İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Çar
09
Per
10
Cum
11
Cts
12
Paz
13
Pts
14
Sal
15
Çar
16
Per
17
Cum
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Düsseldorf’ta Gezilecek Yerler

Almanya’da kültür sanat denildiğinde akla ilk gelen şehirlerden birisi Düsseldorf şehridir. Ren nehri kıyısında konumlanan şehir, hem moda hem de fuar kendi olması ile dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan bir şehirdir. Kültür ve sanat temasının yanı sıra barları, caddeleri, alışveriş merkezleri ile gece hayatı ve sosyal hayatı son derece hareketlidir.

Çok yönlü ve zengin bir kültüre sahip olan Düsseldorf gezilecek yerler listesi de oldukça kalabalıktır. Eğer planlarınız arasında Düsseldorf turu var ise mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri bilmenizde fayda olacaktır. Bunun için Düsseldorf uçak bileti almanız gerekecektir.

Küçük bir merkeze sahip olan Düsseldorf, donanımı ve imkânları ile ne kadar küçük olsa da ziyaretçilerine keyifli ve unutulmaz anlar yaşatan bir şehirdir. Kendisine özgü barları, modanın takipçisi olması ve eskiyi andıran kültürel değeri yüksek olan köyleri ile bu şehirde zamanın nasıl geçtiğini anlamanız ise son derece zor oluyor.

Almanya’nın soğuk bir ülke olmasından mütevellittir ki Düsseldorf şehri de hava sıcaklığının eksileri gördüğü soğuk bir şehirdir. Bu nedenle de sıcak aylarda şehri gezmek daha mantıklı olacaktır. Özellikle Kirmes Festivali’nin olduğu Temmuz ayının 3 haftası son derece uygun zaman dilimi olabilir.

Altstadt ve Alter Rathaus

Düsseldorf’ta mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin başında yer alıyor. Türkçe anlamı “Eskişehir” olan bu mekân, şehrin eski yönetim merkezini de içerisinde barındırıyor. Buram buram tarih kokusu ile şehrin geçmişine dair birçok izler taşıyor.

Tarihinde savaşlar ile karşı karşıya kalan bir şehir olan Düsseldorf şehrinde savaşlardan etkilenmeyen belki de tek yer Neander Kilisesi denilebilir. Göğe uzanan kule edasında duran ve hem sade hem de naif bir görüntüye sahip olan kilise, 1683 yılında Katolikler tarafından ciddi bir baskıya maruz kaldığından taşıdığı izler tarihe yönelik etkileyici izlerdir.

Lambertus Bazilikası

Bu yer ise Düsseldorf’ta mutlaka görülmesi gereken gösterişli bir ibadethanedir. Son derece büyük ve gösterişli bir tasarım ile tüm dünyadan gelen ziyaretçileri adeta kendisine hayran bırakan bir mimari yapıttır.

Burgplatz

Düsseldorf Şehir Anıtı’nın da içinde bulunduğu Burgplatz; Ren nehri kıyısında bulunan ve misafirlerini büyüleyici manzarası ile karşılayan bir meydandır. Yerli halkın son derece sevdiği ve özellikle ailece gittiği bu meydana gerek yerli gerekse yabancı turistlerin de ilgisi bir hayli fazla oluyor.

Ren Kulesi

Düsseldorf şehrinin manzarasını panoramik şekilde görebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Buradan Düsseldorf’ta neredeyse görülmesi gereken tüm yerler kuş bakışı olarak görülür. Ucuz uçak bileti bularak sizler de Düsseldorf’a uygun fiyatlarda giderek unutulmaz gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. 

İstanbul Düsseldorf Uçak Bileti

İstanbul Düsseldorf uçak bileti alarak sizler de Almanya’nın en gözde şehirlerinden birisi olan Düsseldorf’a tur düzenleyebilirsiniz. İstanbul Düsseldorf Pegasus ya da başka firmalardan bilet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

İstanbul Düsseldorf Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul Düsseldorf uçuşu 3 saat 20 dakika sürer. Aktarmalı uçuşlarda bu süre bekleme ve aktarma ülkesine göre değişiklik gösterebilir.

İstanbul – Düsseldorf Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Verir?

İstanbul – Düsseldorf uçuşlarında İstanbul’dan kalkış için İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet verir. Düsseldorf’a varışta ise uçak Station Havalimanı, Düsseldorf Havalimanı, Düsseldorf – Moenchengladbach Havalimanı ve Weeze Havalimanı hizmet verir.

İstanbul – Düsseldorf Arası Aktarmasız Uçuşlar Hangi Havayolları İle Yapılabilir?

İstanbul – Düsseldorf arası uçuşlarınızda THY uçak bileti alabilir yani Türk Hava Yollarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Pegasus ve Anadolu Jet Hava Yolları firmaları da İstanbul kalkışlı ve Duesseldorf inişli uçuşlar yapar.

İstanbul Almanya Arasında Hangi Şehirlere Direk Uçuş Vardır?

Almanya uçak bileti tercihinizde İstanbul çıkışlı uçuşlarda sıklıkla İstanbul Almanya uçak bileti ve Düsseldorf uçak bileti tercih edilmektedir. Türkiye – Almanya arasında destinasyon olarak alternatif tercih edilebilecek şehirler sırası ile Frankfurt uçak bileti, Bremen uçak bileti ve Berlin uçak bileti olarak seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Direk uçuşlarda Almanya ülkesine seyahat edecek yolcuların, Berlin, Bremen, Frankfurt, Düsseldorf, Hannover, Köln, Nürnberg gibi şehirleri tercih ederek seyahat etmeleri mümkün. 

Düsseldorf Havalimanı Ulaşım

Merkezi bir konumda olan Düsseldorf Uluslarası Havalimanı, konumu gereği her noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz havalimanıdır. Özellikle tren ulaşımı bölgede son derece yoğun olarak kullanılır. Tren yani demiryolu ulaşımından sonra ise havalimanında en çok kullanılan ulaşım alternatifleri otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarıdır.

Taksi: Tüm Düsseldorf havalimanlarından şehir merkezine taksi ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ortalama olarak taksi ücreti 20 Euro civarındadır.

Tren: Düsseldorf havalimanlarından şehir merkezine ana ulaşım kanalı trenlerdir. Şehrin birçok yerinde demiryolu görmeniz oldukça muhtemeldir. Bu nedenle de havalimanından şehir merkezine ya da şehir merkezi içinde birçok yere tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından 20 dakika ara ile sürekli tren geçer. Bir günde 350’yi aşkın trenin sefer yaptığı düşünüldüğünde buradan gerek şehir merkezine gerekse diğer havalimanlarına ulaşımınız son derece kolaydır. 1 numaralı istasyondan geçen S7 numaralı tren ise 15 dakika ara ile şehir merkezine sefer düzenler.

Otobüs: Düsseldorf havalimanından şehir merkezine beş farklı otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından geçen 721 numaralı otobüse bindiğinizde bu otobüs sizi doğrudan şehir merkezine götürecektir.

Araç Kiralama: Düsseldorf havalimanlarının her birisinde isterseniz araç kiralama imkanı da bulabilirsiniz. Eğer şehir merkezine kendi aracınız ile gitmek istiyorsanız o halde havalimanında araç kiralayarak özel araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Düsseldorf Weeze Havalimanı

Düsseldorf Weeze Havalimanı, Düsseldorf uçak bileti alabileceğiniz havalimanı alternatiflerinden birisidir. Düsseldorf Weeze Havalimanı, Hollanda sınırına çok yakın olmakla birlikte Düsseldorf’un 80 kilometre kuzeyinde kalır. Düşük bütçeli bir havalimanı olsa da İstanbul uçuşlarında iniş yapan havalimanıdır.

Weeze Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için ilk olarak SW1 numaralı toplu taşıma araçları ile Weeze tren istasyonuna ulaşmanız gereklmektedir. Tren istasyonuna ulaştıktan sonrasında R10 adlı trenleri kullanarak kent merkezine varış sağlayabilirsiniz. Kısa ve kolay ulaşım yolunu tercih etmek isteyen yolcuların Weeze Havalimanından direk olarak taksi veya servis ulaşımı sağlamaları gerekecektir. Ücret ve fiyatlandırmalar gidiş sağlayacağınız yön durumuna göre değişiklik gösterebilir.

 

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Düsseldorf şehrinden İstanbul’a dönüş yapacaksanız ucuz uçak bileti araştırırken mutlaka uçağın iniş yapacağı havalimanının hangisi olduğunu öğrenmeniz gereklidir. Zira Düsseldorf’tan kalkış yapan İstanbul uçağı, İstanbul Havalimanına ya da Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yapacaktır.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan havalimanıdır. Buradan iç hatlara ve dış hatlara gidiş-dönüş uçuş seferleri düzenlenir. İstanbul’un ikinci büyük havalimanı olmakla birlikte havalimanına ulaşım için de birçok alternatif söz konusudur. Havalimanında açık ve kapalı olmak üzere iki farklı otopark seçeneğiniz vardır.

Taksi: Havalimanına gelmek ya da havalimanından başka bir yere ulaşım sağlamak için kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Havalimanı içerisinde taksi durakları vardır ve bu duraklarda her an taksi bulmanız mümkündür.

Havaş: Havalimanının özel ulaşım araçlarıdır. Yenisahra, Kadıköy gibi güzergâhlar üzerinden havalimanına gelecek olan yolcuları duraklardan toplayarak havalimanına ulaşımını sağlar.

Otobüs: Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına ekonomik ulaşım yolları arıyorsanız o halde otobüsü tercih edebilirsiniz. Anadolu yakasının birçok yerinden direk, Avrupa yakasından ise aktarmalı olarak otobüsler bulabilirsiniz. Gece otobüs seferleri bulmanız mümkün değildir ancak gündüz seferlerinde belediye ve özel otobüsler ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro: Kadıköy metrodan Pendik istikametine giden metro hattına binerek trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz. Metrodan Kartal durağında inerseniz bu duraktan havalimanı servisleri ile de havalimanına geçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı

Havalimanı ile tüm bölgeler arasında ulaşım son derece kolaydır. İstanbul Havalimanı ile metro, otobüs ve taksi gibi araçlar kullanabileceğiniz gibi ayrıca havalimanının özel servisi olan Havaist servislerini tercih ederek hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama: Her iki havalimanı için de araç kiralama olanağı bulmanız mümkündür. Eğer özel olarak hızlı ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanlarının araç kiralama ofislerinden kendinize araç kiralayabilirsiniz.

Havaist: İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımlarınızda Havaist kullanımı yapmak istiyorsanız otobüs durağı ve Havaist bekleme duraklarından havalimanına yolculuk yapmanız mümkün. Her 30 dakikada 1 sefer bulunan Havaist araçlarına haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz yolculuk mümkündür.

Taksi: Bulunduğunuz bölgelerden sizlere en yakın taksi araçları ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve çevresinde taksi durak ve araçları mevcuttur gideceğiniz varış noktasına göre ücret tarifesi değişiklik gösterebilir.

İstanbul Yeni Havalimanına toplu taşıma ile ulaşımlar için Taksim civarı başta olmak üzere otobüs seferleri ile saat ve güzergah zamanına göre belirlenmektedir. Şehrin merkezi istasyon ve duraklarını tercih ederek İstanbul Havalimanı yönüne yolculuk sağlamanız gerekecektir.