Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad, mesafe ve kültür açısından Türkiye'ye yakınlığı, uygun fiyatı (önceden çok ucuzdu) ve vizesiz seyahat edebileceğimiz ülkelerden biri olması sebebiyle ideal seyahat yeri konumundadır. Sırbistan'daki konumu nedeniyle Balkanlar'ın en cazip destinasyonlarından biridir. Renkli bir gece hayatı ve tüm bu nedenler insanları Belgrad uçak bileti fiyatı araştırması yapmaya çeken sebeplerdir.

Belgrad, zengin turistik mekân seçeneklerine sahip bir şehirdir. Yağmurlu veya güneşli bir yaz gününde Belgrad'ın dolambaçlı sokaklarında kaybolmak gibisi yoktur. Şehrin kalbi olarak bilinen Stari Grad en güzel bölgedir. Birçok Avrupa şehrinde olduğu gibi en güzeli de hiç bitmeyen Arnavut kaldırımlı sokaklardır. Kısacası Belgrad uçak bileti 2-3 gün dinlenmek isteyenler için ideal fırsattır. Dilerseniz şimdi Belgrad da görülmesi gereken yerlerden biraz bahsedelim.

1. Cumhuriyet Meydanı

Belgrad uygun uçak bileti ile seyahatler de Belgrad turuna başlamak için en iyi yer Cumhuriyet Meydanı. Meydandaki at heykeli de Belgrad'ın buluşma noktası, eğer birisiyle tanışmak istiyorsanız burası önerebilirsiniz. Meydan ayrıca Ulusal Tiyatro ve Ulusal Müze'ye ev sahipliği yapıyor. Müze gezmeyi seviyorsanız buraya uğrayabilirsiniz.

2. Knez Mihailova Caddesi

Belgrad'ın en popüler alışveriş caddesi olan Knyaz Mihajlova Caddesi, Avantajlı Belgrad uçak bileti ile sayetlerde size önereceğimiz ikinci yerdir. Bu cadde Cumhuriyet Meydanı'ndan Belgrad Kalesi'ne (Kalemegdan) kadar uzanıyor. Her zaman işlek olan bu caddenin ara sokaklarında iyi kafe ve restoranlar bulabilirsiniz. Kalemegdan'a ne kadar yakınsa o kadar çok kafe ve restoran var. Sokak sanatçıları, oyun salonları, seyyar satıcılar - aradığınız ne varsa bulabileceğiniz rengârenk bir sokak burası. Kısacası İstiklal Caddesi'nden bir tane de Belgrad'da var diyebiliriz.

3. Kalemegdan

Prens Mihaylov'dan devam ederseniz Kalemegdan'ı göreceksiniz. Belgrad uçak bileti ile seyahatler de mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kalemegdan, adını Osmanlılardan, aslında Belgrad kalesinden almıştır. Adını da zamanla Sırpça yakınlaşan Kale Meydan'dan alıyor. Askeri müze, kilise, saat kulesi, burçlu gözetleme kulesi ve geniş bir yeşil alan ile şehrin en turistik yeridir.

Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiğini görebileceğiniz, yerli halkın ve turistlerin hafta sonu gezmeye geldiği Yeni Belgrad manzarasıyla herkesi kendine çeken bir yer burası. Yola çıkmadan önce bilgi almak için Belgrad Kalesi web sitesini ziyaret etmenizi öneririm. İlkbahar veya yaz mevsimindeyseniz Kalemegdan'dan Beton Hala Nehri'ne inebilir, bisiklet kiralayabilir ve nehir kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz.

4. Öğrenci Meydanı

Öğrenci Meydanı, Knyaz Mikhailova Caddesi'ne iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Kırmızı pencereli bina bu meydanın simgesi olan dekanlıktır. Öğrencilerin en çok takıldığı yer burasıdır. O yüzden Belgrad uçak bileti satın al ile seyahatler de gençlerin olduğu hareketli yerlerde dolaşmak isterseniz tam yeri burasıdır. Çok sayıda kafe ve restoran ve arka sokaklarda fotoğraf köşeleri ile şehrin en işlek bölgelerinden biridir.

5. Aziz Sava Katedrali.

Avantajlı Belgrad uçak bileti ile seyahatler de mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer Aziz Sava Katedrali'dir. Bu Katedral Belgrad'ın en büyük kilisesidir. Eskiden içeride bir sürü sütun vardı ama 2021'de sütunların çoğu sökülmüş ve içi çok göz alıcı duvar süslemeleriyle süslenmiştir. Bu kilisenin bir diğer özelliği de İstanbul'daki Ayasofya'ya benzerliğidir.

6. Sveti Sava Pazarı

Belgrad uçak bileti ile seyahatler de alışveriş yapmak isterseniz size Belgrad'ın en turistik pazarını şiddetle tavsiye ederiz. Aziz Sava Katedrali'nden çıkıp katedralin arka tarafında dolaşırken sağlam bir pazar meydanı göreceksiniz. Bu sabit pazarlar Belgrad'ın birçok yerinde bulunabilir, adı Sveti Sava. İçinde meyve ve sebzelerden balığa, kullanılmış eşyalardan ekipmana kadar her şey var. Ev yapımı reçeller, ballar, turşular... Pazar gezmeyi seven biriyseniz burası en görülmesi gereken yerlerden biridir.

7. Nikola Tesla Müzesi

Belgrad ucuz uçak bileti ile seyahatler de müze gezmeyi sevenler için Tesla müzesi efsane bir fırsattır. Sveti Sava'dan çıkıp Nikola Tesla Müzesi'ne doğru ilerleyebilirsiniz. Nikola Tesla, Sırpların gururu. Tam bir dahi olan Tesla'nın yaptığı keşiflerin bir kısmı henüz gerçekleşmedi. Belgrad uçak bileti satın al  ile seyahatlerde yola çıkmadan önce Nikola Tesla Müzesi'ne bir göz atmanızı öneririz, küçük deneylere tanık olmak için mutlaka müzeyi gezmelisiniz. Turlar 2 saatte bir kalkmaktadır, bu nedenle zamanında gelmezseniz uzun süre beklemeniz gerekebilir. Müze girişi nakit olarak ödeniyor ve 2021 yılı için fiyat 800 dinar, yaklaşık 10 ABD doları. Müzenin ziyaret saatleri aşağıda listelenmiştir.

Pazartesi: 10:00-17:00

Salı-Cuma: 10:00-17:00

Cumartesi-Pazar: 10:00-18:00.

8. Taj Megdan

Belgrad uçak bileti ile sayetlerde gezmekten yorulduysanız Nikola Tesla Müzesi'nden çıkıp Belgrad'ın en güzel parklarından biri olan Taj Megdan'da dinlenebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu Taş Meydan'ın Sırp dilidir.

9. Aziz Mark Kilisesi

Taj Megdan Parkı'nın sonunda, mimari olarak bir çok insana göre St. Sava'dan daha güzel St. Mark's Kilisesi vardır.

10. Sırp Tarih Müzesi

Taj Megdan'ın önünden devam ederseniz Sırp Tarih Müzesi'ni göreceksiniz. Müzelere ilginiz varsa gidebilirsiniz.

11. Skadarjia Bölgesi

Belgrad uçak bileti ile seyahatlerde gece güzel bir yemek yemek ve biraz eğlenmek isterseniz, bir zamanlar şehrin en bohem, şimdi en turistik yerlerinden biri olan Skadarya bölgesine gelebilirsiniz. Akşam buralardayken Kafana adlı tavernalardan birinde akşam yemeği ve akşam eğlencesi için oturabilirsiniz.

Yoğun saatlerde rezervasyonsuz koltuk olmadığı söyleniyor ama kışın sezon tenha olduğu için koltuklar boştur. Kafana'da canlı müzik, çeşitli atıştırmalıklar, Sırp şarabı veya Rajika eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. En popüler pelerinler; Moi Sheshir (eski şapka), üç Sesira (üç şapka), iki Elena (iki geyik). Skadarya bölgesinin girişinde açık bir pazar var, daha önce Sveti Sava'ya gitmediyseniz buraya gidebilirsiniz.

12. Zemun Bölgesi- Gardosh Kulesinden Görünüm

Zemunsky bölgesi, bir zamanlar balıkçı kulübelerinin bulunduğu ve şehrin dezavantajlı sakinlerinin yaşadığı bir bölgeydi. Bu balıkçı kulübeleri şimdi yenilenmiş ve şık restoranlara dönüştürülmüştür. Eski şehir merkezinden Zemun bölgesine giden çok sayıda otobüs var. Zelenvenad Meydanı'ndan Zemun'a otobüs isterseniz en fazla yarım saatte Zemun'a ulaşabilirsiniz.

Belgrad uçak bileti ile sayetlerde Öğleden sonra Zemun bölgesine gitmenizi, Avusturya mimarisine sahip sokaklarda dolaşıp fotoğraf çekmenizi, günbatımında tepedeki Gardos kulesine çıkıp gün batımını izlemenizi ve ayrıca yan taraftaki restoranlardan birinde yemenizi tavsiye ederim. Akşam nehir. Şaran Restoran ilk ziyaretimiz için tercih ettiğimiz yerdi, balık restorandı olarak kesinlikle tavsiye edilebilecek bir mekân. Belgrad uygun uçak bileti ile seyahatlerde Zemun bölgesini görmeden Belgrad'dan dönmeyin.

13. Gardos Kulesi

Nostaljik sokaklardan Zemun tepesine tırmanırsanız Gardos kulesine ulaşırsınız. Kule Belgrad'ın çok güzel bir manzarasını sunuyor. Tepeye çıkıp bu manzaranın tadını çıkarmanızı tavsiye ederim.

14. Avala Tepesi ve Avala Kulesi

Şimdi Belgrad'da başka bir tepeye gidiyoruz. Avala Tepesi, Belgrad'ın merkezine arabayla yarım saat uzaklıktadır. Küçük köyleri ve üzüm bağlarını geçerek tepeye ulaşıyorsunuz. Tepenin tepesinde Meçhul Asker Anıtı şeklinde bir anıt var. Anıtın hemen altında 204 metre yüksekliğindeki Avala Kulesi var. Bu bir televizyon kulesidir aynı zamanda şimdi yukarıdan Belgrad gözetleme kulesi olarak anılmaktadır. 2021 için kuleye giriş maliyeti 300 dinardır. Belgrad uçak bileti avantajı ile seyahatlerde tepeden şehir manzarasını sevenler için benzersiz bir fırsattır.

15. Ada Ciganlija

Belgrad uçak bileti ile seyahatlerde gezilecek yerler listesinde sizi belkide en çok şaşırtacak yerlerden biri de Ada Ciganlija olacaktır. Bulgarlar Sava Nehri üzerinde küçük bir ada oluşturdular. İçeride tenis kortlarından koşu parkurlarına, birçok plajdan çeşitli restoranlara kadar bulabileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Nehir suyu olduğu için bulanık olduğunu düşünülen su da güzel görünmektedir.

Belgrad uçak bileti ile seyahatlerde Ada Ciganlija'da kaçırılmaması gereken bir restoran var, Kafanica Na Adi Bakara. Harika atıştırmalıklar ve et yemekleri vardır. Burada birçok yerel spesiyalite bulabilirsiniz ve işletme sahibi gerçek bir Türkiye hayranıdır. Ayvalık'tan zeytin ve zeytinyağı getirir.

Belgrad Hakkında

Beyaz Şehir olarak adlandırılan Belgrad'da resmi olarak Sırpça konuşulur ve diğer dil Macarca'dır. Belgrad uçak bileti ile yapacağınız seyahatlerde sizi bu konuda uyarmalıyız; Sırp dilinde pek çok Türkçe kelime var. Belgrad, kaçırılmaması gereken bir Balkan şehridir. İlk bakışta sıradan bir Balkan kasabası gibi görünse de birçokları için tek farkı biraz daha kalabalık ve biraz daha gelişmiş olmasıdır. Kalemegdan Parkı'ndan 100 metre yürürseniz rüzgâr nehir kokusunu burnunuza üfler, sokaklar taze Türk kahvesi kokar ve Belgrad yeşil nehir kıyılarına sahip bir şehirdir.

Belgrad, Türk vatandaşlarının vizesiz ziyaret edebildiği birkaç ülkeden biri olan Sırbistan'ın başkentidir. Bizim gibi misafirperver insanlar, iyi yemek, canlı bir gece hayatı ve ucuz yaşam bu güzel şehri Belgrad uçak bileti ile gelinmeye değer popüler bir tatil yeri haline getirmektedir. 357 yıl Osmanlı egemenliğinde yaşayan şehir hala Osmanlı İmparatorluğu'nun izlerini taşımaktadır.

Belgrad Uçak Bileti

Sırbistan'ın farklı şehirlerine uçakla uçabilirsiniz. Türkiye'den ve dünyadan birçok insan ülkeye hava yoluyla seyahat etmektedir. Ülkede farklı şehirlerde yolcuların ulaşımı için havalimanları bulunmaktadır. Herhangi bir havayolundan Belgrad'a uçak bileti satın alarak ülkeye gidebilirsiniz. Transfer seçenekleri veya aktarmasız biletler vardır. Bu seçeneklerden birini seçmelisiniz.

Belgrad Şehrine Hangi Hava Yolları Uçmaktadır?

Belgrad ülkemizden sıklıkla ziyaret edilen bir şehirdir. Birçok havayolu şirketi bu ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. THY, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden Belgrad'a hem direkt hem de aktarmasız uçuşlar sunuyor. Belgrad'a ucuz uçak bileti almak istiyorsanız, doğrudan ucuz uçak biletleri web sitemizden uçak bileti satın alabilirsiniz. Belgrad Havalimanı uçuş bilgileri de dâhildir ve güzergâhınızı buna göre planlayabilirsiniz.

Aynı zamanda Sırbistan Hava Yolları tarafından düzenli uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu iki tanınmış havayolu şirketi Belgrad'a gidiş-dönüş bileti satıyor. İstanbul'dan Belgrad'a uçak bileti alarak doğrudan ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Bu havayollarının yanı sıra Windrose Airlines Kiev, Air Serbia İstanbul, Pegasus gibi havayolları da Belgrad'a uçuşlar düzenlemektedir. Bu havayollarından herhangi biriyle, aktarmalı veya aktarmasız seyahat edebilirsiniz.

Hangi Havayolları Belgrad'a Direkt Uçuşları Sunmakta?

Belgrad'a uçan havayolları hem aktarmalı hem de direkt uçuşlar sunabilir. Türk havayolları ve Belgrad havayolları tarafından işletilen iki ülke arasında düzenli direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu havayollarından bilet alarak Belgrad'a uçak değiştirmeden gidebilirsiniz. Diğer havayolları genellikle bağlantılı uçuşlar sunar.

Hangi Havayolları Uçuşları Aktarmalıdır?

Türkiye'den Belgrad'a seyahat etmek isteyenler için birçok havayolu şirketi bilet sunuyor. İstanbul'dan direkt uçuşlar ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları ve Belgrad Havayolları tarafından organize edilmektedir.

Ayrıca farklı şehirlerden aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır. Ayrıca Windrose Airlines Kiev, Air Serbia İstanbul, Pegasus gibi firmalardan satın alınan biletler için transferler mevcuttur. Bu havayollarını tercih edenler bir transferin gerekli olduğunun farkında olmalıdır.

İstanbul'dan Belgrad'a Direkt Uçuş Var Mı?

Türkiye'den Belgrad'a seyahat etmek için en uygun yerlerden biri İstanbul'dur. Çeşitli havayolları ile İstanbul'dan Belgrad'a 1 saat 45 dakikada direkt uçabilirsiniz. İstanbul'dan Belgrad'a uçak bileti alarak yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz. Özellikle THY, Pegasus ve Anadolu Jet uçuşları ile İstanbul'dan Belgrad şehirlerine uçak değiştirmeden uçabilirsiniz. İstanbul Belgrad uçak bileti ve fiyatları hakkında direk olarak sorgulama yapabilirsiniz. Ek olarak bagaj hakkı veya check-in işlemlerini de hızlıca tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Belgrad Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul Belgrad uçuşlarında bilet fiyatları değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek havayolu, aktarmalı sefer olup olmaması gibi faktörlere bağlı olarak farklı fiyatlar vardır. Türk Hava Yolları, Pegasuse Anadolu Jet Belgrad bilet fiyatları üzerinden hareket tarihi için arama yaparak en güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Sırbistan İçinde Başka Hangi Şehirlere Uçuş Var?

Türkiye'den direkt olarak Belgrad'a uçmak isteyen yolcularımız için İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, İzmir ve Trabzon şehirlerinden uçak bileti almak mümkündür. Direkt uçuşların aksine aktarmalı uçuşlarda yolcular, uçuş talep ekranında aktarmalı şehirleri seçip biletlerini sorgulayabilirler. Onun haricinde Morava, Vrsac ve Ponikve havalimanlarına da uçuşlar yapılabilmektedir.

Belgrad Uçak Bileti Kampanyaları

Belgrad uçak bileti veya Sırbistan uçak bileti fiyatları, kampanyaları hakkında avantajliseyahat.com sitemizde yer alan üye ol kısmından hızlıca üye olarak haberdar olabilirsiniz. Yukarıda bulunan uçak bileti arama motorundan gidiş-dönüş veya tek yön Belgrad en uygun uçak bileti sorgulaması yaparak işleminizi tamamlayabilir veya  0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Belgrad Havalimanı Ulaşım

Belgrad-Nikola Tesla Havalimanı kullananlar için şehir merkezine ulaşım: Şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan Nikola Tesla Havalimanı, Belgrad uçuşlarının uğrak noktası. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksilerin yanı sıra otobüs ve minibüsleri de kullanabilirsiniz. A1 numaralı minibüsler yaklaşık 30 dakikada Slavia Meydanı'na ulaşıyor. Minibüsler 08:00 - 18:00 saatleri arasında her 20 dakikada bir hareket etmektedir. Ve her saat 10:00'dan itibaren Sabah 6:00'ya kadar

72 numaralı otobüs havalimanından şehir merkezindeki Zeleny Venats Meydanı'na gitmektedir. Yolculuk, trafik durumuna bağlı olarak 30-40 dakika sürer. Otobüsler hafta içi her 30 dakikada bir, hafta sonu ise saat başı hareket etmektedir. Şehir merkezine daha hızlı gitmek isterseniz havalimanı taksisine de binebilirsiniz. Havalimanında TAXIINFO aracılığıyla yolcular, 6 farklı bölgede tarifeli çalışan taksilere yönlendiriliyor. 2. bölgede bulunan şehir merkezine gitmek istediğinizi danışmaya bildirerek dekontunuzu alabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Daha hızlı ve konforlu seyahat etmek istiyorsanız araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce rezervasyon yaptırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Belgrad'da ulaşım tramvay, minibüs ve otobüsle sağlanmaktadır. Minibüsler ve minibüsler olarak da bilinen otobüsler şehrin hemen her noktasına gitmektedir. 1, 3 ve 5 gün geçerli olan BusPlus kartları, toplu taşıma ile seyahat etmek isteyen herkes için uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor. Tramvay hattı 2, Belgrad'ın tüm tarihi ve turistik noktalarına giden bir hat. Tramvay biletleri hem tren istasyonundan hem de büfelerden satın alınabilir.

Belgrad için Uçak Bileti Satın Almak!

Belgrad'a seyahat etmek veya Belgrad'dan dönmek için telefonla veya çevrimiçi olarak uygun bilet satın alabilirsiniz. Web sitemizde farklı havayollarının farklı tarihlerdeki uçuşları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Çeşitli hava yolu şirketlerinin Belgrad uçak bileti fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Şirket telefonlarından gerekli bilgiler sağlanarak bilet satın alınabilir. Böylece Belgrad uçak biletleri istenilen tarih için çok hızlı bir şekilde satın alınabilir. Aynı zamanda akıllı bilet arama özelliğine sahip avantajlı seyahat web sitemizden bilet arayabilir ve dilerseniz istediğiniz tarihte herhangi bir havayolu şirketine bilet satın alabilirsiniz.