Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bakü Gezilecek Yerler

Modern mimarinin günümüzde yaşayan canlı şehirlerinin başında gelen şehir Bakü. Tunç çağına şahitlik yapmış kent Azerbaycan ülkesinin başkentidir. Ülkenin siyasi öneminin yanı sıra ekonomik yapısını da belirleyen Bakü gezilecek yerleri ile de dünyada önemli bir yere sahip. Özellikle yaz turizmine oldukça katkı sağlamasın ile dikkat çeken gelişmiş şehirlerin başında gelmekte.

Hazar denizinin kıyısına kurulmuş şehir ticari faaliyet alanı olarak bir liman kenti olmuş durumda. Bakü’de gezilecek yerlerin her birisi asırlar öncesinde inşa edilmiş ve halen günümüzde yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bakü ulaşım alt yapısı ile de yüzlerce turisti her yıl ağırlamakta kolay ulaşım tercih etmek isteyenler Bakü uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilir. Ayrıca avantajliseyahat.com ucuz uçak bileti seçenekleri ile Azerbaycan ülkesi diğer şehirlerine de ulaşım sağlamanız mümkün.

İçeri Şehir, Bakü: Köhne şehir olarak halk arasında bilinen yer İçeri şehir bölgesi 2000 yılında UNESCO tarafından dünya koruma listesine alınmıştır. Paolitik Çağ dönemine ait eserlerin de içerisinde bulunduğu yapı dönem, dönem aslına uygun olarak restore edilmiş. Bakü gezilecek yerlerin ilk sırasında bulunan İçeri Şehirde sadece bir yapı olarak değil 50’den fazla eser bulunmakta. Azerbaycan ülke tarihinin önemli eserlerine ev sahipliği yapan yer sizlere geçmişin izlerini sunmakta.

Kız Kalesi, Bakü: Devasa görüntüsü ile adeta bir Saray görüntüsüne sahip olan Kız Kalesi, Bakü şehrinde yer almakta. Halk arasında Kız Kulesi olarak adlandırılan Kale şehrin önemli simgesi olmuştur. 13 Yüzyıl’da inşa edilen eser meşhur mimar Masud İbn Davud tarafından yapılmıştır. 27 metre uzunluğa sahip olan Kale kireçten yapılmıştır. Bakü Kız Kulesi içerisinde 8 kat bulunmaktadır 1964 yılında müze olarak halkın Hizmetine açılmıştır. Halk tarafından hakkında çeşitli rivayetleri anlatılmakta sizlerde Bakü’ye ziyaretinizde Kız Kulesini ziyaret edebilirsiniz.

Azerbaycan Halı Müzesi: Bakü şehrinin en önemli müzeleri arasında gösterilen Azerbaycan Halı Müzesi, ünlü ressam ve halıcı Letif Kerimov tarafından 1967 senesinde kurulmuştur. Dünyanın ilk ve en büyük halı müzesidir. Türk tarihi başta olmak üzere geçmişimizde halı ve kilim dokumacılığının önemli bir yeri bulunuyor. Ülkemiz halıları ile de dünyaca ünlenmesinin katkısı çok fazla kardeş ülke Azerbaycan’da bu anlamda önemli bir yere sahip. Azerbaycan Halı Müzesinde 6 bin üzeri dokuma el emeği halı bulunmaktadır. Azerbaycan tarihinde kullanılmış birçok halı bu müzede sergilenmektedir. Bakü şehrini ziyaret ettiğinizde gezilecek yerler listenizde bulunması gereken mekânlar arasında.

Azadlık Meydanı, Özgürlük Meydanı: Ülkenin sembol alanları arasında yer alan Azadlık Meydanı diğer bir adı ile Özgürlük Meydanı olarak tanımlanıyor. Azerbaycan’ın en büyük meydanları arasında bulunan Azadlık Meydanı içerisinde hükümet konağı ve otelleri barındırıyor. Eski ismi ile Lenin Meydanı olarak adlandırılan yerde Lenin anıtı da yer almakta. İlerleyen dönem içerisinde otellerin yıkılarak yenilenmesi ile beraber daha büyük ve görkemli oteller inşa edilmiş ve sonrasında Azadlık Meydanı olarak yeni ismini almıştır.

Azadlık Meydanı isminden de anlaşılacağı üzere Azerbaycan halkının özgürlüklerini kazanmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Daha sonrasında bu meydan geçmişe olan saygı adına yeniden revize edilerek yılın belirli zamanlarında çeşitli gösteri ve törenlere ev sahipliği yapmaktadır.

Mini Venice, Bakü: Minyatür bir kasaba esintisi oluşturarak adeta ziyaretçilerine Venedik hissi uyandıran Mini Venice içerisinde bulunan gezi alanları ile turistlere keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. Mini Venice olarak adlandırılmasında “Küçük Venedik” benzetilmesi yapılmıştır. 1960 yılında inşa edilen bu yer dekoratif taş ve köprüler ile birbirine bağlanmıştır. Temiz su kanalı ile misafirlerine kısa gondol turu sağlıyor, keyifli bir gezinti istiyorsanız burayı ziyaret etmeyi unutmayın.

Bakü Hakkında

Azerbaycan’ın en büyük ve gelişmiş şehri Bakü aynı zamanda ülkenin başkenti olması ile önemli bir yere sahip. Hazar denizinin batı kıyısında olması ile politik olarak önemli bir konum üstlenmekte. Ülke nüfus ortalamasının yoğun kısmı Bakü’de yaşamaktadır kent önemli doğal zenginliklere zengin olması sebebi ile de birçok iş insanı tarafından ticaret durağı olmuştur. Ticaretin yanı sıra turizm açısından da önemli yapılara sahip olması ile özellikle yazları çok fazla sayıda turist ziyaretçiyi misafir etmektedir. Halk kültür ve geleneklerini günümüz şartlarında halen korumakta ve yaşatmaktadır. Yılın kış aylarında kültür tanıtımının yanı sıra fuarlara da ev sahipliği yaparak adeta ülke tanınmasında rol üstlenmektedir. Bakü uçak bileti ile ulaşım konusunda son dönemde oldukça popüler olması ile havayolları tarafından en fazla uçuş yapılan şehir listesinde bulunmaktadır.

Bakü Uçak Bileti

Bakü havayolları ile ulaşımın tercih edilen kentleri arasında bulunmakta. Bakü uçak bileti ile taşımacılığın sağlanmasının yanı sıra otobüs ile karayolu taşımacılığında da ön plana çıkmaktadır. Azerbaycan havayolları ile ülkenin iç hat uçak bileti ihtiyacı karşılanırken son yıllarda Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerine de direk uçuş ile seferler düzenlenmektedir.

Azal Havayolları Uçak Bileti: Azerbaycan ülkesine birçok havayolu uçuş gerçekleştirirken aynı zamanda ülkeye yabancı havayolu şirketleri de birçok sefer düzenlemekte. Ülkenin yerli ve milli havayolu şirketi ise Azal havayolları merkezi başkent Bakü’de bulunuyor. Ülkemize karşılıklı olarak uçuş gerçekleştirmesinin yanı sıra birçok ülkeye direk ve aktarmalı seferler düzenlemektedir.

İstanbul Bakü Uçak Bileti: Havayolu seferlerinin karşılıklı olarak yapıldığı Azerbaycan ülkesine en çok tercih edilen seferler İstanbul Bakü uçak bileti satın alınarak sağlanmaktadır. Haftanın her günü Bakü İstanbul uçak bileti ve İstanbul Bakü uçak bileti satışa sunularak karşılıklı uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Hangi Hava Yolları Bakü’ye Direkt Uçuş Gerçekleştiriyor?: Azerbaycan Havayolları, BUTA AİRWAYS, Türk Hava Yolları, Anadolujet Havayolları direkt olarak Bakü uçak bileti ile uçuş düzenlemektedir.

En Ucuz Bakü Uçak Bileti: Ülkemizden her gün uçuş düzenlenen Bakü’ye İstanbul Bakü uçak bileti, Ankara Bakü uçak bileti, İzmir Bakü uçak bileti, Antalya Bakü uçak bileti, Adana Bakü uçak bileti ile en ucuz uçak bileti satın almanız mümkün.

Bakü Uçak Bileti Al: Avantajliseyahat.com ile sizlerde hızlı, kolay ve güvenli olarak Bakü uçak bileti alabilirsiniz. 7 gün 24 saat Bakü ucuz uçak bileti satın alma seçeneği ile sizlere kesintisiz hizmet veren avantajliseyahat.com 0 850 303 82 80 çağrı merkezi seçeneği ile en uygun Bakü uçak bileti satın alma imkânı sunuyor.

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı Ulaşım

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan ülkenin uluslararası havalimanı Bakü Haydar Aliyev Havalimanı ulaşımın sağlanması adına en çok uçuş yapılan havaalanıdır. Dünyanın çeşitli yerlerinden birçok havayoluna ev sahipliği yapmaktadır. Bakü şehir merkezinin doğusunda yer alan Haydar Aliyev Havalimanı, şehre uzaklığı 25 km’dir. Azerbaycan Hava Yolları ana operasyon merkezi de yine Haydar Aliyev Havalimanında bulunmaktadır. Kuzey ve Güney olmak üzere iki operasyon terminal binası ile yılda 5 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. 10 Mart 2004 yılında eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in ismi verilmiş ve çeşitli restoreler ile halkın kullanımına sunulmuştur.

Heydar Aliyev Intl Şehir Merkezine Ulaşım: Hazar denizine olan konumu ve Kafkasya’nın popüler en gözde şehri olan Azerbaycan son yıllarında aynı zamanda en fazla ziyaret edilen ülkeleri arasında bulunmakta. Şehrin en önde gelen 6 havaalanından birisi olan Heydar Aliyev Havalimanı şehir merkezine ulaşımı Metro, taksi ve otobüsler ile sağlanmaktadır.

Havalimanı Otobüsleri: Havaalanından şehir merkezine kolay ulaşımın sağlanması adına havalimanı otobüsleri ile yolcularına kesintisiz seyahat hizmeti bulunuyor. Havalimanında bulunan giriş ve çıkış kapılarının yanında otobüs duraklarının olması ile her 50 dakika da bir şehir merkezine tarifeli otobüs hizmeti ile ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi: Havalimanı ulaşım ve şehir merkezine seyahat etmenin en kolay yolu taksi ile yolculuk. Zamandan tasarruf etmek isteyenler için Havalimanı çıkışında bulunan Taksi duraklarından hemen her yöne ulaşım sağlamanız geçerli. Şehir merkezine taksi ile yolculuk yapmak isterseniz 15 ila 20 Manat arası ücret ödemeniz gerekir. Seyahat edeceğiniz güzergâh yönüne göre fiyat ve tarife değişiklik gösterebilir.

Metro: Azerbaycan’da iki adet Metro hattı bulunmaktadır. Metroların eski olmasına karşın havalimanı ulaşımı sağlanmamaktadır. Şehir merkezinden otobüsler ile iç şehre ulaşarak Metro aktarması yapılabilmektedir.

Araç Kiralama: Azerbaycan doğal kaynak bakımından geniş seçeneklerinde olmasına karşı konfor ve rahat ulaşım sağlanması adına otomobil seyahati daha yaygındır. Yakıt tüketiminin ucuz olması ve ekstra bir maliyet seçeneği oluşturmaması ile araç kiralama için oldukça tercih edilen seyahat tipidir. Bakü Haydar Aliyev Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama şirketlerini tercih ederek rent a car kiralaması sağlayabilirsiniz. Dilerseniz web adresimizde bulunan online çağrı merkezi ile araç kiralaması sağlayabilirsiniz.