Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Dubai Gezilecek Yerler

Sıradan bir yerin görkemli tarihi ve gelenekleri olmasına rağmen doğru projelerle nasıl gözde bir tatil destinasyonuna dönüşebileceğinin adeta canlı bir kanıtı olan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri‘ne bağlıdır. Petrol gelirlerinin artması sayesinde turizme yönelik projelerin birbiri ardına hayata geçtiği Dubai, günümüzde mühendislik harikası yapılarıyla, gösterişli yaşam tarzı ile ve alışveriş bölgeleri ile konuklarına üst düzey tatil deneyimi yaşatıyor. 

Dubai'de gezilecek yerlerin başında Burj Al ArabBurj Khalifa, The Dubai Mall ve  Dubai Müzesi gelir. Ayrıca Madinat Jumeirah, Palm Jumeirah, Wild Wadi Water Park, Dubai Aquarium, Atlantis Hotel, Heritage and Diving Village, Ibn Battuta Mall, JBR Walk & Dubai Marina, Jumeirah Camii, Mall of Emirates, Altıncılar Çarşısı, Baharatçılar Çarşısı, The Dubai Fountain, ve Saeed Al Maktoum House da  Dubai'de gezilecek yerler arasındadır.

Burj Al Arab

Dubai'nin adeta bir simgesi olan Burj Al Arab, dünyanın en popüler sayılı birkaç otelinden biridir. Hatta dünyanın ilk yedi yıldızlı otelidir ve 1999 yılında yapımı tamamlanan bu ünlü otel, kelime kökeni itibariyle Arap Kulesi anlamına gelir. 1 Aralık 1999 yılında hizmet vermeye başlayan bu otelin yapımı 1994 yılında başlamıştır. Temelinin inşa edilmesi için denize büyük kayalıklar indirilmiştir. Burj Al Arab, bu sayede bir adacığın üzerinde inşa edilmiştir.

Görsel olarak bir yelkenliyi andıran bu otelin dış yüzeyi için büyük bez kumaşlar kullanılmıştır. Bu sayede mevcut olan ağırlık azaltılmaya çalışıldığı ve aynı zamanda sıcak hava sirkülasyonu sağlamanın mümkün olabildiği söylenir. Bunlar otele dair yüzlerce teknik detay vardır. Kısacası otelin yapımıyla ilgili teknik detayları saymakla bitiremeyiz.

Dünyanın dördüncü yüksek binası olan Burj Al Arab otelinin yüksekliği 321 metredir. İç tasarımı Tom Wright’a ait olan bu otelin dış tasarımıysa Khuan Chew imzası taşıyor. Jumeirah Plajı’ndan yalnızca 280 metre uzaklıkta yapay bir ada üzerine inşa edilen bu devasa otel, özel asma zincirlerle ana karaya bağlanarak inşa edilmiş. Otelin inşaatı esnasında en az 27 bin metrekare çimento ve 9 bin ton çelik kullanılmıştır. Burj Al Arab’ın inşaatının toplam maliyeti için kamuoyuna duyurulan meblağ 1.6 milyar dolardır.

Burj Khalifa

Dünyanın en yüksek gökdeleni olan bu yapının inşası Dubai'de 4 Ocak 2010 tarihinde tamamlanmıştır. Eski adı Burc Dubai' olan bu bina, 828 metrelik yüksekliğe sahiptir ayrıca 160 katı da kullanılabilir bir yapıdır. Binanın yaklaşık 150. kattan sonra geri kalan katları çelikten yapılmıştır. Dünyada yapımına çelik konstrüksiyonla devam edilen ilk bina Burj Khalifa'dır.  Ayrıca binanın hiçbir cephesinin düz olarak tasarlanmamasının sebebi ise, cephelerine gelen rüzgâr yüklerini en aza indirmektir. Burj Khalifa birden fazla rekoru içinde barındırır. Dünyada en çok katlı yapıya sahip binasıdır. 164  kat (önceki Willis Kulesi-110 ) En yüksek bina (önceki Taipei 101-509 m) Şimdiye kadar inşa edilmiş her açıdan en yüksek yapı olma özelliği: 828 m,  Burj Dubai’nin tamamlanmış yüksekliği 828 metredir. En yükseğe çıkan asansör(saatte 64 km) En yükseğe inşa edilmis cami (158. katta) Kendi başına durabilen en yüksek yapı: 828 m (2,717 ft)(önceki CN Tower) Dünyanın en yüksekte yer alan ikinci yüzme havuzu (76. kat) Dünyanın en yüksek restoranı. (122. katta) Dünyanın en yüksek gece kulübü. (144. katta)

The Dubai Mall

Burj Khalifa’nın da içerisinde yer aldığı Downtown Dubai’nin bir parçası olarak 2008 yılında hizmet vermeye başlayan The Dubai Mall, kapladığı 1 milyon metrekareden fazla alanla dünyanın alanında en büyüğü sayılan alış veriş merkezidir. Ünvanına yaraşır şekilde 1.200’den fazla mağazaya ev sahipliği yapan bu alış veriş merkezi, lüks markalara tutkuyla bağlı bireyleri kendisine çeker ve ayrıca gurme lezzetleri deneme fırsatı bulabileceğiniz yüzlerce yeme, içme mekânı bünyesinde bulundurur.

Dubai Mall’da alışveriş yapmanın dışında isterseniz dünyanın en büyük akvaryumunu ziyaret edebilir ve keyifli saatler geçirebilir ya da olimpik ölçülerdeki buz pateni pistinde kayabilirsiniz. Avm bünyesinde çocuklara yönelik Kidzania ve yetişkinleri korkularıyla yüzleştiren Hysteria gibi tematik alanlar da mevcuttur.

Dubai Müzesi

El Fahidi Hisarı’nın içerisindeki Dubai Müzesi'nin giriş ücreti 3 AED'dir. Rashid bin Saeed Al Maktoum’un emri doğrultusunda 1971 yılında kurulmuştur. Şehrin petrol ticareti öncesindeki durumu ve yerel halkın benimsediği gelenekler hakkında fikir sahibi olmak isteyen gezginlerin sıklıkla ziyaret ettikleri kültürel tesisin kuruluşu sırasında Kuveyt hükumetinden yardım alınmıştır. Müzenin içerisinde yer aldığı hisar, kentin savunulması amacıyla 1787’de inşa edilmiştir. Fakat asli görevinin dışında bu yapı, yönetim merkezi, silah deposu ve hapishane olarak da kullanılmıştır. Müzenin içerisinde yer alan sergi alanlarında tarihi Arap evlerini ve camileri görebileceğiniz gibi, pazarları, hurma tarlalarını da görebilirsiniz. Kültürel tesisi gezerken, bölgedeki inci avcılığının zengin tarihini de keşfetmeniz mümkündür. Müzenin koleksiyonundaki parçalardan bazılarının tarihi M.Ö. 3000’e kadar uzanır.

Madinat Jumeirah

Yerel mimariden izler taşıyan dokusu ve Burj Al Arab'a yakın olması sebebi ile turistlerin oldukça dikkatini çeken Madinat Jumeira, 40 hektarlık alanı kaplar. Bu kompleksin içerisinde geleneksel tarzda çarşı, Bastakiya’nın rüzgâr kulesi evlerinden ilham alınarak tasarlanmış 5 yıldızlı 3 tane otel, 50’den fazla restoran, eğlence mekânları ile çok sayıda teras bulunur. İsmini Türkçe'de “Cumeyra Şehri” anlamına gelen komplekste, gündüz 2 kilometre uzunluğundaki özel plajda denizin ve güneşin tadını çıkartabilir, su sporları ile ilgilenerek eğlenebilirsiniz.

Palm Jumeirah

Dubai'deki bir diğer mühendislik harikası Palm Jumeirah'dir. Aslında Palmiye takımadaları projesinin bir parçası olarak tasarlanan Palm Jumeirah ile üç adanın da yapım süreci 2001 yılında başlatılmıştır. Fakat ilk bitirilen yapı 2011 yılında Palm Jumeirah olmuştur. Adrenalin severler gökyüzü dalışı yaparak çevresine inebilir, farklı mutfak kültürlerinden lezzetler sunan restoranlarda keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Dubai Hakkında

Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri Dubai'dir. Dubai, Arap Yarımadası’nın turizm ve iş merkezidir. Dünya’nın en hızlı gelişen şehirleri arasında yer alır. 1969 yılında ancak bağımsızlığını kazanan Dubai, 1968 yılına kadar İngiltere’nin himayesinde kalmıştır. Bu sebeple İngiliz kültürü şehrin her yerinde gözlemlenebilir. Resmi dili Arapça olmasına karşın turizmin yoğun olduğu bu şehirde nüfusun ortalama %85-90‘ı İngilizce bilir. Ayrıca şehirdeki tabelaların altında İngilizce açıklamalar da görülür. Birçok farklı ülkeden insanın birlikte yaşadığı Dubai kozmopolit bir şehirdir; İngilizce öğrenmek ve dil bilgisini geliştirmek isteyen kişiler için ideal şehirler arasında yer alır. 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi’den sonra ikinci en büyük emirliği Dubai’dir. Türkiye’den uçakla yaklaşık 4 saat sürer. Sürekli güneşli bir havası olan, çöl ikliminin hakim olduğu Dubai’de, sıcaklıklar kış aylarında sıcaklık 30 derecenin altına düşerken, yaz aylarında 50 derecelere çıkar. Yaşanan aşırı sıcaklıklar klima kullanımını vazgeçilmezdir. Yaşanan çöl sıcakları sebebi ile otobüs durakları bile kapalı ve klimalıdır.

Dubai'de istenilen kıyafetin rahatça giyilememesi gibi bir düşünceye sahip olan kişilerin içi rahat edebilir çünkü Dubai oldukça modern bir sehirdir. İstediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Çünkü şehrin nüfusunun çoğunluğu Emirati yani yerel halk oluşturmasına karşın Dubai’de yaşayanların %70’den fazlası göçmendir.

Dubai’de çok kültürlü bir yapı olduğu için farklı eğitim sistemleri vardır. Yerel halkın seçenekleriyle göçmenlerin seçenekleri farklıdır. Bazı milletler kendi sistem ve dillerini kullanan okulları Dubai’de bulabilirken, orada yaşamını devam ettirmek isteyen kişiler çocuklarını bir okula yazdırmak istediklerinde kendilerine uygun olan sistemi seçerek, çocuklarının eğitimini planlayabilir.

Dubai önceleri yerli halkın geçimini balıkçılık ve benzeri işlerle sürdürdüğü küçük bir şehirdi. Sonrasında ticari faaliyetlerini artırması şehri önemli hale getirmiştir. Dubai, tarihi açıdan zenginliklere sahip olmasa bile günümüzde; modern yapılarıyla inşaat ve turizm sektöründe enlerin şehri unvanını almıştır. Bilinenin aksine şehrin geliri petrolden daha çok ticaret ve turizm üzerinden sağlanır. Petrol rezervlerindeki tükenme sebebiyle; turizm, ticaret ve inşaat sektörüne önemli yatırımlar yapılmıştır.

3 ay  ve üzeri süre için dil eğitimi almaya Dubai'ye gelen kişilerin vize prosedürü açısından haftada 20 saatlik çalışma izinleri de olur. Bu çalışma izniyle kazanılan saatlik ücret 15-20 dirhem arasında değişir. Ancak iş yerlerinin çoğu çalışanlarına ücretlerine aylık olarak verir. Hatta bazı işyerleri çalışanları için konaklama imkânı bile sunar. İngilizce bilgisinin yeterliliğine, kişisel becerilerine ve donanımına göre çalışan kişinin alacağı ücret değişim gösterir.

Dubai Uçak Bileti

Seyahat tercihinize göre direk veya aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebileceğiniz Dubai'ye, avantajliseyahat.com’dan uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir şehirlerinden direk olarak uçak bileti alarak seyahat edebileceğiniz Dubai'ye dilerseniz telefon ederek de uçak bileti sahibi olabilirsiniz.

Dubai uçak bileti işlemlerinizi online veya telefon üzerinden 7 gün 24 saat hızlıca tamamlayabilirsiniz. Dubai uçak bileti alırken İstanbul Dubai uçak bileti, Ankara Dubai uçak bileti veya İzmir Dubai uçak bileti seçeneklerini kontrol ederek sizlerin seyahatine uygun olan biletleme işlemini sağlayabilirsiniz.

Dubai ucuz uçak bileti nasıl satın alınır?

Dubai ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için avantajlı seyahat üye ol seçeneklerinden yararlanarak sizlerde Dubai ucuz uçak bileti kampanyalarından anında haberdar olun. Sürekli olarak yenilenen uçak bileti kampanyaları sizlere sms veya e mail olarak iletilmektedir. Kesintisiz destek hattımız ile Dubai en uygun uçak bileti seçeneklerinden anında faydalanabilirsiniz.

Hangi Havayolları Dubai'ye Uçuş Sağlıyor?

Dubai'ye uçuş gerçekleştiren havayolları: Emirates Emirates (EK), Fly Dubai Hava Yolları , Gulf Hava Yolu (GF), İran Hava Yolu (IR), Orta Doğu Hava Yolları (ME), Mısır Hava Yolu EgyptAir (MS), Pegasus Hava Yolları (PC), Royal Ürdün Hava Yolları (RJ), Türk Hava Yolları (THY), Oman Hava Yolları (WY),Flynas Hava Yolları (XY) uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Uygun Dubai Uçak Bileti: Avantajliseyahat.com üzerinden gideceğiniz şehri seçerek en uygun Dubai uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Dubai Uçak Bileti Avantajliseyahat.com'da!

Dubai uçak biletine avantajliseyahat.com üzerinden kampanya ve ekonomik fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Türk Hava Yolları ile direk uçuş gerçekleştirilen Dubai'ye rezervasyon sistemimizden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Emirates hava yolları ve Turkish Airlines Thy ile düzenlenen ortak uçuşlardan yararlanarak ekonomik uçak biletine anında sahip olun. Dubai ucuz uçak bileti almak için sorgulama alanından gidiş-dönüş parkuru seçerek size uygun biletleri satın alabilirsiniz.

Türkiye’den Dubai’ye Hangi Şehirlerden Uçuş Var?

Türkiye’den Dubai’ye uçuş gerçekleştirilen şehirler, İstanbul, Ankara ve Trabzon, İzmir şehirleridir. Direk ve aktarmalı olarak uçak bileti sorgulaması yaparak Dubai uçak bileti satın alabilirsiniz. Dubai’ye sıklıkla uçuş gerçekleştirilen şehir, İstanbul uçak bileti ile gerçekleştirilmektedir.

Dubai Uçak Bileti Telefon

En uygun Dubai uçak bileti satın almak için bilet sorgulama kısmından rezervasyon yapabilirsiniz. Dubai uçak bileti telefon 0 850 303 82 80 destek hattını arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dubai Havalimanı Ulaşım

Yılda 400.000’e yakın uçağın iniş kalkış yaptığı, 100 milyona yakın yolcu trafiğine sahip olan havaalanı 3 terminale sahiptir ve bu terminaller aslında birbirine çok uzak sayılmaz ama Dubai Uluslararası Havalimanı çevresindeki dev otobanları ve hava sıcaklığını düşünecek olursanız terminaller arasında yürüyerek ulaşım sağlamak pek de mümkün olmadığı bilinir.

Metro, Dubai’de toplu taşıma seçenekleri arasında en hızlısı olduğu için metro kullanarak Dubai Uluslararası Havalimanı'na ulaşabileceğiniz gibi, Dubai’deki otobüslerin de klimalı ve son derece konforlu olması sebebiyle kullanımı oldukça uygundur. Ayrıca taksi ile ya da  özel karşılama hizmetleri ile de havalimanına gidebilirsiniz.