Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bodrum Gezilecek Yerler

Muğla’nın en popüler ve gelişmiş bölgeleri arasında gösterilen Bodrum. Enfes koyları ve kıyıları ile turizm ve tatil denilince muhakkak gidilecek yerlerin ilk sırasında. Yerli ve yabancı turistlerin özellikle son yıllarda bu muhteşem ilçeyi ziyaret ederek tatil yaptığı gözlemlenmektedir.

Seyahatinizi planlarken Avantajliseyahat.com her zaman ucuz uçak bileti olarak sizin yanınızda!

İnsanoğlunun binlerce yıllık tarihine şahitlik yapmış bereketli toprakları, taş evleri, turizm tesisleri, plajları, mandalina bahçeleri, yeraltı şehir ve kaleleri ile Bodrum gezilecek yerler olarak keşfedilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almakta. Bodrum kıyı kesimi ile yazları ve kışları sıcak illerimiz arasında yer almakta. Tarih ve kültür olarak çok geniş bir alana yayılan bölge eski yerleşim yerlerini de barındırmakta. Özellikle keşfedilmesi gereken kaleleri ve müzeleri ile ön planda son yıllarda Bodrum kültür turları için de tarih sever ziyaretçileri ile de ön plana çıkmıştır. Masmavi ve berrak denizi ile tatil severlerin beldesi olan Bodrum’da gezilecek yerlerin ilk başında, Bodrum kalesi gelmekte.

Bodrum Kalesi: 1400 yılların başında St. John Şovalyeleri tarafından yapılan kale yabancılar tarafından St. Peter Kalesi olarak adlandırılmakta. Bodrum Kalesi günümüzde en iyi korunan tarihi eserler arasında gösterilmekte. Günümüz de Bodrum Sualtı Müzesi olarak hizmet veren yapı, içerisinde Dünyanın en eski batık gemisi de yer almakta. Müze içerisinde bulunan zindan ve işkence odaları ise ziyaret edenlerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca Bodrum Sualtı müzesinde 14 farklı sergi alanı da bulunmakta. Şehri ziyaretiniz de Bodrum Kalesi sizleri bekliyor olacak.

Bodrum Osmanlı Tersanesi: Antik çağların en eski yapıları arasında gösterilen Bodrum Osmanlı Tersanesi, Osmanlı dönemi gemi takviye bölgesi olarak kullanılmış. Günümüz tarihi ve arkeolojik yapılar arasında bulunan tersane bir dönem gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Antik kentleri ve gizemli koyları ile Bodrumun popüler ziyaret noktası olan bu yer günümüz sanat galerisi ve sergi alanı olarak hizmet vermekte. İlçenin merkezi bölgesinde bulunması ile hemen her yerden görülmekte.

Zeki Müren Sanat Müzesi: Bodrum denilince, ülkemizin en önemli sanat ve musiki duayen sanatçısı Zeki Müren akıllara gelmekte. Hayatının son dönemlerini geçirdiği bu ev günümüz de sanat müzesine dönüştürülerek halkın ziyaretine açılmış. Müzeyi ziyaretiniz de sizleri eski ve lüks bir otomobil karşılarken içerisinde sanatçıya ait kıyafet ve takılar yer almakta. Zeki Müren Sanat Müzesinin ilk katı tamamen sanatçının kullandığı şekilde bırakılırken üst katı müzeye dönüştürülmüştür.

Bodrum Deniz Müzesi: Denizi ile ünlü olduğu kadar kendisine özgü tekneleri ile de popüler olan Bodrum’da 2010 yılında bir de Deniz Müzesi kurulmuştur. İlk olarak Bodrum Kalesi önünde küçük çapta bir sergi alanı olarak hizmet verilse de daha sonrasında Bodrum Belediyesi tarafından eski bedesten binası tahsis edilerek müze halkın hizmetine açılmıştır. Müze içerisinde deniz ve denizciliğe ait pek çok eser bulunmakta. Bodrum tipi deniz tekneleri ve birçok farklı alandan toplanmış deniz kabukları da sergilenmekte. Halikarnas balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’ya ait kişisel eşyalarında sergilendiği bu müze de ayrıca yılın çeşitli zamanlarında farklı etkinlik ve faaliyetler de yapılmaktadır. Bodrum gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasında bulunan bu mekânı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın ilçesi olarak Bodrum ulaşım ve seyahat bakımından gelişmiş şehirler ve bölgeler arasında gösterilmekte. Karayolu ve deniz ulaşım ağının yanı sıra Bodrum-Milas Havalimanı olarak hizmet vermekte. Muğla’da bulunan üç havalimanından en popüleri de yine Bodrum Milas Havalimanıdır. Şehir merkezi konumu ve pek çok ulaşım seçeneği ile de yolcularına kolaylık sunmakta.

Bodrum Milas Havalimanı Rehberi

Muğla ili Bodrum ilçesinde bulunan Milas Havalimanı uluslararası havalimanı olarak hizmet vermektedir. İç hat ve dış hat uçuş hizmetleri ile özellikle yazları yoğun uçuş seçeneklerine yer veren Bodrum Milas Havalimanı şehre uzaklığı 76 km’dir.

Milas Havalimanı HAVAŞ

Milas Havalimanı HAVAŞ servisleri uçuş önce ve sonrasın da 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Şehrin merkezi noktaları ve duraklarından Milas Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. İç hat ve dış hat uçuş yapacak yolcuların uçak bileti saatinden öncesinde havalimanında bulunması gerekir.

HAVAŞ Servis Ücreti: Milas Havalimanı HAVAŞ ücreti 12,50 TL’dir.

Milas Havalimanı MUTTAŞ

Muğla büyük şehir belediyesin tarafından kurulan MUTTAŞ, havalimanı ulaşımı olarak 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Muğla Havalimanı, Milas Havalimanı ve Dalaman Havalimanı olarak hizmet veren MUTTAŞ uçuş saatinizden en az iki saat öncesinde havalimanı ulaşımı sağlamaktadır.

MUTTAŞ Servis Ücreti: MUTTAŞ servis ulaşım ücreti 12,50 TL’dir.

Milas Havalimanı Araç Kiralama

Milas Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama şirketleri 24 saat hizmet vermektedir. Uçak bileti satın alımınızdan önce veya sonra online olarak araç kiralaması yapabilirsiniz. Ücret ve fiyatları günlük ve saatlik kiralamanıza göre değişiklik gösterebilir.

Bodrum-Milas Havalimanı Taksi

Bodrum Havalimanından şehre kolayca ulaşmak isteyen yolcuların alternatif seyahat yöntemi Taksi, Havalimanı içerisinde birçok noktada bulunan taksileri kısa ve uzun mesafe olarak kullanmanız mümkün. Yolcuların seyahat sonrasında havaalanı çıkış kapısından taksi bulması mümkün.

Bodrum Havalimanı Otopark

Bodrum Milas Havaalanı içerisinde 550 araçlık otopark mevcuttur. Özel araçlarınızı seyahat önce ve sonrasında otoparklara bırakabilirsiniz. Günlük ve Aylık olarak fiyatları değişmektedir.