Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Hatay Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Hatay Havalimanı
0 850 303 82 80
Paşaköy, Havalimanı Cad 1/1, 31121 Hatay
Merkeze Uzaklık: 25 km KM

Hatay Havalimanı

Hatay havalimanı Türkiye’nin en önemli turizm yerleşkesi arasındadır. Uçuş ağının da en gelişmiş ve düzenli olarak havayollarının uçuşlar sağladığı yerler arasındadır. Seyahat sıklıklarının en yoğun düzeyde ve direk uçuşlarda şehir içi havayollarının tercihi Hatay havalimanıdır. Hatay Havalimanından iç ve dış hatlar olarak aktarmalı ve direk uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Hatay turizm ağının yanı sıra ticari ve eğitim açısından da bir geçiş güzergâhıdır. Hatay şehri sınırlarımız açısından da Suriye ülkesine komşudur. Hatay havaalanı hakkında genel bilgiler şu şekildedir, yüz ölçümü olarak toplam büyüklüğü 46.828 metrekaredir. Havalimanı terminal binası 5.000 metrekare alana kurulmuştur. Hatay havalimanı dış hatlar uçuşu ilk olarak 4 Eylül 2008 tarihinde hizmete açılmıştır. Havalimanı daha sonrasında yenilenerek 8 Haziran 2011 tarihinde yeniden kullanıma alınmıştır.

Hatay Havaalanı Nerede?

Hatay havalimanı şehir merkezinde bulunmaktadır. Havaalanı Antakya şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hatay havalimanı İskenderun’a 25 km uzaklıkta yer alır.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay havalimanı ulaşım, Şehir merkezinden direk olarak dolmuş, otobüs ve toplu taşıma gibi araçlar ile Hatay havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Otopark

Hatay havalimanı içerisinde toplam 250 araç kapasiteli alan mevcuttur. Hatay Havalimanı otopark ücretleri saatlik olarak değişmektedir.

Hatay Havalimanı Servis Hizmeti

Hatay havalimanı servis hizmeti uçuş sonrasında havalimanı terminal binası dışında duran HAVAŞ duraklarından direk olarak şehir merkezine ulaşım sağlaya bilirsiniz.

Hatay Havaalanı Servis Hizmeti

Hatay havaalanı servis hizmeti direk olarak şehir merkez duraklardan saatte 1 olmak üzere HAVAŞ servislerini kullanarak Hatay havalimanına ulaşım sağlamanız mümkün.

 Havalimanı Araç Kiralama

Hatay havalimanı araç kiralama işlemlerini dilerseniz web adreslerimizden sağlayabilirsiniz. Hatay havaalanı içerisinde bulunan araç kiralama noktalarından uçuş önce ve sonrası araç kiralamanız mümkün.

Hatay Havalimanı Taksi

Hatay havalimanı taksi hizmeti en kolay ulaşım araçları olarak tercih edilen taksileri Hatay havalimanından ayrılma ya da havaalanına ulaşım için sürekli olarak kullanmanız mümkün havaalanı içerisinde Taksi durakları mevcuttur.


Hatay Havalimanı Uçak Bileti

Hatay havalimanı uçak bileti, ulaşımın en temel yöntemlerinin başında uçaklar gelmektedir. Her yıl havayolları sektörünü gelişerek uçuş ağının artması ile uçak bileti fırsatları da yolcu tercihlerini belirlemektedir. Şubat 2021 yılı itibari ile İstanbul Hatay uçak bileti fiyatı 141 TL olarak belirlenmiştir. Ucuz uçak bileti almak için avantajliseyahat.com üzerinden Hatay uçak bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz.

Hatay Havalimanı Yurt Dışı Direk Uçuşlar

Hatay havalimanı yurt dışı direk uçuşlar olarak şu şehirlere uçak bileti alarak direk seyahat etmeniz mümkün. Londra-Hatay uçak bileti, Paris- Hatay uçak bileti, Dubai- Hatay uçak bileti, Madrid- Hatay uçak bileti alarak yolculuk edebilirsiniz.

Hatay Havalimanı Sefer Düzenleyen Havayolları

Hatay havaalanına sefer düzenleyen havayolları her yıl artmakta dış hat tarifeli seferlerin Hatay’a direk olarak uçuş gerçekleştiren havayolları Turkish Airlines- Thy, Anadolu Jet, Flypgs (Pegasus Havayolları) ve SunExpress Havayollarıdır.

Hatay Gezilecek Yerler

Hatay gezilecek yerler, köklü tarihi ile yüzlerce insanın tarih, kültürel ve turizm alanında tercih ettiği şehirlerimizden. Hatay St.Pierre Kilisesi ve Asi Nehri olmak üzere birçok gidilecek görülmesi gereken yerleri sizler için listeledik. Yolcularımızın seyahat önce ve sonrası için Hatay hakkında merak edilenlerin hepsini avantajliseyahat.com/blog sayfamızda detaylandırdık Hatay gezilecek yerleri buradan inceleyebilirsiniz.