İstanbul Belgrad Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
09
Cum
10
Cts
11
Paz
12
Pts
13
Sal
14
Çar
15
Per
16
Cum
17
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Belgrad Gezilecek Yerler

Sırbistan‘ın başkenti olan Belgrad; ismini Sırpça'da “Beyaz Şehir” anlamına gelen kelimelerden almıştır. Belgrad, gerek tarihi birikimi gerekse de kültürü ile Avrupa’nın en özel şehirleri arasında yer almaktadır. Bu kadim şehir, önemli konumu sebebiyle tarihi boyunca yıkımlardan ve savaşlardan payını fazlasıyla almış; fakat yaşadığı tüm bu olumsuz olaylara rağmen kendisine özgünlüğünü kazandırmış olan birçok tarihi yapısını korumayı başarmıştır. Bu kendine has özgün şehre ucuz Belgrad bileti satın alarak harika bir gezi planı yapabilirsiniz.

Belgrad da Görülecek Yerler

Belgrad şehri, Yeni Şehir (Novi Grad) ve Eski Şehir (Stari Grad) olmak üzere iki ana bölgeye ayrılmıştır. Şehrin tarihi olan kısmında yani Eski Şehir ‘de turistik mekânların tamamı yer almaktadır. Gökdelenleri ve alışveriş merkezleri ile kentin modern yüzünü ise Yeni Belgrad temsil etmektedir.

Eğer Sırbistan'a gezi düzenleme gibi bir fikriniz varsa ya da Belgrad'a yolunuz düşecek olursa, sizler için hazırladığımız Belgrad gezilecek yerler listesine göz atabilir; Sava ve Tuna nehirleri arasına kurulu olan bu kentte tatil yaparken ziyaret etmek isteyebileceğiniz yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ve daha birçok yeri gezebilmek için ucuz Belgrad uçak bileti araştırması yapabilirsiniz.

Kalemegdan

 Belgrad gezilecek yerler listenizin ilk sırasına tarihi öneminden dolayı Kalemegdan‘ı yazabilirsiniz.

1571 senesinde Osmanlı‘nın kente hâkim olduğu zamanlardan beri adı değişmemiş olan bu kalenin bulunduğu alanda, M.Ö. 3. yüzyılda Kelt kökenli bir kabile tarafından ilk yerleşim kurulmuştur.

Günümüzdeki görünümünü farklı dönemlerdeki kapsamlı restorasyon çalışmaları sonucunda kazanan bu askeri yapı, kuzeydeki kabilelerin saldırılarına karşı kuvvetlendirilerek Roma İmparatorluğu’nun bölgeyi egemenliği altında tuttuğu zamanlarda önemli bir savunma üssü haline gelmiştir.

Bu kalenin altında Atilla’nın mezarının bulunduğuna inanılmaktadır. Ayrıca kale 53 hektarlık alanı içerisindeki tarihi yapıları, anıtları ve parklarıyla kentin en çok ziyaret edilen noktası konumunda yer almaktadır.

Ziyaretçilerine Tuna ve Sava nehirleri ile Yeni Belgrad’ın eşsiz manzarasını sunmaktadır. Bu askeri yapının çevresini saran yeşil alanda hayvanat bahçesi, askeri müze, şehir enstitüsü ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Kalenin iç kısmına girdiğinizdeyse Nebojsa Kulesi, Roma Kuyusu, Saat Kulesi ve Büyük Cephanelik'i ziyaret etmeye öncelik verebilirsiniz.

Knez Mihailova Caddesi

Kalemegdan’ı gezdikten sonra kent merkezine kadar uzanan Knez Mihailova Caddesi‘ne  hareketli kent yaşamını gözlemleme fırsatı bulabileceğiniz gibi bu kentin barındırdığı fırsatları değerlendirerek oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İçeriği ve etrafındaki yerleşim nedeniyle İstiklal Caddesi‘nin daha önceki halini anımsatan bir kilometre uzunluğunda bir cadde olan Knez Mihailova; şehrin Roma hâkimiyetinde olduğu döneme kadar uzanmaktadır.

Vlada Miti?’in 20. yüzyılın başında ilk mağazayı açmasından bu yana Sırbistan Prensi III. Mihailov‘un adıyla anılan bu cadde, alışveriş konusunda kentin kalbi olarak biliniyor. Hatta Raji?eva Shopping Mall isimli kentin en prestijli AVM’lerinden birisi bu cadde üzerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yabancı ziyaretçilerin keyifli zaman geçirmelerine ve yerel mutfak kültürünü tanımalarına imkân veren kafe ve restoranların sıralandığı bu ünlü caddede ayrıca 19. yüzyıl sonlarında inşa edilmiş olan birçok mimari harikası yapıyı görebilirsiniz.

Nikola Spasi? Pasajı, Sırbistan Bilim ve Sanat Akademisi, Srpska Kruna Hotel ve kent tarihinde önemli yere sahip birçok önemli kişiye ait mülkler muhteşem mimari ayrıntılarıyla caddenin görünümünü oldukça zenginleştirmektedir.

Skadarlija

Bohem yaşam tarzının merkezi konumunda olan ve Belgrad’ın Eski Şehir bölgesinde yer almakta ona Skadarlija, 1830 yılında kentin bu kesimine yerleşen Çingeneler sayesinde tarih sahnesinde kendine yer  bulmuştur.

Ziyaretçiler tarafından daha çok Sırp mutfağının özgün lezzetlerinin tadına bakmak, yerel müzik kültürünü tanımak ve sanat galerilerinde sergilenen çalışmaları incelemek için ziyaret edilen bu cadde, 1854’deki restorasyon çalışmaları sonucunda çadırlarla kaplı bir alandan daha modern görünüşe sahip olan bir yerleşim bölgesi haline gelmiştir.

Skadarlija Caddesi 400 metre uzunluğundadır ve 7 gün 24 saat hareketli atmosferi, Arnavut kaldırımıyla kaplanmış  rengârenk çiçeklerle süslü sokaklarıyla ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi çeken bir görünüm oluşturmaktadır. Hatta tüm gününüzü bu sokaklardaki gizli kalmış kültürel zenginlikleri keşfetmek için ayırabilirsiniz.

Eğer isterseniz yerel dilde “Kafana” ismiyle anılan restoranlardan birinde keyifli bir akşam yemeği deneyimi yaşamak için oturabilirsiniz. Caddenin sonundaki pazara uğrayarak taze çiftlik ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Aziz Sava Katedrali (Church of Saint Sava)

Aziz Sava Katedrali‘nin yapımına 1935 yılında başlanmıştır ve tamamlandığında ise tüm Balkanlar’daki türdeşlerinin en büyüğü olacağı söylenmektedir.

Sırp Ortodoks Kilisesi’nin kurucusu olan Aziz Sava‘nın adıyla anılan bu dini yapının inşa süreci; çeşitli siyasi olaylar ve yaşanan savaşların neticesinde günümüze kadar uzamasına neden olmuştur.

II. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Nazi bombardımanında neredeyse tamamen yıkılmış olan bu katedral; mimari görünümüyle Ayasofya’yı anımsatmaktadır.

Projesi Aleksandar Deroko ve Bogdan Nestorovi tarafından  Vojislav Zadina’nın yardımıyla çizilmiş olan bu dini yapı, Slavija Meydanı’na yakın bir konumdadır.

Bu tarihi dini yapının iç kısmında Saint Sava’nın etkileyici görünüme sahip olan mezarını da ziyaret edebilirsiniz.

Ada Ciganlija

 Ada Ciganlija; kent merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır ve tatil günlerini huzur dolu ve sakince geçirmek isteyenlerin Belgrad gezilecek yerler listelerine ekleyebileceği merkezlerinin başında gelmektedir..

Farklı hayvan türlerine ev sahipliği yapması ve  ayrıca meşe ve karaağaç ormanları ile kaplı olması sebebiyle Sava Nehri kıyısındaki bu yarımada adeta bir vahayı andırmaktadır.

Zaten yerel halk arasında kentin bu bölgesi resmi adından çok “Belgrad’ın deniz kıyısı” yakıştırması ile anılmaktadır. Bunun sebebi hem içeriği hem de sunduğu olanaklardır.

Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören bu bölge, 2,7 kilometrekarelik alana sahiptir. Bu yarımadaya gittiğinizde isterseniz tüm vaktinizi bakımlı plajlarından birinde geçirebileceğiniz bu yer; sezon içerisinde günlük 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamaktadır. Plajda dilerseniz kumsala uzanıp dinlenerek tatil sonrası için enerji toplayabilir ya da su sporları seçeneklerini değerlendirerek gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Üstelik ressamların ve heykeltıraşların çalışmalarını incelemek için buradan Eski Hamam tarafına gidebilirsiniz. Eğer buraya benzer özelliklere sahip başka yerleri de ziyaret etmek isterseniz, listenize Ada Medjica ve Ada Huja‘yı ekleyebilirsiniz.

Cumhuriyet Meydanı

Eski Şehir ’in merkezi sayılan Cumhuriyet Meydanı, ikonik Skadarlija Caddesi’nin başlangıcında yer almaktadır.

Sosyal olanaklarının zenginliği kadar tarihi dokusuyla da dikkat çeken bu meydan; motorlu taşıtlara kapalı olan ve kentin ana arterlerinden biri olarak  yayalara güvenli ortam sunan Khez Mihailova’ya bağlamaktadır.

Bu meydan şehri gezerken mola vermek için tercih edebileceğiniz kafelere ev sahipliği yapmaktadır ve etrafında ise önemli tarihi yapılardan biri Ulusal Tiyatro bulunmaktadır.

Cumhuriyet Meydanı'nda ayrıca 4 ihtişamlı çeşme bulunmaktadır. Bunlar arasında ziyaretçiler tarafından en yoğun ilgiyi göreni Belgrad Kültür Merkezi önündekilerdir.

İstanbul Belgrad Uçak Bileti

İstanbul'dan Belgrad'a gitmek istiyorsanız, hava yolunu tercih etmeniz maddi açıdan sizler için daha avantajlı olacaktır ve bu sayede kısa sürede ulaşım sağlamanız mümkündür. İstanbul Belgrad uçak bileti için avantajlı seyahat internet sitemiz üzerinden arama ve satın alım işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede de istediğiniz tarihe uygun fiyatlı olarak kolayca bilet alabilirsiniz. Sırbistan'ın başkenti ve en büyük, en fazla ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Belgrad'a bu şekilde seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Belgrad Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul ve Belgrad arasındaki uçuşların süresi değişir. Genel olarak aktarmalı ve aktarmasız direkt uçuşlarda seyahat süresi farklı olur. Bu yüzden de uçuş için süreler de değişkenlik gösterir. Direkt uçuşlar genellikle 1 saat 40 dakika ile 2 saat arasında değişkenlik gösterir. Direk uçuş gerçekleştirecek olan kişiler bu süreler ile ulaşım sağlayabilir. Aktarmalı uçuşlarda genellikle uçuş süresi 4 ila 5 saate kadar uzayabilir. İstanbul Belgrad arası uçak bileti alırken uçuş sürelerini de görmeniz mümkündür.

İstanbul Belgrad Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul Belgrad uçuşlarında hizmet veren havalimanları Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında bulunurken, İstanbul Havalimanı ise Avrupa yakasında bulunmaktadır. Belgrad uçak bileti alacak olanlar bu iki havalimanını da tercih edebilirler Bu havalimanlarından biniş yaparak Belgrad'a gitmeniz mümkündür. Belgrad'a varış için kullanılan havalimanı ise Belgrad Nikola Tesla Havalimanı 'dır.

İstanbul Belgrad Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleşmektedir?

İstanbul'dan Belgrad'a gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı hava yolları bulunuyor. Bunlardan en fazla uçuş düzenleyenler Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları oluyor. Aynı zamanda Air Serbia, KLM Royal Dutch Airlines ve Aegean Airlines tarafından da birçok uçuş gerçekleştiriliyor. İstanbul Belgrad uçak bileti ara kapsamında en fazla karşılaşılan hava yolları bunlardır. Uçuşlar aktarmalı ve aktarmasız olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir.

İstanbul Belgrad Uçak Seferleri Ne Zaman?

İstanbul Belgrad uçak bileti seferleri hafta da 7 gün ve günde 24 saat karşılıklı sefer şeklinde düzenlenmektedir. Oldukça yoğun olarak kullanılan Belgrad uçak bileti seferleri yaz ve kış aylarında farklılık gösterebilir. Özellikle yaz aylarınla İstanbul Belgrad ucuz uçak bileti satışları daha fazla yapılmaktadır.

İstanbul Belgrad Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Türkiye destinasyonu için Belgrad uçak bileti satın almak isterseniz Ankara Belgrad uçak bileti, İzmir Belgrad uçak bileti ve Antalya Belgrad uçak bileti uçak bileti alarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Belgrad'a özellikle yoğun bir şekilde bilet satışı olduğu için diğer şehirlerimizden de çeşitli illerden aktarmalı olarak Belgrad uçak bileti rezervasyonu yapmanız mümkün olacaktır.

İstanbul Belgrad Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul'dan Belgrad'a olan uçuşlarda bilet fiyatları sene içerisinde farklılık gösterebilir. Uçuş tarihine, tercih edilecek olan hava yoluna, aktarmalı ya da aktarmasız uçuş olmasına bağlı farklı İstanbul Belgrad uçak bileti fiyatları söz konusudur.

İstanbul Belgrad Uçak Bileti Kampanyası

İstanbul Belgrad uçak bileti kampanyası ve diğer havayolları kampanyalarını avantajliseyahat.com web adresinde bulunan üye ol kısmından kolayca üye olarak ucuz Belgrad uçak bileti fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Tüm hava yollarını tek ekrandan hızlıca sorgulayarak sizlere uygun uçak bileti seçimini tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Belgrad Uçak Bileti Telefon

İstanbul Belgrad uçak bileti satın almanızın bir diğer kolay yöntemi 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak uçak bileti işlemlerinizi ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. 

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı Ulaşım

Nikola Tesla Havalimanı ile Belgrad şehir merkezi arasındaki mesafe 18 kilometredir. Bu  havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız birkaç farklı ulaşım aracı kullanabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım için en sık kullanılan ve popüler seçenek A1 isimli minibüslerdir. Bu şekilde ulaşım ucuz, konforlu ve hızlıdır. Ayrıca havalimanından şehir merkezine 24 saat giden taksiler de mevcuttur.

İstanbul Tüm Havalimanları Ulaşım

İstanbul'dan Belgrad'a gitmek için Belgrad uçak bileti alan kişiler, İstanbul'da bulunan iki havalimanını da kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidebilmeniz için hali hazırda bir metro hattı bulunmamaktadır. Metro kullanmak yerine otobüs, taksi ya da havabüs denilen havaalanı servislerini kullanabilirsiniz. Kadıköy, Taksim Havabüs ve Yenisahra (Metro) hatları ile de bu havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım süresi trafik yoğunluğuna göre 70 ile 100 dakika arasında değişebilmektedir.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na giden belediye otobüs hatlarında indirimli tarife  geçerli değildir ve 2 tam bilet ücreti alınmaktadır. Havaist ile havalimanına gitmek isterseniz, İST-8, İST-15, İST-17, İST19,İST-1, İST-2, İST-3, İST-4, İST-5, İST-7, İST20 numaralı otobüsler ile direkt olarak gidebilirsiniz.  Şimdilik İstanbul Havalimanı’na metro ya da tramvay gibi raylı sistemlerle ulaşım sağlanamamaktadır. İstanbul'un merkezi Beşiktaş ile İstanbul Havalimanı arasındaki mesafe 40 kilometredir. Formun Üstü