Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Azerbaycan Gezilecek Yerler

Türkiye’nin öz kardeşi olarak gördüğü ülkelerin başında gelen Azerbaycan, ülkenin başkenti Bakü’dür.  Azerbaycan gezilecek yerler olarak tarihi ve müzeleri ile de popüler ülkeler arasında yer almakta. Asya ve Avrupa kültürü etkilerinin bu coğrafyada görüldüğü bilinmekte ayrıca Rusya ülkesi geçmişte olduğu gibi günümüzde yine bu ülkede izlerini yansıtmıştır. Hazar denizi sahilleri ülkeye gezi ve görülecek değerler arasında önemli katkılar sağlamıştır. Azerbaycan şehri kültürel özelliklerinin yanı sıra tarihi yapı, inşa ve turistik tesisleri ile de günümüzde en çok seyahat edilen ülkeler arasında Azerbaycan gezilecek yerler listesini sizler için sunuyoruz! Ülkeye seyahat etmek için avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti alarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alev Kuleleri, Bakü: Muhteşem görüntüsü ile sizleri hayran bırakacak bir yapıya sahip olan Alev Kuleleri, Bakü’de bulunmakta. Bina Azerbaycan ülkesinin en uzun yapısını oluşturmaktadır. Dış yapısı tamamen Led ekranlar ile kaplanmıştır. 3 yapı halinde ayrı ayrı oluşan bina 2013 yılında “en iyi otel ve turizm kompleksi” ödülüne sahip olmuştur. İçerisinde çeşitli faaliyet alanları bulunduran Alev Kulelerinin diğer bir ismi İngilizce “Flame Towers”. Bina iç kısımların da çalışma ofisleri, evi ve otel olmak üzere çeşitli faaliyet alanları sağlanmaktadır. Azerbaycan gezilecek yerler listenizde bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yanar Dağ, Bakü: Azerbaycan gezilecek görülecek yerler, hakkında sıklıkla ziyaret edilecek mekânlar arasında gösterilen Yanar Dağ, Bakü yakınlarında Hazar denizi yakınlarında bulunan Abşeron Yarımadasında bulunmaktadır. Kardeş ülke Azerbaycan halkının buraya “Yanan Dağ” olarak isimlendirdiği de bilinmektedir. Buranın fark edilmesi 1950 yılında yakınlarında bir çobanın ateş yakması ile yanan bir tabakanın ortaya çıktığı söylenmektedir. İçerisinde bulunan gaz yapısının sıkışarak ortaya çıkması ve sürekli olarak yanmasından dolayı buranın Yanan Dağ olarak oluştuğu bilinmektedir. Bir yamaçta sürekli olarak yanan doğal gaz ateşidir. Azerbaycan Devlet Turizm Ajansının kontrolünde faaliyet gösteren Yanar Dağ, 2 Mayıs 2007 tarihinde devlet kararı ile Tarih ve Kültür Doğal Tabiat alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Azerbaycan'ın turizm bölgeleri içerisinde bulunan bu alanı ziyaret ederek yakından görüntüleyebilirsiniz.

Ateşgah, Ateş tapınağı, Bakü: Doğal yapısı ve tabiat alanları ile de adından sıklıkla söz ettiren Azerbaycan’da bulunan Ateşgah, Ateş Tapınağı Bakü şehrinde yer almakta. Burada ki inanış dünyanın 3’cü Mecusi tapınağı olduğu düşünülmekte. Adını “ Ateş Mabedi” anlamına gelen “Ateşgah Abreşon” yarımadasında bulunmakta. Azerbaycan isminin de burada bulunan ateşlerden aldığı düşünülmektedir. Ebedi sönmez ateşlerin yandığına inanılan bir ateş mabedidir. Nevruz günü sürekli olarak yanmaya devam eden bu yer akın akın ziyaretçi almaktadır.

Han Bağı, Gence: Azerbaycan’ın en eski parklarından birisi olan Han Bağı, Gence’de yer almaktadır. Gence’nin son Han’ı olarak bilinen Cevad Han anısına yapılmış olan Han Bağı, aynı zaman da Kafkaslarında en eski parkıdır. 7 hektarlık alana kurulan bu park yurt içi ve yurt dışından birçok bitkinin getirilmesi ile habitat alanı olarak ilan edilmiştir. Park içerisinde rekreasyon alanları ve tiyatro alanı olmak üzere farklı farklı bir çok etkinlik ve çeşitli faaliyet yerleri bulunmaktadır. Azerbaycan gezilecek görülecek yerler listenizde bulunması gereken bu noktayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bakü Bulvarı, Bakü: Uzun uzadıya keyifle yürüyüş yapılabilecek nadir noktalar arasında yer alan Bakü Bulvarı, Hazar sahil şeridinde yer almaktadır. Deniz Kenarı Milli Parkı ismi ile koruma altına alınan yer, yerli ve yabancı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Geçmiş yıllarda çeşitli restorasyon ve genişletme çalışmaları ile sahil şeridi büyütülerek batı ve doğu alanları genişletilmiştir. Bakü bölgesinin en çok kullanılan yol güzergahına da ev sahipliği yapan bu yerin çevresinde çeşitli Avm, Müze, Park, Kütüphane ve İbadethaneler bulunmaktadır. Görülmesi gereken tarihi şehir simgelerinden olan bu yer görülmeye değer mekânlar arasında bulunuyor.

Azerbaycan Hakkında

Sosyal ve ideolojik yapısı ile Türkiye’ye en çok benzeyen kardeş ülke Azerbaycan. Ekonomik yapısı son yıllarda artarak devam ederken teknoloji ve sanayi alanlarında çeşitli faaliyetlerde gelişen ekonomik yapıya sahip olmuştur. Azerbaycan hakkında genel olarak tarihin Kafkaslarda kurulan ilk Cumhuriyeti olması ile ön plana çıkmıştır. 1918 yılında bağımsızlık kazanan Azerbaycan coğrafik yapısı ile Rus ve Farsların baskısına maruz kalmıştır. 18 Ekim 1991 yılı itibari ile Sovyet birliğinin de dağılması ile yeniden bağımsızlık kazanarak Azerbaycan devleti kurulmuştur. Bölge yapısı ile Kafkaslar ve Orta Doğu ve Türk Devletleri içerisinde yer almaktadır.

Azerbaycan Para Birimi: Azerbaycan Manatı’dır.

Ülkenin Resmi Dili: Azerice

Azerbaycan Nüfusu 2021: 10 milyon

Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Uçak Bileti: Seyahat tercihinize göre direk veya aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebileceğiniz Azerbaycan Cumhuriyetine avantajliseyahat.com’dan uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerinden direk olarak uçak bileti alarak seyahat edebileceğiniz Azerbaycan’a dilerseniz telefon ederekde uçak bileti sahibi olabilirsiniz.

Hangi Havayolları Azerbaycan’a Uçuş Sağlıyor?

Azerbaycan’a uçuş gerçekleştiren havayolları: Türk Havayolları THY, Anadolujet, Pegasus Havayolları uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkiye’den Hangi Azerbaycan şehirlerine uçuş yapılmaktadır?

Türkiye’den direk olarak uçuş sağlayabileceğiniz Azerbaycan şehirleri: Bakü ve Gence’dir.

En Uygun Azerbaycan Uçak Bileti: Avantajliseyahat.com üzerinden gideceğiniz şehri seçerek en uygun Azerbaycan Havayolları uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Azerbaycan Uçak Bileti Avantajliseyahat.com'da!

Azerbaycan uçak biletine avantajliseyahat.com üzerinden kampanya ve ekonomik fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Azal havayolları ile direk uçuş gerçekleştirilen Bakü'ye rezervasyon sistemimizden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Azerbaycan havayolları ve Turkish Airlines Thy ile düzenlenen ortak uçuşlardan yararlanarak ekonomik uçak biletine anında sahip olun. Bakü uçak bileti almak için sorgulama alanından gidiş-dönüş parkuru seçerek size uygun biletleri satın alabilirsiniz.

Azerbaycan Uçak Bileti Telefon

En uygun Azerbaycan uçak bileti satın almak için bilet sorgulama kısmından rezervasyon yapabilirsiniz. Azerbaycan uçak bileti telefon 0 850 303 82 80 destek hattını arayarak Bakü uçak bileti satın alabilirsiniz.

Azerbaycan Havalimanı Ulaşım

Azerbaycan uluslararası ulaşımın en gelişmiş havayollarını ve havalimanlarını ülkesinde barındırmaktadır. Çok çeşitli havayollarının ülkeye ini-kalkış olarak birçok uçuş gerçekleştirmektedir. Bakü başkent olması ile direk uçuşlarda en fazla tercih edilen şehirdir. Yazın çok sayıda yabancı havayollarının tercih ettiği parkurların başında gelen Azerbaycan’a ülkemizden İstanbul ve Ankara olmak üzere çeşitli şehirlerden direk olarak uçak bileti satın alarak ulaşım sağlamanız mümkün.

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı: Azerbaycan başkenti Bakü’de bulunan altı havaalanından birisi olan Haydar Aliyev Havalimanı direk olarak uçuşların gerçekleştirildiği havalimanıdır. Bakü şehir merkezinin doğusunda bulunan Bakü havaalanı, şehir merkezine 25 km’dir. Bakü Haydar Aliyev Havalimanı uluslararası havalimanı standartlarında kurulmuş modern mimariler arasındadır. Türkiye, Ortadoğu ve Asya olmak üzere dünyanın her yerine direk olarak uçuş gerçekleştirilen havalimanı standartlarına sahiptir. Bakü havalimanı içerisinde Cafe, Restoran ve Atmler bulunmaktadır. Seyahat standartlarının en üst düzeyde tutulduğu Bakü Haydar Aliyev Havalimanı çevresinde otel ve konaklama alanları da yer alıyor. Uçak bileti satın alarak Azerbaycan Haydar Aliyev Havalimanına ulaşabilirsiniz.