Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Batman Gezilecek Yerler

Batman Gezilecek Yerler;

Birçok tarihi mekan ve doğal güzelliği bulunan Batman hem nüfus hemde yüz ölçümü olarak çokta  büyük bir şehir değildir. Ancak nüfus oranında gittikçe büyüme yaşayan Batman saniyileşmeyede geçerek ve her yıl gelen çok sayıda turist ile ekonomisi dar nüfuslu bir şehre göre çok iyi bir durumdadır. Özellikle eski çağlardan kalan yapıların bulunduğu Batman yabancı turistlerin ise ülkemizdeki gözbebeğidir. Seyahat etmek isteyen turistlerin Demir Yolu , Kara Yolu ve Havayolu seçenekleri vardır. Hem yerli hem yabancı turistlerin seçtiği seyahat biçimi olan havayolu için Batmanın çok güzel bir havalimanı vardır. Türk Hava Yolları , Thy , Pegasus , FlyPgs , AtlasGlobal ,OnurAir ve SunExpress gibi firmaların en uygun Batman bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en ucuz Batman uçak bileti alabilirsiniz.

 

Hasankeyf;

Dünyanın en eski  yerlerinden biri olan Hasankeyf suların altında kalmasıyla gündeme gelmiş ve ve turistlerin Batmana gelince uğradığı bölge olmasıyla bilinmektedir. Ve araştırmalara göre yeryüzü kadar yeraltının da zengin olduğu  söylenir . Batman – Mardin ve Batman – Şırnak karayolları üzerinde bulunur. Kentin denizden yüksekliği ise 520 metredir. Midyat sıra dağlarının kuzeyinde Roman sıra dağlarının bulunduğu bir vadide yer almaktadır. Tarihinin 10,000 yıl önceye kadar dayandığı tahmin edilen Hasankeyf 1981 yılında ise doğal koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Böyle büyük tarihi önem taşıyan Hasankeyf her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır ve dünyada en çok  bilinen yerlerden biri olmaktadır. Yerli ve yabacı turistlerin yanı sıra yerli ve yabancı tarihçilerinde bölgeyi ziyaret edip araştırmalar ve çalışmalar yaptığı bilinmektedir. Batman Hasankeyf en ucuz uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzerinden bilet alabilir veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayıp en uygun Batman uçak bileti alabilirsiniz.

Kandil Kalesi;

Batmanın Kozluk ilçesine bağlı Bölükkonak köyü sınırlarında olan Kandil Kalesi 4. Yüzyıla dayanan tarihi ile Batmanın sembollerinden biri olarak bilinir. Bizanslılar tarafından inşa edildiği bilinen Kandil Kalesi çok birçok savaşa ve tarihi olaya tanıklık  edip günümüzde zarar görsede koruma altına alınarak turistlere sergilenmektedir. Yapıldığı İmparatorluk olan Bizans İmparatorluğu içinde önemli yer taşımış ve eski tarihten günümüze kadar sağlam olarak ülkemizdeki tarihi alanlardan biri ve en çok bilineni olmuştur. İlçeye uzaklığı ise 6 kilometre olarak bilinir ve şehrin merkezine çok uzak kalmamasıyla dikkat çeker. Ve bundan dolayı etrafında park restoran gibi birçok sosyal aktivite ve yaşamsal ihtiyaç  alanları bulunmaktadır. Thy Türk Hava Yolları , SunExpress , OnurAir , AtlasGlobal , Pegasus , FlyPgs gibi firmaların  uçuş sağladığı Batman için  www.avantajliseyahat.com veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp en uygun Batman uçak bileti arayabilirsiniz.

Zeynel Bey Kümbeti

1460 ve 1487 yılları arasında Akkoyunlu Beyliği devrinin yaşandığı dönemde yapılan bu anıt mezar Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey için yaptırılmıştır. Anıtın kuzey kapısında bulunan kitabede 11 Ağustos 1473 yılında inşa edildiği bilgisi verilmektedir. Dairesel yapısı ve mükemmel mimarisinin yanı sıra çiniler çok dikkat çekmektedir. Anıtta bulunan “Allah-Muhammed-Ali” yazısı ile insanları derinden etkilemektedir. Türünün tek örneği olan bu anıt mezarın mimarı ise Abdurrahman oğlu Pir Hasan’dır.

Hasankeyf Örenyeri

Hasankeyf olarak bilinen bu yerin adının tecrübesi ise Kayahisarı’dır. Hasankeyf Kalesi ve bu bölge çok eski zamanlardan günümüze kadar kalabilmiştir. Birçok uygarlığın bu alanda hüküm sürmesi bölgenin önemini daha da çok artırmaktadır. Bu nedenle Batman gezilerinizde bu örenyerini de görmeniz oldukça önemlidir. Ülkemizde oldukça değerli olan bölgelerden biridir.

Pertükân Kalesi

Tekevler Köyü’nün doğusunda yer alan Pertükan Kalesi Batman ziyaretlerinizde görmeniz gereken yerlerden biridir. Kalenin konumu gereği oldukça saldırıya açık bir yerdedir. Bu nedenle de geçmişte gerçekleşen savaşlara çokça konu olmuş ve savaşlar nedeni ile kalede ciddi hasarlar meydana gelmiştir. Günümüzde çok fazla yıpranmış bir halde bulunmaktadır. Çok kes el değiştirmesi ve yılların geçmesi ile kale tam olarak kendini göstermese de ziyaret ettiğinizde geçmişten kalan izleri görebilirsiniz.
Batman Hakkında

Batman Hakkında

Batman Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Gercüş , Hasankeyf , Beşiri , Kozluk ve Sason ilçeleri bulunan Batmanın nüfusu ise 599,103 dür ve önceki yıla göre %2,37 yani 13,851 artış yaşamıştır. Yüzölçümü 4,477 olan Batmanın Şehir merkezi ile deniz arasındaki uzaklık ise 570 metredir. Birçok dinden ve ırktan insanın iç içe ve beraber yıllardır yaşam sürdüğü Batmanda Müslümanlık , yemekler Batman mutafağının önemli yemeklerinden biridir ve günümüzde ise en çok yenen yemeklerin arasında gelmektedir. Ve şehirde az bir nüfus olmasına rağmen son yıllarda sanayileşme açısından çok hızlı gelişmiş ve sanayi siteminde Türkiye’nin yükselen değerlerinden biri olarakta bilinmektedir. Ayrıca yaşam standartların çok ucuz olduğu batman hem güzel ve hemde her ekonomiye uygun bir şehirdir. Küçük bir ile göre büyük ve son teknoloji ve konforlu bir havalimanı bulunan batmana en ucuz uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı  7 gün 24 saat arayarak Batman en uygun uçak bileti alabilirsiniz.

Batman uçak bileti

Batman Thy bilet al

Batman türk hava yolları

Batman en uygun uçak bileti 

Batman ucuz uçak bileti

Batman Pegasus uçak bilet al

Batman Onur air uçak bileti

Batman Atlas global uçak bileti

Batman Sunexpress Uçak bileti

Batman Anadolujet uçak bileti

Batman avantajlı uçak bileti

Batman uçak bileti satın almak için bilet bayisi aramanıza artık gerek yok 0 850 303 82 80 çağrı merkezini 7 gün 24 saat arayarak kredi kartınız ile Batman ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz avantajliseyahat.com adresinde bulunan sorgulama ekranından tüm havayollarını sorgulayarak ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Batman Uçak Bileti

Batman Uçak Bileti

Batman ile çevresindeki illere göre yeni bir il olsa da Batman ilinin geçmişine bakıldığında birçok medeniyetin burada yaşan sürdüğü anlaşılmaktadır. Şehirde bulunan birçok tarihi eser insanların Batman’ı ziyaret etmesi ve bu mükemmel eserleri görmesine neden olmaktadır. Batman uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok önemli tarihi eserlerin bulunduğu bu şehri özellikle tarih severlerin gezilecek yerler listesine alması gerekir.Avantajli uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

İstanbul İzmir gibi havalimanlarının yanı sıra dünyadan yabancı turistlerin yanı sıra tüm dünyadan gelen misafirlerini ağırlamaktadır. 1998 yılında havalimanı açılmasıyla dahada turistin uğradığı bilinir. Dünyanın en hızlı en konforlun ve en uygun seyahat biçimi olan havayolu firmaları İstanbuldan Batmana 1 saat 57 dakikalık bir sürede yolculuğu tamamlandığı bilinir. Sizlere hizmet vermeye başladığımız tarihten beri 186,571 kişinin mutluğuna katkıda bulunduk. en ucuz Batman Uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80  numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en uygun Batman Uçak bileti alıp  Thy Türk Hava Yolları , Pegasus , FlyPgs , OnurAir , AtlasGlobal , SunExpress gibi seyahat ve havayolu firmalarının en ucuz Batman , İstanbul ve  Batman  Ankara gibi uçak biletlerini  en uygun fiyata alabilirsiniz. Kredi kartı taksit imkanı olmakla 3D güvenlik işlemi ile ucuz uçak bileti alabilrsiniz. Seyahatın en avantajlı adresi avantajlıseyahat olarak sizlere herzaman tüm havayollarında en özel indirimi sağlıyoruz.  
Batman’a Ulaşım

Batman’a Ulaşım

Tarihi mekanları ve ortamıyla yükselen turizm şehri olan Batmanda 1 tane havalimanı bulunmaktadır. Silvan yolu üzerinde olan Batman Havalimanı gayet geniş be teknolojiktir. Ve havayolu seferlerini Batmana açan bu havalimanı 1998 yılında açılıp günümüzdede kullanım halindedir. Şehre konum olarak çok uzak  olmayan Batman Havalimanına her gün Thy , Türk Hava Yolları , AtlasGlobal  Pegasus , FlyPgs OnurAir  SunExpress gibi firmalar uçuş seferleri düzenlemektedir .   Türkiyede tarihi açıdan çok önemli olan Batmanın en  uygun  uçak bileti için www.avantajliseyahat.com üzeinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilir en ucuz Batman uçak bileti alabilirsiniz . Batman’a ulaşım farklı seçenekler ile sağlanabilmektedir. Otobüs seferleri düzenli olarak gerçekleştiği için ulaşımda karayolunu tercih edebilirsiniz. Birçok şehirden günlük düzenli otobüs seferleri düzenlenmektedir. Eğer tren yolunu seçerseniz de Batman’a tren ile ulaşım sağlamak mümkündür.Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse Batman uçak bileti alarak havayollarını tercih edebilirsiniz. Havayolları şirketleri belirli aralıklar ile düzenlediği uçak seferleri ile birçok noktadan hızlı bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkün. En uygun Batman uçak bileti almak için  www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilir ve 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numarası ile iletişime geçerek biletleriniz ile ilgili her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz.