Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Uçak Bileti

Ülkemizin genelinde şehirler oldukça eski yerleşim alanlarından oluşmaktadır. Hakkari’de bu şehirlerden biridir. Doğu bölgemizde bulunan Hakkari aynı zamanda doğu ve güney bölgelerindeki sınır şehrimizdir. Geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığın bu bölgede hüküm sürmesi ile de tarihi açıdan önemli bir yere sahip olmasına olanak sağlamıştır. Diğer taraftan kendi kültürü ve yaşam tarzı ile insanların dikkatini çektiği şehirler arasına girmeyi başarmıştır. Hakkari uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilir ve bu mükemmel şehri görebilirsiniz.Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz. 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avatanjlı  Biletin Adresi!

Kayme Sarayı

Türkiye’de bulunan saraylar arasında en önemli geçmişe sahip olanlardan biri olan Kayme Sarayı Şemdinli Bağlar Köyü bölgesinde bulunmaktadır. Sarayda yapılan tarihsel çalışmalar sonrasında kitabede yazılanlara göre Kayme Sarayı 1909 ve 1911 yılları arasında inşa edilmiş bir saray olduğu ortaya çıkmıştır. Kitabe de sarayın ne zaman yapıldığı hakkında bilgiler alınsa da kim tarafından yapıldığı hakkın bilgi bulunmamaktadır. Ancak yapılan araştırmalara göre Kayma Sarayı’nın Seyit Ubeydullah’ın oğlu Seyit Muhammed Sıddık tarafından inşa ettirildiği hakkında görüşler vardır. İki katlı olan saray, dikdörtgen planlama ile inşa edilmiştir. Günümüzde saray ne yazık ki üst örtüsü tamamen yıkılmış şekilde bulunmaktadır. Kayme Sarayı’ndan günümüze sadece doğu ve güney duvarları ulaşmıştır. Hakkari uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde Kayme Sarayı kalıntılarını da incelemelisiniz.

Nehri Taş Köprü

Şemdinli Çayı üzerinde bulunan Nehri Taş Köprü, Hakkari’de görmeniz gereken yerlerden biridir. Şehir merkezine on üç kilometre uzaklıkta bulunan köprü aynı zamanda Nehri köyüne ise dört kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Köprü oldukça önemli bir yere sahiptir. Nehri, Derecik ve Irak yolunu birbirine bağlayan köprü günümüzde insanlar tarafından oldukça değerli bulunmaktadır. Köprünün iki ayağı da kayalıklara oturmuştur. Köprünün bulunduğu yer derin bir vadidir. Yirmi bir metre uzunluğunda olan Nehri Taş Köprü aynı zamanda on bir metre yüksekliktedir. Köprünün mimari özelliği ise tek gözlü ve yolu eğimli olmasıdır. Köprü uzun yıllar önce yapılmış ve günümüze kadar ulaşmıştır. Tarihi açıdan önemli olan köprüyü ise Şeyh Muhammed Sıddık yaptırmıştır. Şeyh Muhammed Sıddık 1898 yılında köprüyü yaptırmıştır. Hakkari gezilerinizde görmek isteyebileceğiniz önemli yerlerden biri olan Nehri Taş Köprü her zaman ziyaret edilmesi gereken yerler listesinde olmalıdır.

Hakkari’ye Ulaşım

Hakkari’ye ulaşım için farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz. Hakkari’ye karayolu ile ulaşım için özel aracınızı tercih edebileceğiniz gibi otobüs firmalarının düzenlediği seferler de tercih edilebilir. Hakkari Türkiye’nin en doğusunda bulunan illeri arasındadır. Bu nedenle batı illerinden Hakkari’ye karayolu ile ulaşım sağlamak güç olabilmektedir. Hakkari uçak bileti alarak şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. www.avantajliseyahat.com web adresinden en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Hakkari uçak biletinizi hemen alabilirsiniz. 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri ile de bütün bilet işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkari'ye Ulaşım

Hakkari’ye Ulaşım

Hakkari’ye ulaşım için farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz. Hakkari’ye karayolu ile ulaşım için özel aracınızı tercih edebileceğiniz gibi otobüs firmalarının düzenlediği seferler de tercih edilebilir. Hakkari Türkiye’nin en doğusunda bulunan illeri arasındadır. Bu nedenle batı illerinden Hakkari’ye karayolu ile ulaşım sağlamak güç olabilmektedir. Hakkari uçak bileti alarak şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. www.avantajliseyahat.com web adresinden en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Hakkari uçak biletinizi hemen alabilirsiniz. 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri ile de bütün bilet işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.