Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep gezilecek yerler ve gezi rehberinde listenizin ilk başında olmalı. Özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük kentleri arasında bulunan Gaziantep tarih ve kültür turizmi tercih noktası. Eski yapısı ve mozaik görüntüsü ile şehir sizleri tarihi yolculuğa çıkartıyor. Gaziantep gezisi tercihlerinden bir diğeri ise Gaziantep yemekleri şehrin en büyük zenginlikleri arasında yer alan yemek kültürü gelen ziyaretçilerine lezzet rehberliği de yapmakta. Gaziantep kalesi, Bakırcılar çarşısı ve yerel halkın tabiri ile Antep çarşısı mutlaka görülmesi gereken yerlerin ilk başında geliyor.

Zeugma Antik Kenti

Gaziantep’e geldiğinizde kesin gezmeniz gereken yerlerden biri olan Zeugma Antik Kenti, Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde bulunmaktadır. Nizip ilçesinin on kilometre doğu tarafında bulunan antik kent, tepeler üzerine kurulmuş bir şehirdir. Milattan önce 300’lü yıllarda Büyük İskender’in generallerinden biri olan I. Selevkos Nikator, Selevkeia Euphrates isminde bir şehir kurmuştur. Bu şehrin kurulduğu yer ise Büyük İskender’in Fırat Nehrini geçtiği yerdir. I. Selevkos Nikator daha sonra kurduğu şehrin karşısına eşinin adını verdiği Apama şehrini kurmuştur. Kurulan bu iki kendi birbirine bağlamak içinse bir köprü inşa edilmiştir. Milattan önce 31’li yıllarda ise Roma İmparatorluğu bu bölgeyi ele geçirmiş ve şehrin ismini Zeugma olarak değiştirmiştir. Zeugma geçit köprü anlamına gelmektedir. Roma İmparatorluğu zamanında ise şehri en görkemli zamanlarını yaşamıştır.

Zeugma Mozaik Müzesi

Tarihi çok seven ve özellikle arkeolojik kazılar sonrasında elde edilen tarihi eserleri görmek isteyenler Gaziantep gezilerinde Zeugma Mozaik Müzesi’ni kesinlikle ziyaret etmelidir. Ülkemizde bulunan müzelere arasında en değerlilerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi sizin tarihi yolculuk yapmanızı sağlayacağı gibi tarihi eserleri gördüğünüzde harika kalıntıları görebileceksiniz. Bu müze yurtdışından da ziyaret edilmektedir. Müze aynı zamanda oldukça büyük olması ile de ünlüdür. Diğer taraftan mozaiklerin oluşturduğu alan bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak da bilinen bu müzeyi ziyaret etmeniz gerekir. Diğer taraftan Genç Antik dönem kiliselerine ait eserlerin bulunmasının yanı sıra Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait olan çeşitli eserlerinden bulunması diğer kültürlerinde dikkatini bu müzeye çekmektedir.

Gaziantep Hakkında

Evliya Çelebinin övgülere sığdıramadığı, Cumhuriyet dönemi Gazilik unvanı ile ismini tamamlayan şehri Gaziantep hakkında bilgileri listeledik. Yerel halkın kendisine özgü şivesi ile burayı Antep diye adlandırırken Güneydoğunun da en büyük metropol şehri. Güneydoğu ve Akdeniz bölgesinde yer alan şehir aynı zamanda en az nüfusa da sahiptir. Tarihi hamamları ve muhteşem tarihi eserleri görülmesi gereken noktaları ve Gaziantep hakkında bilgi edineceğiniz yazı dizinini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep'in Kültürel Özellikleri,

Şehir iç içe olmasının yanı sıra tarihi ve kültürel yapılar korunmuştur. Gaziantep'in kültürel özellikleri kısaca şu şekilde bahsedebiliriz, şehrin merkezi konumu ve yayılan konut yapısı ile doğal alanlarını korumayı başarmıştır. Gaziantep kültürü, örf, adet ve gelenek göreneklerini yaşatmakta ahilik ve esnaf birlikteliği ile nereye gitseniz sizi sıcak insanların karşıladığı şehirlerarasında yer almakta.

 

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep’in geçmişine bakıldığında birçok uygarlığın bu bölgede hüküm sürdüğü görülmektedir. Medeniyetler beşiği olan bu bölgede çok sayıda devlet yaşam sürmüştür. Bu nedenle kültürel olarak oldukça gelişmiş bir şehirdir. Eski bir yerleşim yeri ve tarihsel konum olarak önemli noktada bulunan Gaziantep turistlerin ilgisini çekmekte. Gaziantep kültür turizmi ve popüler turizm faaliyetlerinin başında gelmektedir. Gaziantep uçak bileti alarak şehre ulaşabilir ve bu şehirdeki harika vakit geçirebilirsiniz.

Gaziantep uçak bileti THY

Türkiye’nin havayolu uçuşlarında yurt içi-yurt dışı uçuşlar da tercih edilen havayollarının başında Türk havayolları gelmektedir. Gaziantep uçak bileti THY kampanyalı olarak satın almak için web adresimizden sorgulayabilir ve kolayca uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sabiha Gökçen - Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Gaziantep uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havaalanı, Gaziantep havalimanı uçuş süresi 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları

Gaziantep avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçuş seferi öncesinde sorgulama yaparak uçak biletine sahip olabilirsiniz. Gaziantep uçak bileti fiyatları yılın belirli ay ve zamanlarına göre kampanyalı olarak düzenlenmektedir. Ucuz uçak bileti almak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

 


Gaziantep'e Ulaşım

Gaziantep’e ulaşım için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Günümüzde otobüs firmaları otobüs seferleri ile Gaziantep’e ulaşım sağlamaktadır. Ancak hızlı ve konforlu ulaşım yapmak isteyenlerin tercihi havayolu ile gerçekleşmektedir. Gaziantep ulaşım ağı olarak karayolu, tren yolu ve havayolu ulaşımının en yoğun olarak gerçekleştiği illerimizdendir. Havayolları seferleri her gün yapılmakla beraber yurt içi ve yurt dışı uçak bileti ile ulaşım sağlanması da mümkündür.