Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Güneydoğunun en gözde şehirleri arasında yer alan Diyarbakır gezilecek yerleri ve görülmesi gereken birçok alanı ile de sıklık ile tercih edilmektedir. Tarih ve Arkeoloji turizminin en canlı illeri arasında bulunan Diyarbakır şehrine ulaşım karayollarının yanı sıra havayolları ile de tercih edilmektedir.

Ulaşım da tercih edebileceğiniz Diyarbakır uçak bileti ile seyahatinizi kolaylaştırarak daha konforlu bir yolculuk gerçekleştirmeniz mümkün. Diyarbakır ucuz uçak bileti seçiminde sorgulayabileceğiniz en hızlı yöntem uçak bileti arama motorunu kullanarak seyahat planlamanızı sağlayabilirsiniz.

Diyarbakır Kalesi Ve Hevsel Bahçeleri

Bu bölge iki ayrı ana bölgeden oluşmaktadır. Birinci bölge Diyarbakır Kalesi ve ikinci bölge ise Hevsel Bahçeleridir. Kale eşine zor rastlanır sağlamlıkta ve bir o kadar eşsiz tarihe sahiptir. Yapılan araştırmalarda kalenin 7 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülmektedir. Birçok uygarlık bu bölgede hüküm sürmüş ve uygarlıklar kendi ihtiyaçlarına göre kalede çeşitli değişiklikler yaparak son halini almasını sağlamıştır. Otuzdan fazla uygarlığa ait izler kalede görülmektedir. Oldukça büyük olan bu alanı Diyarbakır ziyaretlerinizde gezmeniz gerekir. Diyarbakır uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle gezmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Hazreti Süleyman Camii

Hazreti Süleyman Camii 1155-1169 yılları arasında inşa edilen bir camidir. Hazreti Süleyman Camii’nin diğer adı ise Nasiriye Kale Camii’dir. Cami Nisanoğlu Ebu Kasım tarafından inşa edilmiştir. Selçuklu tarzında yapılan caminin mimarisi ise Arap tarzındadır. Caminin bu kadar önemli olmasının nedenlerinden en önemlisi Halit Bin Velid’in oğlu Süleyman ile Sahabelerin burada defnedilmiş olmasıdır. Burada yatan sahabeler Diyarbakır’ın Araplar tarafından fethedilmesi nedeni ile şehit düşmüştür. Hem manevi önemli hem de mimarisi ile ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Şeyh Mutahhar Camii (Dört Ayaklı Minare)

Akkoyunlu Kasım Bey tarafından inşa edilen Şeyh Mutahhar Camii aynı zamanda Dört Ayaklı Minare olarak da tanınmaktadır. 1500 yıllarında inşa edilen cami dört adet sütun üzerine inşa edilmiştir. Cami inşasında kullanılan taşlar ise siyah ve beyaz renklerden oluşmaktadır. Siyah ve beyaz taşlar sıra ile kullanılmıştır. Oldukça ilginç bir mimarisi olması ile şehirde en çok dikkat çeken yerler arasında yer almaktadır.

Mesudiye Medresesi

Diyarbakır’da bulunan Ulu Camii’ye bitişik bir yapıdadır. Ulu Camii’nin kuzeyinde bulunan medrese 1198 yılında Artuklu Emiri Ebu Muzaffer Sökmen döneminde medrese inşa edilmiştir. İki katlı olan medrese kesme taşlardan inşa edilmiştir. Bu medresenin önemli olmasının nedenlerinden biri ise Anadolu’nun ilk üniversitesidir. Diyarbakır ziyaretlerinizde görmeniz gereken yerlerden biridir.

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır şehrine ulaşımda tercih edebileceğiniz en konforlu ulaşım aracı Diyarbakır uçak bileti seçeneğidir. Hızlı ve kolay sorgulama ile tüm hava yolları ve destinasyonları karşılaştırabileceğiniz avantajlı seyahat bilet seçimi ile 7/24 uçak bileti rezervasyonu oluşturabilirsiniz.

Diyarbakır iline sorgulama yapabileceğiniz seçimler Diyarbakır uçak bileti thy, Diyarbakır uçak bileti pegasus ve Diyarbakır uçak bileti anadolujet seçimleri ile diğer illerden direk ve aktarmalı uçuşları görüntüleyebilirsiniz.

Diyarbakır Uçuşlarında Tercih Edilen Şehirler Hangileri?

Diyarbakır uçak bileti rezervasyonu oluşturmak için bulunduğunuz il veya ülke seçimi yapılarak bilet sorgulaması yapılabilir. İstanbul uçak bileti seçimleriniz ile direk uçak bileti sorgulaması yapabileceğiniz Diyarbakır uçuş listesini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Ankara ve İzmir, Trabzon gibi şehirlere direk uçuş sorgusu sağlamanız mümkün olacaktır.

İstanbul Diyarbakır uçak bileti ve İzmir Diyarbakır uçak bileti sınıflarını kontrol ederek bilet fiyat ve kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır’a Uçuş Gerçekleştiren Havayolları

Diyarbakır uçak bileti sorgulamalarında sıklık ile uçuş gerçekleştiren en popüler firmalar, Türk havayolları, Pegasus Airlines ve Anadolujet, Sunexpress havayolları direk ve aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirmektedir. Diyarbakır uçak bileti sorgulaması ile tüm hava yolları ve havayolları bilet seçeneklerini görüntüleyerek yolculuğunuza uygun olarak bilet seçimi yapabilirsiniz.

Diyarbakır Uçak Bileti Ne Zaman Yapılmaktadır?

Diyarbakır uçak bileti ve uçuş seferleri haftanın 7 günü İstanbul ve Ankara, İzmir şehirlerinden direk olarak gerçekleştiriliyor. Aktarmalı olarak diğer illerden de Diyarbakır’a uçuş seferi düzenlenmektedir. Ankara Diyarbakır uçak bileti veya tek yön olarak Ankara uçak bileti seçimi ile uçuş sorgulamalarını görüntüleyebilirsiniz.

Diyarbakır Uçak Bileti Kampanyası

Diyarbakır uçak bileti satın alabileceğiniz avantajliseyahat.com ile online uçak bileti alabilir ve bilet rezervasyonu oluşturabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti kampanyası ve fırsatları hakkında bilgi almak için web adresinde bulunan üye ol kısmına abone olarak uçak bileti fırsatları hakkında anında bilgi alabilirsiniz. Sms ve Mail olarak birçok şehir ve ülke uçak bileti sizlere gönderilmektedir.

Diyarbakır Uçak Bileti İletişim

Tüm hava yolları ile Diyarbakır uçak bileti seçiminizin yanı sıra Diyarbakır uçak bileti iletişim hattı ile ucuz bilet seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti iletişim veya Diyarbakır uçak bileti telefon seçeneklerinden hızlıca faydalanmak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Ulaşım

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Diyarbakır’a ulaşımda oldukça önemlidir. Diyarbakır’a ulaşım karayolu ile sağlandığı gibi tren yolu ile de ulaşım mümkündür. Diyarbakır uçak bileti alarak da şehre ulaşım sağlamanız mümkündür. www.avantajliseyahat.com web adresinden en uygun uçak bileti fırsatlarını takip ederek biletinizi hemen alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak gerekli olan bütün bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.