Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Hatay Gezilecek Yerler

Saint Pierre Kilisesi

Şehir merkezine yakın olan tarihi yerlerden birini gezmek istiyorsanız Saint Pierre Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Şehre sadece iki kilometre uzaklıkta bulunan bu kilise Habib-i Neccar Dağı’nın yakınlarından bulunmakta. Bu kilise aslında doğal bir mağaradır. Ancak zamanında yapılan bazı çalışmalar ile kiliseye çevrilmiştir. Yapılan tarihi çalışmalarda kilisenin tam olarak ne zaman inşa edildiği hakkında kesin bir bilgiye ulaşılmamıştır. Bir inanışa göre Hz.İsa’nın havarilerinden biri olan Aziz Petrus, bu kilisede ilk defa vaaz vermiştir. Ayrıca burada bulunan cemaatin ilk defa Hristiyan ismini aldığı düşünülmektedir. Bu bilgilere dayanılarak Hristiyanlığın ilk kilisesi Saint Pirerre Kilisesi denilmektedir. Bu kilise ilk kilise olarak görülmesi tarihi açıdan önemli bir kilise haline gelmesine neden olmuştur. Hatay uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda gezilebilecek yerlerden biridir.

Payas Kalesi

İlk inşa edildiği zamanlarda haçlı ordularına hizmet edilmesi için inşa edilen Paysa Kalesi Tapınak Şövalyeleri için önemli bir yere sahipti. Cenevizliler tarafından inşa edilen kale sekiz kuleden meydana gelmiştir. Osmanlı Devleti tarafından bu bölgenin fethedilmesi sonrasında ise Osmanlı Devleti için önemli bir yer haline gelmiştir. Özellikle Kıbrıs’ın fethedilmesi ile kale stratejik anlamda da önem kazanmıştır. Ancak Osmanlı Devleti tarafından bölge fethedildiğinde kalenin durumu çok kötüydü. Kalenin temellerinin dahi onarımdan geçmesi gerekmekteydi. Bu kadar kötü durumda olan kaleyi Osmanlı tekrardan ayağa kaldırmak için ilk planına sadık kalarak kaleyi onarmıştır. Kale eski dönemlerde önemli olaylara tanıklık etmiştir. Ayrıca Cumhuriyet döneminin ilk zamanlarında ise karakol olarak kullanılmıştır. Oldukça önemli olan bu kale günümüzde sağlam bir şekilde bulunmaktadır. Hatay gezilerinizde bu kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Hatay Hakkında


Hatay hakkında genel bilgiler coğrafya itibari ile iç içe yaşamış topluluk ayrıca birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Hatay hakkında kısa bilgiler olarak yüz ölçümü 5.403 kilometre alana sahiptir. Hatay şehrinin toplam nüfusu 1.628 bin olarak Türkiye’nin en kalabalık on üçüncü şehridir. Hatay Geçmiş tarihi ile çok görkemli devletlerinde aynı zamanda geçiş güzergâhı olmuştur. Milattan önce 100 bin ile 40 bin yılları arasında tarihi bulgulara rastlanmıştır. Osmanlı dönemi Hatay şehri tarihi içinde önemli bir yere sahiptir. 1516 yılında Yavuz Sultan Selimin Hatay şehrini fetih etmesi ile beraber Hatay, Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır.1918 yılına kadar Hatay, Osmanlı Devleti hâkimiyeti içerisinde kalmıştır. Hatay köklü tarihi yanı sıra toplum içerisinde 17 farklı milleti de içerisinde barındırmıştır. 1939 yılları itibari Cumhuriyet dönemi kurulması ile beraber Hatay öncelikle bağımsız bir yönetime sahip olurken ilerleyen dönemde halkın oylamaları ile beraber Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır. Hatay medeniyetlerin şehri olması ile hoş görü olarak birbirine bağlı olan doğunun en çok ziyaret alan turizm şehirleri arasına girmiştir. İnanç turizm ve açık hava müzesi ile her on binlerce seyahat sever tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Hatay hakkında kısa bilgiler verdiğimiz web adresimizde daha detaylı Hatay şehri hakkında bilgi almak için blog sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

 

Hatay Uçak Bileti

Hatay Uçak Bileti

Ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hatay, günümüzde köklü kültürü ve şehirde bulunan tarihi eserleri ile insanları kendine bağlamaktadır. Hatay uçak bileti alarak şehri ziyaret ederek bu güzellikleri görebilirsiniz. Milattan önce 1620 yıllarına kadar uzanan tarihi ile çok eski bir yerleşim yeridir. Günümüze kadar gelen süreçte ise birçok uygarlık bu bölgede hüküm sürmüştür. Uygarlıkları ağırlayan Hatay kendisinde birçok tarihi eserde barındırmaktadır. Hatay gezilerinizin en iyi şekilde geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden planlamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz. 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Hatay'a Ulaşım

Hatay’a Ulaşım

Hatay’a ulaşım karayolu, tren yolu, denizyolu ve havayolu ile sağlanabilmektedir. Ulaşım konusunda oldukça zengin olan şehre en hızlı ulaşım sağlamak için havayolları tercih edilebilir. Hatay uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirme imkânından yararlanabilirsiniz. Sizlerde biletlerinizi online olarak en iyi şekilde satın almak ve uçuşlarınızı gerçekleştirmek için bizleri tercih edebilirsiniz. 

Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı, 9 Aralık 2007’de açılmıştır. Hatay kent merkezinde bulunan Hatay Havalimanı yıllık ortalama 900 bin yolcu ziyaretine sahiptir. Yolcuların direk ve aktarmalı seferler ile uçuşlar sağlayarak ulaşım sağladıkları Hatay Havalimanı 4 Eylül 2008’de ilk dış hat uçuşunu Lefkoşa Havalimanına KKTC, olarak gerçekleştirmiştir. Hatay havalimanı 5000 metre kare kapalı alan havalimanı terminaline sahiptir. Hatay havaalanı toplam 46.826 metrekare alana sahiptir. Yoğun uçuş trafiğine sahip olan havalimanı dış hatlar da direk olarak uçak bileti alarak ulaşımın sağlandığı ülke ve şehirlere de seferler düzenlemektedir. Hatay havaalanı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için Hatay havalimanı sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz