Antalya Bakü Uçak Bileti - AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
31
Pts
01
Sal
02
Çar
03
Per
04
Cum
05
Cts
06
Paz
07
Pts
08
Sal
09
Çar
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bakü Gezilecek Yerler

Bakü gezip görülecek birçok yeri olan Azerbeycan'daki şehirlerden bir tanesidir. Listenizin ilk sırasında bulunması gereken Kız Kulesi Antalya Bakü uçak bileti kapsamında UNESCO Dünya mirası listesinde yer alır. Surlarla çevrili bu yer Bakü şehrinde bulunur ve yerel halk tarafından Giz Gala olarak bilinir. 12. yüzyılda inşa edilmiştir, ufka doğru yükselen bu ikonik yapı, şehrin en iyi bilinenlerden biridir. Kız Kulesi'ne seyahat edenler müzesini de ziyaret edebilir ve surlarla çevrili şehrin tarihi, kültürü ve devrimi hakkında bilgi edinebilir. Hırslı maceracılar, Hazar Denizi'nin ve çevredeki şehrin inanılmaz manzaralarını bulacakları kulenin tepesine merdivenler ile tırmanabilirler.

Şirvanşahlar Sarayı

15. yüzyıldan kalma bu ünlü saray beş ayrı bölümden oluşur. Bakü’de ne yenir kapsamında ve kompleksi, ziyaret etmek için bölgenin kültürü, mimarisi ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen gezginler için ideal bir yerdir. Ana saray binasının inşaatına 1411'de başlanmıştır. Ziyaretçiler kapıdan girip avludaki taş bir köşk olan Divankhana'ya gidebilirler. Görkemli türbe, mezarlık olarak hizmet verir ve mimar Ali tarafından tasarlanmıştır. Ziyaretçiler ayrıca 1430'larda inşa edilen sarayın bir parçası olan Saray Camii'ne ve 26 benzersiz odaya sahip hamama da gidebilirler. Şirvanşahlar sarayını Bakü Antalya uçak bileti alarak görebilirsiniz.

Azerbaycan Halıları Ulusal Müzesi

Azerbaycan'ın kalbinde yer alan popüler Azerbaycan Halı Müzesi, dünyanın en büyük halı koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapar. Azerbaycan gezilecek yerler Onedio ziyaretçiler, ülkenin tarihi boyunca toplanan çeşitli dokuma teknikleri ve malzemeleri sergileyen renkli duvar halılarıyla dolu, iyi dekore edilmiş koridorlarda dolaşabilirler. 2014'ten bu yana, bu inanılmaz destinasyon, sadece kilimler de dahil olmak üzere 10.000'den fazla ürünün gururla sergilendiği, yakın zamanda yenilenmiş kısmında faaliyet gösterir. Ancak sergiyi asıl 1990'ların başında Ermeni birlikleri tarafından ezilen yaklaşık 600 halı içeren Şuşa Tarih Müzesi koleksiyonu oluşturur. İyi bir kitapçı ve halka açık konferanslar, etkinlikler bazen bu eşsiz çekiciliği ve özelliği getirir. Sizde Antalya Bakü ucuz uçak bileti kapsamında halılar müzesini gezebilirsiniz.

Haydar Aliyev Merkezi

Bakü'de bulunan Haydar Aliyev Merkezi, baskın şekiller ve belirgin bir dik açı eksikliği ile geleneksel mimari kavramlara meydan okuyor. Azerbaycan'da gezilecek yerler kapsamında yaklaşık 20 yıl Azerbaycan'ı yöneten adamın adını taşıyan bina, mimar Zaha Hadid tarafından tasarlandı. Sergi ve konser gibi kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Haydar Aliyev merkezini Bakü Antalya ucuz uçak bileti alarak bu kompleksi gezebilirsiniz.

Bakü Dönme Dolap (Bakü Gözü)

Hazar Denizi'ne bakan bir bulvar üzerinde birinci sınıf bir konuma sahip olan Bakü dönme dolap (Baku Eye), şehrin ve kıyı çevresinin panoramik manzarasını sunar. Bakü’den ne alınır ve ilk olarak 2012 yılında Azerbaycan tarafından düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması için yapılmış ve o zamandan beri şehrin en görünür cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Antalya Bakü uçak seferi ile dönme dolabın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çeşmeler Meydanı

Eski adı Parapet olan Çeşmeler Meydanı, Bakü şehir merkezinin kalbinde yer alır ve mağazaları, restoranları, kafeleri ile hem yerel halkı hem de ziyaretçileri kendine çeker. Bakü’de gece hayatı ve ağaçlarla çevrili meydan, adını meydanda bulunan ve çoğu Azerbaycan'ın Sovyet yönetimi sırasında inşa edilmiş çok sayıda çeşmeden alır. Şehir merkezine çok yakın olduğu için yürüyerek ulaşılabilir, çoğu ziyaretçinin bir noktada Fevvareler Meydanı'na varması muhtemeldir. Dinlenmek ve şehrin nabzını hissetmek için harika bir yerdir. Şehrin tadını çıkarmak için Bakü Antalya uçak seferi satın alabilirsiniz.

Antalya Bakü Uçak Bileti

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin başkenti Bakü'ye gitmek için en iyi şeylerden bazılarını anlatmak gerekirse; Bakü eski ile yeni arasında bir zıtlıklar ülkesidir. Sovyet döneminden bu yana hiçbir ülke bu kadar köklü bir dönüşüm geçirmemiştir ve bu dönüşümü en iyi görebileceğiniz yer Azerbaycan'ın başkenti Bakü'dür. Eski şehirde, modern binalardan farklı olarak, tek bir yerde iç içe geçmiş antik taş yapıları keşfetmek için herkes sizi bekliyor olacaktır.

Antalya Bakü Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

Antalya Bakü uçuşu bir yolcu uçağının ortalama uçuş hızının saatte 500 mil, yani saatte 805 kilometre olduğu varsayımına dayanır. Azerbaycan seyahat kısıtlaması var mı ve toplam uçuş süresi, genellikle, bir uçağın kalkış ve iniş yapması için geçen süre olan 30 dakika daha içerir. Uçuşunuzun gerçek süresi, rüzgâr hızına ve hava koşullarına bağlı olarak değişebilir. Yolculuğunuzu dikkatli bir şekilde planlıyorsanız, havalimanı pistinde taksi süresi, kalkış pistine giriş, iniş sonrası varış gibi ek faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Azerbaycan’a gitmek için ne gerekli kapsamında bagajınızı kontrol ederken geç kalacağınızı varsaymalısınız, bu nedenle aceleniz varsa ve fırsatınız varsa el bagajı ile seyahat edin. Uçuş süresi hesaplamaları, iki şehir arasındaki doğrudan uçuşa dayanır. Bu durumda Antalya'dan Bakü'ye yaklaşık 1.790.32 kilometrelik bir uçuş vardır. Bu da yaklaşık ortalama 2 saat 40 dakika yapar.

Antalya Bakü Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

Antalya Bakü uçak bilet kapsamında kullanabileceğiz havalimanlarından biri Antalya havalimanıdır. Bakü’ye vardığınızda uçağınızın iş yapacağı havalimanı Haydar Aliyev Uluslararası havalimanıdır.  Şehre vardığınızda görmeniz gereken yerlerden biri de Yanar Dağı bölgesidir. Azerbaycan'a neden Ateş Ülkesi denildiğini bilmek istiyorsanız Yanar Dağ'a bir gezi yapmanız önerilir. 20. yüzyılın başlarında doğalgaz rezervlerinde yapılan kapsamlı sondajlar nedeniyle ülkede birçok doğalgaz alevi söndürülürken, Yanar Dağ'da (Ateş Dağı olarak da bilinir) yangının halen devam ediyor olması en büyük olaylardan biridir. Yerel efsaneye göre, sigara içen bir çoban 1958'de yanlışlıkla bu doğal gazlı yeri yaktı ve küçük bir yamaç üzerinde yükselen 33 fit (10 fit) bir ateş duvarı oluşturdu. Azeri iş adamları, ziyaretçilerin sıcak bir içecekle alevleri izleyebileceği yakındaki bir çayevini açmıştır.

Türkiye Bakü Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

Türkiye Bakü uçak bileti almak isteyen yolcular başka bir seçenek olarak da Ankara Bakü uçak bileti alabilirler. Azerbeycan'a gerçekleştirilebilecek diğer direkt uçuşlar ise Gence, Şeki, Nahcivan havalimanlarına uçuşlar yapılabilir. Bakü uçak bileti sorgulamasını hızlıca yapmak için web adresimizde bulunan akıllı bilet arama motorunu kullanarak bilet sorgulaması yapabilirsiniz. 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 uçak bileti hattı ile çağrı merkezimizi arayarak hızlıca bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Antalya Bakü Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Azerbaycan Antalya uçak bileti için gün içinde istediğiniz herhangi bir vakitte uçak bileti bulmak mümkündür. Gitmek istediğiniz saatleri belirlemek için ilgili web sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Antalya Bakü Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

Pegasus hava yolları, SunExpress, Türk hava yolları, Azal Hava Yolları tarafından Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü'ye uçak bileti almak mümkündür. Hafta içi ve Hafta sonu direk seferler düzenlenmesinin yanı sıra aktarmalı olarak da Bakü uçak bileti satın alabilirsiniz.

Antalya Bakü Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Antalya Bakü uçak bileti satın al ile Bakü’ye gitmek isteyip de başka bir şehir arayan kişiler Nahçıvan’ı tercih edebilir. Azerbaycan’ın diğer şehirlerinden olan bu yerin Bakü’ye kısa süre içerisinde varmanızı sağlayan imkânları vardır. Yurt içi uçak bileti ile aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk olarak seyahat gerçekleştirmek için İstanbul Bakü uçak bileti ve diğer destinasyon tercihleri ile biletleme sağlayabilirsiniz.

Antalya Bakü Bilet Fiyatları

Antalya Bakü uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebilir. En doğru bilgiyi almak için web sitemizde bulunan üye ol kısmından faydalanarak Azerbaycan uçak bileti kampanyalarından anında haberdar olun.

Bakü Havalimanı Ulaşım

Bakü havaalanı, adını eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'den alan Azerbaycan'ın en büyük ve en işlek havalimanıdır.  havalimanı iki terminal ve iki pistten oluşur. Azerbaycan Hava Yolları Terminal 1'i kullanır. Bakü havaalanı, Silk Way West Airlines ve Cargolux tarafından gerçekleştirilen kargo uçuşlarında da yoğun olarak da kullanılır.

Bakü Havalimanı Nerede?

Başkentin kuzeydoğusunda, ulusal havayolu Azerbaycan havayollarının merkezi olan Bakü Havalimanı yer alır. Bakü havalimanından şehre "Havaalanı Yolu" ve M1, M3 ve M4 otoyolları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bakü Havaalanının Kaç Terminali Vardır?

Bakü havalimanı Terminal 1 ve Terminal 2 olarak bilinen iki terminale sahiptir. Nisan 2014'te havalimanının yeni üçgen terminali (T1) hizmete girmiştir. Bakü Havalimanı Terminal 1 çok moderndir ve dört katlıdır. Check-in kontuarları ve geliş salonu zemin katta (birinci kat), güvenlik kontrolü ve pasaport kontrolü üçüncü kattadır. Havalimanının VIP salonları dördüncü katta yer alır.

Bakü Havaalanı İle Bakü Şehir Merkezi Arasındaki Mesafe Nedir?

Havalimanından şehir merkezine olan mesafe 25 kilometredir, bu mesafe 30 dakikada kat edilebilir.

Hangi Havayolları Bakü Havaalanına Gider?

Azerbaycan Havayolları, Buta Havayolları, Ural Havayolları, Lufthansa, S7 Havayolları

Bakü Havaalanından Bakü'ye Nasıl Gidilir?

Otobüs Taşımacılığı

Havalimanı ve şehir arasında servis otobüsüne binebilirsiniz. Antalya Bakü seferleri kapsamında bu otobüs servisi Aero Express olarak adlandırılır ve günde 24 saat çalışır. Gündüzleri yarım saatte bir, geceleri ise her saat başı meydana gelir. Son otobüs durağı, şehir merkezinin kuzeydoğusunda, Bakü Merkez Garı (Bakı Demiryolu Vağzalı) yakınında bulunan 28 Mayıs metro istasyonudur. Bakü metrosu 4 metro hattından oluşur. 28 de Mayo metro istasyonu eski ve güzel bir binada yer alır ve 3 metro hattına da bağlıdır. Bakü'deki en merkezi metro istasyonları Sahil ve Icherisheher'dir. Bakü havalimanı ile 28 Mayıs Caddesi arasındaki yolculuk 40 dakika sürer ve ortadaki Köroğlu metro istasyonunda 20 dakikada ulaşılır. Buradan metroya (Yeşil Hat, Kırmızı Hat) aktarma yapabilirsiniz ve etkileyici Bakü Olimpiyat Stadı'na yürüme mesafesindedir.

Bakü'ye Gidiş Dönüş Taksi Ne Kadar?

Bakü'nün merkezine taksi yolculuğu için normal fiyat 25 AZN'dir. Azerbaycan’a gitmek için covid testi ve 50 AZN'den fazla ödemeniz gerekmez. Bakü havalimanının resmi taksi ortağı olan Bakü taksinin danışma masasından online olarak havalimanı taksi rezervasyonu yapabilir veya terminalden taksi sipariş edebilirsiniz. Taksi durağı Terminal 1'in hemen önündedir. Terminalden çıktığınızda birçok taksi şoförü sizi şehir merkezine götürmeyi teklif edecektir. Çok fazla ücret isteyebilirler, bu yüzden onları görmezden gelmek en iyisidir. Stres olmadan doğrudan taksi ile seyahat etmeniz tavsiye edilir. TaxiTender web sitesi aracılığıyla Bakü havaalanından güvenilir bir taksi rezervasyonu yapabilirsiniz. Taksi şoförü, üzerinde adınızın yazılı olduğu bir tabela ile geliş alanında sizi şahsen karşılayacaktır. Rezervasyon kolaydır ve iptal ücretsizdir.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı, Türkiye'nin en yoğun üçüncü havalimanıdır. Azerbaycan konsolosluğu terminal 2 sadece yoğun yaz aylarında kullanılır ve AntRay tramvay hattına bağlı değildir.

Antalya Havalimanı Nerede?

Antalya Havalimanı şehrin doğusunda yer alır. Havaalanına D400 üzerinden kolayca erişilebilir. Bu otoyol, havalimanını Antalya, Side ve Alanya'ya bağlanır.

Antalya Havalimanının Kaç Terminali Var?

Havalimanı üç terminalden oluşur: Terminal 1 ve Terminal 2, uluslararası hava trafiği için, Terminal 3 (Ulusal) ise iç hava trafiği için kullanılır. Terminal 1, ulusal terminale bağlıdır, ancak terminal 2'ye 2,5 km uzaklıkta.

Antalya Havalimanı Antalya Şehir Merkezine Ne kadar Uzaklıkta?

Antalya'nın merkezi (Cumhuriyet Meydanı) havalimanına 15 kilometre uzaklıktadır. Her iki yer arasındaki seyahat süresi yaklaşık 25 dakikadır.

Hangi Havayolları Antalya Havalimanına Gidiş Dönüş Uçuşları Düzenliyor?

Onur Hava, Pegasus Hava Yolları, Türk havayolları, SunExpress, jet2

Antalya Havalimanından Antalya'ya Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Otobüs

600 numaralı otobüs, Antalya havalimanı ile Antalya otogarı arasında sefer yapar. Bu, Antalya'nın ana otogarıdır ve Antalya merkezinin 5 kilometre kuzeybatısında yer alır. Havalimanında otobüs Terminal 2 ve Terminal 1 / İç Hatlar Terminali önünden kalkar. Antalya'nın merkezine gitmek istiyorsanız, otogara gelene kadar otobüste kalmak yerine, yapabileceğiniz en iyi şey 'Yener Ulusoy' durağında daha erkenden inilmeli. Buradan taksiye binebilir veya Antalya'nın merkezine yürüyerek gidebilirsiniz, mesafe 1,5 kilometredir. Otobüs her yarım saatte bir uçtan bir uca hareket etmekte ve yolculuk 45 ile 60 dakika arasında sürer. Lara plajına yakın konaklama rezervasyonu yaptıysanız iki saatte bir 800 otobüsü kullanabilirsiniz. Biletler nakit olarak ödenmelidir.