IATA kodu

QR

Kuruluş tarihi

22-11-1993

Uçak sayısı

251

Uçuş noktaları

150

Hakkında

Başkent Doha'da yer alan ve 1993 yılında kuruluşu gerçekleşen Katar Hava Yolları’nın yarısı Katar hükümetinde, diğer bölümü de özel sektörün kontrolündedir. Havayolu firması, dünya çapında 150’yi aşkın birçok ülkeye uçmaktadır. Katar hava yolları, seyahatin değerlendirme organizasyonu olan Skytrax tarafından 4 sene Dünya’daki en iyi hava yolu firması seçilmiştir.

Skytrax tarafından 2018 yılında dünyanın en iyi business class'ı, business class koltuğu, Orta doğunun en iyi hava yolu ve en iyi first class hava yolu salonu ödüllerine layık görülmüştür.
Toplam da 199 uçağı ile gökyüzündeki en modern ve genç uçak filosuna sahiptir. Ülkemizde Ankara Esenboğa, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanı olmak üzere birçok noktadan Doha bağlantısı olarak Katar hava yollarının uçtuğu destinasyonlara ulaşım mümkündür.

Katar Hava Yolları

Katar hava yolları uygun fiyatları dışında ekonomik ve rahat seyahat etmeyi amaçlaması dışında belirli kampanyalar ile yolcuların uygun uçak bileti sağlamaktadır. Avantajlı seyahat Katar hava yolları uçak bileti sorgulaması ile bilet görüntüleme yapılmakta ve satın alınabilmektedir.
Katar uçak bileti veya Qatar Hava Yolları olarak bilenen havayolları bilet satın alımlarında 7/24 Katar uçak bileti iletişim kanalını 0850 303 82 80 çağrı merkezi aranarak gerçekleştirilir.

Katar Airways Uçak Bileti

Katar hava yolları en uygun olan uçak biletinin dışında kampanyaları ile sizin düşük fiyatlı business uçak bileti ya da farklı olarak ekonomik uçak bileti alınmasını sağlamaktadır. Katar airways uçak bileti sorgulama da ekranda yer alan uçuş seçimi ile rahatlıkla istenilen uçuşlardan yararlanarak Katar airways uçak bileti almanız mümkündür.

Katar hava yolları yolcularına 3 farklı uçuş sınıfı sağlamaktadır;
Ekonomi Sınıfı: Geniş aralıklı koltuk, uçakta iletişim hizmeti ve intizamla seçilen yiyecek menüsü.

Business Sınıf: Rahat, modaya oldukça uygun tasarlanan, ödül kazanan servisler Business sınıfı yolcularına sağladığı hizmetler.

First Class: Masaj yapan ve aynı zamanda yatar vaziyete gelebilen geniş koltuklar, üst sınıf personelin hizmeti, özel alan ve birçok ayrıcalıkta hizmet.

Doha’dan gelecek First ve Business yolcularının lüks terminaline giriş fırsatı bulunmaktadır.

Katar hava yolları ile uçuşlarda ücretsiz kabin bagaj hakkı 7 kg’dır. Boyutları: 50 cm x 37 cm x 25 cm Business ve First Class yolcuları 15 kg, 50 cm x 37 cm 25 cm boyutunda 2 parça kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca kabine alınacak el çantası için de ücret talebinde bulunulmamaktadır. Brezilya, Arjantin, Kanada ve ABD’ye olan uçuşlar dışında, serbest bavul taşıma hakkı 30 kg’dır. First Class yolcularda bu sınır 50 kg’dır. Business Class yolcuları için de 40 kg’dır. Bagajlar parça başına 32 kg’ı aşmamalıdır. Bu ağırlığı geçmesi durumunda iki parça olarak teslim edilmelidir. Katar uçak bileti hizmeti ve belirtilen ülkeler de serbest bagaj haklarının detayı Katar hava Yolları’nın sitesinde bulunmaktadır.

Katar Airways Bilet Sorgulama

Katar airways bilet sorgulama işlemini avantajlı seyahat adresinde yer alan akıllı bilet arama motorundan Katar airways uçak bileti sorgulamasında bulunabilir uçak bileti iletişim numarasını kullanarak biletinizi sorgulayabilirsiniz. Katar airways uçak bileti ve bütün hava yolları uçak bileti sorgulamasında bulunarak en uygun olan uçak bileti satın alım işlemlerini yapabilirsiniz.

Katar airways uçak bileti sistem üzerinden satın alım gerçekleştiren yolcuların değişiklik ve iade durumunda direk olarak bizi arayarak bu işlemi yaptırması gerekir.
Katar airways uçak bileti fiyatları günlük ya da uçuşun doluluğuna göre farklılık göstermektedir. Uçak biletleri genellikle devamlı olarak satışa sunulduğundan dolayı sabit bir fiyattan belirlenememektedir.Katar Airways Uçak Bileti Avantajlı Seyahat’te

Katar airways uçak bileti ve Katar hava yolları uçuşlarına yönelik bütün hizmetleri avantajlı seyahat internet adresinden online uçak bileti satın alımı yapılarak ya da rezervasyon oluşturarak sağlanabilmektedir. Akıllı uçak bileti arama motoru ile Katar uçar bileti sorgulama işlemleri dışında ekstra bagaj hakkı veya değişiklik gibi hizmetlerden faydalanılmaktadır. Katar hava yolları mobil uçak bileti satın alım işlemi gerçekleştikten sonra size SMS ve Mail gelecektir.

Katar airways uçak bileti kampanyalarından hızlı bir şekilde haberdar olabilmek için sitede yer alan üye ol bölümünden üyelik aşamalarını gerçekleştirerek yılın belirli zamanlarında yapılan ya da bütün hava yolları ucuz uçak bileti kampanyalarından hızlıca haber alabilirsiniz.
Katar airways uçak bileti satın al için 0850 303 82 80 Katar airways iletişim hattını arayarak bize ulaşım sağlayabilirsiniz.
Katar Airways Mobil Uygulaması
Katar airways mobil işleminde uçak biletini hızlı bir şekilde avantajlı seyahat mobil uygulamasını indirerek bilet satın alımı yapabilirsiniz. Katar airways mobil uygulaması ve check in işlemini kısa zamanda yapabilmek için App store ya da Google play’den uçak bileti uygulamasını indirerek Katar airways uçak biletini alabilirsiniz. Avantajlı seyahat 1550 havayolu firmasını tek sistem üzerinden sunmaktadır. Kampanya ve akıllı bilet arama motoruyla hemen anında biletleri bulabilmektesiniz.

Katar Hava Yolları İletişim

Katar Hava yolları iletişim veya Katar hava yolları telefon numarasın olarak acentemizi arayarak detaylı bilgi ve sorgulama yapabilirsiniz. Katar havayolları iletişim seçenekleri arasında 0 850 303 82 80 müşteri hizmetleriniz arayarak Katar hava yolları İstanbul bilet seçimlerini hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Katar hava yolları Türkiye ofisi olarak da aynı şekilde işlemlerinizi kontrol etmeniz ve bilet iptal, iade ve değişim gibi bilet sınıfına uygun olan seçenekleri görüntüleyebilirsiniz.

Check-In İşlemleri

Katar Online check-in işlemleri Katar hava yollarının kurumsal sayfasından ya da mobil uygulamadan rahatlıkla yapılabilmektedir. Gerekli bilgilere girilerek biniş kartı yazdırılmalıdır. Online check in işlemi uçağın kalkış saatinden 48 önce başlamaktadır ve kalkışa 90 dakika kalana kadar yapılabilmektedir.
Abd- Doha arasındaki işlemlerde online check in zamanı 24 saat öncesinde başlamaktadır. Havalimanında Katar Airways check-in işlemi yaptırmak isteyenlerin, uçuş saatinden 3 saat öncesinde havalimanında hazır bulunulması gerekmektedir. Uçuşa 1 saat kala kontuarlar kapanmaktadır.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Uçak Bileti

Yiyecek, İçecek ve İkram

Önemli aşçıların yaptığı ve dünya mutfağının en seçkin olanlarını ücretsiz sunan Katar hava yolları, oldukça geniş bir menüye sahiptir. Uçuş zamanına göre bir ya da iki öğün sunulmaktadır. Sağlık ya da diğer bir nedenle özel diyet uygulaması bulunuyorsa, uçuş öncesinde Katar hava yollarına bilgi verilmesi yeterli olacaktır. Katar hava yolları içerisinde; dudak parlatıcı, göz maskesi, çorap ve kulak tıkacının yer aldığı hediye paketi vermektedir.

Özel ekranlarda yüzlerce program seçenekleri yer almaktadır.A380, A350, B787, A319 gibi uçaklarda kablosuz wi-fi verilmektedir. Uçuş esnasında aktif olan telefon ağı ile SMS gönderimine izin verilir. Çocuklar için de renkli oyunlar ve oyuncak seçeneği ile çocuk menüsü ve uçuş süresince izleyecekleri kanallar hizmet vermektedir.

Havayolu İletişim

Avantajlı Seyahat ile kampanyalardan ve fırsatlardan kolayca haberdar olabilir uygun fiyatlar ile konforlu seyahatler geçirebilirsiniz.

Qatar Airwars avantajlı uçak bileti için telefon numarası seçenekleri 0 850 303 82 80 avantajliseyahat.com uçak bileti sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avantajlı Seyahat için 0 850 303 82 80 veya 0 212 909 96 12