? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
23
Çar
24
Per
25
Cum
26
Cts
27
Paz
28
Pts
29
Sal
30
Çar
01
Per
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
0254.5509
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Elazığ Gezilecek Yerler

Keban barajı, Tarihi Harput Kalesi ve doğal güzellikleri ile Elazığ gezilecek yerler başta olmak üzere birçok tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Doğu Anadolu bölgesinin hızla gelişen şehri Elazığ dönem dönem önemli devletlerin yer edindiği ve yaşamsal süreçte doğrudan burayı tercih ettiği bilinmektedir.

Zaman içerisinde bulunduğu coğrafya ve çevresinde asırlık eserleri de gün yüzüne çıkartan Elazığ özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı birçok kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Zengin ve kültürel gelişmiş kentler listesinde bulunan Elazığ gezilecek yerler dışında mutfak kültürü ile de önemli tatları ziyaretçilere sunuyor.

Hemen her yerde görebileceğiniz Elazığ lezzetleri geçmiş mutfak kültürü ile de halen adından sıklıkla söz ettirmekte. İklimi ve tabiat alanları ile çok farklı mekânları içerisinde barındıran şehir geçmiş arkeolojik eserlerini de halen ilk günkü gibi ziyaretçilerin hizmetine sunuyor.

Müze ve tarihi geçmişinin yanı sıra doğal yaşam alanları da bir o kadar popüler olan Elazığ gezilecek yerler içerisinde orman ve dağ alanları da oldukça meşhur. Birçok doğa sporunu burada görebilmeniz mümkün özellikle kamp ve yürüyüş alanları sıklıkla bunlara olanak sağlıyor. Yabancı turistlerin Elazığ şehrini özellikle bahar aylarında kampçılık için tercih ettiği biliniyor. Tarihin pek çok medeniyetine ev sahipliği yapan Elazığ gezi rehberi ise şu şekildedir;

Harput Kalesi:  Tarihi milattan önce 8 yy öncesine dayanan Harput Kalesi, Harput Tepesinde konumlanıyor. Tarihi dokusu ile Elazığ şehrine ilk girişinizde sizleri bu kale karşılıyor tepeden devasa görüntüsü ile ihtişamlı bir görüntü ile sizleri karşılıyor. Zamanla çeşitli restorasyonlara ihtiyaç duysa da kale halen ilk ihtişamı ile ayakta içerisinde bulunan gizli geçit ve odalar ise tarih içerisinde zamanla eklenmiştir.

Yerel halk arasında ismi farklı şekilde anılan kalenin diğer bir ismi de süt kalesi olarak bilinmesidir. Kaleye bu isim ilk yapılışında harcına su yerine süt konulduğu iddia edilmesidir.

İç ve dış olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan Harput kalesi, içerisinde yapılan çalışmalarda ki arkeolojik eserleri görmek ve incelemek için Elazığ Arkeoloji Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Buzluk Mağarası:  Dünya’da nadir rastlanabilecek mağaralardan biriside Harput Antik Kenti içerisinde bulunan Buzluk Mağarası. Halk tarafından Buzluk mağarası veya Buzluk Taşı olarak adlandırılıyor.

Buzluk Mağarası soğuk hava akımını içerisinde bulundurmasından dolayı kış ayları çok sıcak yaz ayları ise soğuk ve ileri düzeyde buz oluşumu görülmesi mümkün olmaktadır.

Mağaranın bu özelliği dikkat çekmekle beraber her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Keban Baraj Gölü: Türkiye’nin Atatürk baraj gölünden sonra yapılan en büyük baraj gölü olarak anılan yer Keban baraj gölü! Yapay göl olarak inşa edilen baraj 675 metrekarelik bir alana kurulması ile bölgede olta balıkçılığı ve ayrıca Elektrik üretimi ile de çevreye katkı sağlamakta. Enerji performansı ile Türkiye’nin en büyük yatırım değerlerinden olan Keban Barajı yılda %8 olarak ortalama elektrik üretimine ülkemiz içerisinde katkı sağlamaktadır.

Keban Baraj Gölü Elazığ merkeze uzaklığı 45 km’de bulunmaktadır. Ayrıca Tunceli ilinin Çemişkezek ve Pertek ilçelerine feribot ile geçişe olanak sağlıyor.

İlk görüntüsü doğa ile bütünleşmesi ile tamamen doğal bir alan oluşumunu gösterse de yapay olması ile de oldukça potansiyel ziyaretçi almaktadır.

Hazar Gölü: Kamp ve doğa aşığı kişilerin bahar aylarında muhteşem manzara içerisinde sakinlik bulduğu nokta Hazar gölü. Yaz aylarında yerli ve yabancı birçok kişiye hitabeden bu yer Hazar baba dağının çevresinde yer alıyor kent merkezine ortalama olarak 26 km uzaklıkta bulunan Hazar gölüne ulaşım kişisel araçlar ile sağlanmakta. Tektonik göl olması ile de ayrıca merak uyandıran göl çevresinde kamp ve çadır hayatı severler için ayrıca konaklama alanı sağlıyor.

Akdeniz ve Ege kıyılarını aratmayacak görüntüsü ile serinlemek isteyenlerin uğrak noktası olan göl çevresinde su sporları ve paraşütle atlama noktaları da hizmet vermekte.

İstanbul Elazığ Uçak Bileti

Ülkemizden iç hat uçuşlarının direk olarak ve aktarmalı sağlandığı şehirlerin arasında Elazığ bulunmaktadır. Bulunduğunuz rotadan kalkış ve gidiş yönlerinizi tercih ederek direk uçak bileti satın almanız mümkün. En çok tercih edilen rotalar arasında İstanbul Elazığ uçak bileti tercih edilmektedir.

İstanbul Elazığ Avantajlı Uçak Bileti

İstanbul Elazığ uçak bileti satın almak için avantajliseyahat.com akıllı uçak bileti sorgulama ekranından gideceğiniz yön ve varış parkuru tercihinizi belirleyerek uçak bileti alabilirsiniz. Elazığ İstanbul uçak bileti ve fırsat biletleri avantajliseyahat.com ile hemen satın alabilirsiniz. Uçak bileti telefon seçeneklerinden yararlanmak için 0 850 303 82 80 uçak bileti destek hattını arayarak uçak biletine sahip olun. En uygun Elazığ uçak bileti kampanyalarından haberdar olabilmek için avantajlı seyahat üye ol seçeneklerinden üye olarak uçak bileti fırsatlarından anında haberdar olun.

İstanbul Elazığ Uçuşu İçin Hangi Havalimanları Kullanılır?

İstanbul Elazığ uçuşu için kalkış havalimanı olarak Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı tercih edebilirsiniz. Varış havalimanı olarak Elazığ havalimanı tercih etmeniz gerekir.

İstanbul Elazığ Uçuşu Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul Elazığ uçuşu direk olarak 1 saat 50 dakika olarak tamamlanmaktadır. Aktarmalı uçuşlarda ve farklı kalkış güzergâhınızda uçuş süresi değişiklik gösterebilir.

İstanbul Elazığ Arası Uçuş Gerçekleştiren Hava Yolları Hangileri?

İstanbul Elazığ arası uçuş gerçekleştiren hava yolları, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Anadolu Jet Hava Yolları ve SunExpress Hava Yolları uçuş gerçekleştirmektedir.

Elazığ Uçak Bileti Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Hava Yolları uçuş politika ve sınıflarına göre gün ve kampanyalara bağlı olarak Elazığ uçak bileti fiyatları belirlenmektedir. Yaz ve Kış aylarında destinasyon tercihlerine göre uçak bileti fiyatları değişiklik gösterebilir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul hava yolu ile ulaşımda iki ayrı havalimanı ile hizmet vermektedir. Avrupa yakasında hizmet veren İstanbul Havalimanı ve Anadolu yakasında hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı olarak iki adet havaalanına ev sahipliği yapmaktadır. Yolcuların iç hat ve dış hat olarak iki ayrı havalimanını da kullanmaları mümkün olurken Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı olarak yurt dışı ekonomik uçuş tercihinde en çok tercih edilen havaalanları listesinde bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı

Şehrin Avrupa yakasında bulunan İstanbul Havalimanı uluslararası havaalanı olarak hizmet vermektedir. 29 Ekim 2018 tarihinde açılışı gerçekleşen havaalanı yine aynı tarihte ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Tüm etapları tamamlandığında 76,5 kilometrelik bir alana kurulan havalimanı yurt içi ve yurt dışı uçuşların yanı sıra birçok havayolu şirketinin de aktarma alanı olarak tercih ettiği dünyanın en büyük havalimanları arasında bulunmaktadır. 200 milyon üzeri yolcu kapasitesi ve birbirinden bağımsız iki ayrı terminal binası ile hizmet vermektedir. Havalimanı 6 pist olarak parkur hizmeti vermektedir.

İstanbul Yeni Havalimanı

İGA havalimanı işletmeciliğinde faaliyet gösteren İstanbul yeni havalimanı içerisinde dünyanın en gelişmiş mağaza, market, ve yiyecek içecek kısımları da başta olmak üzere otel ve sauna gibi birden fazla alanı barındırmaktadır. Havalimanı ulaşım seçenekleri de yolcuların konfor ve rahatı düşünülerek son sistemde hizmet vermektedir.

Dünyanın birçok marka ve havayolu tarafından onur ödülü alan İstanbul yeni havalimanı son teknoloji ve modernizasyon çerçevesinde yolcularına güler yüzlü hizmet sunmayı hedeflemektedir.

Havaist: Havalimanı ulaşımında konforlu ve rahat yolculuk yapmak isteyenlerin tercihi Havaist araçlarıdır. Havaist İstanbul Havalimanı ulaşım hizmeti olarak gece ve gündüz sürekli olarak yolcuların hizmetine sunulmaktadır. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere otobüs duraklarından direk olarak ulaşım sağlanması mümkündür. Her 30 dakika ve 60 dakika olarak saat başı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi: İstanbul havalimanı içerisinde iki ayrı durak olarak Taksi hizmeti verilmektedir. 660 ve üzeri taksinin havalimanı içerisinde ve çevresinde yolcuların tercihine göre belirlenen hemen her noktadan hizmet alabilmesi sağlanmıştır. Taksi kullanımlarınızda ücret belirlenen standartlar üzerinden sağlanmaktadır.

Otobüs: İstanbul havalimanı ulaşımında şehir merkezi ve çevre ilçelerden otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Büyükşehir belediyesi ve özel şirketler iştiraki ile otobüs kullanımı yolcuların hizmetine sunulmaktadır. Gece ve gündüz saatleri değişiklik gösteren otobüs hizmeti duraklardan sağlanmaktadır.

Metro: Havalimanı ulaşımında Metro ile kullanım sağlanamamaktadır. Gayrettepe Metro hattı ve Marmaray ilerleyen dönemlerde bağlantı sağlanarak hizmete alınacaktır.

Araç Kiralama: İstanbul yeni havalimanı giriş katında bulunan uluslararası araç kiralama şirketlerinden sürekli olarak hizmet alabilirsiniz. Uçuş öncesi veya sonrasında online araç kiralama sağlamanız mümkün. Araç kiralama şirketleri gece ve gündüz olmak üzere sürekli hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı Otopark Hizmeti: Havaalanı içerisinde açık ve kapalı olarak iki ayrı otopark hizmeti sunulmaktadır. Yolcuların şahsi araçları ile havalimanına ulaşım sağladıktan sonra vale hizmeti ile giriş yapmaları da mümkündür. İstanbul havalimanı otopark ücreti saatlik, günlük ve abonman seçili sınıflarından belirlenmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik ilçe sınırları içerisinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul şehrinin ikinci havaalanı olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. 8 Ocak 2001 tarihinde faaliyet ve sivil havacılık hizmetine alınan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı kargo ve yük taşımacılığında da ön plana çıkmaktadır. Havalimanı yıllık ortalama 40 bin ve üzeri yolcuya ev sahipliği yapmaktadır.

Havaş: Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşımda HAVAŞ tercih edecek yolcuların Taksim ve Kadıköy gibi belirli duraklardan ulaşım sağlaması gereklidir. Uçuş saatinizden önce güzergâh kontrolü yapmayı unutmayınız.

Taksi: Konforlu ve kolay yolculuk sağlamak isteyen yolcuların Taksi tercihi ile hemen her yöne hızlı ulaşım sağlaması mümkün. Havalimanı geliş veya gidiş için taksi tercihinizde gece ve gündüz tarifesine göre fiyat farklılık gösterebilir.

Otobüs: Avrupa ve Anadolu yakasından direk olarak özel veya halk otobüslerini tercih ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs sefer ve saatlerine göre trafik farklılığı oluşmaktadır.

Metro: Havalimanı geliş ve gidişinizde Metro hattı kullanmak için Kartal durağını tercih etmeniz gerekir. Kısa taksi veya Havaş yolculuğu ile Metro durağına ulaşım sağlamanız mümkündür.

Araç Kiralama: Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofisleri hizmet vermektedir. Uçak bileti rezervasyon veya sonrasında araç kiralama hizmeti almanız mümkün.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Kent merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Elazığ havalimanı ulaşım seçeneği olarak yolcularına kolaylık sağlamakta. 1940 yılından beri askeri ve sivil olarak havacılık faaliyetlerine devam eden Elazığ havalimanı yurt içi ve yurt dışı uçuşlara olanak sağlıyor. Havalimanı, taksi, otobüs, servis ve araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra özel araçlar ile karayolu olarak ulaşıma hizmet vermektedir.

Elazığ Havalimanı

1940 yılında askeri amaç ile kurulan Elazığ havalimanı 1960 yılı itibari ile sivil uçuş hizmetine alınmıştır. Uluslararası standartlarda hizmet vermeyi amaçlayan Elazığ havalimanı iç hat ve dış hat olmak üzere direkt ve aktarmalı seferlerle yolcularına hizmet vermektedir. Havalimanı terminal binası tek kat olarak inşa edilmiştir. 16.400 metrekare alanı kapsayan Elazığ havaalanı içerisinde duty free ve kafeterya hizmeti de sağlanmaktadır.

IATA kodu: EZS

ICAO kodu: LTCA

Otobüs: Elazığ havalimanından veya şehir merkezinden havaalanına ulaşımda otobüs tercih edebilirsiniz. Ekonomik olarak bütçe dostu olan otobüs kullanımı havalimanı duraklarından sağlanırken şehir merkezinden otobüs duraklarından yapılmaktadır.

Taksi: Elazığ havalimanı terminal binası ve çevresinde bulunan taksi duraklarını kullanarak gideceğiniz yön üzere tercih sağlayabilirsiniz. Konforlu ulaşım sağlamak ve şehir merkezine hızlı ulaşımda taksi tercihiniz sizlere kolay yolculuk imkanı sağlayacaktır.

Araç Kiralama: Elazığ havaalanı içerisinde yolcu çıkış kontuarı yönünde bulunan araç kiralama ofislerinden direk olarak araç kiralayabilirsiniz. Online araç kiralama seçeneklerini kullanarak yolculuk öncesinde araç seçimi yapmanız mümkün.

Yolcu Servisleri: Elazığ havalimanı ulaşımında kullanabileceğiniz diğer alternatif ulaşım aracınız yolcu servisleri. Havaalanı özel yönetimine bağlı olarak uçuş önce ve sonrası olarak hizmet alabileceğiniz servislere duraklardan direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Sürekli olarak hizmet veren servisler şehir merkezinden havalimanına ulaşımda durak noktalarından sağlanmaktadır.