? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
14
Paz
15
Pts
16
Sal
17
Çar
18
Per
19
Cum
20
Cts
21
Paz
22
Pts
23
Sal
24
Çar
25
Per
26
Cum
27
Cts
28
Paz
29
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Ankara Gezilecek yerler

İstanbul ve Ankara Tarihin Kültürün en yoğun olarak yaşandığı şehirler. Türkiye'nin mega şehirleri gezi olarak çok sayıda yerli ve yabancı birçok turist için de uğrak nokta. İstanbul, Ankara gezilecek yerleri avantajliseyahat.com olarak detaylandırdık. Nereyi gezmelisiniz, nereye mutlaka uğramalısınız tüm cevaplar sizinle, ayrıca avantajliseyahat.com/blog sayfamızı inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Gezilecek Yerler;

Dünyada en çok uçak seferinin düzenlendiği ve turist rekortmeni olan şehir İstanbul gezilecek hem tarihi hem dini hem doğal olarak birçok yeri içinde bulundurmaktadır bizde www.avantajliseyahat.com olarak size anlatmakla ve gezmekle bu güzellikleri bitmeyecek bu megakent İstanbul hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Dünyanın ilk şehirleri arasında olan ve Türkiye’nin göz bebeği olan İstanbul yerli ve özellikle yabancı turistlerin en çok  merak duyduğu bölgedir. En eski uygarlıkların insanların medeniyetlerin ve imparatorlukların yaşadığı şehir İstanbul günümüzde her geçen gün marka değerinin yükseltmektedir. Birçok üniversite bulunan İstanbul yabancı öğrencilerin sadece turistik amaçlı değil okumak içinde çok tercih ettiği bir bölgedir.  Hem bu kadar büyük hem de bu kadar tarihi ve doğal güzelliğin bir arada olduğu şehir İstanbul’a yakın bir zamanda çok büyük bir havalimanı açılmış ve dünyada bir kez daha gündem haline gelmiştir.   Yeni İstanbul havalimanına Thy , Türk Hava Yolları , Pegasus , FlyPgs , OnurAir , AtlasGlobal , SunExpress,Anadolujet ve dünyada en bilinen havayolu firmalarından olan Emirates , Qatar Airways gibi dünyaca ünlü markalar aktarmalı uçak seferleri düzenlemektedir. www.avanatjliseyahat.com üzerinden en ucuz İstanbul uçak bileti alabilir veya  0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz.

Ayasofya;

İstanbul’un en eski yapılarından biri olan Ayasofya tarihi müzesi şehrin tarihi yarım adasında bulunmaktadır. Bizans İmparatorluğunun İstanbul’a sahip olduğu zamanda Bizans İmparatoru 1. Justiniaus tarafından 532 – 537 yılları arasında yapılmıştır. Ancak 1453 yılında İstanbul’un Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih edilmesiyle dönemin padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. Tarihi müze Ayasofya’nın adındaki Aya sözcüğü “Kutsal , azize” Sofya sözcüğü ise Eski Yunancadaki sophos anlamına gelir. Bundan dolayı Ayasofya adı kutsal bilgelik veya ilahi bilge anlamına gelmekterdir. 1. Justinianus’un bu müze için çok büyük bir servet harcayıp inşaa edilme sürecinde 10,000 işçi çalıştırdığı belirtilmiştir. Ayrıca 6. Yüzyılın ünlü bilim adamaları Fizikçi Miletli İsidoros ve Trallesili matematikçi Anthemiusun yönettiği söylenmektedir. Ayasofya’nın merkez kubbesi Bizans döneminde birçok kez çökmüş Mimar Sinan’ın binaya istinat duvarlarını eklemesinden sonraki dönemde hiç çökmemiştir. Dünyanın en eski yaşam ve ibadethane merkezi olan Ayasofya Müzesi Hristiyanlık ve Müslümanlık dinleri için çok önemli olmakla birlikte iki dininde tarihte merkezliğini yapmıştır. Bu sebepten dolayı günümüzde halen Ayasofya’ya çok büyük bir ilgi olmaktadır. Dünyanın her bölgesinden İstanbul’a seyahat etmeyi gelen yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölge olmaktadır. www.avantajliseyahat.com olarak size Türkiye ve İstanbul’un turizm açısından gözbebeği olan Ayasofya Müzesi hakkında bilgi verdik en uygun İstanbul uçak bileti için internet adresimiz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en ucuz İstanbul uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Topkapı Sarayı;

İstanbul Sarayburnu’nda Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürdürdüğü 600 yılın 400 yılında devletin idare merkezi olmuş ve devlet buradan yönetilmiştir. Osmanlı döneminde Padişahların yaşadığı saray olan Topkapı Sarayı tarihte bir dönem 4000’e yakın insanı içinde barındırmıştır. Topkapı Sarayının tarihte ilk defa müze gibi sergilenmesi Abdülmecit döneminde geçekleştirilmiştir. O tarihte İngiliz elçisine Saray Hazinesi ve eşyaları gösterilmiş ve bu eserleri Yabancılara göstermek gelenek haline gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün emri sonrasında 3 nisan 1924 tarihinde halkın ziyaretine açılabilmesi için Asar-ı Atika müzeleri müdürlüğüne bağlanmış ve günümüzde hala hizmet veren en eski müzelerden biridir. 1924 yılında onarım süreci başlatılmış ziyaretçilerin daha konforlu ve rahat gezebilecekleri alanlar yapılmıştır. O tarihte ziyaretçilerin görebileceği alanlar Kubbealtı , Arz Odası , Mecidiye Köşkü , Hekimbaşı Odası , Mustafa Paşa Köşkü ve Bağdat köşküdür. Günümüzde halen turistlerin en çok ziyarette bulunduğu Topkapı Sarayı 1985 Yılında UNESCO Dünya Mieasları Listesine giren İstanbul Tarihi Yarım Adasının en bilinen ve en çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan konumu olmaktadır. Türkiye’nin tarihi açısından ve İstanbul’un turizmi açısından çok önemli bir role sahip olan Topkapı Sarayı günümüzde  yerli yabancı olmak üzere birçok ülke ve şehirden turiste ev sahipliği yaparak dünyaca ünlü bir tarihi yapı olarak bilinir. www.avantajliseyahat.com olarak size İstanbul’un en önemli yapı taşlarından biri olan Topkapı Sarayı hakkında bilgi verdik. En uygun İstanbul uçak bileti almak isterseniz 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en uygun biletlere sahip olabilirisiniz.

Galata Kulesi;

İstanbul ilinin Galata semtinde bulunan Galata Kulesi 528 yılında inşa edilmiştir. İstanbul’un Boğazı ve Haliç Galata Kulesinden panoramik olarak izlenebilmektedir. UNESCO 2013 te kuleyi Dünya Mirası Geçici Listesine almıştır. Dünyadaki en eski kulelerden birisi olan Galata Kulesi Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. 4. Haçlı seferinde büyük hasarlar alan kule 1348 yılında İsa Kulesi olarak yığma taşlar kullanılıp yeniden yapılmış yapıldığı tarih olan 1348 yılında İstanbul’un en büyük binası olmuştur. 17. Yüzyılın başında 4. Murat döneminde Hezarfen Ahmet Çelebi Okmeydanı’nda rüzgarları kollayıp uçuş talimleri yapıldıktan sonra 1638 yılında Galata Kulesinden Üsküdar’a uçmuştur. İngiltere’de bu uçuşu gösteren gravürler yapılmış dünyanın her yerinde bu uçuş büyük bir önem taşımış ve merakla uçuşun sonuçları beklenmiştir. Özellikle deniz yolunu kullanırken mükemmel bir manzara ortaya çıkaran Galata Kulesi hem İstanbul’da yaşayan insanların hem de farklı şehirlerde yaşayan insanların sıkça ziyaret ettiği bölgedir. Sadece İstanbul ve diğer şehirlerle sınırlı kalmayıp dünyanın her ülkesinden Galata Kulesine turistler akın etmektedir. İstanbul denince akla ilk gelen mekanlarından biri olan Galata Kulesi hem çok büyük önem taşıyan tarihi hem de mükemmel bir konum olan kulenin çevresi de bir o kadar güzeldir.


Ankara Gezilecek Yerler ;

Ankara tarihi ve kültürel açıdan sizlere avantajlı seyahat fırsatı sunmaktadır.Bu şehir de bir çok kültürel miras ve tarihi bakış açısı ile tam bir tarih atlası atlası sizlere sunmaktadır.Ankarada 53 Müze ve arkeolojik opera gibi tarihi kültürel alanlar bulundurmaktadır.Ankara Uçak Bileti alarak bu geziye ortak olabilirsiniz Ankara Uçak Bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresinden ucuz uçak bileti alabilir dilerseniz  0 850 303 82 80 ücretsiz müşteri hizmetlerini arayarak tüm havayollarını karşılaştırarak en uygun uçak bileti sahip olabilirsiniz.

Ankara Hamamönü;

Ankara Şehrinin en güzide semtlerinden başlıcalarında yer almaktadır.Bu semt Ankara belediyesi tarafından tarihi olarak onarılarak turizme yeniden kazandırılmıştır.Semt tarihi bir sokak havasında şehrin en güzel noktalarından birisidir.Büyük Çoğunluğu 19 yüzyılda inşa edilmiş bu kent ramazan aylarında yapılan aktiviteler ile en fazla ziyaretçi noktasına sahiptir.Şehir Sağlıklı sokaklar sloğanı ile farklı bir mimari bakıma sahip olmuştur.Taş yapıların çoğunluğunu oluşturan bu yer tarihi ve kültürel bir zenginliği de elinde barındırmıştır.Sultan II.Murad’ın kadı askeri Celalettin Karacabey’in bir külliye yaptırması sebep olmuş. Caminin yanı sıra depo samanlık ve yardıma ihtiyaçlar için taleplerini karşılamıştır.Bölgenin Gelişimi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar devam etmiştir.2000’li yılların başında Mehmet Akif Ersoy Parkının da yapımı ile beraber eski görkemini ve kültür alanlarını tekrar kazanmıştır.Ankara şehrine geldiğiniz de mutlaka uğranılması gereken bir mekan olarak sizleri keyifle ağırlayacaktır.Ankara uçak bileti alarak bu tarihi semti mutlaka ziyaret edin.

Ankara Kalesi;

Ankara kalesi 4 bini aşan bir geçmişe sahip olan bu yapı ne zaman ve kim tarafından yapıldığı ile ilgili net bir bilgiye ulaşılamamaktadır.Ankara kalesi hemen hemen tüm devletler de savunma kalesi olarak inşa edilse de o dönemin ve günümüz koşullarında yerleşik bir yaşama da ev sahipliği yapmıştır.Ankara kalesi çevresin de dar ve kısa sokaklarla karşılaşabilirsiniz tarihi kapısı ile Ankara kalesi sizleri büyülecektir.Çevresin de bir çok işyeri ve yerleşik evlere sahip olan sokakları ile Arnavut kaldırımı taşları ile de yol güzergahı sizleri biraz yorabilir.Ankara kalesine uğradığınızda şehri mutlaka tepeden seyretmelisiniz şehir sizleri tepeden tırnağa güzel bir hava ile karşılayacak ankara kalesinden çıktıktan sonra bu kültürün bir mirası olarakta Anadolu Medeniyetler Müzesini Ziyaret edebilirsiniz.Ankara kalesinin taşları 8 ile 10 metre arasın da değişmektedir bu kale genel hatları ile büyük taşları yapı içine alarak oluşmuştur.Ankara kalesinin tepe noktası itibari ile tepeden bakıldığın da ara sokakların ve Osmanlı mimarilerinin oluşturduğu yerleri görmenizde mümkün.Ankara Kalesine ziyaretiniz sırasın Ankara Uçak Bileti alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Medeniyetler Müzesi;

Anadolu medeniyetler müzesi Ankara şehrinin at pazarı semtinde bulunmaktadır.Osmanlı dönemi yapısına ait 2 yapıyı barındıran Anadolu Medeniyetler Müzesi Veli Mahmud Paşa ve diğeri Rum Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiştir.Yıl boyunca ziyaretçilerini ağırlayan bu müze 1921 yılında dönemin kültür müdürü Mehmet bey tarafından müzeye çevrilmiştir.Bu müze şehrin ilk müzesi olarakta önemli bir yere sahiptir.Bu müzede paleolitik çağdan taş ve kemikten yapılmış eşyaların çoğu sergilenmektedir.Bu müzede Türkiye’nin bir çok ilinden gelen tarihi kalıntıların görülmesi mümkündür.Anadolu Medeniyetler Müzesini mutlaka gezilecek listenize yazmalısınız. Ankara uçak bileti alarak bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Rahmi Koç Müzesi;

Kentin sanayi odaklı olan bu müzesi 2005 yılında ziyaretçilerini karşılamaya başlamıştır.Damat Ferit paşa tarafından yaptırılan bu yer çengelhan olarak inşa ettirilmiştir.1850 yıllarda sanayi sergilerinin açılması ile 1511’de Hacı İbrahim bin Hacın Mehmed tarafından yaptırılan Safranhan’ıda bünyesine katmıştır.Bu han uzunca bir süre mihrimah sultanın eşi Rüstem Paşa’nın vakfına ait olduğu bilinmektedir.Rahmi Mustafa Koç Müzeciliği ve Vakfı tarafından kiralanan bu han aslına uygun olarak  2003 ve 2005 yılları arasında onarılarak yeniden faaliyete geçmiştir.Gittiğiniz de eğlenceli vakit geçirerek kültürel ve minimalistik özellikleri görmeniz mümkündür.Bu tesiste 1 kafe ve 2 restourant ve 19 odalı nezih bir otelde günümüzde yer almaktadır.Ankara uçak bileti alarak bu sıradışı müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Anıtkabir;

Ankara gezinizin en önemli ve üst sıralarında olması gereken yer.Ülkemizin önemli yapıları arasında bulunan Anıtkabir.Geçmişte gözlem evi olarak bulunan Rasattepe adıyla anılan Anıttepe’de bulunan yapının şekline karar verilmesi için 47 çeşitli proje ve bir çok farklı ülkenin’de katıldığı bir yarışma düzenlenmiştir.Milli duygularımızın yansıtılması ve Atamız’ın ebedi istirahatgâhı için Prof.Dr.Emin Onat ve Doç.Dr.Ahmet Orhan Arda’nın projesi uygun görülerek 1944 ve 1953 yılları arasında inşa edilmiştir.Anıtkabir 2 kısımdan oluşuyor.Barış parkı ve yapı kompleksinin en önemli bölümlerini barındıran Anıt Blok’u olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır.Ankara geziniz sırasında Anıtkabir’e mutlaka uğramalısınız.

Etnoğrafya Müzesi;

Mustafa Kemala Atatürk’ün ilk istirahatgahı olan Etnoğrafya Müzesi.Türk sanatının  Selçukludan  günümüze  kadar ki süreci süreçte oluşmuş en önemli eserleri barındırıyor.Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde cuma namazlarının kılındığı, Altındağ’daki Namazgâh Tepesi’nde 1930da açılmış olan müzenin Mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından inşa edilen binasının önce Arkeoloji Müzesi, sonrasında Resim Heykel Müzesi olarak kullanılması kararlaştırılmış.Devamında ise günümüzde ki müze halini almıştır.Atatürk heykelinin sizleri ilk başta karşıladığı bu müzede tarihi ve kültürel yapılar el işlemeleri ve tarihi kalıntılar görmek mümkündür.Müzde ayrıca Osmanlı dönemine ait el yazmalarından oluşan bir kütüphanede mevcuttur. Ankara Uçak bileti alarak bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı Müzesi (I. TBMM);

Ankara geziniz sırasında uğramanız gereken önemli yerlerden birisi de Kurtuluş Savaşı Müzesidir.Günümüzde Kurtuluş savaşı müzesi olarak anılan bu müze I.TBMM binasını oluşturmaktadır.İttihat ve Terakkİ Cemiyetinin kulüp binası olarak kurulan bu müze Mimar Selim Bey Tarafından 1915 ve 1920 yılları arasında inşa edilmiştir.Türk mimarisi ile yapılan bu bina 1924 tarihi yılına kadar meclis olarak faaliyet göstermektedir.Kurtuluş Savaşı Müzesi odaları ve çevresi halen aslına uygun şekilde görülmektedir.Dönemin Lozan anlaşması ve Sevr anlaşmaları halen bu müzede sergilenmektedir.Ayrıca Atatürk’e ait olan resmi yazışmaları da görmeniz mümkündür.Ankara Uçak Bileti alarak bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Gençlik Parkı;

Kentin bir sembolü haline gelen gençlik parkı 275 bin m²’lik bir alanı oluşturmaktadır.Bu parkta eğlence alanları ve farklı dinlenme alanlarını oluşturan bir tesise sahiptir.Genel özellikleri ile gençlerin ve başlıca bir çok insanın ziyaretine ev sahipliği yapan gençlik parkı Ulus’ta bulunmaktadır.1936 ve 1943 yılları arasın bataklık olan bu yer kurutularak kente kazandırılmıştır.Gençlik parkı içerisin de tiyatro alanı lunapark ve büyük bir bölümden oluşan 150 m² bir alan mevcuttur.

  

  

İstanbul Ankara Hakkında

Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul’un bir diğer adı ise mega kent olarak bilinir. Nüfus açısından Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’dur. Nüfus bakımından şehirleri bir kenara bırakıp dünya genelindeki birçok ülkeden fazla nüfusa sahip olan İstanbul’un güncel nüfusu 15,07 milyon olup her geçen yıl gittikçe çoğalmaktadır. Ekonomik , tarihi , sosyokültürel açıdan dünyanın en önemli şehri İstanbul’dur Anadolu ve Avrupa yakası olarak iki yakası bulunan ve büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediyesi bulunmaktadır. Tarihteki ilk zamanlarda İstanbul’un batı sınırını İstanbul surları oluşturmaktaydı. Gelişimi ve büyütme sürecinde surlar daha batıya ilerletilerek şehir 4 defa genişletilmiştir. Tarihi açıdan Dünyanın en eski şehri olan İstanbul 330 – 395 yıllarında Roma İmparatorluğu 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğunun başkenti oldu 1204- 1261 arası Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 – 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olmuştur. Her din için çok büyük önem taşıyan İstanbul şehri tabi ki Müslümanlık dini içinde çok büyük önem taşımıştır. Tarihte Hilafetin Osmanlı İmparatorluğuna geçtiği tarih 1517’den kaldırıldığı tarih olan 1924’e kadar İslam dinin de merkez olmuştur. Kilise gibi yapıları da bulunduran tüm dünyanın hayretle baktığı tarihi ve doğa alanları olarak dünyanın gözbebeği halinde olan İstanbul tüm dinlerin merkezlerinden biri olarakta bilinir. Arkeolojik olarakta çok büyük bir önem taşıyan İstanbul’da insanlık tarihi hakkında çok önemli bilgilere ulaşılmıştır ve bir anda tüm dünyanın dikkatini yine çekmeyi başarmıştır. Yarımburgaz mağazasından çıkarılan taş aletlerle ilk insanların 400,000 yıl öncesine dayandığı söylenmektedir. Ayrıca mega kent konfor açısından Avm’ler , stadyumlar , restoranlar ,  ve sosyal yaşam alanlarıyla dünya standartlarını belirleyen bir konumdadır. Ulaşım açısından çok ferah olan mega kent İstanbul 3 köprü , Marmaray , otobüs , metrobüs , metro , tramvay gibi birçok toplu taşıma aracıyla İstanbul çok kolay ve hızlı bir ulaşım sistemine sahip olmaktadır.  İstanbuldaki  akarsular başlıca Riva , Kağıthane , Alibeyköy dereleridir . En büyük göller ise Büyükçekmece , Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. Dünyadaki en çok bilinip e çok tanınan mega kent İstanbul her yıl dünyanın her bölgesinden  akın akın insan tatil ve seyahat yapmak için bu dev şehri seçmektedir. 2019 yılında İstanbul’da bir olarak şehir nüfusundan fazla turist gelmiştir bu sayı verilere göre  15.5 milyon olarak belirlenip gelenlerin çok büyük bir çoğunluğu zengin ve Arap kökenli iş adamlarıdır. 2 tane dev büyüklükte havalimanı olan mega kent İstanbul’a her gün birçok uçak seferi düzenlenmektedir. Eğer sizde en ucuz uçak biletini en güvenli şekilde almak isterseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en uygun İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Ankara Hakkında 

Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentidir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci dünyada ise en kalabalık otuz sekizinci şehirdir. Ankara bir Anadolu şehri olmakla beraber büyük mevki olarak iç Anadolu’nun başkentliğini yapmaktadır. Ankara Şehrinin isim kaynağı antik yazar stephanos byzantinostan öğrenilen bilgiye göre yazar kenti galatların kurduğundan bahseder.İlk adının  Grekçe Ankypa, Latince ise ANCYRA olduğunu söylemektedir. Ankypa, Grekçe’de gemi çapası anlamına gelir. Galatlar Pontos Kralı Mithradates’in (MÖ 302-265) Yıllarında, Mısır da hüküm süren Ptolemaioslar’a karşı Karadeniz de savaşmışlardır. Galat askerlerinin bu yardımı ile Ptolemaioslar yenilgiye uğramıştır. Bu savaşın zaferinde önemli rol oynayan galatlara ödüllendirmek için Mithradates, Hediye olarak bugün ki Ankara şehrini verir.Galatlar savaşta kazandıkları ganimet ve gemi çapası sembollerini yine yerleşik düzende kurdukları kentte ki Men Tapınağına hediye ederler.İlk Tarihi bilinmemekle beraber yapılan araştırmalar ve neticesi sonucu Ankara derin bir tarihe ev sahipliği etmektedir.Turizm de bu tarihin sembollerinden büyük ölçü de ziyarete ev sahipliği yapmaktadır. Ankara şehri bir çok devlete ev sahipliği yapmıştır bunlar başlıca şu şekilde sıralanmaktadır. Galatlar roma İmparatorluğu döneminde Galatya, Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu.

Ankara Hakkında günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Başkentliği yapmaktadır.2018 itibari ile nüfus 5.503.985 kişidir. Bu Nufüs,25 ilçede ve 1425 mahalle bulundurmaktadır. İl geneli nüfus yoğunluğu 215’dir.Ankara’nın Başkent ilan edilmesi 13 ekim 1923 tarihindedir. Coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine yakın bir konumda bulunur. 

İstanbul Ankara Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Hem ticari açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir kenttir. İki kıtayı birbirine bağlayan şehir turizm açısından da ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Yerleşim yeri olarak ise çok eski zamanlarda beri İstanbul’da yerleşim sürmektedir. Bu durum nedeni ile şehirse sayısız eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti tarafından birçok eser İstanbul’a kazandırılmış ve günümüzde eşsiz eserler görülebilmektedir. İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Ancak İstanbul’da gezilerinizin verimli geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden tespit edip gezi planı çıkarmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz. 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avantajlı  Biletin Adresi! Turizm başkenti İstanbul sınırları içinde 3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 bağımsız pist 500 uçak kapasitesi 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu kapasitesinin dışında duş alanları konaklama alanları yemek ve otelleri içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanıdır. Türk Hava Yolları , Thy , OnurAir , Pegasus , FlyPgs  AnadoluJet , SunExpress gibi firmaların tek sefer Qatar Airways , Emirates gibi dünyaca ünlü firmalar Yeni İstanbul Havalimanına uçak seferleri gerçekleştirmektedir. www.avantajliseyahat.com olarak siz değerli müşterilerimize hem en uygun uçak biletini hem de en güvenli uçak bileti hizmetini vermek için çabalamaktayız. Hizmet vermeye başladığımız günden beri 186.521 yolcumuzun güvenli uçuşunu sağlamaktayız. 3D Güvenlik Sistemi ile biletinizi en güvenli şekilde size vermekteyiz. Hem güvenli hem de en uygun İstanbul Uçak bileti için www.avantajliseyahat.com adresimiz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp 7 gün 24 saat en ucuz İstanbul Uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uygun ve güvenli uçuşun tek adresi www.avantajliseyahat.com  

Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, hem siyasi konumu hem de tarihi açıdan önemi ile sürekli olarak insanların ziyaret ettiği bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Roma İmparatorluğu ve Bizans için önemli bir yere sahip olan Ankara, bu önemini Osmanlı İmparatorluğu’nda Anadolu Eyaletlerinin merkezi olmakla sürdürmüştür. Günümüzde ise başkent olarak ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizden ve yurtdışından direk olarak Ankara uçak bileti alarak ulaşım sağlamak mümkündür. Ankara uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz Ankara uçuş gösteren havayolları şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Ankara İstanbul uçak bileti alarak ve Ankara İzmir uçak bileti yada Ankara Şanlıurfa Uçak bileti alarak bu direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Ulaşım

İstanbul’a ulaşım sağlamak için geniş bir seçenek listeniz vardır. Karayolu ile ulaşımın yanı sıra hızlı tren, deniz yolu, havayolu seçenekleri ile İstanbul’a ulaşım sağlanabilmektedir. Hızlı bir ulaşım için İstanbul uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlanabilir. İstanbul havayolu bakımından ülkemizin en önemli yeri olduğu gibi uluslararası hava taşımacılığı konusunda da çok önemli bir konumdadır. Bu nedenle yılda çok önemli sayılarda yolcu ağırlamaktadır. İstanbul uçak bileti almak içinse www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bütün bilet işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz İstanbul uçuş gösteren havayolu şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Ankara İstanbul uçak bileti alarak ve İzmir İstanbul uçak bileti yada İstanbul Konya Uçak bileti alarak bu İstanbul direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.İstanbul Uçak bileti alırken pek çok firmayı da bulabilirsiniz Aeroflot , Airchina , Türkmen Havayolları ve daha bir çok firma seçenekleri bulundurmaktadır.

Ankara Ulaşım

Ankara Türkiye'nin başkenti olmakla beraber ulaşımda sıklıkla ziyaret edilen şehirlerin de başında gelmektedir. Ankara uçak bileti alarak uçuşunuzu daha konforlu hale getirebilir yada otobüs tren gibi seferlerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara karayolu olarak Sakarya, Konya, Eskişehir şehirleri üzerinden kolayca seyahat sağlayabilirsiniz. Ankara ulaşımın da hızlı tren Eskişehir ve Konya arasında seferlerde bulunmaktadır. Ankara Kars arası doğu ekspresi olarak uzun bir gezi seyahati de oluşturmanız mümkündür .Ankara en hızlı havayolu seferi ile ulaşımınız mümkündür. Ankara uçak bileti için Thy, Türk Hava Yolları, Anadolu jet, Pegasus, Sunexpress, Onurair, gibi bir çok havayolu şirketi hizmet vermektedir. Yurtdışı uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti olarak en fazla uçuş alan şehirlerinde başında gelmektedir. Ankara Havalimanı Esenboğa Havalimanı olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük havaalanı öncülüğünü etmektedir. Ankara Uçak bileti alarak bu havaalanından uçuş yapmanız mümkündür. Ankara havaalanı şehir merkezine uzaklığı 28 km’dir. Ankara havalimanına şehirden ve tren garından havaş ve 444 numaralı otobüsler ile geniş bir ulaşıma ağına da sahiptir. Ankara havalimanı ulaşımınızı HAVAŞ ile de sağlayabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı otopark alanları da mümkündür. Araçlarınızı Esenboğa havalimanı otoparkına 7/24 bırakarak en uygun uçak bileti ile uçak bileti satın alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bileti satın almak için en uygun uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir ve tüm hava yollarını karşılaştırabilirsiniz. Uçak bileti almak için 0850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yurt içi ve yurt dışı avantajli uçak bileti satın alabilirsiniz. Kredi kartı taksit imkanı ve 3D güvenli ödeme ile sizde uçak bileti satın alabilirsiniz.