Tam Kapanma Nedir? Nasıl Olacak | Seyahatler İzne Tabi Olacak | Güncel

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Avantajliseyahat.com'da!

Tam Kapanmada Seyahat Nasıl Olacak?

Tam Kapanmada Seyahat Nasıl Olacak?
26 Nisan 2021

Seyahat kısıtlamaları, koronavirüs salgını nedeniyle 29 Nisan 2021 saat 19:00’da başlıyor. 17 Mayıs 2021 saat 05:00’a kadar sürecek olan tam kapanmada seyahat düzenlemeleri de izne tabii olarak sağlanacak. Şehirlerarası seyahat sınırlaması ve Seyahat sınırlaması var mı? Kısıtlama süresinde seyahat yasak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında koronavirüs salgınlarına ilişkin yaptığı açıklamada kısa süreli tam kapanmanın gerekli olduğu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yapılan açıklamaya göre 29 Nisan Perşembe günü saat 19:00’da başlayacak olan yasağın 17 Mayıs Pazartesi saat 05:00’a kadar süreceği vurgulanırken. Sürecin işlemesi ise şu şekilde olacak, market, fırın ve yeme-içme gibi zorunlu alanların faaliyetlerine devam etmesi ve bunun dışında ki tüm işyerlerinin kapalı olması zorunluluğu getirilmesi ve zincir marketlerin Pazar günleri kapalı olması genelge olarak tüm ülke içerisinde uygulanması yer alıyor.

Şehirler Arası Seyahatler Nasıl Olacak?

Şehirlerarası seyahatler nasıl olacak konusunda ise yarı yarıya hizmet verilme zorunluluğu getirildi. Şehir içi seyahat etmek isteyen yolcuların özel izin ile seyahat izin belgesi alması zorunlu tutuluyor. Toplu taşıma araçlarının yüzde 50 kapasite ile hizmet vermesi kararı zorunlu oldu. Otel ve konaklama alanları da kapanmaya dâhil edildi içişleri bakanlığına bağlı olarak tesisler kapalı tutulacak ve hizmet vermeyecektir.

Özel araçlar ile yapılacak olan seyahatlerde yeni tam kapatma kararlarına dahil edilerek yol izin belgesine göre izne bağlı olarak gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Okul ve öğrenim alanları da bu sürede kapalı olarak yüz yüze eğitim, sınavlar olmayacak.

Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır?

Seyahat izin belgeleri koronavirüs yasaklarına göre tam kapanma kararlarına göre kaymakamlık ve bağlı bulunulan resmi devlet kurumlarından yapılacağı bildiriliyor. Online işlemler ile e-devlet üzerinden yine aynı şekilde seyahat izni alınabiliyor. Detaylı bilgi için sayfamızda ki açıklamaları takip edebilirsiniz.

Koronavirüs seyahat tedbirleri 2021 güncel olarak seyahat ve izin belgesi nasıl alınır ve detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için avantajliseyahat.com/blog sayfamızı ziyaret edebilir ya da tıklayarak buradan bilgi alabilirsiniz.

Yeni tam kapatma kararları ve seyahatlerin nasıl düzenleneceği hakkında tüm gelişmeleri İçişleri bakanlığı genelgesine göre sizlere yine duyurmaya devam edeceğiz. Yeni yapılan açıklamalara göre bilgilendirmeler sayfamız üzerinden sağlanacaktır.