İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti, Ucuz İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti Al

? ? 378.99 TL ? ? ? ? 381.99 TL ? ? ? ? ? ? ? ?
23
Çar
24
Per
25
Cum
26
Cts
27
Paz
28
Pts
29
Sal
30
Çar
01
Per
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
0746.51493
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Diyarbakır Gezilecek Yerler

Diyarbakır 9 bin yılı aşkın geçmişi ve tarihin yaşayan en canlı yapılarına ev sahipliği yapan ülkemizin nadide kentlerinden. Diyarbakır gezilecek yerler ve tarihi yansımaları ile ülkemizin sıklıkla ziyaret edilen noktaları arasında bulunuyor.

Kadim coğrafyası ile efsanevi hikâyeler ile yaşanılmış bir şehir olan Diyarbakır mutfak kültürü, turistik tesisleri ve arkeolojik eserleri ile misafirlerine çeşitli güzellikleri sunuyor.

Sülüklü Han: Kurtuluş savaşına ev sahipliği yapmış nadide eserler arasında bulunan Sülüklü Han yıllar içerisinde çeşitli restorasyonlara da ev sahipliği yapmıştır. 1683 yılında Hanilioğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşinin isteği üzerine inşa edilen han 3 kattan oluşmaktadır. Zaman içerisinde tek katı ayakta kalan han ziyaretçilerine ağır bir yaşanmış tarih sunmaktadır. Ziyaretinizde ilk girişte bulunan kapı kitabesinde 5 dile çevrilmiş olan geçmiş tarihi aktarılmaktadır. Dönemsel olarak pek çok yönden incelenerek tarihin kültür mozaiğini oluşturan Sülüklü Han mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Hasan Paşa Hanı: Diyarbakır çeşitli yöre ve eşraf halkı ile medeniyet kültür çerçevesinde gelişmiş şehirlerarasında gösterilmektedir. Hasan Paşa Hanı bu yönü ile en güzel ziyaret mekanları arasında bulunmaktadır. Hanlar şehri olarak da anılan Diyarbakır han kültürüne günümüzde de sahip çıkıyor. 1573 yılında inşa edilen Hasan Paşa Hanı iki kattan oluşan han içerisinde bir avlu ve birde şadırvan yer alıyor. Diyarbakır gezilecek yerler listenizde ziyaret edebileceğiniz hanı ayrıca sabah kahvaltısında da tercih edebilirsiniz.

Diyarbakır Kalesi: Dünya tarihinde nadir rastlanacak eserler arasında bulunan Diyarbakır Kalesi UNESCO dünya mirası listesinde yer alıyor. Sur ilçesinde yer alan Diyarbakır Kalesi devasa görüntüsü ile kent merkezinin kalabalık noktası olmaya devam ediyor.

9 bin yıllık geçmişe sahip olan kale, iç kale ve dış kale olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Şehir burçlarını hemen her alanda görebileceğiniz Diyarbakır gezinizde ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır Surları: Devasa görüntüsü ile sizleri uçsuz bucaksız tarihin arka sayfalarına götürecek olan Diyarbakır surları 10-12 metre yüksekliğe sahiptir. İç kale içerisinde 5.700 metre uzunlukta sizleri takip eden surlar kale ve çevresini aşındırmış durumda.

Oluşumu milattan öncesine dayanan Diyarbakır Surları zaman içerisinde tahribat olmuştur. M.Ö 349 yılları arasında Bizans İmparatoru Costantinus emri ile yenilenmiştir. Mardin Kapı, Su Kapısı, Urfa Kapı ve Harput Kapısı ile 4 ana kapıdan oluşan surlar günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Diyarbakır Ulu Cami: Anadolu’nun ilk ibadet merkezlerinden olan Diyarbakır Ulu Cami geçmişte farklı dinlerin ibadet alanı olarak hizmet vermiştir. Tarihi paganizm dönemine kadar uzanan Ulu Cami her bir cephesinde dört farklı mezhebin kullanımına hizmet vermektedir.

Diyarbakır Fetih edildikten sonrasında Saint-Thoma kilisesinden camiye dönüştürülen Diyarbakır Ulu Cami birçok kişinin ziyaret ve ibadet noktası olmuştur.

Geniş avlusu ve büyük bahçe alanı ile taş duvarların çevirdiği Diyarbakır kültürünü en iyi gözlemleye bileceğiniz nadide noktalar arasında bulunuyor.

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

İstanbul Diyarbakır uçak bileti sürekli olarak satışa sunulmaktadır. Yolcularımızın uçak bileti rezervasyonlarını kolayca yapabilmeleri adına en uygun uçak bileti avantajliseyahat.com web adresinde! İstanbul Diyarbakır uçak bileti gidiş dönüş veya tek yön olarak hemen satın alabilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır Uçuşları İçin Hangi Havalimanı Kullanılmaktadır?

İstanbul Diyarbakır uçak bileti almak için alternatif iki ayrı nokta bulunmaktadır. İstanbul havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden Diyarbakır şehrine uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Diyarbakır şehrinden İstanbul yönüne uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımızın Diyarbakır havalimanı kullanmaları gerekir.

İstanbul Diyarbakır Uçuşu Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul Diyarbakır uçuş saati direk olarak 1 saat 10 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda bekleme süresine göre uçuş saati değişiklik gösterebilir.

İstanbul Diyarbakır Arası Hangi Hava Yolları Direkt Uçuş Gerçekleştirmektedir?

İstanbul Diyarbakır arası direk uçuş gerçekleştiren hava yolları, Pegasus Hava Yolları, Türk Hava Yolları, AnadoluJet Hava Yolları, Sunexpress Hava Yolları uçuş düzenlemektedir.

İstanbul Diyarbakır Avantajlı Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En uygun ve ucuz uçak bileti avantajliseyahat.com web adresinde. Akıllı arama motoru ile İstanbul Diyarbakır avantajlı uçak bileti fiyatı sorgulayarak kolayca satın alabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti tek yön veya gidiş-dönüş karşılaştırma yaparak en uygun uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz. 0 850 303 82 80 destek hattını arayarak 7 gün 24 web adresimiz üzerinden veya telefon ile uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti Ne Kadar?

En ucuz İstanbul Diyarbakır uçak bileti 235 TL’dir. Yılın belirli dönemleri havayolu kampanyaları ile en uygun bilet fiyatları satışa sunulmaktadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul şehrine ulaşım karayolu, deniz yolu ve hava yolu ile sağlanmaktadır. Ulaşımın en hızlı, kolay ve güvenilir olarak yapılması ise uçak seferleri ile sağlanmaktadır. İstanbul şehrinde iki ayrı havalimanı bulunmaktadır bu havalimanları ise şunlardır, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul havalimanı Avrupa yakasında hizmet vermektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı ise Anadolu yakasında hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden ulaşım sağlamak isteyen yolcuların E-5 üzerinden toplu taşıma veya özel araçlar ile ulaşım sağlaması mümkündür. İstanbul havalimanı özel servisler, taksi, otobüs ve araç transferlerinin yanı sıra HAVAİST ile ulaşım sağlanması mümkündür. Özel araç ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların tem otoyolunu kullanarak ulaşım sağlaması gereklidir.

Taksi: Havalimanına konforlu ulaşım tercihlerinin başında taksi ile ulaşım gelmektedir. İstanbul havalimanı içerisinde bulunan taksi duraklarını tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAİST: İstanbul Havalimanına geliş, gidiş ulaşımında kent merkezi otobüs duraklarından HAVAİST ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan peronlardan kent merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcuların uçuş sonrasında bu noktadan Havaist hareket noktasından binmeleri gerekir. Her 30 dk olmak üzere sürekli olarak havaist servisleri merkezi otobüs durak noktalarından hareket etmektedir.

Otopark: İstanbul havalimanı içerisinde kapalı ve açık olmak üzere iki adet farklı otopark bulunmaktadır. Havalimanı çevresinde özel otoparklarda yolculara hizmet vermektedir. Otopark fiyat ve ücretleri saatlik, günlük ve abonman olarak değerlendirilmektedir.

Otobüs: Havalimanına ulaşım diğer toplu taşıma araçlarına ek olarak otobüs ile de sağlanmaktadır. Şehrin merkezi noktalarından direk olarak otobüs tercih ederek havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Havalimanı ulaşımının en konforlu yöntemlerinden birisi de araç kiralama ile seyahat etmektir. İstanbul havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden online yada yüz yüze araç kiralamanız mümkün.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanına özel araçlarınız ile tem otoyolunu kullanarak gelebilirsiniz. Ana cadde üzerinde bulunan havalimanı ulaşım tabelalarını takip ederek havalimanına giriş sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı özel araç ile ulaşımın yanı sıra toplu taşıma ve servis araçları ile de kolay yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi: havalimanına gelmek için taksi kullanımı sağlarken havalimanından şehir merkezine ulaşımda taksi kullanarak seyahat etmeniz mümkün.

Otobüs: Şehir merkezi otobüs duraklarından havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Avrupa yakasından ulaşım sağlamak isteyen yolcuların aktarma yaparak havalimanına ulaşım sağlaması gerekir.

Metro: Avrupa ve Anadolu yakası metro hattını kullanarak kartal metro durağından aktarma yaparak otobüs veya HAVAŞ ile havalimanına gelebilirsiniz.

Marmaray: Avrupa yakasından gelecek yolcuların bulundukları noktadan Marmaray ile Üsküdar veya söğütlü çeşme Marmaray duraklarını kullanarak kısa aktarma ile havalimanına giriş sağlayabilirler.

Araç Kiralama: Sabiha Gökçen havalimanında bulunan araç kiralama noktalarından uçuş önce veya sonrasında araç kiralaması sağlayabilirsiniz. Ofisler gece ve gündüz olmak üzere sürekli hizmet vermektedir. Online araç kiralama hizmetini kullanarak havalimanı içerisinde bulunan araç noktalarından yararlanabilirsiniz.

 

Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır havalimanı ulaşım tercihi, özel araçlar ile sağlanırken toplu taşıma ve özel servisler ile de sağlanmaktadır. Taksi ve otobüsler ile de havalimanına ulaşım gerçekleştirilmektedir. Havalimanı içerisinde bulunan otoparkları kullanarak özel aracınız ile ulaşım sağlamanız mümkün.

Otobüs: Diyarbakır havalimanına uçuşunuz öncesi veya sonrasında kolayca şehir merkezine ulaşmak için otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

Taksi: Havaalanına konforlu ulaşım tercihinde taksi kullanımı sağlayabilirsiniz. Gece ve gündüz tarifesi farklı olarak yansımaktadır. Gideceğiniz güzergâha göre fiyat değişikliği gösterilebilir.

Araç Kiralama: Şehir merkezine kolay ulaşım sağlamak için araç kiralama tercihinde bulunabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama noktalarından uçuş saat öncesi veya sonrasında araç kiralama sağlayabilirsiniz.