Amerika Gezilecek Yerler| ABD Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler|

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Avantajliseyahat.com'da!

Amerika Gezilecek Yerler
yurt-disi
04 Şubat 2021

Amerika Gezilecek Yerler

Dünyada Gezilecek Yerlerde Amerika muhakkak en çok aranan ülke ve herkesin kısa bir araştırma yaptığı muhakkak ve kesinlikle kulaktan duyma da olsa bir bilgiye sahip olmuşsunuzdur. Amerika’nın turistik yerleri arasında Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, meşhur Hollywood tabelası, Las Vegasın ihtişamlı binaları; gökdelenler, eşsiz otoyolları, kanyonları, uzay mekikleri ve yüksek kalitede eğitim sunan üniversiteleri ile Amerika’nın tüm simgelerini yakından incelenmesi gereken alanlarına beraber bakalım. Abd nüfus olarak sürekli göç alan ülkelerin başında gelmekte. Amerika haritası ile insanları alıp götüren efsanevi bir ülke!


New York

Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük, kalabalık metropolü New York. Uyumayan şehir adıyla bilinen bu şehir de sürekli kendinize bir aktivite bulabilirsiniz. Şehrin diğer bir ismi ise New York City diye adlandırılmakta. New York Gezilecek yerleri ile turizm şehri olarak bilinen New York yüzbinlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Abd gazeteleri ile meşhut olan şehir New York Times bir çok medya şirketine de ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin beş ayrı ilçesi bulunuyor hepimizin çokça duyduğu yada ismen aşina olduğu bu yerler, Manhattan, Brooklyn, Queens, Staten Island, Bronx olarak isimlendiriliyor. Neredeyse Tüm dünyanın bildiği Özgürlük heykeli gibi bir çok ünlü nokta burada yer alıyor. Şehrin kalbinin attığı Times Square, doğayla iç içe zaman geçirmek, spor yapmak, dinlenmek ve huzurlu zaman geçirmek için Central Park, lüks markaların mağazalarının sıralandığı Fifth Avenue gidilecek yerler arasında bulunuyor. Kuzey Amerika kıtasındaki en muhteşem doğal güzelliklerden Niagara Şelaleleri de New York eyaletinde yer alıyor. New York hakkında Dünyanın en önemli şehirleri yazımıza mutlaka göz atın.


Boston

Bağımsızlık mücadelesi ile İngilizlere karşı Amerika’nın en önemli yeri olan Boston. Kent meydanında bulunan Özgürlük yolu ( Freedom Trail) ünü ile Harvard ve MIT Üniversitesi ve küçük bir İtalyan mahallesi olan North End ise şehrin görülmeye değer alanlarından bir kaçı arasındadır. Spor merkezleri ile ABD’de ünlü bir şöhret elde eden Boston Celtics, Red Sox, New England Patriots takımları Boston’u ayrı bir noktaya taşımış. Amerika ülkesinde en rahat yürüme noktası olan sokaklar ve yürüyüş yolları Boston’da yer alıyor. Ülkenin nadir noktaları arasında yer alıyor yılda yüzlerce kişi Boston yürüyüş yollarında çeşitli festivallere katılıyor.


Washington Dc

Washington Dc, Abd başkenti olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şehrin en çok ziyaretçileri ise politikacılar, siyasiler ve iş insanları özellikle yoğunluk seviyesi devlet kademesi ile çok sıkı korunan bir şehir. Neredeyse bütün noktalarında geniş güvenlik önlemleri ve sürekli polislerin vardiya şeklinde değişim göstererek güvenlik en üst düzeyde tutuluyor. Ülkenin trafik noktasında yoğun olduğu alanların başında geliyor. Pek çok farklı kültürün ev sahipliği yaptığı kozmopolit şehir özelliği ile Washington, Beyaz Saray, Capitol Binası, Washington Anıtı ve Lincoln Anıtı gibi pek çok şehrin simgesi haline gelmiş yeri de içerisinde bulunduruyor.


Los Angeles

ABD’nin ikinci büyük şehri olan Los Angeles, muhteşem plajları ve Hollywood‘un kalbi konumunda olması ile tam bir cazibe merkezidir Film, dizi, müzik eğitimleri ile dünyaca önde gelen merkez haline gelmiştir. Beverly Hills lüks ve hayat kalitesi ile insanları kendisine çekiyor. Dünya yıldızlarının tercihi olan Malibu‘da okyanusun tadını çıkarabilirsiniz. Santa Monica alanında bulunan lunapark her yaştan insana hitap ediyor görülmesi gereken bu parka mutlaka göz atın. Birçok etnik mahallelerden oluşan devasa, kozmopolit bir şehir olan Los Angeles, bol güneşli ve yıl boyunca yumuşak iklimi için tercih edilen bir yerdir.


San Francisco

San Francisco sanat hayatının yansıtıldığı şehir müzayedeleri ile sanat hayranlarını içerisinde barındırıyor. Hayranlıkla bakacağınız Dünyanın en ünlü köprüsü Golden Gate Köprüsü ve Alcatraz Hapishanesi, Alamo Meydanı burada yer almaktadır. Şehrin en çok ziyaret edilen alan bölgesi Lombard Street ve Fishermans Wharf yerleridir. Teknoloji şirketlerinin merkezi olan, Silikon Vadisi de Sanfrancisco şehrinin güneyin de yer alıyor.


San Diego

San Diego, insanların iklimi ve hava şartları ile en rahat dolaştığı,yaşadığı şehirdir. Havası ve denizi ile ailece gezebileceğiniz birçok alan da burada bulunuyor. Çocuklar Legoland, SeaWorld, Balboa Park’ta bulunan Hayvanat Bahçesi ve Çocuk Müzesi gibi yerlerde gönüllerince eğlenme fırsatı yakalayabiliyor.


Las Vegas

Amerika’nın şatafatını en iyi yansıtan şehirlerden biri olan Las Vegas, ünlü sanatçılar ve dj'lerin canlı konserleri, casinolar, gösteriler ve müzikaller ile çok hareketli bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Şehirde birçok farklı konsept’e çok özel otel bulunuyor.  Fremont Caddesi ve gece hayatını gözlemleyerek şehrin ve bölgenin karmaşasını görebilirsiniz. Bölgede bulunan kanyonlar ise muhteşem manzarasıyla görülmeye değer. Las Vegas'ın yakınında yer alan ve her sene milyonlarca ziyaretçiyi cezbeden Grand Canyon, ABD’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir.


Miami

Miami birçok kişinin deniz ve plajları hakkında uzunca düşündüğü hayal kurduğu şehir. Tabi ki Miami sadece bu plajlardan ibaret değil. Şehirde daha görülmesi gereken birçok güzellik bulunuyor. Miami’de, gezilecek yerlerin büyük bölümü kent merkezi ile Miami Beach ve South Beach arasında kalan bölgede yer alıyor. Küba'nın küçük bir kopyası olan Little Havana‘yı ziyaret ederek egzotik atmosferini deneyimleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük limanı da Miami de bulunuyor bu limana yılda yüzlerce yük ve kruvizer gemileri geliyor. Zamanınız varsa Key West'e de uğrayabilirsiniz.


Orlando

Orlando ülkede su parkları ve tema parkı ile oldukça ünlü öyle ki burayı gezmek için ayrı bir zaman ayırmanız gerekecek. Dünyanın en ünlü film stüdyolarından olan Universal Studios gibi ve tema parklarına Orlando şehrinde bulunuyor, ailece burada zevkli vakit geçireceğiniz nokta. Florida’nın hemen merkezinde olan Orlando şehri, hayal şehri olarak insanlara lanse edilmekte bu sayede çok başarılı turizm faaliyetlerini de yapı itibari ile oluşturmuş durumda. Walt Disney World, SeaWorld gibi birçok ünlü tema parkı burada. Uzay mekiği, roket ve uyduların fırlatıldığı Cape Canaveral uzay üssü de Orlando'nun hemen doğusunda yer alıyor.


Seattle

Doğanın yüksek etkisi ile Amerika’nın tabiat simgesi Seattle. Şehrin simgesi haline gelen yer Space Needle, tam 184 metre yüksekliğe sahip.  Dünyanın önemli şirketlerinin genel merkezleri ve çalışma ofisleri burada bulunuyor. Hepimizin duyduğu dünyaca ünlü markalar arasında Microsoft ve Amazon genel merkezide burada. Uzay çalışmaları ve Boeing uçakları ile herkesin görmesi ve ziyaret etmesi gereken nokta.


Chicago

Amerikan tarzı pizzayı klasik İtalyan pizzasından ayıran özelliği hepimiz biliyoruzdur. Aynı fotoğrafta gördüğünüz gibi Chicago usulü pizzalar kalın ve bol malzemeli olması. Bu yemekte  tam bir ziyafet! Bu kadar enerjiyi aldıktan sonra hareket etmek isteyebilirsiniz. Bunun için de en iyi yerdesiniz. Fazlası ile hareketli bir sosyal yaşam alanı olan Chicago gece hayatı açısından oldukça hızlı. Magnificent Mile (Muhteşem Mil) adıyla meşhut caddesi olan alışveriş ve kafeleri gezdikten sonra şehirde Navy Pier, Millenium Park ve şehri tepeden seyredebileceğiniz Wills Tower’ı ziyaret ederek gezinizi tamamlaya bilirsiniz.