Bursa Gaziantep Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
14
Paz
15
Pts
16
Sal
17
Çar
18
Per
19
Cum
20
Cts
21
Paz
22
Pts
23
Sal
24
Çar
25
Per
26
Cum
27
Cts
28
Paz
29
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Gaziantep Gezilecek Yerler

Mezopotamya ile Akdeniz arasında yer alan ve antik çağlardan beri birçok uygarlığın anası olan Antep, antik çağlardan beri canlılığını ve dinamizmini koruyan bir şehirdir. Bursa Gaziantep uçak bileti satın al kapsamında bilet alımı yapan kişiler bu şehirde birçok yeri ziyaret edebilir. Büyük İpek Yolu üzerinde kurulduğundan beri ticaret ve iş dünyasının lokomotifi olmuştur.

Gaziantep'in gerçek adının Ayyntap olduğu rivayet edilir. Kente suyu bol olduğu için bu isim verilmiştir. Ay su kaynağı, bahar; Musluk da gücü belirtmek için kullanıldı. Ancak zamanla bu isim Antep olarak değişti. Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıkları sayesinde şehir Gaziantep oldu ve Gazi unvanını aldı. Türkiye'nin sekizinci büyük şehri olan Gaziantep, aynı zamanda UNESCO Dünya Gastronomi Şehri'dir. İnternet üzerinden veya telefon ile arayarak ucuz Bursa Gaziantep uçak bileti alarak şehri gezebilirsiniz.

Şahinbey Millî Mücadele Müzesi

Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı'ndaki mücadelesini anlatan Şahinbey Milli Güreş Müzesi, iki yapının mağaralarla birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Ücretsiz olarak ulaşılabilen Şahinbey Milli Güreş Müzesi, duygularınızın şelale gibi akıp nehre dönüştüğü bir yerdir.

Bakırcılar Çarşısı

Hanlar semtindeki bakırcılar çarşısında kadim bir tarihe sahip zanaatlarımızdan bakır ürünlerinin sergilendiği atölyeler ve çarşılar bulunmaktadır. Ayrıca baharatlardan Yemen'e kadar birçok ürün bu çarşıda bulunabilir.

Almacı Pazarı

Elmacı olarak da bilinen Şehitkamil'deki Almacı Pazarı, yöresel ve doğal ürünlerin satıldığı bir çarşıdır ancak altında büyük bir kıtlık dramını gizler. Kurtuluş Savaşı sırasında yaşanan yoksulluk ve sefalet tüm çarşıya yayılmıştır. Ucuz bir adres olarak kabul edilen bu yer, aslında yıllardır tahıl karşılığında elma satıyordu. İronik olarak, elmalar sert olduğunda sadece iyi durumda olanların sahip olabileceği bu meyveler, bugün seleksiyonla satın alınmaktadır. Çünkü o zamanlar çoğu insan yıllardır elma özlemi çekiyordu.

Tarihi Antep Evleri

En eski yerleşim yerlerinden biri olan Antep'in mimarisi de derin geleneklere sahiptir. Kentin sıcağından dolayı kesme taş evlerin yazın serin olduğu da bilinmektedir. İç avludaki çoğu iki katlı evlerin çoğu artık otel olarak hizmet veriyor.

Zincirli Bedesten

Karabasamak Bedesten olarak da bilinen yer, şehirde en çok turist çeken yerlerden biridir. Uzun süre kasapların kullandığı kapalı çarşı 2008 yılında yeni bir silüetle restore edilmiştir.

Tarihi Gümrük Hanı

Gaziantep Kalesi nezaretinde yapılan "Zoll" Oteli'nin inşaatı 1878 yılında tamamlanarak yolcular için otel olarak hizmete açılmıştır. Misafir odalarının yanı sıra depo odaları ve ahırı da bulunan otel, Osmanlı mimarisine göz kırpıyor açıkçası. El sanatlarını korumak için canla başla çalışan insanlara ev sahipliği yapan Zollhotel, arkadaşları tarafından Yaşayan Müze olarak biliniyor. Bu bölgeden birçok ürün de bu otelde ücretsiz olarak satılmaktadır.

Gaziantep Kalesi

Kale, kim tarafından ve ne zaman yapıldığı, günümüzde Gaziantep'in simge yapılarından biridir. Roma döneminde gözlem amaçlı kullanılan kalenin tarih boyunca birçok kez restore edildiği biliniyor. Şehrin tepesinde bulunan kaleye giriş de ücretsiz.

Tarihi Naib Hamamı

İnşaatı 1640 yılında tamamlanan Banja Naib, o zamandan beri ayakta. Restorasyon sayesinde 2007 yılından itibaren ziyarete açık olan bu hamam, Gaziantep Kalesi'nde yer almaktadır. Naib Hamamı cilt bakımı, masaj ve sauna gibi modern hizmetlerin yanı sıra geleneksel hamam çizgisinden de ayrılmıyor. Bay ve bayanlara farklı saatlerde hizmet veren bu sauna sabahtan akşam 18:00'e kadar bayanlara hizmet vermektedir sonra da erkekler için. 2 yaş altı çocuklarınızla seyahat etmeyi planlıyorsanız ücretsiz, 7 yaş altı çocuklar için 7 TL ücret alınmaktadır. Yetişkinler için 20 TL'den başlayan fiyatlarla hizmet veren Naib Hamam'da masaj ve kese için ayrıca ücret alınmaktadır.

Gaziantep Savunma Müzesi ve Kahramanlık Panoraması

Gaziantep Kalesi'ndeki Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi, kurtuluş mücadelesinde Antep'e adeta bir pencere açıyor. Fransız ve İngiliz askerleriyle savaşan yerlilerin deneyimlerini ve cephede yaşananları binlerce şahsa anlatan bu müzeye giriş 2 TL ama öğrenci, asker veya 65 yaş üstü iseniz bu önemli yeri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. 08:30 - 17:30 saatleri arasında, tarihin etkilenen bölgesini heykellerden panellere kadar çeşitli anlatım teknikleriyle aydınlatan Gaziantep Savunma ve Kahramanlık Panorama Müzesi'ni ziyaret edin.

Hamam Müzesi

Gaziantep Kalesi ile yakından bağlantılı olan bu müze, dinlerseniz Osmanlı hamam kültürü hakkında anlatacak çok şey var. Türk Hamamı Müzesi, 2015 yılından bu yana müze olarak hizmet veriyor. Balmumu heykelleri ve banyo kültürü ile ilgili birçok enstrümanın bulunduğu bu müzeye giriş 2 lira. Ancak müzeyi gezmek öğrenciler, askerler ve 65 yaş üstü kişiler için tamamen ücretsizdir.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi

Ödüllü yazarlardan Sunay Akın'ın başkanlığında 2013 yılında açılan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Şahinbey semtinde 18. yüzyıldan beri varlığını sürdüren tarihi Antep evlerinden birinde bulunuyor. Kurulduğu tarihte ülkemizdeki oyuncak müzeleri arasında 4. sırada yer alan bu müze, iç avlulu 3 katlı bir binada yer almaktadır. 1700-1990 yılları arasında yapılmış yüzlerce oyuncağın sergilendiği Bay Mahallesi'ndeki Oyun ve Oyuncak Müzesi'ni 1 TL ücret karşılığında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca müze, çocuksu bir ruha sahip 6 yaş altı çocuklara ve 65 yaş üstü yetişkinlere ücretsiz hizmet sunuyor.

Gaziantep Atatürk Anıt Müzesi

1933 yılında Gaziantep'e gelen Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşadığı Antep'teki tarihi evin benzeri olan iki bina, günümüzde anma evi olarak hizmet veriyor.

Bu müze aynı zamanda Sözlü Tarih Araştırma Odası ve Atatürk'ün kaldığı süre boyunca kullandığı eşyaların sergilendiği Atatürk Araştırma Kütüphanesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Burada kendisine fahri vatandaş unvanı verilen Atatürk'ün Gaziantep'in Bezki ilçesi halkına verilmesi, vatana karşı yürütülen savaşın sonucundan dolayı halkın minnettarlığının bir ifadesiydi. 2 TL'ye ücretle Gaziantep Atatürk Anıt Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Kurtuluş Camii

1892 yılında Meryem Ana Kilisesi olarak inşa edilen yapı aynı zamanda hapishane olarak da kullanılmış ve oksimoron bir desene sahip. Bugün bu kilisenin çanı Gaziantep Müzesi'nde sergilenmektedir. Ancak şu anda Kurtuluş Camii'ne hizmet veren yapının 5 kapısı var. Boş çan kulesi şimdi bu caminin minaresidir.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi'nin 2009 yılında ziyarete açılmasının ardından Gaziantep Belediyesi, Gaziantep kentini ve kültürünü tanıtmak amacıyla 1909 yılında inşa edilen Bayazhan'ı görevlendirdi. Antep turunuza Gaziantep Bayazhan Kent Müzesi'nden başlayarak hem daha iyi bilgileneceksiniz hem de etkili bir şehir turu yapma imkânına sahip olacaksınız.

Zeugma Antik Kenti

Roma egemenliğine kadar kurucusunun adıyla anılan kent, Roma tarafından fethedildikten sonra Zeugma olarak anılmaya başlandı. Antik çağın en önemli mozaik, heykel ve rölyeflerine ev sahipliği yapan antik kent, "çingene" mozaiği ile dünya çapında tanınmaktadır.

Zeugma Mozaik Müzesi

Şehitkamil'in Mithatpaşa semtinde bulunan Zeugma Mozaik Müzesi, 2011 yılından beri faaliyette. Dünyanın en büyük mozaik müzesi unvanını taşıyan bu müze, Zeugma antik kentinde yapılan kazılardan çıkan mozaikleri sergiliyor. Müzekart ile ücretsiz olarak gezebileceğiniz bu müzenin açılış saatleri 09.00-19.00. yaz aylarında ve sabah 9:00 ile 17:00 arası. Müzekartınız yoksa 15 TL'ye ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep Uçak Bileti

Bursa’dan Gaziantep’e gitmek için hava yolu tercih etmeniz gerekir. Bu sayede kısa sürede ulaşım sağlamanız mümkündür. Bursa Gaziantep uçak bileti için internet üzerinden arama ve satın alım işlemi yapabilirsiniz. Türkiye’de en fazla ziyaret edilen şehirlerden birisi olan Gaziantep’e bu şekilde seyahat edebilirsiniz.

Bursa Gaziantep Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

Bursa ve Gaziantep arasındaki uçuşların süresi değişir. Bursa-Gaziantep arası uçuş mesafesi toplam 818 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 30 dakika sürüyor. Direk uçuş gerçekleştirecek olan kişiler bu süreler ile ulaşım sağlayabilir. Bursa Gaziantep arası uçak bileti alırken uçuş sürelerini görmeniz mümkündür.

Bursa Gaziantep Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

Bursa - Gaziantep uçak bileti ile uçuşlarda kalkış havalimanı olarak: Bursa Yenişehir Havalimanı, varış havalimanı olarak da Gaziantep Oğuzeli Havalimanı kullanılabilmektedir.

Bursa Gaziantep Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştiriyor?

Bursa’dan Gaziantep’e gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı hava yolları bulunuyor. Bunlardan en fazla uçuş düzenleyenler Anadolujet, Türk Hava Yolları, Pegasus oluyor. Bursa Gaziantep uçak bileti ara kapsamında en fazla karşılaşılan hava yolları bunlardır.

Bursa Gaziantep Uçak Bileti Seferleri Hangi Sıklıkla Yapılmakta?

Bursa Gaziantep uçak bileti seferleri bu rotada haftada 70, günlük 6 uçuş şeklinde yapılmaktadır. Bursa Gaziantep uçak bileti seferleri yaz ve kış aylarında farklılık gösterebilir. Özellikle yaz aylarınla Bursa Gaziantep ucuz uçak bileti satışları daha fazla yapılmaktadır.

Hangi Şehirlerden Gaziantep’e Uçuş Düzenlenmektedir?

Türkiye destinasyonu için Gaziantep uçak bileti satın almak isterseniz Bursa Gaziantep uçak bileti, İzmir Gaziantep uçak bileti, Antalya Gaziantep uçak bileti ve Ankara Gaziantep uçak bileti olarak direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Diğer şehirlerimizden aktarmalı olarak Gaziantep uçak bileti rezervasyonu yapmanız mümkün olacaktır.

Bursa Uçak Bileti Seçenekleri Nelerdir?

Bursa uçak bileti seçeneklerinde alternatif olarak direk uçuş gerçekleştirilen şehirler, Bursa Erzurum uçak bileti, Bursa Trabzon uçak bileti, ve Bursa Muş Uçak Bileti gibi seçenekler ile tek yön veya gidiş-dönüş uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Bursa Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları

Bursa’dan Gaziantep’e olan uçuşlarda bilet fiyatları farklılık gösterebilir. Uçuş tarihine, tercih edilecek olan hava yoluna, aktarmalı ya da aktarmasız uçuş olmasına bağlı farklı Bursa Gaziantep uçak bileti fiyatları söz konusudur. Verilere göre Bursa Gaziantep uçak bileti için haftanın en ucuz günü Cuma olmaktadır. Cuma seyahat edenler, diğer günlerde seyahat edenlerden ortalamada daha düşük bir fiyat ödemektedir.

Bursa'dan Gaziantep'e en ucuz uçak bileti Anadolu Jet Biletidir. Anadolu Jet 563 TL ile bu rotada rekabet ediyor. Sadece Bursa-Gaziantep arası gidiş-dönüş bileti alırsanız 483 TL'dir. Bursa'dan Gaziantep'e gidiş dönüş uçak bileti fiyatına karar verirken, bulduğumuz en iyi fiyat olan 1.018 TL ilginizi çekebilir.

Gaziantep Havalimanı Ulaşım

Sivil olarak sınıflandırılan havalimanı, uluslararası uçuşlara da açık bulunmaktadır. Şehir merkezine gitmek isterseniz HAVAŞ seçeneklerinden birine, belediye otobüsüne veya taksiye binebilirsiniz; Dilerseniz araç kiralama seçeneği ile tanışabilirsiniz.

Havaş servisleri şehir merkezine girmenin en kolay yollarından biridir. Transfer, uçağın iniş saatine göre organize edilecektir. Havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız otobüsler uçağınız indikten 25 dakika sonra hareket ediyor.

Şehir otobüsleri günün her saatinde çalışır. Şehre ulaşım iki farklı güzergahta gerçekleşiyor. Şehir otobüsleri; Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi, başkent bucak duraklarını takip ettiği ilk güzergah olarak; İkinci rota ise Balıklı otogarı, Hasan Kalendzhu Üniversitesi otobüs durağı.

Rahatlık açısından taksiler de tercih edilebilir. Gaziantep'te taksi açma ücretleri diğer şehirlerle hemen hemen aynı olsa da taksilerin diğer alternatiflere göre daha pahalı olduğunu unutmayın.

Burada araba kiralayabilir ve şehri dolaşabilirsiniz. Ancak trafik sorununu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bursa Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük sanayi şehirlerinden biri olan Bursa, alternatif ulaşım seçenekleri de sunuyor. Yenişehir Havalimanı şehre hizmet vermektedir. 2001 yılında sivil havacılığa açılmıştır. Havalimanından Ankara üzerinden Türkiye'nin diğer şehirlerine ulaşabilirsiniz. Almanya'da Düsseldorf ve Kuveyt'e, Kıbrıs'ta Lefkoşa'ya uluslararası uçuşlar var. 2 milyon 250 bin kişi kapasiteli havalimanı 5600 metrekare üzerine inşa edildi.

Ayrıca şehir içi ulaşımda Bursaray, Burtram tren sistemleri, otobüs ve deniz otobüsleri, deniz uçakları ve BURULAŞ denilen İstanbul gibi yakın şehirlere helikopter taksi gibi toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Şehir içinde tren veya tramvay ile dolaşabilirsiniz. 

Bursa'nın merkezinden Ankara Yolu boyunca giden 80 numaralı otobüse binerek havalimanına gidebilirsiniz. Otobüsler çok sık çalışmıyor. Otobüs saatlerine Bursa Belediyesi ulaşım web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bursa Doğu Garajdan kalkan minibüslerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Bursa'nın hemen her yerinde taksi durakları bulunmaktadır. Havalimanına taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerine dikkat etmeyi unutmayın.