Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara tarihi ve kültürel açıdan sizlere avantajlı seyahat fırsatı sunmaktadır. Bu şehir de bir çok kültürel miras ve tarihi bakış açısı ile tam bir tarih atlası atlası sizlere sunmaktadır. Ankara'da 53 Müze ve arkeolojik opera gibi tarihi kültürel alanlar bulundurmaktadır.

Ankara Hamamönü

Ankara şehrinin başlıca gezilebilecek güzel semtleri arasında yer almaktadır. Bu semt Ankara belediyesi tarafından tarihi olarak onarılarak turizme yeniden kazandırılmıştır. Semt tarihi bir sokak havasında şehrin en güzel noktalarından birisidir. Büyük Çoğunluğu 19 yüzyılda inşa edilmiş bu kent ramazan aylarında yapılan aktiviteler ile en fazla ziyaretçi noktasına sahiptir. Şehir Sağlıklı sokaklar sloğanı ile farklı bir mimari bakıma sahip olmuştur. Taş yapıların çoğunluğunu oluşturan bu yer tarihi ve kültürel bir zenginliği de elinde barındırmıştır. Sultan II.Murad’ın kadı askeri Celalettin Karacabey’in bir külliye yaptırması sebep olmuş. Caminin yanı sıra depo samanlık ve yardıma ihtiyaçlar için taleplerini karşılamıştır. Bölgenin Gelişimi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar devam etmiştir.2000’li yılların başında Mehmet Akif Ersoy Parkının da yapımı ile beraber eski görkemini ve kültür alanlarını tekrar kazanmıştır. Ankara şehrine geldiğiniz de mutlaka uğranılması gereken bir mekan olarak sizleri keyifle ağırlayacaktır.

Ankara Kalesi

Ankara kalesi 4 bini aşan bir geçmişe sahip olan bu yapı ne zaman ve kim tarafından yapıldığı ile ilgili net bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Ankara kalesi hemen hemen tüm devletler de savunma kalesi olarak inşa edilse de o dönemin ve günümüz koşullarında yerleşik bir yaşama da ev sahipliği yapmıştır. Ankara kalesi çevresin de dar ve kısa sokaklarla karşılaşabilirsiniz tarihi kapısı ile Ankara kalesi sizleri bekliyor. Çevresin de bir çok işyeri ve yerleşik evlere sahip olan sokakları ile Arnavut kaldırımı taşları ile de yol güzergahı sizleri biraz yorabilir. Ankara kalesine uğradığınızda şehri mutlaka tepeden seyretmelisiniz şehir sizleri tepeden tırnağa güzel bir hava ile karşılayacak Ankara kalesinden çıktıktan sonra bu kültürün bir mirası olarak Anadolu Medeniyetler Müzesini Ziyaret edebilirsiniz. Ankara kalesinin taşları 8 ile 10 metre arasın da değişmektedir bu kale genel hatları ile büyük taşları yapı içine alarak oluşmuştur. Ankara kalesinin tepe noktası itibari ile tepeden bakıldığın da ara sokakların ve Osmanlı mimarilerinin oluşturduğu yerleri görmenizde mümkün. Ankara Kalesine ziyaretiniz sırasın Ankara Uçak Bileti alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Rahmi Koç Müzesi

Kentin sanayi odaklı olan bu müzesi 2005 yılında ziyaretçilerini karşılamaya başlamıştır. Damat Ferit paşa tarafından yaptırılan bu yer çengelhan olarak inşa ettirilmiştir. 1850 yıllarda sanayi sergilerinin açılması ile 1511’de Hacı İbrahim bin Hacın Mehmed tarafından yaptırılan Safranhanıda bünyesine katmıştır. Bu han uzunca bir süre Mihrimah sultanın eşi Rüstem Paşa’nın vakfına ait olduğu bilinmektedir. Rahmi Mustafa Koç Müzeciliği ve Vakfı tarafından kiralanan bu han aslına uygun olarak  2003 ve 2005 yılları arasında onarılarak yeniden faaliyete geçmiştir. Gittiğiniz de eğlenceli vakit geçirerek kültürel ve minimalistik özellikleri görmeniz mümkündür. Bu tesiste 1 kafe ve 2 restoran ve 19 odalı nezih bir otelde günümüzde yer almaktadır.

Anıtkabir

Ankara gezinizin en önemli ve üst sıralarında olması gereken yer. Ülkemizin önemli yapıları arasında bulunan Anıtkabir. Geçmişte gözlem evi olarak bulunan Rasattepe adıyla anılan Anıttepe’de bulunan yapının şekline karar verilmesi için 47 çeşitli proje ve bir çok farklı Ülkenin de katıldığı bir yarışma düzenlenmiştir. Milli duyguların yansıtılması ve Anıtkabir yapımı 1944 ve 1953 yılları arasında inşa edilmiştir. Anıtkabir 2 kısım olarak yapımı planlanmış ve tasarlanmıştır. Barış parkı ve yapı kompleksinin en önemli bölümlerini barındıran Anıt Blok’u olmak üzere 2 kısımda düzenlenmiştir. 

Etnoğrafya Müzesi

Türk sanatının  Selçukludan  günümüze  kadar ki süreci süreçte oluşmuş en önemli eserleri barındırıyor. Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde cuma namazlarının kılındığı, Altındağ’daki Namazgâh Tepesi’nde 1930’da açılmış olan müzenin Mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından inşa edilen binasının önce Arkeoloji Müzesi, sonrasında Resim Heykel Müzesi olarak kullanılması kararlaştırılmış. Atatürk heykelinin sizleri ilk başta karşıladığı bu müzede tarihi ve kültürel yapılar el işlemeleri ve tarihi kalıntılar görmek mümkündür. Müzede ayrıca Osmanlı dönemine ait el yazmalarından oluşan bir kütüphanede mevcuttur. 

Kurtuluş Savaşı Müzesi (I. TBMM)

Ankara geziniz sırasında uğramanız gereken önemli yerlerden birisi de Kurtuluş Savaşı Müzesidir. Günümüzde Kurtuluş savaşı müzesi olarak anılan bu müze I.TBMM binasını oluşturmaktadır. İttihat ve Terakki Cemiyetinin kulüp binası olarak kurulan bu müze Mimar Selim Bey Tarafından 1915 ve 1920 yılları arasında inşa edilmiştir. Türk mimarisi ile yapılan bu bina 1924 tarihi yılına kadar meclis olarak faaliyet göstermektedir. Kurtuluş Savaşı Müzesi odaları ve çevresi halen aslına uygun şekilde görülmektedir. Dönemin Lozan anlaşması ve Sevr anlaşmaları halen bu müzede sergilenmektedir. Ayrıca Atatürk’e ait olan resmi yazışmaları da görmeniz mümkündür.

Gençlik Parkı

Kentin bir sembolü haline gelen gençlik parkı 275 bin m²’lik bir alanı oluşturmaktadır. Bu parkta eğlence alanları ve farklı dinlenme alanlarını oluşturan bir tesise sahiptir. Genel özellikleri ile gençlerin ve başlıca bir çok insanın ziyaretine ev sahipliği yapan gençlik parkı Ulus’ta bulunmaktadır.1936 ve 1943 yılları arasın bataklık olan bu yer kurutularak kente kazandırılmıştır. Gençlik parkı içerisin de tiyatro alanı lunapark ve büyük bir bölümden oluşan 150 m² bir alan mevcuttur.

Hacı Bayram Veli Camii

Ankara’da bulunan camilerin arasında çok farklı bir yere sahip olan Hacı Bayram Veli Camii Ankara uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğiniz zaman gitmeniz gereken yerlerden biridir. Ulus’ta olan cami ulaşım bakımından da oldukça kolaydır. Yapılan düzenlemeler ile caminin çevresi modernize edilmiş ve insanların daha güzel vakit geçirmesi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Ankara’yı ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken yerlerin başında Anadolu Medeniyeler Müzesi gelir. Ulus’ta bulunan müze Ankara ve ülkemizin diğer şehirlerinde yapılan çalışmalar ile elde edilen birçok tarihi esere ev sahipliği yapar. Haftanın her günü açık olan müze, 1997 yılında İsviçre Lozan’da yapılan seçme ile 68 müze arasında birinci olarak Anadolu Medeniyetler Müzesi seçilmiştir ve müzeye "Avrupa'da Yılın Müzesi" unvanı verilmiştir.

Türk Hamam Müzesi

Ankara Beypazarı İlçesinde bulunan Türk Hamam Müzesi, hamam kültürünün geleceğe aktarılması için özenle inşa edilmiştir. Bilindiği gibi Türk hamam kültürü dünyaca ünlüdür ve yüzyıllardır bu kültür nesilden nesle geçmektedir. Beypazarı’nda kurulan bu müzede ise hamam ile ilgili eşyalar sergilenmektedir.

Roma Hamamı Açık Hava Müzesi ve Ören Yeri

Ulus’un Çankırı Caddesi üzerinde bulunan bu yer, oldukça önemli bir bölgedir. Bizans, Roma ve Frig kalıntıları bulunmaktadır. 1938 yılında yapılan kazı çalışmaları ile bu tarihi eserlere ulaşılmıştır. Ayrıca kısmide olsa Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerde bulunmaktadır. Palaestra ve kapalı hamam olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında bazı sikkeler bulunmuştur. Sikkeler zerinde yapılan araştırmalar sonucunda hamamın M.S. 212–217 Caracalla  döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir.

 

 


Ankara Hakkında

Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentidir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci dünyada ise en kalabalık otuz sekizinci şehirdir. Ankara bir Anadolu şehri olmakla beraber büyük mevki olarak iç Anadolu’nun başkentliğini yapmaktadır. Ankara Şehrinin isim kaynağı antik yazar stephanos byzantinostan öğrenilen bilgiye göre yazar kenti galatların kurduğundan bahseder. İlk adının  Grekçe Ankypa, Latince ise ANCYRA olduğunu söylemektedir. Ankypa, Grekçe’de gemi çapası anlamına gelir. Galatlar Pontos Kralı Mithradates’in (MÖ 302-265) Yıllarında, Mısır da hüküm süren Ptolemaioslar’a karşı Karadeniz de savaşmışlardır. Galat askerlerinin bu yardımı ile Ptolemaioslar yenilgiye uğramıştır. Bu savaşın zaferinde önemli rol oynayan galatlara ödüllendirmek için Mithradates, Hediye olarak bugün ki Ankara şehrini verir. Galatlar savaşta kazandıkları ganimet ve gemi çapası sembollerini yine yerleşik düzende kurdukları kentte ki Men Tapınağına hediye ederler. İlk Tarihi bilinmemekle beraber yapılan araştırmalar ve neticesi sonucu Ankara derin bir tarihe ev sahipliği etmektedir. Turizm de bu tarihin sembollerinden büyük ölçü de ziyarete ev sahipliği yapmaktadır. Ankara şehri bir çok devlete ev sahipliği yapmıştır bunlar başlıca şu şekilde sıralanmaktadır. Galatlar roma İmparatorluğu döneminde Galatya, Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu.

Ankara Hakkında günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Başkentliği yapmaktadır.2018 itibari ile nüfus 5.503.985 kişidir. Bu Nufüs,25 ilçede ve 1425 mahalle bulundurmaktadır. İl geneli nüfus yoğunluğu 215’dir.Ankara’nın Başkent ilan edilmesi 13 ekim 1923 tarihindedir. Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur.

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti ve Ankara uçak bileti rezervasyonları ile tüm hava yollarını karşılaştırarak biletleme işlemi yapabilirsiniz. Ulaşımın en hızlı yönü ve kısa süreli işleminde Ankara uçak seferi sorgulaması yapabilirsiniz. Ankara uçak bileti seçimlerinde yurt içi ve yurt dışı uçak bileti sorgulamalarında uçuş seferi karşılaştırması yapılarak bilet karşılaştırmasında bulunabilirsiniz.

Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Ankara uçak bileti fiyatları yılın tüm zamanlarına göre değişiklik göstermekle beraber uçuş günü ve zamanına göre fiyat olarak belirlenmektedir. Ankara uçak bileti seçimlerinde sorgulama yapılacak şehir veya ülke sorgusuna göre Ankara uçak bilet fiyatı karşılaştırmasını görebilirsiniz. Ankara uçak bileti seçimlerinize göre bilet sınıflarına göre rezervasyon ücreti belirlenebilir.

Ankara Uçak Bileti Sınıfları

Promosyon uçak bileti: 15 Kg Normal Valiz Hakkı ve 8 Kg Kabin Valizi

Esnek uçak bileti: 20 Kg Normal Valiz Hakkı ve 8 Kg Kabin Valizi

Business uçak bileti: 25 Kg Normal Valiz Hakkı ve 8Kg Kabin Valizi

Ankara'ya Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileridir?

Ankara uçak bileti ve Ankara uçuş seferi olarak iç hat ve dış hat sefer düzenleyen firmalar, Türk havayolları, Anadolujet hava yolları, Pegasus havayolları, Sunexpress havayolları iç ve dış hat uçak seferi düzenleyen ve sıklıkla tercih edilen havayolu firmalarıdır. Yurt dışı uçak bileti seferinde tercih edebileceğiniz diğer firmalar ise Azal havayolları, Özbekistan hava yolları, Ukrayna havayolları, Corendon Airlines ve diğer havayollarıdır.

Ankara'dan Direk Olarak Uçuş Yapılan Şehirler Neresi

Ankara'dan direk olarak uçak bileti satın alabileceğiniz şehirler, Trabzon uçak bileti, Adana uçak bileti, İstanbul uçak bileti, İzmir uçak bileti, Mardin uçak bileti ve diğer illere direk ve aktarmalı uçak bileti alabilirsiniz. Ankara uçak bilet seçiminizi hızlı ve kolayca tamamlamak için yukarıda yer alan uçak bileti arama motorundan şehir, ülke gibi seçimleri tamamlayarak ödeme adımına ilerleyebilirsiniz.

Ankara Yurt Dışı Uçak Bileti

Ankara'dan direk olarak uçak bileti al seçeneği Ankara yurt dışı uçak bileti sorgulama yapabileceğiniz ülke ve şehirler başlıca, Rusya uçak bileti, Azerbaycan uçak bileti ve Özbekistan uçak bileti gibi diğer ülke ve şehir sorgusu ile bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Tek yön ve dönüş sorgulamaları ile gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu oluşturulabilir.

Ankara Uçak Bileti Kampanyaları

Ankara uçak bileti kampanyaları ve rezervasyon bilgisi avantajliseyahat.com üye ol kısmından kolayca bilet fırsatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sms ve Mail bilgisi ile uçak bileti rezervasyonları anında sizlere iletilmektedir. İç hat uçak bileti ve dış hat uçak bileti kampanyaları ve promosyon uçak bileti fırsatları için üye olabilirsiniz.

Ankara ucuz uçak bileti ve Ankara en uygun uçak bileti rezervasyonlarınızı 7 gün 24 saat online olarak satın alabilirsiniz. Ankara uçak bileti iletişim seçeneği olan 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilir ve satın alma işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.Ankara'ya Ulaşım

Ankara'ya ulaşım sağlayabileceğiniz en kısa yollar karayolu, tren ve havayolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara'ya ulaşım sağlayabileceğiniz en kısa ulaşım aracı havayolları ile yapılmaktadır. Ankara havalimanı ve Ankara Esenboğa ulaşım tercihiniz ile uçak bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa havalimanı iç hat ve dış hat uçuşları ile Türkiye'de en fazla uçuş seferi düzenlenen ikinci havalimanıdır. Yakın olan illerinde yurt dışı uçak biletinde tercih ettiği havalimanı şehir merkezine yakın olması ve ulaşım olarak da tercih edilmesi ile bilet rezervasyonun da sıklıkla uçuş seferi düzenlenmektedir.

Havalimanı Ulaşım Araçları

Ankara havalimanı ulaşımında toplu taşıma ve otomobil tercihlerinin yanı sıra Havaş servisleri ile de ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Havalimanı içerisinde şahsi olarak taksi ve otomobiller ile ulaşım sağlamak isteyen yolcularımızın açık ve kapalı otopark tercihleri ile havaalanı ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Taksi: Havalimanı içerisinde ve kent merkezinde bulunan taksi duraklarını tercih ederek ulaşımınızı daha konforlu ve hızlı hale getirebilirsiniz.

Otobüs: Havalimanı yönü tercihiniz ile otobüs ve minibüs tipi araçları tercih ederek havaalanına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Havaş Servisleri: Havalimanı servis tercihlerinde Havaş Ankara havalimanına ulaşımınızı kolaylaştırıyor. 7 gün 24 Saat HAVAŞ servislerini ulaşım da tercih edebilirsiniz. Servis güzergah ve saat bilgisi için havaş iletişim kısmını tercih edebilirsiniz.