Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep’in geçmişine bakıldığında birçok uygarlığın bu bölgede hüküm sürdüğü görülmektedir. Medeniyetler beşiği olan bu bölgede çok sayıda devlet yaşam sürmüştür. Bu nedenle kültürel olarak oldukça gelişmiş bir şehirdir. Eski bir yerleşim yeri olması tarihsel olarak önemli olması ile turistlerin çokça dikkatini çekmekte ve Gaziantep sürekli ziyaret edilen bir şehir haline gelmektedir. Gaziantep uçak bileti alarak şehre ulaşabilir ve bu şehirdeki harika yerleri gezebilirsiniz. Ancak gezinizi planlamadan önce Gaziantep’te nerelere gidilir bilmeniz sizin için daha faydalı olabilir.Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz.                        0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.    Avatanjlı  Biletin Adresi!

 

 

Zeugma Antik Kenti

Gaziantep’e geldiğinizde kesin gezmeniz gereken yerlerden biri olan Zeugma Antik Kenti, Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde bulunmaktadır. Nizip ilçesinin on kilometre doğu tarafında bulunan antik kent, tepeler üzerine kurulmuş bir şehirdir. Milattan önce 300’lü yıllarda Büyük İskender’in generallerinden biri olan I. Selevkos Nikator, Selevkeia Euphrates isminde bir şehir kurmuştur. Bu şehrin kurulduğu yer ise Büyük İskender’in Fırat Nehrini geçtiği yerdir. I. Selevkos Nikator daha sonra kurduğu şehrin karşısına eşinin adını verdiği Apama şehrini kurmuştur. Kurulan bu iki kendi birbirine bağlamak içinse bir köprü inşa edilmiştir. Milattan önce 31’li yıllarda ise Roma İmparatorluğu bu bölgeyi ele geçirmiş ve şehrin ismini Zeugma olarak değiştirmiştir. Zeugma geçit köprü anlamına gelmektedir. Roma İmparatorluğu zamanında ise şehri en görkemli zamanlarını yaşamıştır. Gaziantep uçak bileti alarak şehre geldiğinizde görmeniz gereken yerlerinde başında gelmektedir.

Zeugma Mozaik Müzesi

Tarihi çok seven ve özellikle arkeolojik kazılar sonrasında elde edilen tarihi eserleri görmek isteyenler Gaziantep gezilerinde Zeugma Mozaik Müzesi’ni kesinlikle ziyaret etmelidir. Ülkemizde bulunan müzelere arasında en değerlilerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi sizin tarihi yolculuk yapmanızı sağlayacağı gibi tarihi eserleri gördüğünüzde harika kalıntıları görebileceksiniz. Bu müze yurtdışından da ziyaret edilmektedir. Müze aynı zamanda oldukça büyük olması ile de ünlüdür. Diğer taraftan mozaiklerin oluşturduğu alan bakımından dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak da bilinen bu müzeyi ziyaret etmeniz gerekir. Diğer taraftan Genç Antik dönem kiliselerine ait eserlerin bulunmasının yanı sıra Erken Süryani ve Hristiyan ikonografisine ait olan çeşitli eserlerinden bulunması diğer kültürlerinde dikkatini bu müzeye çekmektedir.

Gaziantep’e Ulaşım

Gaziantep’e ulaşım için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Günümüzde otobüs firmaları otobüs seferleri ile Gaziantep’e ulaşım sağlamaktadır. Ancak hızlı bir ulaşım isteyen kişiler ise Gaziantep uçak bileti alarak şehre havayolları şirketlerinin havayolu seferlerinden faydalanarak da ulaşım sağlaması mümkündür. En uygun uçak bileti fırsatlarını yakalamak ve Gaziantep uçak biletinizi hemen almak için www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Uçak biletinizi online olarak satın alabileceğiniz gibi 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini de arayarak bilet işlemleriniz ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

Gaziantep'e Ulaşım Bilgisi

Gaziantep’e Ulaşım

Gaziantep’e ulaşım için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Günümüzde otobüs firmaları otobüs seferleri ile Gaziantep’e ulaşım sağlamaktadır. Ancak hızlı bir ulaşım isteyen kişiler ise Gaziantep uçak bileti alarak şehre havayolları şirketlerinin havayolu seferlerinden faydalanarak da ulaşım sağlaması mümkündür. En uygun uçak bileti fırsatlarını yakalamak ve Gaziantep uçak biletinizi hemen almak için www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Uçak biletinizi online olarak satın alabileceğiniz gibi 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini de arayarak bilet işlemleriniz ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.