Koronavirüs seyahat Tedbirleri 2021 - Avantajliseyahat.com

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Avantajliseyahat.com'da!

Koronavirüs Seyahat Tedbirleri 2021
seyahat-rehberi
14 Ocak 2021

Koronavirüs Seyahat Tedbirleri 2021

İçişleri Bakanlığı Yayınladığı yeni genelge ile beraber normalleşme süreci hakkında yeni tedbirleri uygulamaya aldı. Koronavirüs seyahat tedbirleri de bu kapsam dışında bırakıldı. Yolcularımızın mağdur olmaması adına bu tedbirlerin neleri kapsadığı hakkında bir takım bilgilendirmeleri sizler ile paylaşıyoruz.01.12.2020 tarihi itibari ile gece 21:00 ile sabah 05:00 arasında hafta içi her gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta sonları ise bu yasak cumartesi ve Pazar olmak üzere sokağa çıkma yasağa uygulanacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve yasaklarında, şehirler arası seyahat edecek olan yolcularımız etkilenmeyecek. Web sitelerimiz üzerinden uçak ve otobüs bileti alan yolcularımızın rezervasyon (PNR) kodu göstererek sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulacaktır. Belge niteliği taşıyan biletlemeler yolcularımızın yasaktan muaf olması ile beraber ulaşım açısından sıkıntı yaşamamaları adına telefonlarından direk olarak uçak bileti rezervasyonlarını göstermeleri gerekir.

Sokağa Çıkma Yasağında Biletim Yanımda Değil!

Koronavirüs seyahat tedbirleri kapsamında sosyal mesafe önemi daha da artmakta. İçişleri bakanlığı virüs hızına bağlı olarak geçtiğimiz aylarda oluşturduğu yasakta bazı muafiyetler sağladı. Sokağa çıkma yasağında biletinizi nasıl ibraz edeceksiniz yasaklardan bileti olan yolcularımız muaftır. Avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti aldığınız da ücretsiz olarak SMS bilgileri mobil olarak kullandığınız cihazlara iletilmekte. Rezervasyon bilgilerinin gönderildiği mail ve cep telefonlarınızdan bilet bilgilerini göstererek seyahat edebilirsiniz.

65 yaş üzeri Vatandaşlar Seyahat İzin Belgesi

65 yaş üzeri vatandaşlarımızın tedbirler kapsamında 10:00 ile 13:00 arasında sokağa çıkmaları mümkündür. Ancak şehirler arası yolculuk yapmak isteyen 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın Seyahat İzin Belgesi alması gereklidir. Peki bu belge nasıl alınır? Yolcularımızın E-Devlet üzerinden kolayca seyahat izin belgesi alması mümkün eğer bu işlemi gerçekleştirme durumunuz mümkün değil ise Alo 199  “Vefa Destek Hattı” arayarak kolayca dakikalar içerisinde izin belgesi alımınız gerçekleşiyor.

20 Yaş Altı Yolcular İçin Geçerli Durumlar

20 yaş altı vatandaşların, saat 13:00 ile 16:00 arasında sokağa çıkmaları mümkün yasakların geçerli olduğu durumlar da 20 yaş altı yolcularımız aile vasileri ya da velileri ile beraber yolculuk gerçekleştirebilir. Ailesi yanında bulunmayan 18-20 yaş altı yolcularımız sadece uçak ve otobüs, tren gibi şehirler arası yolculuk gerçekleştirebilir. Zorunlu durumlar da tek başına yolculuk gerçekleştirmesini gerektirecek bir durum oluşmuş ise vatandaşlarımızın “Kaymakamlık ve Valiliklerden”  Seyahat izin belgesi alarak yolculuklarını gerçekleştirmesi mümkündür.

 

Korona Virüsü Hakkında Yeni Alınan Tedbirlerin Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz