Genel Bakış

Ren Nehri üzerinde bulunmaktadır. Almanya'nın büyük kentleri arasındadır. Bünyesinde birden fazla sanat merkezi, tarihi eserler ve yapıtlar bulundurmaktadır. Almanya da yapılan birçok etkinlikler bu şehirde gerçekleşmektedir. Köln şehrinin biraları meşhurdur. Birden çok kişiler buraya tarihi yapıt gezmekle birlikte Kölsch birasını içmek için gelmektedir. Her evin olmazsa olmazı olan kolonya ise adını bu şehirden almaktadır. Almanya'nın eski metropolleri arasındadır. Gelişim açısından başka şehirler Köln geçmiş olsa da muhteşem mimarisi, geniş ve ferah alışveriş caddeleri, bira salonları, herkesin adını sıklıkla duyduğu müzeleri olduğu için ziyaretçi akının çok olduğu şehirdir. 


Dünya da en uzun bina bu şehir de vardır. Türklerinde hem gezme hem de yaşam yeri olarak kullandığı şehirdir. Antalya Köln uçak bileti satın al yaptıktan sonra görülecek yerleri rahatlıkla gezme şansı yakalarsınız. 


Her markanın mağazalarını içerisinde barındıran Köln, birden fazla butiklerde vardır. Her gelenin uğramadan gitmediği Rudolfplatz ve the dom markaları da bulunmaktadır. Mittlestrasse, Benesissttrasse butikler ise Köln şehrinin en gözdeleridir. Alışveriş merkezleri yanı sıra antikacılarda vardır. Almanya'nın en yoğun caddesi alışverişten ötürü buradadır. 


Adı üzerinde olan şehrin en çok tercih edilen hediyeliği ise kolonyadır. Kolonya çeşitleri birden fazla bulunmaktadır. Böylelikle farklı koku tiplerini çevrenize hediye edebilirsiniz. Bu koku çeşitleri almak isterseniz Antalya Köln uçak bileti satın al sisteminden tıklayarak alım gerçekleştirebilirsiniz. 


Ren Nehri üzerinde olan şehirde çeşitli gezinti turları mevcuttur. Gezinizin içerisinde kale, tarihi eserler ve eski mimari yapı taşlarına gidebilirsiniz. Şehrin yoğunluğundan sıkıldıysanız biraz dışına çıkarak Almanya'nın en büyük parkına gidebilirsiniz. Phantasialanda gitmek için tren ya da otobüs tercih etmenizde fayda vardır. 


Gittiğiniz zaman dilimi yıl başına denk geliyorsa Köln şehrinde Christmas pazarına gidebilirsiniz. Yıl başı için alışverişinizi burada gerçekleştirebilirsiniz. Köln şehrinin en çok tercih edilen ulaşım aracı ise bisiklettir. Trafikten uzak ve spora yatkın insanların bir numaralı tercihidir. Bisikleti kiralama yöntemi ile kullanım sağlayabilirsiniz. Antalya Köln uçak bileti satın al adı altında alacağınız tüm biletleri ile bu pazarları gezebilirsiniz. 


Köln şehrinin olmazsa olmaz içeceği biradır. Gece hayatındaki herkesin kullanıdığı biranın çeşitlerini barındırır. Bira içmek için barlar olduğu gibi bira evleri de inşa edilmiştir. Daha sakın bira içmek isterseniz, Altstadt mekanına bakabilirsiniz. Köln şehrinde önde gelen mekanlar arasında Früh am Dom bulunmaktadır. Hareketli gece hayatlarını seviyorsanız da Alter Wartesaal mekanına gidebilirsiniz. Bu mekanlarda ünlü sanatçılara rastlamanız mümkündür. 


Aktif şekilde şehirde 380 tane tramvay ve 320 tane de otobüs gezintisi olmaktadır. Tüm herkese bu hizmeti sağlanmaktadır. Turistlerin olmazsa olmazı olan bu toplu taşıma araçlarına ilgi büyüktür. Şehir dışına çıkış yapmak için de bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 


Köln Katedrali

Şehrin en dikkat çeken mimari yapısıdır. Sembolü haline gelen ikiz kuleleri sayesinde ihtişamlı hale gelmiştir. Katedral yapımı 600 yıldan fazla sürdüğü bilinmektedir. 1880 yılında ise yapım gerçekleşmiştir. 


Mimari olarak son derece ilgi çekmesiyle hem iç hem dış cephenin tasarımı ile herkesi büyülemektedir. UNESCO tarafından dünya mirası listesine adını yazdırmayı başardı. İsteyen kişiler olursa merdivenlerden çıkarak şehri seyredebilmektedir. 

Eski Şehir 

Dar ve küçük binalardan oluşan bu şehrin tarihi gezilecek yeri yan yana bitişik restoranlardan oluşmaktadır. Bira salonları ile ünlü olan Köln, her yerde bira salonları bulabilirsiniz.  Müzeler, çeşmeler ve anıtların çok fazla alternatif gezilecek yerleri bulunmaktadır. 

Köln Hava Tramvayı

50 yıldan beri aktif kullanım sağlanan bu tramvay ile şehri turlayabilirsiniz. Ren nehri üzerinde olan Köln'ü seyredebilirsiniz. 

Müzeler

Köln şehrinde birden fazla müze bulunmaktadır. Şehir müzesi, Arkeolojik bölge müzesi bunların ilk sıralarında gelmektedir. 

Köln Hayvanat Bahçesi

1860 yılında Köln de en eski hayvanat bahçesi olarak açılışı yapılmıştır. Hayvan çeşitleri çok fazladır. Ayrıca hayvanat bahçesi içerisinde büyük akvaryum bulunmaktadır. 

Melaten Mezarlığı

Adını aldığı kolonya şehrinin yaratıcısının da içerisinde bulunan mezarlığın 200 yıllık mazisi bulunmaktadır. Önde gelen birçok sanatçı içerisinde barındırmaktadır. Mezarlıkla birlikte içerisinde heykeller ve farklı hayvanlar olduğu için korunma altına alınmıştır. Ziyaretçilerin ise uğrak alanı haline gelmiştir. 

Köln Merkez Cami

Türkler tarafından inşa edilmiştir. Cami daha yeni yapımı bitirilmiştir. İki tane minaresi bulunmaktadır. Türk turistlerin en uğrak alanı halindedir. 

Çikolata Müzesi

İçerisinde çikolata şelalasi bulunan en eski mimariye sahip yapıdır. Çikolata tarihi hakkında müze bilgi vermektedir. Hem tad olarak hemde görsel şekilde turistlerin ilgisini çekmektedir. 

İnternet üzerinden veya telefon ile arayarak ucuz Antalya Köln Uçak bileti alarak şehri gezebilirsiniz.

Antalya Köln Uçak Bileti

Antalya ilinden Köln’e gitmek için hava yolu taşımacılığı tercih etmeniz gerekir. Diğer taşımacılık ile de gidiş sağlayabilirsiniz ama kısa süre zarfında olamazsınız. Hava yolu kullanımı sürede ulaşımı sonlandırabilirsiniz. 

Antalya Köln uçak bileti satın almak isterseniz internet üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Site üzerinden hangi tarihlerde gideceğinizi seçerek aratma yapabilirsiniz. Bu sayede kolayca bilinmektedir. 

Antalya Köln'e Uçuşu Kaç Saat Sürmektedir?

Antalya ve Köln arasındaki uçuş süresi değişim göstermektedir. Aktarmalı ve aktarmasız uçuşlarda süreler farklıdır. Direk uçuş olacaksa 3 saat 40 dakika ile 3 saat 55 dakika arasında değişir. Antalya Köln uçak bileti satın alacaksanız bunu göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Antalya Köln Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Vermektedir?

Antalya Köln uçuşlarında kalkış havalimanı için Antalya Havalimanı, varış için Cologne Havalimanı, Koeln Hauptbahnhof Havalimanı, Deutz Railway Station Havalimanı kullanabilirsiniz. Antalya Köln uçak bileti satın alarak bu havalimanlarını kullanabilirsiniz. 

Antalya Köln Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirmektedir?

Köln şehrine uçuş sağlayan hava yolları şirketleri toplamda 7 tanedir. Bunlar; Corendon Airlines, Pegasus Airlines, Türk hava Yolları, SunExpress, AnadoluJet, Eurowings ve Tulfly. Bu şirketler aktarmısız şekilde Antalya Köln arası uçuş yapmaktadır. 

Antalya Köln Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Antalya Köln uçuşu alternatif uçak bileti alacaksanız şayet, Almanya Köln uçak bileti satın alarak da direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. 

Köln Havalimanı Ulaşımı

Köln şehrine direk uçuş yapmak için Türkiye'den Ankara, İzmir ve İstanbul ilinden uçuş yapılmaktadır. Bunu dikkate alarak uçuş bileti almanız gerekir. Şehir içerisinden havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Antalya Köln uçak bileti al kapsamında alınan tüm biletler ile bu havalimanına gelinir.  En çok tercih edilen Köln Bonn havalimanıdır. Yakın havaalanlarının ise uzaklıkları aşağıda belirtilmiştir. 

  • Düseldorf Uluslararası havaalanı (53km)
  • Dortmund havaalanı (79km)
  • Maastricht havaalanı (96km)
  • Ayrıca Köln havalimanına ulaşım yapmanız için toplu taşıma araçlarına da ihtiyaç vardır.

S13 ve S19 tren hatları, RE6 tren hattı, RE8 tren hattı, ICE ekspres tren hattı kullanarak Antalya Köln uçak bileti aldıktan sonra bu araçları kullanarak merkeze geçiş yapabilirsiniz. 

Antalya Havalimanı Ulaşımı

Antalya havalimanından merkeze ulaşım kolaylıkla yapılmaktadır. Havalimanı şehrin merkezine çok uzak değildir. Birden fazla toplu taşıma aracı kullanarak havalimanına gelebilirsiniz. Otobüs, taksi, özel servisler bunlardan bir kaçıdır. Antalya Köln uçak bileti al aldıysanız havalimanına ulaşımınız gerçekleştirilir. Hızlı, konforlu şekilde ulaşım sağlanır.