Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Berlin Gezilecek Yerler

Almanya’nın başkenti olan Berlin şehri gezilecek yer bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Her biri birbirinden güzel olan harika müzeleri caddeleri meydanları ve kendine has tarihi yapıları ile Berlin 2-3 günlük güzel bir gezi yapacağınız bir kenttir. Berlin' de gezilecek yerlerden bazıları şunlardır;

Brandenburger Tor

Branderburger Tor veya en çok bilindiği ismi ile Brandenburg Kapısı, Prusya Kralı olan III.Friedrich Wilhelm’ in emri ile 1788-1791 yıllarında inşa edilmiştir. Almanya’ da Neo-Klasik mimari ile ilk ve son inşa edilen yapısıdır. Kapıyı iki sıra halinde Dor düzenli 12 tane sütun destekliyor. İlginç hikayelere ve savaşlara şahitlik etmiş bu yeri mutlaka görmelisiniz.

Reichstag (Parlamento Binası)

Berlin kentinin en önemli simgesi olan Reichstag binası ikonik tasarımı ile 1982 yılında yapılan bir yarışma sonunda belirlenmiştir. Yarışmayı kazanan Paul Wallot’un yaptığı çizimler baz alınarak 1884-1894 yıllarında inşa edilmiş ve Yüksek Rönesans ve Klasisizm akımlarının izlerini üzerinde taşır. Buraya ilgi yıl boyunca oldukça fazladır. En çok ilgiyi çatısındaki cam kubbe çekiyor.

Berliner Dom(Berlin Katedrali)

Müzeler adasında bulunan Berliner Dom Rönesanas stilini gösteren bir müze olarak 18.yüzyıl başında inşa edilmiştir. Yapının en çok dikkat çeken yeri olan kubbeler ise II.Friedrich dönemine aittir. O dönemde Carl von Gontard başında durarak ekletmiştir. Görülmeye değer müzelerden birtanesidir.

Berlin Duvarı& East Side Gallery

Meşhur duvar 1961 yılından 1989 yılına kadar Berlin şehrini Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye bölmüştür. Duvar tam 46 km uzunluğundadır. Duvar kentin Batı kısmını ablukaya almak için inşa edilmiştir.

Çok ilginç ki 1989’ da Doğu Alman olan bir yetkilinin televizyon ekranlarından yaptığı açıklamadan sonra Berlin halkı tarafından duvar yıkılmıştır. Berlin’e gidecekseniz bu tarihi duvarı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Holocaust Anıtı

Burası Nazilerin yaptığı soykırımda hayatını kaybeden Yahudilere adanmış Holocaust Anıt’ının yapım fikri bir gazeteci yazar olan Lea Rosh’ la birlikte Eberhard Jackel’in 8o’li yıllardaki girişimi ile oluyor.

2003 yılında yapım aşamasına başlanan bu anıtın soykırım ve katliamın hiç unutulmaması için 2005’ te ziyarete açılmıştır. Berlin gezisi için uğranması gereken noktalardan birisidir.

Berlin Uçak Bileti

Tüm havayolları firmaları ve uçuş seferleri ile Berlin uçak bileti satın alabilirsiniz. Berlin uçak bileti satın alırken dikkat etmeniz gereken pasaport ve rezervasyon kalkış seçeneklerini seçmeniz ve sonrasında Berlin uçak bileti saati size en uygun olanı tercih ederek satın almanız olacaktır. İstanbul Berlin Uçak bileti ya da diğer şehirlerimizden yapılan seferleri araştırıp buralardan da ucuz uçak bileti satın almanız mümkündür.

Hangi Hava Yolları Berlin’ e Uçuş Gerçekleştiriyor?

Türkiye’den birçok havayolu şirketi ile Berlin’e gidebilirsiniz. Bu havayolu şirketleri Türk hava yolları, Pegasus Airlines, Anadolujet , SunExpres hava Yolları ile uçuş yapabilirsiniz. Aktarmalı olarak da farklı hava yolları seferler gerçekleştiriyor.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız Berlin Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Berlin uçak bileti olarak direk sefer uçuş gerçekleştiren firmalar ise, Türk hava yolları, Anadolu jet ve Pegasus Hava Yollarıdır. Bunlardan size uygun olanı tercih edebilir veya farklı olarak diğer havayolu şirketlerini kullanarak seyahat planlaması yapabilirsiniz.

Avantajlı Uçak Bileti

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve bunu daha ekonomik ama konforlu bir şekilde yapmak istiyorsanız birçok hava yolu seçeneğini aynı anda sorgulatabilirsiniz. Berlin uçak bileti ve İstanbul Berlin uçak bileti olarak da alternatif olan noktalardan hemen ucuz Berlin uçak bileti sorgulayabilirsiniz. Avantajlı seyahat akıllı bilet arama motorunu kullanarak Almanya uçak bileti, Düsseldorf uçak bileti, Bremen uçak bileti veya bunların dışında destinasyonunuza en uygun uçuş noktasını seçerek uçuş yapabilirsiniz.

En Uygun Berlin Uçak Bileti

Berlin uçuş seferlerinizde tercih edebileceğiniz en uygun Berlin uçak bileti fiyatını sorgulayarak karşılaştırma yapabilirsiniz. İstanbul Berlin uçak bileti veya Ankara Berlin uçak bileti şeklinde direk uçuş seferlerinin yanı sıra aktarmalı olan uçuş seferlerini de öğrenebilirsiniz. En uygun Berlin uçak bileti satın almak için internetten bilet sorgulayabilirsiniz. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet anlayışı ile 0 850 303 82 80 uçak bileti iletişim hattımızı arayarak biletleme işleminde bulunabilirsiniz.

Berlin Uçuşlarında Valiz Hakkı Kaç Kg’dir?

Yurt dışı uçak bileti işlemleri genel itibari ile uzun parkur olarak gerçekleşmektedir. Berlin uçuşlarında valiz hakkı buna bağlı olarak dış hat uçuşlarında 30 kg normal valiz ve 8 kg el bagaj hakkı olarak yolculara tanımlanmaktadır. Seçtiğiniz uçak bileti rezervasyonu da bu duruma bağlı olarak bagaj hakkında değişikliği kapsayabilir sistemlerimiz üzerinden parkur ve destinasyon kontrolü yaparak bagaj hakkınızı kontrol edebilirsiniz. Seçilen uçak bileti rezervasyon tipi ve sınıfına göre bu kg miktarı artmaktadır.

berlin uçak bileti resim

Berlin Havalimanı Ulaşım

Berlin havalimanı olarak ülkemizden İstanbul, Ankara ve İzmir’den direk uçuş seferleri ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Yolcuların en çok tercih ettiği Berlin Schönefel havaalanı yılda 22 milyon yolcuya hizmet ederek Almanya’nın en kalabalık olan dördüncü havaalanıdır. Berlin şehrine yakınlığı bakımından yolcular tarafından en çok tercih edilen havayoludur.

Berlin Schönefel Havalimanı

Berlin Schönefel havalimanı Berlin şehir merkezine yakınlığı ve Almanya’nın dördüncü büyük havalimanı olma unvanı ile yolculara hizmet veriyor. Yılda 22 milyon kişiye hizmet veren havalimanı en çok tercih edilenlerdendir.

Berlin Schönefel Havalimanı Ulaşım

Türkiye’den İstanbul havalimanı ya da Sabiha Gökçen havalimanı uçuşları olarak direk sefer yapılan pek çok ilimiz var. Direk seferlerin olduğu veya aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda uçak bileti aldıktan sonra iniş sonrasında havalimanının özel taksileri ile şehre ulaşabilirsiniz. Ayrıca metro veya otobüs kullanarak da istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Schönefel havalimanı Alternatif güzergah sorgulamaları ile ulaşımınızı kolaylaştırın! Almanya genel itibari ile ulaşım araçlarında en gelişmiş ülke ve modernize şehirleri içerisinde kapsamaktadır. Uçuşunuz sonrasında havalimanı servis duraklarını kullanarak şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilir veya toplu taşıma araçlarını tercih ederek kısa süre sonrasında dilediğiniz noktada aktarmada bulunabilirsiniz.