İstanbul Bakü Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
14
Paz
15
Pts
16
Sal
17
Çar
18
Per
19
Cum
20
Cts
21
Paz
22
Pts
23
Sal
24
Çar
25
Per
26
Cum
27
Cts
28
Paz
29
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bakü’de Gezilecek Yerler

Hazar Denizi’nin batı kıyısında olan Bakü gezilecek yerler açısında birçok tarihi yapıyı barındırır. Arap, Osmanlı ve Rus egemenliğinde geçirdiği yıllar ve Zerdüştler’in bölgeye verdiği önem, şehrin kültürel mirası olarak zenginleşmenin en büyük sebebi olarak gösterilir. Ayrıca petrol zengini Bakü’de bağımsızlıktan sonra yapılan, çağdaş mimari unsurları olan fazla sayıda gezilebilecek ve eğlenilebilecek yerler vardır. Tarihi yerleri, köprüleri, müzeleri ve daha birçok yeri gezmek için ucuz İstanbul Bakü uçak bileti araması yapılabilir.

Bakü’de Görülmesi Gereken Yerler

Bakü, Kafkasların en merkezi ve ticari olarak da oldukça ünlü liman kentidir. Bakü’de gezilecek yerler, en az diğer alanlardaki ünlü oluşu kadar adından söz ettirir. Bakü’de gezilecek yerlerin her birinin asırlar öncesinde yapılması, tarihi oldukça kuvvetli bir başkent ile birlikte olduğumuzun göstergesidir. Tatil planlarında Bakü bulunuyorsa, Bakü’de gezilecek yerler listesini referans alarak tarihi seyahate çıkmak isteyebilirsiniz. Bu harika atmosferli şehir yolcuğu için ucuz Bakü uçak bileti sizi bekliyor.

Şirvanşahlar Sarayı

2000 yıllarında UNESCO dünya miraslarını koruma listesine alınan Şirvanşahlar Sarayı, Bakü’nün İçeri şehir kısmındaki surların arkasında yer alan yapıdır. 1964 yılında müze olarak açılan sarayı, 15.Yüzyılda Şirvanşahlar Hanedanı’nın şahı olan İbrahim Halilullah yaptırmıştır. Dönemin şahlarının hayatında kullanmış olduğu eşyalara kadar her bir tarihi eşya müzede sergilenir. Müze haftanın her günü 10:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet verir. Bu saatler içerisinde sarayı gezebilirsiniz.

İçeri Şehir

2000 yılında UNESCO dünya miraslarını koruma listesine alınıp, 2003 yılında tehlike altındaki tarihi eserler listesine giren İçeri şehir, Paleolitik dönemden bu yana yerleşim bölgesi olarak kullanılıyor. Azeri halkının köhne şehir olarak da isimlendirdiği bölge, Eski şehir olarak da bilinir. Eski şehir Azerbaycan’ın en özel yerlerinden biridir.

Kız Kulesi

Kız Kalesi veya Kız Kulesi, Bakü’nün önemli tarihi ve mimari eserlerindendir. 13.Yüzyılın en ünlü mimarlarından olan Masud İbn Davut tarafından yaptırılmıştır. 27 metre boyunda kireçten yapılmış eserdir. Kız Kulesi’nin yapımıyla ilgili farklı hikâyeler bulunur. Bu hikâyeler de büyülü atmosferi çok daha cezp edici duruma getirir. Kız Kulesi Bakü’nün simgesidir ve UNESCO dünya mirası koruma listesinde yer alır.

Bakü Bulvarı

Bakü gezilecek yer listesinde yer alan bir başka durak Bakü Bulvarıdır. Bakü Bulvarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bulvar, Bakü sahil şeridine paralel uzanır. Burayı gezerken sahil yürüyüşü yapıyor gibi düşünebilirsiniz. Bulvar, denizin doldurulması ile inşa edilen ve 1909 yılında açılmıştır. Bakü bulvarı içinde müzeler, anıtlar ve eğlence merkezleri yer alır.

Alev Kuleleri

Azerbaycan ve Bakü’nün ilk gökdelenleri olan Alev kuleleri Bakü de gezilecek olan yerler arasındadır. Gökdelenlerin adı da kulelerin tasarımından gelir. Bakü’nün en yüksek yapıları olan Alev kuleleri; ofis, konut ve otel olarak kullanılan 3 binadan oluşur. 2013 yılında inşası biten kuleler, Bakü’nün simgelerinden biridir. Akşam yapılan ışıklandırmalar ile bu kuleler hoş bir görüntüye sahiptir. Azerbaycan halkı ve yerli yabancı turistler bu ışıklandırmayı hayranlıkla izler.

Nizami Caddesi

Alışveriş sevdalılarının Bakü gezilecek yerler listesinde olması gereken caddelerden biridir. Cadde adını Azeri şair Nizami Ganjavi’nden almıştır. Cadde araç trafiğine kapalı olduğundan rahatlıkla mağazalara girip çıkılabilir. Dilediğinizce alış veriş yapmanın tadına varabilirsiniz. Azerbaycan’a ait özel hediyeler alabilirsiniz.

Azerbaycan Halı Müzesi

Halı kelimesinin karşılığını bulduğu birkaç ülkeden biri de Azerbaycan’dır. Ülke halı sanatında önemli bir yere sahiptir.  Hatta dünyanın ilk ve en büyük halı müzesi olan Azerbaycan Halı Müzesi, halıcı ve ressam Letif Kerimov’un liderliğinde 1967 yılında kurulmuştur. Müze içinde 6.000’in üzerinde halı sergileniyor. Müzeyi gezerken Orta Çağ’dan günümüze kadar ki sürece ait çeşitli Azerbaycan halıları görülür. Her halının kendine özgü hikâyesi vardır. Örnek olarak; kaşmir, hayat ve kuvveti temsil eder. Müze, Bakü şehir merkezinde yer alır.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Zaha Hadid tarafından tasarımının sağlandığı Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nin inşasına 2007 yılında başlanmıştır. Yapı inşaatı 2012 yılında tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Açıldığı tarih ise Haydar Aliyev’in doğumunun 89.yıl dönümüne denk getirilmiştir. Bina inşa amacı, ülkenin kültür programının burada yapılmasıdır. Kültür merkezi içinde konser salonu, sanat galerisi, müze ve kütüphane yer alır.

Yanar Dağ

Doğalgazın yüzeye çıkması ile yanmaya başlayan dağ ateşi hiç sönmez. Yanar dağ,  10 metre genişliğe sahip ve 1 metre yüksekliktedir. Bakü de gezilecek yerler arasında Yanar Dağ, Bakü’ye gelen yabancı turistlerin odak noktasındadır.

Ateşgah

Bakü’de gezilecek yerler arasında Zerdüştlüğün tapınağı olarak bilinen Ateşgah bulunur. Ateşgah, ateş mabedi anlamına gelir. Yapı aslında ortaçağ mabedidir. Fakat bugünkü yapılar 1600 ve 1700’lü yıllarda inşa edilmiştir. Ateşgah içerisinde çok eski Sankritçe kitabeler yer alır. Bu kitabeler oldukça eskidir. Bugün hem müze olarak hem de ibadethane olarak hizmet verir. Tapınağın ortasında olan ateş kulesinin temizlenme ve arınma aracı olarak hiç sönmeden yanmasıdır. Başka bir söyleyişle, Zerdüştlere kutsal hac merkezi olan bu yapı her yerde görülemeyecek cinstendir. Bakü şehir merkezine 30 km uzakta yer alan Surakhani Kasabası’nda bulunur.

Devlet Bayrağı Meydanı

Azerbaycan halkının ülke bayrağının ve farklı mozalelerinin yer aldığı şehir merkezinde bulunur. Burada olan bayrakta Guinness Rekorlar Kitabı’na 162 m uzunluğu ile adından söz ettirir. Devlet ve Azerbaycan halkı için önemli bir yer olmasından dolayı bu birlik ve beraberliğe siz de katılım sağlamak isterseniz, meydanda yürüyüş size iyi gelecektir.

Kobustan Milli Parkı

Gezilecek yerlerden olan Kobustan, tarih öncesindeki çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ait eserlerin sergilendiği ve açık hava müzesi olma da önemli bir yerdedir. Milli park bölgesi içinde petrol, gaz yatağı ve çamur volkanı yer alır. 1967 yılında Sovyetler Birliği tarafından açık hava müzesi olarak inşa edilmiştir.

Şehitler Hiyabanı

Bakü muhaberesinde şehit edilen Azeri ve Türk askerlerinin mezarlarının olduğu yer olan Şehitler Hiyabanı, 1924 yılından 1990 yılına kadar Bolşevikler yönetiminde eğlence mekânları olarak kullanılmıştır. 1990’dan günümüze kadar da gerçek ismi ile anılmaya başlanan şehitlikte 15.000 mezar yer alır.

Azerbaycan Ulusal Tarih Müzesi

Bakü’de gezilecek yerler listesinin tarihi köşesini ise Ulusal Tarih Müzesi oluşturur. Kronolojik olarak tarihi araç gereçlerin sergilenmiş olduğu müze 2 kısımdan oluşur. Zeynelabdin’in evi ve arkeolojik eserlerin mekânı olarak ayrı ayrı gezeceğiniz müzeye bakmadan geçilmemelidir. İstanbul Bakü uçak bileti satın alarak bu tarihi müzeyi görebilirsiniz.

İstanbul Bakü Uçak Bileti

Azerbaycan’ın başkenti ve ünlü şehirlerinden olan Bakü, her sene çok sayıda insan tarafından ziyaret edilmektedir. İş ve turistik amaçlarla bu şehre gidebilmek için İstanbul Bakü uçak bileti alınabilir. Görülecek birçok yer ile turistlerin gözde şehirlerinden biridir. Şehir hem politik ve ekonomik olarak hemde turistik açıdan oldukça önemlidir. Bilet alabilmek için İstanbul Bakü uçak bileti olarak aratılabilir, seçeneklerden uygun olan tercih edilebilir ve kolaylıkla biletlere erişim sağlanabilir.

İstanbul Bakü Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul ile Bakü arası uçakla 2 saat 30 dakika sürüyor. İstanbul-Bakü arası uçuş mesafesi 1760 km’dir. 1760 kilometrelik yol direkt uçuşla ortalama 700 km/h hızla giden yolcu uçağı ile yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika zaman alır. Aktarmalı olan uçuşlarda bu zaman biraz daha artar.

İstanbul Bakü Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul Bakü uçuşlarında tercih edilecek havalimanları Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanlarıdır. Bu uçuşlar kapsamında Bakü’de ise Haydar Aliyev Havalimanı kullanılır.  İstanbul Bakü uçak bileti al kapsamında hizmet sağlayan havalimanları bu şekildedir.

Türkiye Bakü Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

Türkiye Bakü uçak bileti satın almak isteyen yolcular alternatif bir şekilde İstanbul Bakü uçak bileti ya da oldukları şehirden Bakü uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak biletleme işlemi gerçekleştirilebilir. Azerbaycan’da hangi şehirlere direk uçuş gerçekleştirilir; Gence uçak bileti, Lenkaran uçak bileti, Nahcivan uçak bileti seçeneklerini kontrol ederek Azerbaycan’ın bütün şehirlerine direk uçuş sorgulaması yapabilirsiniz.

İstanbul Bakü Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Azerbaycan uçak bileti ve Azerbaycan şehirleri olarak Bakü, Nahcivan, Gence, Lenkaran ve birçok destinasyondan haftanın 7 günü uçuş seferi gerçekleştirilir. Azerbaycan uçak bileti destinasyon seçeneklerini kontrol ederek Azerbaycan uçak bileti fiyatları ve saatlerini kontrol edebilmektesiniz.
İstanbul Bakü Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

İstanbul ve Bakü arasında uçuş gerçekleştiren birbirinden farklı hava yolu bulunur. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Sun Express, Azal Hava Yolları ve Anadolu Jet hava yolları tarafından uçuşlar gerçekleşir. Bu hava yollarının uçuşları aktarmalı ya da aktarmasız şekilde değişir. İstanbul Bakü uçak bileti satın al kapsamında uygun tarih ve saatlere yönelik hem direkt hem de aktarmalı uçuş sağlanır. Bu yüzden belirtilen hava yolları tercih edilir.

İstanbul Bakü Uçuşlarında Azal Hava Yolları Uçak Bileti Ne Kadar?

İstanbul Bakü uçak bileti işlemlerinde Azal Hava Yolları yada Azerbaycan Havayolları ile ekonomik uçak bileti almanız mümkün. İstanbul Bakü Charter uçak bileti seçenekleri ile yurt dışı uçak bileti tercihinizde kampanyalı fırsatlardan faydalanarak avantajlı seyahat edebilirsiniz. Azal hava yolları uçak bileti seçeneklerinde online biletleme işlemlerinin yanı sıra 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Azal hava yolları müşteri hizmetlerini arayarak uçak bileti satın alma ve rezervasyon seçeneklerinden yararlanın! Ayrıca erken rezervasyon seçiminiz ile seyahatiniz öncesinde uygun fiyatlı İstanbul Bakü uçak bileti ayrıcalığından kolayca faydalanın.  Azerbaycan Hava Yolları uçak bileti fiyatları genellikle 890 TL  fiyatlardan başlamaktadır.

İstanbul Bakü Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Bakü’ye gidecek olan ama alternatif şehir arayan kişiler Lenkaran’ı tercih edebilir. Avantajlı seyahat uçak bileti sorgulama ekranından kapsamlı olarak gitmek istenilen şehir ya da havalimanı, seçeneklerinin kontrolü sağlayarak uçuşa en yakın havalimanını seçebilirsiniz. İsterseniz 7/24 saat uçak bileti için çağrı merkezini arayarak bilet sorgulama ve satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Bakü Bilet Fiyatları

İstanbul Bakü arası uçuşlarda bilet fiyatları farklılık gösterir. Çünkü hem farklı hava yollarının uçuşları bulunur hem de uçuşlarda aktarmalı ve aktarmasız seçenekler vardır. Bu doğrultuda İstanbul Bakü uçak bileti fiyatları değişiklik gösterir. Aynı zamanda bilet tarih ve saatine göre değişik fiyatlar söz konusu olur.

Bakü Havalimanı Ulaşım

Bakü’ye gitmek isteyenlerin tercih etmesi gereken havalimanı, Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’dır.  Bakü Haydar Aliyev Havalimanına gitmek için özel taksiler, otobüsler ve metro kullanabilmektesiniz. Havalimanında şehir merkezine 116 numaralı otobüsler kalkar. Ücretler direkt şoföre ödenir. Bakü kartı var ise şehir merkezinden binilen Express Bus isimli shuttle araçlarla 1.3 Manat ile havalimanına kadar gidilir. Kart yoksa 1.5 Manat ödenmek zorundadır. Bakü İstanbul uçak bileti alan kişiler bu şekilde havalimanına gidebilir.

Bakü Havalimanı – Heydar Aliyev Uluslararası Havaalanı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer alan Heydar Aliyev Uluslararasına uçuş gerçekleştirmek için bulunduğunuz şehir ve güzergahlardan direk ve aktarmalı uçak bileti alabilirsiniz. Direk uçuş yapmak isteyen yolcularımızın İstanbul Yeni Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanından uçuş seferlerini sorgulayarak biletleme işleminde bulunmaları gerekir.

Gence Havalimanı

Gence Havalimanı, ulaşımında Türkiye Azerbaycan destinasyon seçeneklerini sorgulama yaparak bilet seçeneklerini kontrol edebilirsiniz. Genellikle İstanbul’dan direk uçuş yapmak için İstanbul Havalimanı tercih edilmektedir. Haftanın 7 günü sürekli olarak karşılıklı uçuş seferleri düzenlenen Gence Havaalanına uçuş saatleri gündüz ve akşam aralığında sağlanmaktadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul Havalimanı ulaşımı oldukça kolay olan bir havalimanı olması ile ön planda yer alır. Otobüs seferleri ile bu havalimanından şehir merkezine rahatlık gidilebilir. Şehirden havalimanına gidebilmek için de kullanılabilir. Bunun dışında araba kiralama işlemi yapılarak hem şehre hem de havalimanına gidilebilir. Araçlar, burada yer alan teslim noktalarına bırakılır. Bakü uçak bileti satın alımı yapan kişiler bu şekilde yolculuk yapabilirler. Havaalanı servisleri de ulaşım için kullanılacak ulaşımdır. Servisler genel olarak bazı saatlerde şehir merkezi ile havalimanı arasında gidiş geliş yaparlar. İstanbul’a ulaşan veya İstanbul’dan Bakü’ye gidecekler bu ulaşım yöntemlerini tercih edebilirler.

İstanbul Yeni Havalimanı

Azerbaycan ülkesine direk uçuş sağlamak isteyen yolcularımızın ülkemizden İstanbul Yeni Havalimanı destinasyonunu tercih ederek seyahat etmeleri mümkündür. Yurt dışı uçuş seferlerinin büyük çoğunluğu İstanbul Havalimanından sağlanırken ayrıca aktarmalı olarak da seferler sağlanmaktadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım Seçenekleri: İstanbul havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcularımızın şahsi araçların yanında toplu taşıma ve Havaist ile yolculuk sağlamaları gerekecektir. Ayrıca taksi ve havalimanı transfer seçenekleri ile ulaşım sağlamaları mümkündür. Havaist çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 24 saat hizmet vermektedir.