408.99 TL 784.66 TL ? 408.99 TL 784.66 TL 408.99 TL 744.66 TL ? 701.66 TL ? ? ? ? ? ? ?
23
Çar
24
Per
25
Cum
26
Cts
27
Paz
28
Pts
29
Sal
30
Çar
01
Per
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
0392.5785
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Trabzon Gezilecek Yerler

Karadeniz bölgesinin gözde ve popüler şehri Trabzon gezilecek yerler ve görülmesi gereken doğası ile her yıl yerli ve yabancı yüzlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Muhteşem doğası ve yeşili ile olağandan uzak mutlak görülmesi gereken yerler listesinde bulunuyor. Trabzon gezilecek yerler başta olmak üzere birçok farklı alanı içerisinde barındırıyor! Harika doğa turları ve 4000 bin yıllık geçmişi ile sizleri tarihi bir yolculuğa çıkartıyor.

Trabzon gezi rehberi: Trabzon Karadeniz bölgesinde bulunması ile çok fazla yağışı içerisinde kapsamakta. Mevsimsel yağışların fazlaca görüldüğü Trabzon’da eşsiz tarihi ve kültür turları ön plana çıkartıyor. Bereketli toprakları ve dağlık alanları ile konaklama ve seyahat için eşsiz bir fırsatı tatil severlere sunmaktadır.

Trabzon Gezilecek Yerler

Tarihinde birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Trabzon gezilecek yerler hakkında çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Yamaç evleri, vadileri ve ormanlık alanları ile ülkemizde görebileceğiniz nadir alanlara sahip. Şehir merkezi alanların haricinde gelişmiş birçok turistik tesisi ziyaretçilerin imkânına sunuyor. Özellikle son yıllarda yurt dışı uçuşlara ev sahipliği yapması ile popüler ülkelerin seyahat noktası olmaktadır. Trabzon uçak bileti alarak şehre hızlı ve kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti ile yılın belirli zamanlarında en uygun uçak bileti kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Uzungöl: Türkiye’nin en popüler yerleri arasında Trabzon, Uzungöl yer almaktadır. Eko-Turizm alanı olması ile ülkemizin en fazla yabancı turist ziyaret yeri olan Uzungöl 1989 yılında Tabiat parkı unvanı almıştır. Doğu Karadeniz turlarının vazgeçilmez rotası olan Uzungöl dağlık bölgenin içerisinde konumlanıyor. Çevresi tamamen yeşil ormanlık alan ile kaplı olan göl tipik Karadeniz bitki örtüsüne ev sahipliği yapıyor. Nisan ve Mayıs aylarında hizmete açılan göl çevresinde konaklama alanları ile hizmet vermektedir.

Sümela Manastırı: Trabzon gezilecek yerler denilince ilk sırada muhakkak Sümela Manastırı yer alıyor. Ülkemizin ve Trabzon şehrinin sembol turistik mekânları listesinde bulunan Manastır tarihi itibari ile de ayrı bir öneme sahip. Türkiye’nin en eski yapıları arasında gösterilen manastır 365 ve 395 yılları arasında inşa edildiği bilinmektedir. Sümela Manastırı tarihi ve yapımı hakkında birçok hikâye bulunuyor. Hristiyanlığın ibadet merkezi olarak anılan manastır yamaç ve dağlık bir tepede bulunmaktadır. Trabzon kentimizin Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırına ziyaretler hafta içi ve hafta sonları yapılmaktadır.

Zağnos Vadisi: Şehrin merkezi alanında bulunması ile ayrı bir öneme sahip olan Zağnos Vadisi, Yavuz sultan selim bulvarında yer almaktadır. Trabzon genel itibari ile yeşil alan içerisinde bulunmasından dolayı çok geniş ağaçlık alanları da kapsamaktadır. Adını Zağnos Paşa’dan alan vadi içerisinde yürüyüş yolu ve piknik alanları ile alternatif gezi mekânıdır.

Trabzon Kalesi: Kent merkezi içerisinde yer alan Trabzon Kalesi 5 yüzyılda yapıldığı gözlemlenmektedir. Muhteşem manzarası ve devasa görüntüsü ile Trabzon gezilecek yerler listesinde en dikkat çekici nokta olarak yer alan kale, Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde de bahsi geçmektedir. Kale içerisinde ayrı ayrı odalar ve mahzenlerin yanı sıra ev ve cami ibadet alanı da bulunuyor.

Bursa Trabzon Uçak Bileti

Bursa Trabzon uçak bileti avantajliseyahat.com akıllı arama motorundan uçak bileti sorgulaması yapabilir ve en uygun Bursa Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için 0 850 303 82 80 ücretsiz destek hattını arayarak hemen bilet satın alabilirsiniz.

Bursa Trabzon Uçuşu İçin Hangi Havalimanı Kullanılmaktadır?

Bursa kalkışlı uçuşlar için, Yenişehir Havalimanı kullanılmaktadır. Trabzon varışlı uçuşunuz için ise Trabzon Havalimanı kullanılmaktadır.

Bursa Trabzon Uçuşu Kaç Saat Sürmektedir?

Bursa Trabzon uçuşu 1 saat 50 dakika olarak gerçekleşmektedir. Aktarmalı uçuşlarda süre değişikliği sağlanabilir.

Bursa Trabzon Uçak Bileti, Uçuşları Ne Zaman Başlıyor?

Bursa Trabzon uçak bileti, uçuşları genellikle Nisan ve Mayıs aylarında uçuş seferleri düzenlenmektedir.

Bursa’dan Trabzon’a Ne Zaman Uçuş Gerçekleşmektedir?

Bursa’dan Trabzon’a Haftada 2 gün uçuş gerçekleşmektedir. Uçuş Sefer Günleri, Pazartesi ve Çarşamba günü gerçekleşmektedir.

Bursa Trabzon Uçak Bileti Ne Kadar?

En ucuz Bursa Trabzon uçak bileti 299,99 TL’dir. Yılın belirli dönemleri hava yolu kampanyaları ile uygun uçak bileti fırsatları sunulmaktadır.

Bursa Havalimanından Nereye Uçuş Gerçekleşmektedir?

Bursa Havalimanından uçuş gerçekleşen şehirler şu şekildedir, Bursa Erzurum Uçak Bileti, Bursa Muş Uçak Bileti, Bursa Ankara Uçak Bileti olarak direk uçuş seferleri gerçekleştirmektedir. Diğer şehirlere aktarmalı olarak seferler gerçekleşmektedir.

Bursa Trabzon Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Düzenliyor?

Bursa Trabzon arası uçuş düzenleyen havayolları, Anadolu Jet Hava Yolları uçuş gerçekleşmektedir.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Trabzon Havalimanı şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olması ile ulaşımda otobüs, dolmuş, taksi ve servisler ile ulaşım sağlanmaktadır. Trabzon havalimanı yurt içi ve yurt dışı uçak bileti ile en fazla uçuş gerçekleştiren şehirlerdendir.

Trabzon Havalimanı

Havalimanı kent merkezinden ulaşımın en kolay yapıldığı merkezi noktalardan otobüs ve servisler ile ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanı ulaşımında özel ve şahsi araçlarınız ile havalimanına gelebilirsiniz.

Taksi: Havalimanı içerisinde gece ve gündüz sürekli olarak taksi hizmeti verilmektedir. Geliş ve Gidiş güzergâhınıza göre taksi ücretleri değişiklik göstermektedir.

Havaş: Trabzon havalimanına en konforlu ulaşım araçlarından bir diğer yöntemi de Havaş servisleri ile sağlanmaktadır. Şehrin merkezi konumlarının yanı sıra ilçelere de kolay ulaşım sağlamanız aracı ile yolculara hizmet vermektedir.

Araç Kiralama: Trabzon havalimanı içerisinde araç kiralama ofis noktalarından uçuş önce veya sonrasında araç kiralama sağlayabilirsiniz. Online araç kiralama rezervasyon sistemi ile de uçuş öncenizde rezervasyon gerçekleştirilmektedir.


Bursa Havalimanı Ulaşım

Bursa Havalimanı, sivil ve askeri havalimanı olarak faaliyete geçmiştir. 3 Kasım 2000 tarihinde sivil havalimanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bursa il merkezine uzaklığı 50 kilometre olan havaalanı iki adet uçuş pistine ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı

Yenişehir havalimanı modern terminal binası ile yurt içi ve yurt dışı birçok uçuş seferine ev sahipliği yapmaktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı ulaşım ağında otobüs, dolmuş, taksi ve özel servisler ile hizmet vermektedir. Havaalanı içerisinde ayrıca otopark hizmeti de verilmektedir.

Otobüs: Havalimanı kolay yolculuk hizmeti kapsamında otobüs ile ulaşım en fazla tercih edilen ulaşım aracıdır. Şehir içi otobüs durakları ve havalimanı duraklarından geliş, gidiş olarak kullanım sağlanmaktadır.

Taksi: Konforlu ulaşımın en fazla tercih edilen yöntemi taksi kullanımıdır. Havaalanı içerisinde bulunan taksi duraklarından şehir merkezi veya gideceğiniz konuma ulaşım sağlayabilirsiniz. Fiyat ve tarifeler yol güzergâhına göre değişiklik gösterebilir.

Dolmuş: Kent meydanından veya otogardan direk olarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.