Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Antalya Gezilecek Yerler

Ülkemizin turizm sektöründe göz bebeği olan Antalya her yıl yerli ve yabancı turist sayısını arttırarak ülkemizin bir turizm merkezi olmasında büyük bir pay sahibidir. 1988 yılında Antalya Havalimanı hizmete girmesi ile beraber Antalya'nın turizm potansiyeline katkısı oldukça fazla olmuştur. Yaz tatili ve kış turizmi olarak bir çok faal alanda ön planda olan Antalya Asya ve Avrupa olarak fazlaca ziyaretçi almaktadır. Antalya gezilecek yerler listesinde ilk sırada Alanya gezi listesi yer almaktadır. 

Düden Şelalesi

Antalya denince akla gelen ilk yer olan ve Antalya’nın turizm açısından ise gözbebeğidir. Antalya şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan Düden Şelalesi Düden çayı boyunca iki kola ayrılmıştır ve yüksekliği 10 metre olarak ölçülmüştür. Yukarı Düden Şelalesi 1970 ile 1972 yılları arasında Devlet Su İşleri tarafından piknik ve mesire yeri haline getirilmiştir. Aşağı Düden Şelalesi ise Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta olup etrafında Gençlik Parkı ve Karpuzkaldıran Askeri Tesisleri Aşağı Düden Şelalesi’nin etrafında bulundurmaktadır. Antalya ziyaretinizde mutlaka Düden Şelalesini ziyaret edin. Antalya uçak bileti satın almak içi n www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti 0 (850) 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti alabilirsiniz.

Aspendos Antik Kenti

Antalya’da iki küçük tepenin üzerinde bulunan Aspendos Antik Kenti döneminde ticaret ve liman kenti olması özelliğini taşımaktadır. Aspendos Antik Kenti Aşağı Kent ve ve Yukarı Kent olarak ikiye ayrılmaktadır. Aşağı kentinde Tiyatrolar , Hamamlar , su kemerleri , tapıanaklar , stadyum ve nekropoller bulundurmaktadır. Yukarı kentinde ise Agora , Ekserda , Bazilika toplantı yapısı ve Nymphaeum gibi yapıları bulundurmaktadır. Antalya’nın Serik İlçesinin 8 kilometre doğusunda Köprüçayı’nın dağlık bölgesinin düzlüğe çıktı bölgede Milattan Önce 10. Yüzyılda Akalar tarafından kurulmuştur. Antik Kentin en çok bilinen ve ziyaretçi çeken yapısı Tiyatro ise Milattan Sonra 2. Yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Antik Tiyatro ve açık hava müzesi, Aspendos antik kenti ile beraber halen günümüzde gizemli tarihini korumaktadır.

Kaleİçi

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Kaleiçi Deniz manzarası konforlu konaklama alanları ve câfe restoranlar ve park alanları gibi sosyal aktivitelerinizi çok rahat gerçekleştirebileceğiniz bir bölgedir. Bunun ile birlikte Antalya'da en çok turistiğin ziyaret ettiği ve ağırlandığı yerdir. Antalya’nın merkezine yakın olması ile birlikte şehrin turizm sektöründe en büyük kozu olup doğal güzellikleriyle manzaralarına bakan herkesi hayran bırakmaktadır. Sokakları ve eski evleriyle tanınan Kaleiçi çoğunlukla limandan yukarı ve dış surların yönünde bulunur. Tarihi dokusu doğal güzelliğiyle Antalya'nın görülmeye değer bu tarihi noktasını ziyaret edebilirsiniz. 

Manavgat Şelalesi

Antalya’da meşhur olan bir diğer şelale ise Manavgat Şelalesidir. Batı Toroslardan gelen ve Akdeniz’e karışan yer altı sularının beslediği şelale 5 metre yükseklikten akmaktadır. Manavgat Nehrine bağlı olan şelale oldukça çok ziyaretçi çekmektedir. Ayrıca nehirde birçok balık türü bulunduğu gibi çevrede birçok kuş türü de bulunmaktadır. Şelale çevresinde yapılan düzenlemeler ile insanların gezebileceği ve vakit geçirebileceği alanlar inşa edilmiştir.

Side Müzesi

Antalya ziyaretlerinde tarihi eser görmek isteyenlerin ziyaret edebileceği bir yer olan Side Müzesi Manavgat İlçesinde bulunmaktadır. Selçuklu, Roma, Hitit dönemlerine ait çok önemli eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Antalya uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde bu müzeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

1973 yılında milli park olarak ilan edilen bu park Manavgat ilçesinin 63 kilometre uzaklığında bulunmaktadır. Harika bir doğa görüntüsüne sahip olması ve nehir bulunması ile insanların her zaman dikkatini çekmiştir. Doğa yürüyüşü yapmak ve doğa ile birlikte dinlenmek için mükemmeli bir yerdir.

Dim Çayı

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Dim Çayı Antalya’nın sıcak havasından biran olsun uzaklaşıp serinlemek isteyenler için birebirdir. Dim Çayı’nı ziyaret edenlerin nemden uzak bir ortamda mükemmel vakit geçirme fırsatı vardır. Aynı zamanda çevrede inşa edilen mesire alanları sayesinde ailece dinlenme imkanları bulunmaktadır. Çayın birikinti bıraktığı yerlerde ise suya girme imkanı vardır.Antalya Hakkında

Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya 2.426.356 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık 5.ilidir ve 19 ilçe ve belediyeye sahiptir. Akdenizin batısında yer alan Antalya’nın Güneyinde Akdeniz , batısında Muğla , kuzeyinde Burdur ve Isparta , kuzey doğusunda ise Konya Karaman ve Mersin illeri bulunmaktadır. Türkiye’de en çok turistin uğradığı Antalya şehri özellikle yaz mevsiminde dünyada en çok turiste ev sahipliği yapan şehirlerden biri olarak turizm sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın sayılı bölgelerinin en başında gelmektedir. Birçok uygarlığa ev sahipliği Yapan Antalya Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetinde bulunmuş son olarak günümüzde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyet’inin hakimiyetinde bulunmaktadır. 

Antalya Uçak Bileti

Türkiye’nin tatil dendiğinde akla ilk gelen şehirlerinden biri olan Antalya, doğa güzellikleri, denizi ve tarihsel mirasları ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Günümüzde hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok büyük ziyaretçi kitleleri şehri özellikle yaz aylarında ziyaret etmektedir. Yaz aylarında deniz turizmi çok önemli bir ölçüde talep görse de Antalya uçak bileti alarak şehre gelen kişiler şehirdeki tarihi değerleri ve doğa güzelliklerini de görmelidir.Antalya Uçak bileti ucuz uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzerinden en uygun uçak biletini satın alabilir isterseniz 0 850 303 82 80 müsteri hizmetlerimizi 7/24 arayarak uçak biletinizi alabilirsiniz.


Antalya Ulaşım


Karayolu havayolu gibi seyahat yolları bulunan Antalya’ ya en konforlu ve ucuz ulaşım yolu olan havayolu 1998 yılında Antalya Havalimanın açılmasıyla gerçekleşmeye başlamıştır. Çok büyük ve modern bir havalimanı olan Antalya Havalimanı her yıl milyonlarca turistin Antalya’da  ilk  ayak bastığı bölgedir.  Şehir içine 10 – 13 dakikalık bir uzaklıkta olan Antalya Havalimanı toplu taşıma olarak çok kolay bir ulaşıma sahiptir. 

Antalya Ulaşım Seçenekleri

Antalya’ya ulaşım sağlamak için farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım sağlayacak olan kişiler Türkiye’nin her yerinden otobüs seferi ile ulaşım sağlayabilir. Özellikle yaz sezonunda otobüs seferlerinde hızlı bir artış olmaktadır. Karayolu haricinde ise havayolu ile ulaşım sağlamak mümkün. Antalya uçak bileti alarak birçok şehirden direk uçuşlardan yararlanabilirsiniz. En uygun Antalya uçak bileti almak içinse  www.avantajliseyahat.com web adresini kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde bilet sorgulatabileceğiniz gibi biletlerinizi güvenli ödeme yöntemleri ile satın alabilirsiniz. Bilet ve diğer hizmetler ile ilgili bütün sorularınız 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerine yöneltebilirsiniz.