Mayıs Ayı Gezilecek Yerler - AvantajliSeyahat.com Blog - Güncel 2022

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Avantajliseyahat.com'da!

Mayıs Ayı Gezilecek Yerler
seyahat-rehberi
30 Nisan 2021

Mayıs Ayı Gezilecek Yerler

Yurt içi tatil planlarının bahar ayının başlangıcı ile hızlanmaya başlaması herkese Mayıs ayı gezilecek yerler veya Mayıs ayında nereye gidilir sorularını hatırlatıyor. Soğukları geride bıraktığımız geçtiğimiz günlerde artık ilkbaharda tatil yapılacak yerler arama sayısı artışa geçti.

Mayıs ayında seyahat etmek isteyen yolcuların Eğe ve Akdeniz kıyılarına yolculuk yapmalarının yanı sıra alternatif olarak doğa ile iç içe olmak isteyenlerin tercihi Gap turları. Kültür ve tarihi bir arada yaşamak isteyen tatil severlerin doğu bölgelerini tercih etmesi popüler kültür olan tarihimize ilgiyi de arttırıyor.

Yurt içi gezilecek yerler ulaşımda da hareketliliğe sebep olmaktadır. Özellikle ucuz uçak bileti almak isteyenlerin bu aylarda erken rezervasyon arayışı büyük ölçüde yurt dışı uçak biletine talebi arttırmaktadır.

Güneydoğu Anadolu Gezisi ( Gap Turları )

Mayıs ayında gezilecek yerler arasında en popüler gezi rotası Güneydoğu Anadolu gezileri özellikle son yılların kültür ve tarih turlarında ilk sırada yer alan Gap turları, tarih meraklılarını uçsuz bucaksız dolu, dolu bir seyahat bekliyor. Güneydoğu Anadolu gezisinde en çok tercih edilen şehirlerimiz, Antakya, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Adana olmakla beraber dilediğiniz şehirleri bu listeye ekleyebilirsiniz. Gap turlarında seyahat etme imkanı ise otobüs ve havayolu seferleri ile sağlanmakta. Kolay ve hızlı ulaşım sağlamak isteyen yolcuların uçak bileti alarak ulaşım sağlamasının yanı sıra keyifli bir otobüs turu ile de tatiliniz güzelleşebilir. Gap turu sizlere avantaj olarak iyi bir mutfak kültürünü tanıtırken bu lezzetlerden de tadım yapmanıza imkan veriyor.

Kapadokya, Nevşehir

Yurt içi tatilin en gözde noktalarından biriside Kapadokya ister ailece isterseniz de yalnız başınıza alternatif gezebileceğiniz en güzel nokta. Yaz ve kış bütün mevsimlerde en güzel manzarası ile yerli ve yabancı birçok misafire ev sahipliği yapan Kapadokya sadelik ve doğa tatilini bir arada sunuyor. Mayıs ayı gezilecek yerler listesinde mutlaka görülmesi gereken yer olan Nevşehir ayrıca yer altı antik kentleri ile de dikkat çekiyor. Mağara evleri, Peri bacaları özellikle sizleri tarihe eşsiz bir yolculuğa çıkartmaktadır. Özellikle aile tatillerinizde hemen her gün görebileceğiniz balon turları şehri tamamen sizlerin ayakları altına seriyor. Sabah erken saatlerde düzenlenen balon turlarına katılımlar ücretli olarak sağlanmaktadır. Doğa yürüyüşü sevenler içinde özellikle son yıllarda trekking noktaları oldukça cezbedici. Bu gizemli kente hızlıca ulaşmak isterseniz bulunduğunuz noktadan hemen Nevşehir uçak bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz.