IATA kodu

KC

Kuruluş tarihi

20-08-2001

Uçak sayısı

32

Uçuş noktaları

65

Hakkında

Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketi olarak faaliyet gösteren Air Astana bilinen havayolu şirketlerinden birisidir. Havayolu şirketinin merkezi ise ülkenin başkenti olan Astana’da yer alıyor. Bu havayolu şirketi 2011 yılında kurulmuştur. %51’i Kazakistan’a ait olmasına karşın kalan %49’u ise BAE System adlı bir İngiliz firmasına aittir.  Havayolu şirketine ait olan 36 adet uçak bulunuyor. Bu uçakların yaş ortalaması ise 7’dir. Orta Asya şehirleri başta olmak üzere birçok yere uçuş düzenleyerek geniş kapsamlı hizmetler sunuyor. Skytrax tarafından 5 kere Orta Asya ve Hindistan’ın en iyi havayolu ödülünü kazanmıştır. Air Astana Havayolları ile seyahat ederek hem kaliteli hem de rahat bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Air Astana’nın uçuş güzergahları oldukça fazladır. 60’tan fazla iç ve dış destinasyon için uçuş seferleri düzenler. Her yıl milyonlarca yolcu, seyahat etmek için bu havayolunu kullanıyor. Türkiye’ye düzenlediği seferlerin sayısı da oldukça fazladır. Kaliteli havayolu şirketlerinden birisi olarak birçok kişinin tercihi oluyor.

Air Astana Havayolları

Orta Asya’da birçok sefer düzenleyen havayollarından birisi olarak Air Astana’yı göstermek mümkündür. Gerek kaliteli uçuşlar gerçekleştirmesi gerekse ekonomik fiyatlar sunması ile tercih edilebilecek bir havayoludur. Uygun fiyatlar ile seyahat etmek isterseniz uygun biletleri satın alabilirsiniz. Şirkete ait olan biletler aynı zamanda kampanyalar ile daha ucuza satın alınabilir. Bu kampanyalardan yararlanarak birçok farklı noktaya uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Air Astana Airlines konforlu bir şekilde seyahat etme imkanı sunuyor. Yüksek konforun uygun fiyat ile birleştiği hizmetlerden yararlanarak daha iyi bir uçuş deneyimi elde edebilirsiniz.

Avantajlı Seyahat ile istediğiniz her yere uygun fiyatlar ile bilet satın alabilirsiniz. Air Astana Airlines uçak bileti satın almak için arama ekranından sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda farklı biletleri görebilir ve içlerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi telefon ile arayarak da yapabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numarasını aramanız halinde bilet sorgulama ve isterseniz satın alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Air Astana Uçak Bileti

Air Astana birçok farklı bilet seçeneği sunuyor. Uygun fiyatlı biletleri satın alarak ekonomik uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu havayoluna ait olan biletleri satın almak için yapmanız gereken tek şey internet bağlantısını kullanmaktır. Bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak çok hızlı bir şekilde bilet alabilirsiniz. Genel olarak Air Astana uçak bileti araması yaptığınız takdirde ilk sıralarda kendinize uygun bir bilet bulmanız mümkündür. Daha sonra satın alma adımlarını takip etmeniz halinde kolayca biletinizi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Havayoluna ait olan biletler farklı sınıflarda satılır. Bunlar economy ve business class olarak adlandırılır. Her bilet sınıfı hizmet ve içerik bakımından değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda bu biletlerin fiyatları da farklılık gösterir. Air Astana uçak biletleri satın almak için tek yapmanız gereken şey internet sitesinde sorgulama yaparak istediğiniz bileti seçmektir. Fiyatları karşılaştırarak bütçenize en uygun olan bileti tercih edebilirsiniz.

Air Astana Bilet Sorgulama

Uçak bileti satın almak isteyen kişiler ilk olarak uygun bilet seçeneklerini görmelidir. Bunun için Avantajlı Seyahat üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Akıllı arama motoru ile sorgulama yaptığınız takdirde birçok bilet seçeneğini görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Satın alabileceğiniz bütün biletler arama sonucunda sıralanır. Daha sonra ise bu biletler arasından seçim yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda Air Astana bilet fiyatı karşılaştırması da yapabilirsiniz. Farklı fiyat seçeneklerini görerek sizin için en uygun olanı kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Avantajlı Seyahat, ekonomik bilet satın alımları için oldukça iyi fırsatlar sunuyor.

Bilet sorgulama işlemini internet sitesinden yapabileceğiniz gibi telefon ile arayarak da yapabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numarasını aramanız halinde istediğiniz tarihler için uygun biletleri öğrenebilirsiniz. Bu şekilde Air Astana bilet fiyatları hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Sorgulama haricinde satın alma ve iptal gibi işlemleri de iletişim numaraları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan her türlü soru için bu numaralardan yardım alabilirsiniz.

Air Astana Hava Yolları Nereye Uçuş Gerçekleştirmektedir?

Air Astana Hava Yolları uçak bileti seçeneklerinde Türkiye’den direk olarak İstanbul Almati uçak bileti ve İstanbul Oşh uçak bileti seçeneklerini sorgulatarak uygun sefer ve güzergâh kontrolü sağlayabilirsiniz. Air Astana havayolları Almaty uçak bileti rezervasyon ve biletleme işlemleri için 7 gün 24 saat bizlere iletişim kısmından ulaşarak biletleme işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


Air Astana Uçak Bileti Avantajlı Seyahat’te

Air Astana tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak için Avantajlı Seyahat web adresinden hizmet almanız mümkündür. Birbirinden farklı pek çok bilet seçeneğini sitede bulmanız mümkün oluyor. Aynı zamanda sorgulama yaparak istediğiniz bileti kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra uçak bileti ile ilgili her türlü işlemi online olarak gerçekleştirme imkanınız olur. Online bilet satın alabileceğiniz gibi rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Akıllı arama motoru sayesinde kalkış ve varış noktaları ile seyahat tarihlerini girerek birçok uçuş seferini görebilirsiniz. En uygun fiyatlı olan seçenekleri tercih etme imkanınız olur.

Avantajlı Seyahat üzerinden bilet satın alma işlemleri yapmanızdan sonra biletinize dair bilgiler size hem mail hem de SMS ile iletilir. İletilen bilgiler ile seyahatinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sitede yer alan üye olma kısmından üye olarak Air Astana bilet kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. Bu kampanyalar ile daha uygun fiyatlar ile konforlu seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Air Astana Havayolları uçak bilet sorgulama ile bütün kampanyaları ve biletleri görebilir ve istediklerinizi satın alabilirsiniz.

Air Astana Mobil Uygulaması

Air Astana biletlerini satın almak için Avantajlı Seyahat web adresinden dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. İnternetten işlem yapmak çok kolaydır. Herhangi bir tarih için akıllı arama motorundan sorgulama yaparak bilet seçeneklerini görebilirsiniz. Bu seçenekler içerisinde sizlere en uygun olanı seçerek seyahatiniz için satın alma işlemi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden alım yapmanın yanı sıra mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Avantajlı seyahat mobil uygulaması son derece kullanışlı bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Air Astana hizmetlerinin hepsine bu uygulama sayesinde kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Air Astana mobil uygulaması ile biletinizi satın alabilir ya da rezervasyon gibi işlemler yapabilirsiniz. Aynı zamanda iptal, iade, değişim, hizmet ekleme gibi işlemler de mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. Mobil uygulamayı kullanarak biletlere dair her türlü işlemi yerine getirebileceğinizi bilmenizde fayda var.

Air Astana Havayolları Hangi Ülke ve Şehirlere Uçuş Seferi Düzenlemektedir?

Air Astana, Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketi olarak oldukça fazla ülke ve şehre sefer düzenliyor. Bu seferler ile herkesin kendisine uygun seçenekler bulması mümkün oluyor. Öncelikle ağırlıklı olarak Orta Asya şehirleri için uçuş seferleri mevcuttur. Aynı zamanda Çin ve Güney Kore gibi ülkeler için de pek çok uçuş vardır. Bunların yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Tayland ve benzeri ülkelere seyahat etmek için de tercih edilebilir. Aynı zamanda Avrupa ve Birleşik Krallık için pek çok seferi olduğunu söylemek de mümkündür. Air Astana İstanbul seferleri de ülkemizde sık gerçekleştirilir. Birçok farklı yere gitmek için Türkiye’den geçen seferler tercih edilebilir.

Orta Asya’nın en fazla tercih edilen havayolu şirketlerinden birisinin biletlerini satın alarak ekonomik ve kaliteli uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Konforlu seyahat imkanı sunan havayolunun biletlerini Avantajlı Seyahat adresinden satın alabilirsiniz.

Air Astana Havayolları Türkiye

Air Astana’nın biletlerini satın almak için online olarak son derece pratik bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Satın almanın yanı sıra rezervasyon ve check-in gibi işlemleri de hızlıca yerine getirebilirsiniz. Herhangi bir konuda hizmet veya yardım almanız gerekirse Air Astana Türkiye iletişim numaraları olan 0 850 303 82 80 ve 0212 909 96 12 numaralarını aramanız yeterlidir. Müşteri temsilcileri sizlere her konuda yardımcı olarak yapmak istediğiniz işlemleri yerine getirir. Havalimanına gitmenize gerek olmadan her türlü işlemi bu şekilde kolayca yapabilirsiniz. Avantajlı Seyahat ile kampanyalardan ve fırsatlardan kolayca haberdar olabilir uygun fiyatlar ile konforlu seyahatler geçirebilirsiniz.

Air Astana İstanbul Ofis

Air Astana İstanbul Ofis ve Air Astana Hava Yolları telefon numarası seçenekleri 0 850 303 82 80 avantajliseyahat.com uçak bileti sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Air Astana İletişim 0 850 303 82 80 veya 0 212 909 96 12

Check-In İşlemleri

Uçak bileti alındığı zaman belirli işlemlerin yapılması gerekir. Bu işlemlerden birisi de check-in işlemidir. Eğer check-in yaptırmazsanız biletiniz iptal olur ve uçuş hakkınızı kaybedersiniz. Havaalanlarında yapmak için kontuarlarda işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için en az 2 saat öncesinden havaalanında olmanızda fayda var. Aynı zamanda online olarak da check-in yapma imkanınız vardır. Online olarak hızlı ve kolay bir şekilde check-in yapabilir ve zaman kaybının önüne geçebilirsiniz.

İnternet üzerinden check-in yapmak için 24 saat öncesinden vaktiniz olur. Birkaç adımda kolay bir şekilde yapılabilir. Uçuşa 40 dakika süre kalana kadar online olarak işlem yapmanız mümkündür. 40 dakikadan daha süre kalması durumunda ise online check-in işlemleri durur. Air Astana Havayolları uçak bileti satın aldığınız takdirde bu süreler içerisinde mutlaka check-in yapmalısınız. Genel olarak online yöntemi tercih etmeniz sizler için daha rahat ve pratik olacaktır.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Astana Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvan sahipleri, hayvanları ile birlikte seyahat etmek isteyebilir. Bunun için her havayolu şirketinin kendine özel prosedürleri vardır. Prosedürlere göre evcil hayvanlarınızı da gideceğiniz yere götürme imkanınız olur. Air Astana Havayolları uçak biletleri satın alan kişiler belirli standartlara uyan hayvanları kabin içerisinde taşıma hakkına sahip olur. Aynı zamanda diğer evcil hayvanlar ise kargo bölümünde taşınabilir. Küçük köpek, kedi, balık ve benzeri evcil hayvanlar kabin içerisinde taşınabilir. Bunun yanı sıra 8 kilogramdan daha ağır kediler, köpekler ise kargo bölümünde taşınır. Kuşlar da kargo bölümünde olmasına izin verilen hayvanlardır. Aynı zamanda kemirgenler gibi canlıların da kargo kısmında taşınmasına izin verilir. Uçuşa 24 saat süre kalana kadar havayoluna evcil hayvan hakkında bilgi vermeniz gerekir. Hayvanınız ile ilgili gerekli evrakların da eksiksiz temin edildiğinden emin olmanız gerekiyor. Gerekli evraklarda sorun olması durumunda maalesef evcil hayvanınızın sizinle seyahat etmesi mümkün olmayacaktır.

Uçak Bileti

Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçak seyahatlerinde sunulan hizmetlerden birisi de yiyecek ve içecek ikramlarıdır. Yolculuğa ve alınan bilet türüne bağlı olarak havayolu şirketi tarafından ikram olarak çeşitli yiyecek ve içecekler sunulur. Skytrax tarafından tam 5 sene üst üste Orta Asya ve Hindistan’ın en iyi hava yolu seçilen Air Astana, kabin içi hizmetleri ile de ön plana çıkıyor. Şirket bu doğrultuda sizlere iyi menüler ile lezzetli ikramlar sunuyor. Hem ekonomi hem de business class sınıfında oldukça kaliteli menüler sizlere sunulur. Ücretsiz ikramlar, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmek için özel olarak hazırlanır. Air Astana Airlines uçak biletleri ile hem ekonomik fiyatlı hem de oldukça konforlu bir seyahat gerçekleştirme fırsatına sahip olacaksınız. Uçak içi eğlence sistemi açısından da iyi hizmetler sunan bir havayoludur. Müşterilerin hizmetten memnun kalması için gerekli olan her şey düşünülmüştür. Bu sayede de yolculuğunun keyifli ve rahat geçmesi sağlanır.

Havayolu İletişim

Avantajlı Seyahat ile kampanyalardan ve fırsatlardan kolayca haberdar olabilir uygun fiyatlar ile konforlu seyahatler geçirebilirsiniz.

Air Astana avantajlı uçak bileti için telefon numarası seçenekleri 0 850 303 82 80 avantajliseyahat.com uçak bileti sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avantajlı Seyahat için 0 850 303 82 80 veya 0 212 909 96 12