Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İran Gezilecek Yerler

Türkiye’nin güney komşularından olan tarihi dokusu ve yaşam iklimi ile kendi içerisindeki yoğun kültürü farklı coğrafyaların merak konusu olan ülke İran gezilecek yerler ve görülmesi gereken önemli yapıları ile sizleri karşılıyor.

Özellikle turistik noktaları ile sıklıkla insanların akıllarına gelen Gülistan Sarayı, Azadi Anıtı, Milad Kulesi ve Tahran gezilecek yerlerin yanı sıra İran gezi rehberi avantajliseyahat.com’da.

İran gezilecek yerler başta olmak üzere çok geniş fars mutfağına da ev sahipliği yapıyor. İran gezisinde tadım yapabileceğiniz birçok sokak lezzeti sizleri bekliyor.

İran medeniyeti ve yakın tarihini merak ediyorsanız bulunduğunuz noktadan İran uçak bileti veya Tahran uçak bileti satın alarak ülkeye uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

İran, Tahran’da Gezilecek Yerler

İran farklı kültürlerin ve medeniyetlerin iç içe yaşadığı toplumlardan birisidir. İran, Tahran’da gezilecek yerler olarak çok farklı eserleri bir arada görebilirsiniz. İran’ın başkenti Tahran olması sebebi ile geçmiş zaman birçok eserleri halen ayakta ilk gün ki atmosferi ile misafirlerini karşılıyor.

Tahran gezilecek yerlerin yanında yerli halkında birçok ticari faaliyet yürüttüğü kent olması ile oldukça önemli bir konumda. Ülkenin politik ve siyasi faaliyetleri yine Tahran merkezde yönetilmekte. Ticaretin ve eğitimin kenti olarak bilinmesi ile de birçok ülkeden çok zamanlı ziyaretçi almaktadır.

Tahran eski ve yeni olmak üzere iki ayrı eser sergisine sahiptir içerisinde İran halı müzesi, Saraylar ve farklı ünlü cadde ve sokakları ile canlılığını korumaktadır.

Şah Çerağ

İran medeniyet kenti ve çok uluslu yapısının yanı sıra dünyanın önemli mimari işçiliğine de ev sahipliği yapmakta. Mimarisini en belirgin olarak yansıtan Şah Çerağ kentin sembol simgeleri arasında yer alıyor. Şah Çerağ anlamı ise “Işıkların Camii” olarak adlandırılmakta. Görkemli mimari yapı içerisinde ve dışarısındaki gösterişli yapısı ile tamamen İran kültürünü yansıtıyor. İç kısmında Emir Ahmed ve Mir Muhammed’in kabirleri de yer almaktadır.

İran birçok el işçiliği sanatı ile oldukça popüler el işlemesi mermer, halı gibi çok yönlü işlerde popüler ülkelerin başında olmuştur. Şah Çerağ’da bu işçiliğin yansımalarını yakından görmeniz mümkün. İçerisinde yapılan duvar süsleme sanatı ve aynaları camii içerisinde parıltılı bir atmosfer sunmakta. Ayrıca mermerlere yansıyan aynaların ışıkları da camii içerisini ihtişamlı kılıyor. İran mimarisi eserleri arasında bulunan bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.

Demavend Dağı

İran’ın en yüksek dağı olarak adlandırılan Demavend Dağı özellikle güney kısmında yer alması ile yeşil bir çevre alanına sahip. Tamamen habitat ve ekosistemin yanı başında yer alan dağ, turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği alanlar arasında. Dağ sporlarının özellikle bu çevrede yapılması ile de kamp ve traking alanları geliştirilmiştir.

Gülistan Sarayı

Kaçkar hanedanlığı dönemine ait olan Gülistan sarayı, İran ve Tahran’ın en eski yapıları arasındadır. Batı tarz mimari örnek alınarak inşa edilen saray öncelik olarak kale olarak tasarlanmış ve daha sonrasında saray olarak çevrilmiştir.

Önceleri kale olması itibari ile küçük bir alanı kapsarken ilerleyen dönemlerde belirli eklemeler ile genişletme çalışmaları yapılmıştır. Muhteşem ihtişamı ile adeta görenleri hayretler içerisinde bırakan yapı sıklıkla şehrin görsel resimlerine de yansıtılmıştır.

Günümüzde müze olarak hizmet veren Gülistan sarayı içerisinde fazlaca mimari ve arkeolojik eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunmaktadır. Hafta içi saat: 08:00 açılış ve 18:00 kapanış olarak hizmet vermektedir.

İran Uçak Bileti

Tüm havayolları ve uçuş seferleri ile geniş destinasyon ağı ile İran uçak bileti satın alabilirsiniz. İran uçak bileti satın alırken pasaport ve rezervasyon kalkış seçeneklerini seçmeniz ve daha sonrasında İran uçak bileti saati olarak en uygun bileti satın almanız mümkün. İstanbul İran uçak bileti veya Ankara İran uçak bileti veya alternatif şehirlerden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Hangi Hava Yolları İran’a Uçuş Gerçekleştiriyor?

İran’a uçuş gerçekleştiren hava yolları, Türk Hava Yolları ( Thy ), Anadolujet Hava Yolları, Pegasus Airlines, Mahan Air Hava Yolları, SunExpress Hava Yolları uçuş gerçekleştirmektedir. Aktarmalı olarak yurt dışı uçak bileti olarak farklı hava yolları sefer gerçekltirmektedir.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız İran Uçuşu Gerçekleştiriyor?

İran uçak bileti olarak direk uçuş yapan hava yolları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Mahan Air Havayolları, İran Hava Yolları.

Avantajlı Uçak Bileti

Seyahatlerinizi ekonomik yolculuk ile konforlu olarak sağlamak isteyeceğiniz birçok hava yolu seçeneğini aynı anda sorgulayabileceğiniz avantajlı uçak bileti 7 gün 24 saat hemen yanı başınızda. İran uçak bileti ve İstanbul Tahran Uçak Bileti gibi alternatif birçok lokasyon başta olmak üzere birçok noktadan hemen ucuz İran uçak bileti sorgulayabilirsiniz. Avantajliseyahat.com akıllı uçak bileti sorgulama ekranı ile sizlere ekonomik ve fırsat bilet avantajlarını sunuyor. İran’a seyahat etmek isteyen yolcuların telefonla uçak bileti satın alabileceği Mahan Air iletişim 0 850 303 82 80 destek hattını 7/24 arayarak bilet satın almanız veya rezervasyon yapmanız mümkün.

En Uygun Tahran Uçak Bileti

İran uçuş seferlerinde tercih edebileceğiniz en uygun tahran uçak bileti fiyatı olarak bilet sorgulama karşılaştırması yaparak öğrenebilirsiniz. İstanbul tahran uçak bileti veya Ankara tahran uçak bileti olarak direk uçuş seferlerinin yanı sıra aktarmalı uçuşları da kontrol etmeniz mümkün. En uygun Tahran uçak bileti satın almak için bilet sorgulayabilirsiniz.

İran Havalimanı Ulaşım

İran havalimanı olarak ülkemizden direk olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’den direk uçuş seferleri ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Yolcuların sıklıkla seyahat ettiği havalimanı olarak Imam Khomeini Intl havalimanı en fazla uçuş yapılan havalimanı arasında bulunmaktadır.

Imam Khomeini Intl Havalimanı

Imam Khomeini Intl Havalimanı, İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı İran şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tahran şehir merkezine ulaşımın daha kolay sağlandığı Imam Khomeini Intl havalimanı uluslararası olarak hizmet vermektedir.

İran’ın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan Imam Khomeini Intl Havalimanı 8 Mayıs 2004 yılında uçuş seferlerine başlamıştır.

Havalimanı ismi 1979 yılı İran İslam Devriminin lideri Ruhullah Humeyni’den almıştır.

Imam Khomeini Intl Havalimanı Ulaşım

Türkiye’den İstanbul havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları olarak direk seferlerin yapıldığı birçok şehrimiz bulunmaktadır. Direk seferlerin ve aktarmalı olarak karşılıklı uçuşların yapıldığı havalimanına uçak bileti aldıktan sonra iniş sonrasında direk olarak özel havayolu servisleri ile kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi: Imam Khomeini Intl havalimanında bulunan taksi duraklarından 24 saat taksi hizmeti sağlayarak başkent tahran veya diğer şehirlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro: İmam Humeyni Havalimanı iç hat veya yurt dışı kontuar kısmında bulunan metro duraklarını tercih ederek ekonomik yolculuk sağlayabilirsiniz.

Otobüs: Ucuz seyahat seçeneklerinden bir diğeri de otobüs ile yapılan ulaşım tipi. Yolculuğunuz sonrasında havalimanında bulunan otobüs duraklarını tercih ederek gideceğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Imam Khomeini Intl Havalimanına Alternatif Havalimanları Hangileri?

Imam Khomeini Intl veya İmam Humeyni Uluslararası Havalimanına alternatif havalimanı Mehrabad Intl havalimanı olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz.