Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara Gezilecek Yerler ;

Ankara tarihi ve kültürel açıdan sizlere avantajlı seyahat fırsatı sunmaktadır.Bu şehir de bir çok kültürel miras ve tarihi bakış açısı ile tam bir tarih atlası atlası sizlere sunmaktadır.Ankarada 53 Müze ve arkeolojik opera gibi tarihi kültürel alanlar bulundurmaktadır.Ankara Uçak Bileti alarak bu geziye ortak olabilirsiniz Ankara Uçak Bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresinden ucuz uçak bileti alabilir dilerseniz.

0 850 303 82 80 ücretsiz müşteri hizmetlerini arayarak tüm havayollarını karşılaştırarak en uygun uçak bileti sahip olabilirsiniz.

 

Ankara Hamamönü;

Ankara Şehrinin en güzide semtlerinden başlıcalarında yer almaktadır.Bu semt Ankara belediyesi tarafından tarihi olarak onarılarak turizme yeniden kazandırılmıştır.Semt tarihi bir sokak havasında şehrin en güzel noktalarından birisidir.Büyük Çoğunluğu 19 yüzyılda inşa edilmiş bu kent ramazan aylarında yapılan aktiviteler ile en fazla ziyaretçi noktasına sahiptir.Şehir Sağlıklı sokaklar sloğanı ile farklı bir mimari bakıma sahip olmuştur.Taş yapıların çoğunluğunu oluşturan bu yer tarihi ve kültürel bir zenginliği de elinde barındırmıştır.Sultan II.Murad’ın kadı askeri Celalettin Karacabey’in bir külliye yaptırması sebep olmuş. Caminin yanı sıra depo samanlık ve yardıma ihtiyaçlar için taleplerini karşılamıştır.Bölgenin Gelişimi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar devam etmiştir.2000’li yılların başında Mehmet Akif Ersoy Parkının da yapımı ile beraber eski görkemini ve kültür alanlarını tekrar kazanmıştır.Ankara şehrine geldiğiniz de mutlaka uğranılması gereken bir mekan olarak sizleri keyifle ağırlayacaktır.Ankara uçak bileti alarak bu tarihi semti mutlaka ziyaret edin.Ankara Kalesi;

Ankara kalesi 4 bini aşan bir geçmişe sahip olan bu yapı ne zaman ve kim tarafından yapıldığı ile ilgili net bir bilgiye ulaşılamamaktadır.Ankara kalesi hemen hemen tüm devletler de savunma kalesi olarak inşa edilse de o dönemin ve günümüz koşullarında yerleşik bir yaşama da ev sahipliği yapmıştır.Ankara kalesi çevresin de dar ve kısa sokaklarla karşılaşabilirsiniz tarihi kapısı ile Ankara kalesi sizleri büyülecektir.Çevresin de bir çok işyeri ve yerleşik evlere sahip olan sokakları ile Arnavut kaldırımı taşları ile de yol güzergahı sizleri biraz yorabilir.Ankara kalesine uğradığınızda şehri mutlaka tepeden seyretmelisiniz şehir sizleri tepeden tırnağa güzel bir hava ile karşılayacak ankara kalesinden çıktıktan sonra bu kültürün bir mirası olarakta Anadolu Medeniyetler Müzesini Ziyaret edebilirsiniz.Ankara kalesinin taşları 8 ile 10 metre arasın da değişmektedir bu kale genel hatları ile büyük taşları yapı içine alarak oluşmuştur.Ankara kalesinin tepe noktası itibari ile tepeden bakıldığın da ara sokakların ve Osmanlı mimarilerinin oluşturduğu yerleri görmenizde mümkün.Ankara Kalesine ziyaretiniz sırasın Ankara Uçak Bileti alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz.


Ankara Rahmi Koç Müzesi;

Kentin sanayi odaklı olan bu müzesi 2005 yılında ziyaretçilerini karşılamaya başlamıştır.Damat Ferit paşa tarafından yaptırılan bu yer çengelhan olarak inşa ettirilmiştir. 1850 yıllarda sanayi sergilerinin açılması ile 1511’de Hacı İbrahim bin Hacın Mehmed tarafından yaptırılan Safranhan’ıda bünyesine katmıştır.Bu han uzunca bir süre mihrimah sultanın eşi Rüstem Paşa’nın vakfına ait olduğu bilinmektedir.Rahmi Mustafa Koç Müzeciliği ve Vakfı tarafından kiralanan bu han aslına uygun olarak  2003 ve 2005 yılları arasında onarılarak yeniden faaliyete geçmiştir.Gittiğiniz de eğlenceli vakit geçirerek kültürel ve minimalistik özellikleri görmeniz mümkündür.Bu tesiste 1 kafe ve 2 restourant ve 19 odalı nezih bir otelde günümüzde yer almaktadır.Ankara uçak bileti alarak bu sıradışı müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Anıtkabir;

Ankara gezinizin en önemli ve üst sıralarında olması gereken yer.Ülkemizin önemli yapıları arasında bulunan Anıtkabir.Geçmişte gözlem evi olarak bulunan Rasattepe adıyla anılan Anıttepe’de bulunan yapının şekline karar verilmesi için 47 çeşitli proje ve bir çok farklı ülkenin’de katıldığı bir yarışma düzenlenmiştir.Milli duygularımızın yansıtılması ve Atamız’ın ebedi istirahatgâhı için Prof.Dr.Emin Onat ve Doç.Dr.Ahmet Orhan Arda’nın projesi uygun görülerek 1944 ve 1953 yılları arasında inşa edilmiştir.Anıtkabir 2 kısımdan oluşuyor.Barış parkı ve yapı kompleksinin en önemli bölümlerini barındıran Anıt Blok’u olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır.Ankara geziniz sırasında Anıtkabir’e mutlaka uğramalısınız.

 

Etnoğrafya Müzesi;

Mustafa Kemala Atatürk’ün ilk istirahatgahı olan Etnoğrafya Müzesi.Türk sanatının  Selçukludan  günümüze  kadar ki süreci süreçte oluşmuş en önemli eserleri barındırıyor.Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde cuma namazlarının kılındığı, Altındağ’daki Namazgâh Tepesi’nde 1930da açılmış olan müzenin Mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından inşa edilen binasının önce Arkeoloji Müzesi, sonrasında Resim Heykel Müzesi olarak kullanılması kararlaştırılmış.Devamında ise günümüzde ki müze halini almıştır.Atatürk heykelinin sizleri ilk başta karşıladığı bu müzede tarihi ve kültürel yapılar el işlemeleri ve tarihi kalıntılar görmek mümkündür.Müzde ayrıca Osmanlı dönemine ait el yazmalarından oluşan bir kütüphanede mevcuttur. Ankara Uçak bileti alarak bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi (I. TBMM);

Ankara geziniz sırasında uğramanız gereken önemli yerlerden birisi de Kurtuluş Savaşı Müzesidir.Günümüzde Kurtuluş savaşı müzesi olarak anılan bu müze I.TBMM binasını oluşturmaktadır.İttihat ve Terakkİ Cemiyetinin kulüp binası olarak kurulan bu müze Mimar Selim Bey Tarafından 1915 ve 1920 yılları arasında inşa edilmiştir.Türk mimarisi ile yapılan bu bina 1924 tarihi yılına kadar meclis olarak faaliyet göstermektedir.Kurtuluş Savaşı Müzesi odaları ve çevresi halen aslına uygun şekilde görülmektedir.Dönemin Lozan anlaşması ve Sevr anlaşmaları halen bu müzede sergilenmektedir.Ayrıca Atatürk’e ait olan resmi yazışmaları da görmeniz mümkündür.Ankara Uçak Bileti alarak bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Gençlik Parkı;

Kentin bir sembolü haline gelen gençlik parkı 275 bin m²’lik bir alanı oluşturmaktadır.Bu parkta eğlence alanları ve farklı dinlenme alanlarını oluşturan bir tesise sahiptir.Genel özellikleri ile gençlerin ve başlıca bir çok insanın ziyaretine ev sahipliği yapan gençlik parkı Ulus’ta bulunmaktadır.1936 ve 1943 yılları arasın bataklık olan bu yer kurutularak kente kazandırılmıştır.Gençlik parkı içerisin de tiyatro alanı lunapark ve büyük bir bölümden oluşan 150 m² bir alan mevcuttur.Ankara uçak bileti

 


Hacı Bayram Veli Camii

Ankara’da bulunan camilerin arasında çok farklı bir yere sahip olan Hacı Bayram Veli Camii Ankara uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğiniz zaman gitmeniz gereken yerlerden biridir. Ulus’ta olan cami ulaşım bakımından da oldukça kolaydır. Yapılan düzenlemeler ile caminin çevresi modernize edilmiş ve insanların daha güzel vakit geçirmesi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.


Anadolu Medeniyetler Müzesi

Ankara’yı ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken yerlerin başında Anadolu Medeniyeler Müzesi gelir. Ulus’ta bulunan müze Ankara ve ülkemizin diğer şehirlerinde yapılan çalışmalar ile elde edilen birçok tarihi esere ev sahipliği yapar. Haftanın her günü açık olan müze, 1997 yılında İsviçre Lozan’da yapılan seçme ile 68 müze arasında birinci olarak Anadolu Medeniyetler Müzesi seçilmiştir ve müzeye "Avrupa'da Yılın Müzesi" unvanı verilmiştir.


Türk Hamam Müzesi

Ankara Beypazarı İlçesinde bulunan Türk Hamam Müzesi, hamam kültürünün geleceğe aktarılması için özenle inşa edilmiştir. Bilindiği gibi Türk hamam kültürü dünyaca ünlüdür ve yüzyıllardır bu kültür nesilden nesle geçmektedir. Beypazarı’nda kurulan bu müzede ise hamam ile ilgili eşyalar sergilenmektedir.


Roma Hamamı Açık Hava Müzesi ve Ören Yeri

Ulus’un Çankırı Caddesi üzerinde bulunan bu yer, oldukça önemli bir bölgedir. Bizans, Roma ve Frig kalıntıları bulunmaktadır. 1938 yılında yapılan kazı çalışmaları ile bu tarihi eserlere ulaşılmıştır. Ayrıca kısmide olsa Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerde bulunmaktadır. Palaestra ve kapalı hamam olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında bazı sikkeler bulunmuştur. Sikkeler zerinde yapılan araştırmalar sonucunda hamamın M.S. 212–217 Caracalla  döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir.

 

 


Ankara Hakkında

Ankara Hakkında 

 

Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentidir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci dünyada ise en kalabalık otuz sekizinci şehirdir.Ankara bir Anadolu şehri olmakla beraber büyük mevki olarak iç Anadolu’nun başkentliğini yapmaktadır.Ankara Şehrinin isim kaynağı antik yazar stephanos byzantinostan öğrenilen bilgiye göre yazar kenti galatların kurduğundan bahseder.İlk adının  Grekçe Ankypa, Latince ise ANCYRA olduğunu söylemektedir.Ankypa, Grekçe’de gemi çapası anlamına gelir.Galatlar Pontos Kralı Mithradates’in (MÖ 302-265) Yıllarında, Mısır da hüküm süren Ptolemaioslar’a karşı Karadeniz de savaşmışlardır.Galat askerlerinin bu yardımı ile Ptolemaioslar yenilgiye uğramıştır.Bu savaşın zaferinde önemli rol oynayan galatlara ödüllendirmek için Mithradates, Hediye olarak bugün ki Ankara şehrini verir.Galatlar savaşta kazandıkları ganimet ve gemi çapası sembollerini yine yerleşik düzende kurdukları kentte ki Men Tapınağına hediye ederler.İlk Tarihi bilinmemekle beraber yapılan araştırmalar ve neticesi sonucu Ankara derin bir tarihe ev sahipliği etmektedir.Turizm de bu tarihin sembollerinden büyük ölçü de ziyarete ev sahipliği yapmaktadır.Ankara şehri bir çok devlete ev sahipliği yapmıştır bunlar başlıca şum şekilde sıralanmaktadır.Galatlar roma İmparatorluğu döneminde Galatya, Roma İmparatorluğu,Osmanlı İmparatorluğu.

Ankara Hakkında günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Başkentliği yapmaktadır.2018 itibari ile nufüs 5.503.985 kişidir.Bu Nufüs,25 ilçede ve 1425 mahalle bulundurmaktadır.İl geneli nufüs yoğunluğu 215’dir.Ankara’nın Başkent ilan edilmesi 13 ekim 1923 tarihindedir.Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur.Ankara Uçak Bileti alarak gezinizi ve bu muhteşem başkenti avantajli seyahate çevirebilirsiniz.

 Ankara hakkında daha detaylı bilgi almak için ankara şehir rehberi yazımıza göz atmanız yeterli!

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti nasıl alırım yada Ankara havalimanı bilet rezervasyon ve daha fazlası için bu yazımızı inceleye bilirsiniz!

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, hem siyasi konumu hem de tarihi açıdan önemi ile sürekli olarak insanların ziyaret ettiği bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Roma İmparatorluğu ve Bizans için önemli bir yere sahip olan Ankara, bu önemini Osmanlı İmparatorluğu’nda Anadolu Eyaletlerinin merkezi olmakla sürdürmüştür. Günümüzde ise başkent olarak ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizden ve yurt dışından direk olarak Ankara uçak bileti alarak ulaşım sağlamak mümkündür.Ankara Uçak Bileti ucuz uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak biletinizi satın alabilir.Dilerseniz 0 850 303 82 80 numaralı müsteri hizmetlerini arayarak en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avantajlı seyahatin tek adresi!


Ankara uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli?

Bilet alırken genellikle fiyat ve ekonomik bilet tercihleri göz ardı edilmekte aslında günümüz teknolojisi ile beraber biletleme işlemleri de hızlanmış ve kampanyalı tarifeler ile bir çok havayolu şirketi sizlere eşsiz kampanyalar sunmuştur bu kampanyalar da iç hat biletleri yada yurt dışı seyahatlar de hem ekonomik bilet alabilir hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.Avantajlıseyahat.com sizleri güvenli ve tasarruflu bilet işlemleri ile  daha kolay uçuş yapmanıza olanak sunacaktır.Ankara uçak bileti alırken web servisimizi kontrol ederek pegasus airlines yada türk havayolları anadolujet gibi firmaları karşılaştırarak uçak biletine uygun fiyata sahip olabilirsiniz.Güncel kampanya yada ucuz bilet fırsatlarından yararlanmak için avantajliseyahat.com'da bulanan üye ol kısmından üye olarak sizlerde avantaj dolu fırsatlardan haberdar olabilirsiniz!

Ankara'ya Ulaşım

 Ankara’ya Ulaşım;


Ankara Türkiyenin başkenti olmakla beraber ulaşımda sıklıkla ziyaret edilen şehirlerin de başında gelmektedir.Ankara uçak bileti alarak uçuşunuzu daha konforlu hale getirebilir yada otobüs tren gibi seferlerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.Ankara karayolu olarak Sakarya,Konya,Eskişehir şehirleri üzerinden kolayca seyahat sağlayabilirsiniz.Ankara ulaşımın da hızlı tren Eskişehir ve Konya arasında seferlerde bulunmaktadır.Ankara Kars arası doğu ekspresi olarak uzun bir gezi seyahati de oluşturmanız mümkündür.Ankaraya en hızlı havayolu seferi ile ulaşımınız mümkündür.Ankara uçak bileti için Thy,Türk Hava Yolları,Anadolujet,Pegasus,Sunexpress,Onurair,Atlasglobal gibi bir çok havayolu şirketi hizmet vermektedir.Yurtdışı uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti olarak en fazla uçuş alan şehirlerinde başında gelmektedir.Ankara Havalimanı Esenboğa Havalimanı olarak hizmet vermektedir.Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük havaalanlarınında öncülüğünü etmektedir.Ankara Uçak bileti alarak bu havaalanından uçuş yapmanız mümkündür.Ankara havaalanı şehir merkezine uzaklığı 28 km’dir.Ankara havalimanına şehirden ve tren garından havaş ve 444 numaralı otobüsler ile geniş bir ulaşıma ağına da sahiptir.Ankara havalimanı ulaşımınızı havaş ile de sağlayabilirsiniz.Esenboğa Havalimanı otopark alanları da mümkündür.Araçlarınızı Esenboğa havalimanı otoparkına 7/24 bırakarak en uygun uçak bileti ile uçak bileti satın alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.Uçak bileti satın almak için en uygun uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir ve tüm hava yollarını karşılaştırabilirsiniz.Uçak bileti almak için 0850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yurt içi ve yurt dışı avantajli uçak bileti satın alabilirsiniz.Kredi kartı taksit imkanı ve 3D güvenli ödeme ile sizde uçak bileti satın alabilirsiniz.