? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
31
Pts
01
Sal
02
Çar
03
Per
04
Cum
05
Cts
06
Paz
07
Pts
08
Sal
09
Çar
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Erzurum Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler;

Dünyada en çok uçak seferinin düzenlendiği ve turist rekortmeni olan şehir İstanbul gezilecek hem tarihi hem dini hem doğal olarak birçok yeri içinde bulundurmaktadır bizde www.avantajliseyahat.com olarak size anlatmakla ve gezmekle bu güzellikleri bitmeyecek bu megakent İstanbul hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Dünyanın ilk şehirleri arasında olan ve Türkiye’nin göz bebeği olan İstanbul yerli ve özellikle yabancı turistlerin en çok  merak duyduğu bölgedir. En eski uygarlıkların insanların medeniyetlerin ve imparatorlukların yaşadığı şehir İstanbul günümüzde her geçen gün marka değerinin yükseltmektedir. Birçok üniversite bulunan İstanbul yabancı öğrencilerin sadece turistik amaçlı değil okumak içinde çok tercih ettiği bir bölgedir.  Hem bu kadar büyük hem de bu kadar tarihi ve doğal güzelliğin bir arada olduğu şehir İstanbul’a yakın bir zamanda çok büyük bir havalimanı açılmış ve dünyada bir kez daha gündem haline gelmiştir.   Yeni İstanbul havalimanına Thy , Türk Hava Yolları , Pegasus , FlyPgs , OnurAir , AtlasGlobal , SunExpress,Anadolujet ve dünyada en bilinen havayolu firmalarından olan Emirates , Qatar Airways gibi dünyaca ünlü markalar aktarmalı uçak seferleri düzenlemektedir. www.avanatjliseyahat.com üzerinden en ucuz İstanbul uçak bileti alabilir veya  0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz.

Ayasofya;

İstanbul’un en eski yapılarından biri olan Ayasofya tarihi müzesi şehrin tarihi yarım adasında bulunmaktadır. Bizans İmparatorluğunun İstanbul’a sahip olduğu zamanda Bizans İmparatoru 1. Justiniaus tarafından 532 – 537 yılları arasında yapılmıştır. Ancak 1453 yılında İstanbul’un Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih edilmesiyle dönemin padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. Tarihi müze Ayasofya’nın adındaki Aya sözcüğü “Kutsal , azize” Sofya sözcüğü ise Eski Yunancadaki sophos anlamına gelir. Bundan dolayı Ayasofya adı kutsal bilgelik veya ilahi bilge anlamına gelmekterdir. 1. Justinianus’un bu müze için çok büyük bir servet harcayıp inşaa edilme sürecinde 10,000 işçi çalıştırdığı belirtilmiştir. Ayrıca 6. Yüzyılın ünlü bilim adamaları Fizikçi Miletli İsidoros ve Trallesili matematikçi Anthemiusun yönettiği söylenmektedir. Ayasofya’nın merkez kubbesi Bizans döneminde birçok kez çökmüş Mimar Sinan’ın binaya istinat duvarlarını eklemesinden sonraki dönemde hiç çökmemiştir. Dünyanın en eski yaşam ve ibadethane merkezi olan Ayasofya Müzesi Hristiyanlık ve Müslümanlık dinleri için çok önemli olmakla birlikte iki dininde tarihte merkezliğini yapmıştır. Bu sebepten dolayı günümüzde halen Ayasofya’ya çok büyük bir ilgi olmaktadır. Dünyanın her bölgesinden İstanbul’a seyahat etmeyi gelen yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölge olmaktadır. www.avantajliseyahat.com olarak size Türkiye ve İstanbul’un turizm açısından gözbebeği olan Ayasofya Müzesi hakkında bilgi verdik en uygun İstanbul uçak bileti için internet adresimiz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en ucuz İstanbul uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Topkapı Sarayı;

İstanbul Sarayburnu’nda Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürdürdüğü 600 yılın 400 yılında devletin idare merkezi olmuş ve devlet buradan yönetilmiştir. Osmanlı döneminde Padişahların yaşadığı saray olan Topkapı Sarayı tarihte bir dönem 4000’e yakın insanı içinde barındırmıştır. Topkapı Sarayının tarihte ilk defa müze gibi sergilenmesi Abdülmecit döneminde geçekleştirilmiştir. O tarihte İngiliz elçisine Saray Hazinesi ve eşyaları gösterilmiş ve bu eserleri Yabancılara göstermek gelenek haline gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün emri sonrasında 3 nisan 1924 tarihinde halkın ziyaretine açılabilmesi için Asar-ı Atika müzeleri müdürlüğüne bağlanmış ve günümüzde hala hizmet veren en eski müzelerden biridir. 1924 yılında onarım süreci başlatılmış ziyaretçilerin daha konforlu ve rahat gezebilecekleri alanlar yapılmıştır. O tarihte ziyaretçilerin görebileceği alanlar Kubbealtı , Arz Odası , Mecidiye Köşkü , Hekimbaşı Odası , Mustafa Paşa Köşkü ve Bağdat köşküdür. Günümüzde halen turistlerin en çok ziyarette bulunduğu Topkapı Sarayı 1985 Yılında UNESCO Dünya Mieasları Listesine giren İstanbul Tarihi Yarım Adasının en bilinen ve en çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan konumu olmaktadır. Türkiye’nin tarihi açısından ve İstanbul’un turizmi açısından çok önemli bir role sahip olan Topkapı Sarayı günümüzde  yerli yabancı olmak üzere birçok ülke ve şehirden turiste ev sahipliği yaparak dünyaca ünlü bir tarihi yapı olarak bilinir. www.avantajliseyahat.com olarak size İstanbul’un en önemli yapı taşlarından biri olan Topkapı Sarayı hakkında bilgi verdik. En uygun İstanbul uçak bileti almak isterseniz 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en uygun biletlere sahip olabilirisiniz.

Galata Kulesi;

İstanbul ilinin Galata semtinde bulunan Galata Kulesi 528 yılında inşa edilmiştir. İstanbul’un Boğazı ve Haliç Galata Kulesinden panoramik olarak izlenebilmektedir. UNESCO 2013 te kuleyi Dünya Mirası Geçici Listesine almıştır. Dünyadaki en eski kulelerden birisi olan Galata Kulesi Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. 4. Haçlı seferinde büyük hasarlar alan kule 1348 yılında İsa Kulesi olarak yığma taşlar kullanılıp yeniden yapılmış yapıldığı tarih olan 1348 yılında İstanbul’un en büyük binası olmuştur. 17. Yüzyılın başında 4. Murat döneminde Hezarfen Ahmet Çelebi Okmeydanı’nda rüzgarları kollayıp uçuş talimleri yapıldıktan sonra 1638 yılında Galata Kulesinden Üsküdar’a uçmuştur. İngiltere’de bu uçuşu gösteren gravürler yapılmış dünyanın her yerinde bu uçuş büyük bir önem taşımış ve merakla uçuşun sonuçları beklenmiştir. Özellikle deniz yolunu kullanırken mükemmel bir manzara ortaya çıkaran Galata Kulesi hem İstanbul’da yaşayan insanların hem de farklı şehirlerde yaşayan insanların sıkça ziyaret ettiği bölgedir. Sadece İstanbul ve diğer şehirlerle sınırlı kalmayıp dünyanın her ülkesinden Galata Kulesine turistler akın etmektedir. İstanbul denince akla ilk gelen mekanlarından biri olan Galata Kulesi hem çok büyük önem taşıyan tarihi hem de mükemmel bir konum olan kulenin çevresi de bir o kadar güzeldir.


Erzurum Gezilecek Yerler;

Erzurum Gezilecek ve Görülmesi gereken yerleri sizin için derledik www.avantajliseyahat.com ailesi olarak sizlere mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birkaç tavsiyede bizden!

Erzurum kıyasıya ve heyecanı ile yaşanacak şehirlerin başında bu listemizde erzurumun tarihi medreseleri kalesi ve nerelere gitmeniz gerektiği hakkın da Erzurum şehri ile alakalı birkaç tavsiyeyi de biz sizlere sunuyoruz Medeniyetlerin ve bir çok Milletin tarihte bıraktığı izlere gelin beraber bakalım mutlaka Erzurum şehrinin müzelerini tanımalıyız dağlık yamaçların ve soğunun yanı sıra bir o kadar da sizi görkemi ile etkileyecek şehir rehberi listemizde Erzurum gezilecek yerler şu şekilde;

ÜÇ KÜMBETLER;

Üç Kümbetler Çift Minareli Medreselerin güneyin de yer alıyor üç kümbet olmasının sebebi bilinmemekle beraber bu yapının 14 yüzyılda yapıldığı tahmin edilmekte bu kümbetlerden en büyük olanı Emir Saltuk’a ait olduğu bilinmekte diğer iki kümbetin ne zaman ve kim oldukları bilinmiyor bu kimbetler muhteşem bir mimariye sahip olup şehrin en gözde ziyaret noktalarından birisi her sene yerli ve yabancı olmakla beraber bir çok turistin ilgi odağı Erzurum ziyaretiniz sırasında mutlaka bu yeri ziyaret etmelisiniz.

Tortum Şelalesi;

Tortum şelalesi şehir merkezinin yaklaşık 80 ve 90 kilometre uzaklığında bulunmakta sarp ve sık geçit taşlarının yol üzerinde sizlere eşlik etmesi ve yol üzerinde bulunan ormanların sizlere güzel bir görsel şölen sunması içten havası ve doğası ile eşlik eden manzarası yol boyunca peşinizden gelmekte.Tortum Şelalesi aynı zaman da Türkiye’nin en büyük Şelalesi aynı zaman da bu yer ismini Tortum Çayından almaktadır.20 metre genişlikte ve 50 metre yüksekliğe sahip olan Tortum Şelalesi oldukça yüksek debisi ile güzel bir görsel şölen sunmakta.Tortum şelalesi etrafında ağaçlık ve bir çok yabani hayvanı da bulundurmakta.Mutlaka Erzurum ziyaretiniz de uğramanız gereken bir nokta.Erzurum uçak bileti alarak Tortum Şelalesini ziyaret edebilirsiniz.

İbrahim Paşa Camii;

Hükümet konağı çevresinde ve şehrin merkezinde bulunan İbrahim Paşa Camii şehrin en tarihi ibadet mekanları arasında yer almakta.Bilinen tarihi 1748 yılında yapılan İbrahim Paşa Camii dönemin valisi Yazıcızade Hacı İbrahim Ethem Tarafından yaptırılmıştır.Cami’nin mimarisinde en dikkat çeken nokta kare halinde yapılması ve tek bir kubbeden oluşması.Günümüzde halen ibadete açık olan Camii halen aynı eski şıklığını korumaktadır.

İstanbul Kapı;

Erzurum Kalesi’nin dört kapısından birisini oluşturan bu kapı günümüzde pek fazla hatırlanmasa da şimdiler de yeni yeni bakım ve onarım görerek tekrar günümüz eserleri arasında yerini almaktadır. Bu kapının en önemli özelliklerinden bir tanesi Atatürk ilk Erzurum’a geldiği zaman bu kapıdan girmiştir. Osmanlı döneminden kalan bu eser halen korunmakta ve ziyaretinizde mutlaka gitmeniz gereken bir yerdir.

Erzurum Kalesi;

Erzurum da gezilmesi gereken yerlerin başında gelen bu yer Bizans İmparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Bulunduğu yer itibari ile tepe özelliğini alan bu yer iç kale ve dış kale olarak yapılmıştır. Dış Kale’nin bir kısmı yıkılmıştır dört yönde ki kapıların ise sadece isimleri kalmıştır. Kalenin duvarları zaman zaman yenilenmiş olsa da kimler tarafından yenilendiğine dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi;

Palandöken Kayak Merkezi 0 altındaki sıcaklığı ile 3.176 metre ihtişamlı bir zirveye ev sahipliği yapmaktadır. Erzurumun konumu ve coğrafi özellikleri tabii bu merkeze etki etmiştir. Palandöken manzarası ile de kıskandırıcı bir güzelliğe ev sahipliği yapmakta Palandöken Kayak Merkezi Erzurum Havalimanına da yakınlığı ile bir çok yerli turistin ve yabancı turistin ilgi odağı olmakta Palandöken Kayak Merkezinin Ana Telesiyej noktasında bulunan otellerde konaklamanız halinde hemen kayak keyfine koyulabilirsiniz. Palandöken kayak Merkezine ulaşımınız araç ile mümkün olacaktır. Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından tescilli olan bu pistte 12 bin kişi aynı anda kayak yapabilmekte bunun yanı sıra yamaç paraşütü ve snowboard için de son derece uygun bir piste sahip olan Palan Döken Kayak Merkezini mutlaka ziyaret etmeli ve burada seyahatinizi biraz daha keyifli hale çevirebilirsiniz.

Çifte Minareli Medrese;

Şehrin merkezinde bulunan Çifte Minareli Medrese dış yapısı ile etkileyici izlere sahip bir tarihi dokuyu ziyaretçilerine sunmakta dış yapısı itibari ile surları andıran bir görüntüsü olsa da dışı kadar görkemli bir o kadar geniş iç  mekana sahip küçük odalar şeklinde ayrılan bu bölümler dar koridor ve dar merdivenleri ile ziyaretçilerini biraz zorlamakta.Çifte Minareli Medresenin bi diğer adı ise Hatuniye Medresesidir Anadolu Selçuklular döneminde inşa edilmiş bu medresenin tam ortasında bir havuz şeklinde akan su halen korunmaktadır.Daha önceleri bakımsız olarak bırakılan bu medrese günümüzde küçük çaplı onarımlar ile yeniden faliyete geçmiştir.Bu medrese Anadolu Selçuklu Sultanı I.Alaeddin Keykubat’ın kızı Hüdavent Hatun tarafından yaptırılmıştır.Medrese Ulu Camii karşısında hemen kentin yeni başında yer almaktadır.

Ulu Cami ;

Şehrin en büyük ibadethanesi olan Ulu Cami tarihin izlerini taşırken aynı zamanda günümüze kadar korunmayı başarmıştır.1979 yılında yapılmış olan Ulu Cami Selçuklu dönemi mimarisi izlerini taşımaktadır.Ulu Cami de  6000 kişi aynı anda ibadet etmesi mümkündür.Şehrin en büyük Camisidir.

Yedi Göller;

Erzurum şehrinin ispir ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki bu doğa manzarası sırası ile yedi tane gölü yanı başında ağırlamakta her ne kadar buraya ulaşım zor olsa da yol üzerinde sizleri doğanın en güzel manzaraları karşılayacaktır yol güzargahı arazi sebebi ile biraz sizleri yorabilir burada ki yamaçlıklar ve bölge coğrafi yapısı ile ulaşım zor olmaktadır.Yedi Göller sizlere güzel manzarası yanı sıra bir o kadar havası ile sizleri etkileyecektir bunun yanı sıra panaromik görüntüsü ile sizlere sıradışı bir fotoğraf deneyimleri yaşatacaktır.

 
İstanbul Erzurum Hakkında

İstanbul Hakkında

Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul’un bir diğer adı ise mega kent olarak bilinir. Nüfus açısından Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’dur. Nüfus bakımından şehirleri bir kenara bırakıp dünya genelindeki birçok ülkeden fazla nüfusa sahip olan İstanbul’un güncel nüfusu 15,07 milyon olup her geçen yıl gittikçe çoğalmaktadır. Ekonomik , tarihi , sosyokültürel açıdan dünyanın en önemli şehri İstanbul’dur Anadolu ve Avrupa yakası olarak iki yakası bulunan ve büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediyesi bulunmaktadır. Tarihteki ilk zamanlarda İstanbul’un batı sınırını İstanbul surları oluşturmaktaydı. Gelişimi ve büyütme sürecinde surlar daha batıya ilerletilerek şehir 4 defa genişletilmiştir. Tarihi açıdan Dünyanın en eski şehri olan İstanbul 330 – 395 yıllarında Roma İmparatorluğu 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğunun başkenti oldu 1204- 1261 arası Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 – 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olmuştur. Her din için çok büyük önem taşıyan İstanbul şehri tabi ki Müslümanlık dini içinde çok büyük önem taşımıştır. Tarihte Hilafetin Osmanlı İmparatorluğuna geçtiği tarih 1517’den kaldırıldığı tarih olan 1924’e kadar İslam dinin de merkez olmuştur. Kilise gibi yapıları da bulunduran tüm dünyanın hayretle baktığı tarihi ve doğa alanları olarak dünyanın gözbebeği halinde olan İstanbul tüm dinlerin merkezlerinden biri olarakta bilinir. Arkeolojik olarakta çok büyük bir önem taşıyan İstanbul’da insanlık tarihi hakkında çok önemli bilgilere ulaşılmıştır ve bir anda tüm dünyanın dikkatini yine çekmeyi başarmıştır. Yarımburgaz mağazasından çıkarılan taş aletlerle ilk insanların 400,000 yıl öncesine dayandığı söylenmektedir. Ayrıca mega kent konfor açısından Avm’ler , stadyumlar , restoranlar ,  ve sosyal yaşam alanlarıyla dünya standartlarını belirleyen bir konumdadır. Ulaşım açısından çok ferah olan mega kent İstanbul 3 köprü , Marmaray , otobüs , metrobüs , metro , tramvay gibi birçok toplu taşıma aracıyla İstanbul çok kolay ve hızlı bir ulaşım sistemine sahip olmaktadır.  İstanbuldaki  akarsular başlıca Riva , Kağıthane , Alibeyköy dereleridir . En büyük göller ise Büyükçekmece , Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. Dünyadaki en çok bilinip e çok tanınan mega kent İstanbul her yıl dünyanın her bölgesinden  akın akın insan tatil ve seyahat yapmak için bu dev şehri seçmektedir. 2019 yılında İstanbul’da bir olarak şehir nüfusundan fazla turist gelmiştir bu sayı verilere göre  15.5 milyon olarak belirlenip gelenlerin çok büyük bir çoğunluğu zengin ve Arap kökenli iş adamlarıdır. 2 tane dev büyüklükte havalimanı olan mega kent İstanbul’a her gün birçok uçak seferi düzenlenmektedir. Eğer sizde en ucuz uçak biletini en güvenli şekilde almak isterseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en uygun İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Erzurum Hakkında

Nüfus oranı 762.021 olan Erzurum'un yüz ölçümü yaklaşık 2.474.100 kilometredir. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan şehrin yakın komşuları Artvin, Rize, Bayburt, Erzincan, Bingöl, Muş, Ağrı ve Kars’tır. Erzurum Türkiye'nin en yüksek şehridir. Üzerinde bulunduğu plato ve sıra dağları ile geniş bir yere sahipti. Ormanlık alanların geniş bir ölçüde yer tuttuğu yüksek kesitlerinde çam ormanları ve meşe ağaçları bulunur. Yabani meyve türlerinin de görülebileceği Çoruh Vadisin 100’den fazla endemik bitki türü de görülmektedir. İklim özellikleri karasal olmaktadır. Kışları uzun ve sert geçen bir iklime sahip olan Erzurum yazları sıcak ve kurak bir iklime bölünmektedir. Palandöken Dağı şehrin hemen yakınında bulunmaktadır Erzurum tarihi M.Ö 4000’li yıllara dayanmaktadır. Şehirde yapılan kazılar ve araştırmalar sonucu tarihi tam bilinmemek ile beraber yaşayan medeniyetlerUrartular,Kimerler,İskitler,Medler,Persler,Partlar,Romalılar,Bizanslılar,Sasaniler,Araplar, Selçuklular, Moğollar, İlhanlılar, ve Safaviler gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmışlardır. Erzurum Selçuklular döneminde  Doğu Anadolu'nun başkentliğini yapmıştır. Bahsedilen bu kavim ve milletler bir çok tarihi dokuyu eseri ve kültürü günümüz mirasına bırakmış günümüzde halen bu kavim ve milletlere ait eserler sergilenmektedir. Erzurum çoklu milletleri barındırdığı gibi pek çok da ticaret yolunun kesiştiği nokta olmuştur. Günümüz de halen arkeolojik ve tarihi kültürel miras bu şehirde aranmakta ve korunmaktadır.5 yüzyıllarda M.S Bizanslıların örneği olarak halen günümüze kadar ulaşan kale mevcuttur. Müslüman sanat eserlerinin de bulunduğu bu bölge de pek çok tarihi el yazma eseri ve el oymacılığı işlemeleri vardır bir çok tarih ve devlet adamını da konuk eden bu şehir Timur ve Büyük İskender gibi kişiler de yaşamıştır. Bölgenin yapısı ile bu kadar milletin ve kavimin burada yaşamasının en büyük sebebi şehrin coğrafi konumu ve yapısıdır. Zira Doğudan gelebilecek bir saldırıyı buradan kontrol etmeleri onlar için daha kolay olmuştur. Erzurum Türkiye Cumhuriyeti için de önemli tarihi olaylara ev sahipliği yapmıştır.Milli mücadele, Milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kongre 23 Temmuz 1919’da Erzurumda gerçekleşmiştir. Erzurum şehri sürekli yenilenir ve gelişmekte olan kentlerimizin başında gelmesi ile beraber mutlaka ziyaret etmeniz gerekecek bir nokta buraya havalimanı ve karayolu demir yolu gibi bir çok farklı seçenek ile ulaşabilirsiniz. Havalimanı şehre yakınlığı ile en kolay tercih yolu olarak seçilmektedir.

İstanbul Erzurum Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti;

Turizm başkenti İstanbul sınırları içinde 3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 bağımsız pist 500 uçak kapasitesi 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu kapasitesinin dışında duş alanları konaklama alanları yemek ve otelleri içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanıdır. Türk Hava Yolları , Thy , OnurAir , Pegasus , FlyPgs  AnadoluJet , SunExpress gibi firmaların tek sefer Qatar Airways , Emirates gibi dünyaca ünlü firmalar Yeni İstanbul Havalimanına uçak seferleri gerçekleştirmektedir. İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Hem ticari açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir kenttir. İki kıtayı birbirine bağlayan şehir turizm açısından da ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Yerleşim yeri olarak ise çok eski zamanlarda beri İstanbul’da yerleşim sürmektedir. Bu durum nedeni ile şehirse sayısız eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti tarafından birçok eser İstanbul’a kazandırılmış ve günümüzde eşsiz eserler görülebilmektedir. İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Ancak İstanbul’da gezilerinizin verimli geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden tespit edip gezi planı çıkarmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz. 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7/24 en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alarak direk tüm şehirlere uçmanız mümkündür. İstanbul’dan uçuş gerçekleştiren firmalar şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları Pegasus Flypegasus Anadolujet Atlasglobal Sunexpress Onurair Pegasus Havayolları ve yurt dışı uçak bileti olarak azal airlines azal havayolları thy emirates havayolları,Özbekistan havayolları, Air China, Ukrayna havayolları Rusya havayolları gibi bir çok firma da uçuş gerçekleştirmekte Yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti kampanyalarından faydalanmak için www.avantajlıseyahat.com adresini takip etmeniz yeterli. Avantajlı  Uçak Bileti Adresi! 3D Güvenlik Sistemi ile biletinizi en güvenli şekilde size vermekteyiz. Hem güvenli hem de en uygun İstanbul Uçak bileti için www.avantajliseyahat.com adresimiz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayıp 7 gün 24 saat en ucuz İstanbul Uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uygun ve güvenli uçuşun tek adresi www.avantajliseyahat.com  


Erzurum Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum, kültürel olarak oldukça zengin bir şehirdir. Yapılan arkeolojik kazılarda bulunan bazı taş aletler bölgedeki yerleşimin Yontma Taş Çağı’na kadar uzandığını göstermekte. Bölge olarak önemli bir yer olması nedeniyle birçok savaşa tanıklık etmiş ve birçok uygarlık bu bölgede hakimiyet sürmüştür. Erzurum uçak bileti alarak bu şehre ulaşım sağlayabilir ve şehirde var olan tarihi eser ve doğal güzellikleri yerinde görebilirsiniz. Avantajlı uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilir dilerseniz  0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7 gün 24 saat en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avantajlı Biletin Adresi!

İstanbul'a Ulaşım

Dünyadaki en önemli şehirlerden biri olan İstanbul doğası tarihi ve bunun gibi birçok özelliği ile Türkiye’nin Turizm başkentidir. Birçok kendine has özelliği olan İstanbul sadece bununla kalmayıp spor dünyasında da çok büyük bir önem  taşımaktadır. Bu sene Beşiktaş ilçesinde bulunan Beşiktaş Spor Kulübü’nün stadyumunda Avrupa’nın en büyük iki kupasının şampiyonlarının oynadığı UEFA Süper Kupa müsabakasına ev sahipliği yapmıştır. Zaten her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan şehir marka değerini daha da yukarı çekerek dünyada yine adından söz ettirmiştir. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan İstanbul her sene kendine özgü festivaller ve tanıtım günleri ile sosyal olarak standartların çok üstünde olan bir şehirdir. Köprüleri tünelleri ve birçok toplu taşıma araçları ile hem hızlı hem de kolay ve fiyat olarak en iyi standartlardadır. Ekonomik olarak turizm sanayileşme gibi dış kaynaklardan daha çok paranın geldiği sektörlerde de çok büyük bir hızla gelişmiş dünyada adını duyurup birçok ihracat  gerçekleştirerek çok iyi bir ekonomiye sahiptir bu sayede ülke ekonomisinin en önde gelen kaynağı mega kente aittir.İstanbul’a ulaşım sağlamak için geniş bir seçenek listeniz vardır. Karayolu ile ulaşımın yanı sıra hızlı tren, deniz yolu, havayolu seçenekleri ile İstanbul’a ulaşım sağlanabilmektedir. Hızlı bir ulaşım için İstanbul uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlanabilir. İstanbul havayolu bakımından ülkemizin en önemli yeri olduğu gibi uluslararası hava taşımacılığı konusunda da çok önemli bir konumdadır. Bu nedenle yılda çok önemli sayılarda yolcu ağırlamaktadır. 


Erzurum'a Ulaşım

Erzurum havayolu ile sizlere en kolay ulaşımı sağlamakla beraber karayolu ve demir yolu ile ulaşım sağlanması mümkündür. Erzurum Coğrafi özellikleri de göz önüne alındığı zaman araç ile yolculuğu biraz daha zorlaştıracaktır kara yolu ile yapacağınız seyahatte daha fazla dikkatli olmanız gerekir demir yolu ile yapılacak seyahat için henüz hızlı tren bulunmamakta. Erzurum havalimanı şehre yakın olması ile çoğunlukta çokça tercih edilmektedir. Erzurum Havalimanı günde 5 ve 7 sefer arasında uçuş seferi gerçekleştirmektedir. Erzurum İstanbul Uçak Bileti alarak direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum Ankara uçak bileti alarak direk uçuş yapabilirsiniz diğer yönlerde yurt içi uçak bileti aktarmalı uçuşlar sunmakla beraber yurt dışı uçak bileti ile de aktarmalı uçuşlar sağlayacaktır. Erzurum Uçak Bileti aldığınız da Erzurum şehir ziyaretinizde havaalanından şehrin kurak iklimini görmeniz de mümkün Erzurum havalimanı bir çok şehir de olduğu gibi gelişmiş özelliklere sahiptir uçak bileti satın aldığınız da Erzurum havaalanında fazla beklememek için kontuardan check-in işlemi yaparak uçağa geçebilirsiniz.