olan Sorahi Galerisi'ne gidebilirsiniz. Tatlıları servis etmek için değerli kristallerden yapılmış gibi görünen çubuklar kullanırlar. İranlıların tatlı çay içmeyi sevdiklerine dikkat edilmelidir. Tahran Ankara uçak bileti ile bu güzelliği görme şansınızı kullanmalısınız.

İmam Humeyni Camii

Kapalıçarşı içinde yer alan bu cami özellikle fotoğraf ve mimari meraklıları için görülmeye değerdir. Üstelik giriş ücretsizdir. Shiraz gezilecek yerler ve şehrin bu bölümündeki ana camilerden biridir. Panzdah-e Khordad'daki camiye, cemaatçilerin camiye girmeden önce kendilerini temizledikleri, ortasında havuzlu bir avlunun girişinden girmenizi öneririz.

Arap Mahallesi

Arap mahallesi  kapalı çarşıya çok yakındır. Arap mahallesine girdiğinizi gösterecek hiçbir temsili işaret yoktur, sadece sokaktaki insanların dilinden anlaşılabilir. Farsçanın melodik bir dil olduğunu ve bazen Fransızcayı anımsattığını da unutmayın. Tahran nüfusu 2021 öte yandan, Arapça daha agresiftir. Kimin Farsça kimin Arapça konuştuğunu anlamak çok kolaydır. Ankara Tahran uçak bileti alarak Arap mahallesini görebilirsiniz.

Yahudi Mahallesi

İran'da baskın din İslam olmasına rağmen, 40.000 civarında bir Yahudi cemaati de vardır. Bunlar esas olarak Tahran, İsfahan ve Şiraz şehirlerinde bulunabilir. Yahudi mahallesini Ankara Tahran ucuz uçak bileti ile görebilirsiniz.

Gülistan Sarayı

Bu saray, daha sonra Pehlevi hanedanına geçen Kajar hanedanlığı döneminde kraliyet ikametgâhıydı. Şah Rıza'nın taç giyme töreni gibi önemli olaylar burada gerçekleşmiştir. Saray, 500.000 IRR (3.40 €) genel giriş ücretine ek olarak, girmek için ayrı bir giriş ücreti ödemeniz gereken farklı binalardan oluşur. Sabah 9:00 ile 17:00 arası açıktır. Sarayın ana bölümü, birkaç odaya bölünmüştür. En ünlüsü, çok fazla parlaklıktan kör olmazsanız şanslı olacağınız aynalar salonudur. Tavanlara, duvarlara ve zeminlere bakarak hayran kalacağınız daha birçok oda vardır. Ayrıca Şah'ın İtalya, Çin ve Japonya gibi birçok yabancı ülkede satın aldığı mücevher, resim ve diğer müze eserlerinden oluşan bir sergi yeri de bulunur. Sarayın bu kısmına giriş ücreti 1.100.000 IRR'dir (7,60 €). Gülistan sarayını Tahran Ankara ucuz uçak bileti alarak görebilirsiniz.

Ankara Tahran Uçak Bileti

İran'ın başkenti Tahran yıl içerisinde birçok turist tarafından gezilip görülür. Gezip ziyaret etmenin dışında iş için de Ankara Tahran uçuş ile alınıp bu şehre gidilebilir. En çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Tecriş çarşısı yemek konusunda uzmanlaşmıştır. Bildiğiniz gibi diğer ülkelerin gastronomisini denemeyi sevilir ve bunun için bu çarşıdan daha iyi bir yer bulamazsınız. Tüm renklerin baharatlarını görmenin yanı sıra alışık olduğunuzdan çok farklı aromaların birleşimini deneyimlediğiniz için duyularınız için çok keyifli bir deneyim olacaktır.

Ankara Tahran Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

Tahran Ankara uçuş süresinin hesaplanması, bir yolcu uçağının ortalama uçuş hızının saatte 500 mil, yani saatte 805 kilometre olduğu varsayımına dayanır. Toplam uçuş süresi, genellikle, bir uçağın kalkış ve iniş yapması için geçen süre olan 30 dakika daha içerir. Uçuşunuzun gerçek süresi, rüzgâr hızına ve hava koşullarına bağlı olarak değişebilir. Seyahatinizi dikkatli bir şekilde planlıyorsanız, havalimanı pistinde taksi süresi, kalkış pistine giriş, iniş, varış gibi ek faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bavulunuzu kontrol ederken geç kalacağınızı varsaymalısınız, bu nedenle aceleniz varsa kabin bagajı ile seyahat etmeniz önerilir. Ankara Tahran uçak kaç saat uçuş süresi hesaplamaları, iki şehir arasındaki doğrudan uçuşa dayanır. Bu durumda Ankara ile Tahran arasında yaklaşık 2.045.11 kilometrelik bir uçuş vardır. Bu da yaklaşık 3 saatlik bir uçuş yapar.

Ankara Tahran Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

Ankara Tahran seferi için kullanabileceğiniz havalimanlarından biri Esenboğa havalimanıdır. Tahran'a vardığınızda uçağınızın iş yapacağı havalimanı Imam Khomeini International havalimanı veya Mehrabad International havalimanıdır. Bu şehri gittiğinizde görmeniz gereken en güzel yerlerden biri olan Doğa köprüsüdür. Bu köprü, Tahran şehrinin modernliğini simgeler. Renkli ışıklarının tadını çıkarmak için alacakaranlıkta ziyaret etmeniz önerilir.

Köprüde el ele yürüyen genç çiftleri görmek alışılmadık bir durum değildir. İran'da sevgi gösterileri yasak olsa da gençlerin hükümetin dayattığı bu normdan bazılarını deneyimlediğini görmek yaygındır.

Türkiye Tahran Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

Tahran Ankara seferi uçak bileti almak isteyen yolcular başka bir seçenek olarak da İstanbul Tahran uçak bileti alabilirler. İran'a gerçekleştirilebilecek diğer direkt uçuşlar ise İsfahan, Tebriz, Şiraz havalimanlarına uçuşlar yapılabilir.

Ankara Tahran Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Ankara Tahran uçuş seferleri için gün içinde istediğiniz herhangi bir vakitte uçak bileti bulmak mümkündür. Gitmek istediğiniz saatleri belirlemek için ilgili web sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Ankara Tahran Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

Pegasus Hava Yolları, SunExpress, Anadolu Jet Hava Yolları, Mahan Hava Yolları, Türk Hava Yolları tarafından İran'ın başkenti olan Tahran'a uçak bileti almak mümkündür. Bu Hava Yolları dışında ilgili web sitelerde diğer Havayolları şirketlerini de tercih edebilirsiniz.

Ankara Tahran Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Tahran'a gitmek isteyip de başka bir şehir arayan kişiler Şiraz veya Tebriz’i tercih edebilir. İran'ın diğer şehirlerinden olan bu yerler Tahran'a kısa süre içerisinde varmanızı sağlayan imkânları vardır. İç hat uçuşlarında İzmir Tahran uçak bileti sorgulaması veya diğer illerimizden bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Gerekli olan uçak bileti için ilgili web sitesinden dilediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz.

Ankara Tahran Bilet Fiyatları

Ankara Tahran bilet fiyatları değişiklik gösterebilir. En doğru bilgiyi almak için ilgili web siteyi takip ederek uçak fiyatlarının anlık listesini görebilirsiniz.

Tahran Havalimanı Ulaşım

THY seyahat edenlere İran'da kaldıkları süre boyunca şoförlü araçlar sunulur. Geniş ürün yelpazesi Peugeot, minibüsler ve otobüsler gibi basit otomobillerden Mercedes Benz, BMW, Toyota ve daha pek çok lüks otomobile kadar uzanır. Arabalar, sigorta poliçeleri ile ilgili İran düzenlemelerine göre tamamen sigortalıdır ve sürücüler yüksek eğitimli ve deneyimli profesyonellerdir.

Uluslararası Havalimanı

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı (IKIA), Tahran'ın 35 km güneybatısında yer alır. Resmi havaalanı taksilerinin hareket ettiği ve sabit bir ücret aldığı resmi taksi durakları vardır. Ankara  Tahran uçak yolcuları alan ayrı taksiler de olabilir. Daha düşük oranlar sunsalar bile ikincisinden kaçınmanız önerilir. Bu havaalanına erişim yolları Tahran-Kum otoyolu, Tahran-Saveh otoyolu ve Tahran-Saveh otoyoludur. TehranQom ve Tahran-Saveh otoyollarından yolcu terminaline 20 km'lik bir otoyol bulunur. Seyahat programı rezervasyonu yapan turistler bir rehber tarafından karşılanacak ve özel bir araba ile otele götürülecektir.

Metro

Şu anda Tahran'da dört metro hattının yanı sıra batı Tahran'ı Karaj'a bağlayan bir hat da vardır. Ankara Tahran uçak bilet fiyatları kapsamında Metro çok ucuzdur, tek bir bilet için 6000 riyal ve özellikle şehir merkezine gitmek için Tahran'da dolaşmanın popüler ve pratik bir yoludur.

Otobüs ve Taksi

Tahran'da yerel acenteler aracılığıyla telefonla taksi hizmeti sipariş edebilirsiniz ve şehir merkezindeki çoğu otelde taksi siparişi verebilirsiniz, ancak kontuarlarının olmadığını belirtmek gerekir. Ankara Tahran uçak bileti fiyatları kapsamında şehirlerde birçok yerel yeşil veya sarı taksi mevcuttur ve verimli bir ulaşım modunu temsil eder. Sarı taksiler bir devlet şirketine, yeşil taksiler ise özel bir şirkete aittir. Turistler genellikle otobüse binmese de Tahran'ın ucuz bir otobüs ağı da vardır. Otobüs ağı çok güvenilir ve verimlidir.

İç Hat Uçuşları

Gezginler, Ankara İran uçakla kaç saat kapsamında seyahat acenteleri aracılığıyla iç hat uçuşları için bilet rezervasyonu yapabilir. Şu anda kredi kartı ile iç hat uçuş rezervasyonu yapmak mümkün değildir.

Ankara Havalimanı Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı Nerede?

Havalimanı, Türkiye'nin başkenti Ankara'nın kuzeydoğusunda yer alır. Ankara Esenboğa Havalimanı, adını Esenboğa semtinden almıştır. Bu havalimanına Özal Bulvarı (Esenboğa Yolu) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanının Kaç Terminali Var?

Havalimanının iç ve uluslararası uçuşlar için geniş bir terminali vardır. Özel ve iş uçuşları için yeni bir Genel Havacılık Terminali de bulunur.

Ankara Esenboğa Havalimanı'nın Ankara Merkeze Uzaklığı Nedir?

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım en az 35 dakika sürecektir. Bu iki yer arasındaki mesafe 30 kilometredir.

Hangi Havayolları Ankara Esenboğa Havalimanına Uçuşları Gerçekleştiriyor?

Türk havayolları, SunExpress, İskandinav havayolları, Katar havayolları, İran Hava yolları

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara'ya Nasıl Gidilir?

Otobüs

Belko Air olarak da bilinen 442 numaralı otobüs hattı, havalimanı ile Ankara arasında sefer yapıyor. Ankara otobüs hizmeti, Ankara EGO'nun merkezi olan Ankara Toplu Taşıma Şirketi tarafından işletilir. Bu otobüse binerek şehre girerseniz Gari/Nation treninde, Kızılay ve AŞTİ'de (Ankara şehirlerarası otobüs terminali) inebilirsiniz. Otobüsler günde 24 saat, 05:00 ile gece yarısı arasında her 30 dakikada bir ve gece yarısı ile 05:00 arasında her 60 dakikada bir çalışır. Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir arasındaki otobüs yolculuğu yaklaşık 60 dakika sürer. Biletler kişi başı 11.00 TL karşılığında otobüs şoföründen satın alınabilir.

 Otobüsle Ulaşım Havaş

Havaş, havalimanı ile Ankara şehirlerarası otobüs terminali arasında ticari otobüs seferleri düzenlenir. Tek biletin fiyatı 11.00 TL'dir. Havaş, Ankara şehirlerarası otobüs terminaline sadece 50 dakika uzaklıkta olduğu için güvenilir ve hızlı bir otobüs hizmeti sunulur. Otobüs şehir merkezinde durmuyor. Havaş servis otobüsleri 02:15 ile 23:45 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket eder. Biletler sadece otobüs şoföründen satın alınabilir.

Havaalanı Otobüsü

Esenboğa Havalimanı'na gelen tüm uçuşlar için Havabus shuttle hizmeti verilir. Şehir merkezine tek yön otobüs bileti yaklaşık 11 TL (1,6 €) tutar. Servis otobüsü Esenboğa havalimanı ile Ankara AŞTİ otogarı arasında hizmet verir. Otobüs terminalindeki servis otobüsü durağı, 129 ve 130 numaralı peronlarda yer alır. Yolculuk yaklaşık 50 dakika sürer.

Halk Otobüsü

Ankara Esenboğa havalimanından kalkan tek halk otobüsü hattı sabah 06:00'dan gece 23:00'e kadar hizmet veren 442 numaralı otobüs hattıdır. Hat, iç hatlar ve dış hatlar terminallerinin geliş katında yolcu çıkış kapılarının önünde yer alır. Taksi, daha rahat bir ulaşım aracı tercih edenler için taksi kullanmak iyi bir seçenek olabilir. Taksi hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup, iç ve dış hat uçuşları Geliş ve Gidiş katlarında belirlenmiş taksi alanlarında yer alır. Şehir merkezine tek yön ücreti yaklaşık 90 TL'dir (18 €). Özel ulaşım ne toplu taşıma ne de taksi hizmetleri sizin için doğru seçenekler değilse, çevrimiçi özel ulaşım rezervasyonu yaptırmayı düşünün. Vardığınızda şoförünüzün sizi havalimanının önünde bekleyebilmesi için önceden yapmanızı öneririz.