İstanbul Gence Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
31
Pts
01
Sal
02
Çar
03
Per
04
Cum
05
Cts
06
Paz
07
Pts
08
Sal
09
Çar
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Gence Gezilecek Yerler

Günümüzde Azerbaycan’da bulunan Gence, Azerbaycan’ın en kalabalık üçüncü şehri olarak bilinir. Kalabalıklığının yanı sıra oldukça eski bir tarihe dayanır. Kültürel ve sanatsal anlamda oldukça eski ve geniş bir kimliğe sahip bir Azerbaycan şehridir. Şehrin ismi, dönem dönem değişmekle birlikte, ilk ismi olan Gence günümüzde de kullanılan adıdır. Rus imparatorluğu döneminde ismi Elizavetpol olarak kullanılmıştır. Bunun nedeni ise o dönemin Çar’ı 1. Aleksandr’ın eşine ithafen şehre bu ismi vermesinden kaynaklanır. Bakü’nün batısında yer alan şehir, 1918 yılında Azerbaycan’ın başkenti olmuştur. Modernitenin ve tarih kokusunun hüküm sürdüğü şehre ucuz İstanbul Gence uçak bileti arama sonuçları ile ulaşılabilir. Tarih boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olan şehrin her caddesinde, sokağında bu kültürel entegrasyonların kokusunu alabilirsiniz.

Gence’de Görülecek Yerler

Kafkasya’nın en eski şehirlerinden birisi olan Gence, var olduğu tarihten bu zamana kadar çeşitli pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ev sahipliği yaptığı bu her medeniyet için çeşitli kültürel ve tarihi izler, şehirde bulunur. Müzeler, belediyeler, meydanlar, camiler ve türbeler şehirde oldukça heybetli ve görülmesi gereken yerlerdir. Bunun yanı sıra modern caddeler ve bulvarları da bulunur. Ucuz Gence bileti piyasada bulunur. Her yaş grubunun gidip gezmesi ve görmesi gereken şehirlerden birisidir.

Nizami Gencevi Anıt Mezarı 

Fars edebiyatında, hamse türünün kurucusu sayılan şair Nizami Gencevi, Gence şehrinde doğmuş ve büyümüş önemli bir sanatçıdır. Özellikle Hindistan, İran ve Avrupa’nın birçok ülkesinde Nizami Gencevi’nin eserleri oldukça önemli ve ünlüdür. Şairin, Dünya’nın pek çok yerinde böylesine önem görmesi, Gence şehrinin de şaire olan önemini arttırmıştır. Bu önemden dolayı da Nizami Gencevi’nin mezarı bir anıta çevrilmiştir. Gence şehrinin önemli yapıtlarından birisi olan anıt, bugünkü şeklini 1991’de almıştır. Daha önce Nizami Gencevi’nin mezarı çökmüştür. Bu çöküşün üzerine restore edilip, 1991 yılında da anıt inşa edilmiştir. Yüksekliği 20 metre olan anıt, Gence şehrine gelen pek çok ziyaretçi için vazgeçilmez noktalardan birisi. Gence bileti alınarak bu anıt ve eserler mutlaka ziyaret edilmelidir. Aynı zamanda anıtın yan taraflarında Nizami Gencevi’ye ait eserler de bulunur. Mezar anıtı ziyaret ettikten sonra bu eserler incelenebilir.

Cuma Camii

Gence şehrinin merkezinde bulunan Cuma Camii, diğer bir adı olan Şah Abbas Camii olarak da bilinir. Gence şehrinin en önemli kültür miraslarından birisidir. Hem mimarisi hem de önemi oldukça büyüktür. Safevi hanının en önemli hükümdarı olan 1. Şah Abbas tarafından inşa edilmiştir. Mimarisinde kırmızı tuğlalar kullanılan caminin, 2 adet minaresi bulunur. Şehrin en önemli ziyaret noktalarından birisini oluşturan Cuma Camii ya da diğer ismiyle Şah Abbas Cami, İstanbul Gence uçak bileti alınarak mutlaka ziyaret edilmelidir. Şehre gelen yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen, tarihi yerlerden birisidir. Bunun sebebi olarak Cuma Camii’nin konumunun şehrin merkezinde olması diyebilir. Ancak tek başına bu bir sebep değildir. Çünkü mimarisi oldukça göz doldurucudur. Cuma Camii, külliyesi içerisinde medrese, hamam ve mezarlığı da bulunur. Bulunan yapıların işlemeleri 17. Yüz yıl eserlerini barındırır.

Atatürk Caddesi

Gence şehrinde bulunan Atatürk Caddesi, şehrin en büyük caddesidir. Cadde üzerinden pek çok önemli noktayı bir araya getirir. Öyledir ki bu caddeyi gezmen isteyen ziyaretçiler, sadece bir günlerini bu caddeyi gezmek için ayırır. Gence uygun uçak bileti alınarak bu cadde ve bu cadde üzerinde bulunan önemli noktalar ziyaret edilebilir. Atatürk Caddesi pek çok önemli noktaya ev sahipliği yapar. Bu önemli yerler şu şekildedir; Tarih Müzesi, Hükümet Binası, Akademi Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Mir Celal Paşayev Müzesi, İ. Memmedov Türk Evi Müzesi gibi pek çok tarihi ve kültürel müze, bu cadde üzerindedir.

Bottle House / Şişe Ev

Gence şehrinin en çok ilgi gören önemli eserlerinden birisi Şişe Ev’dir. Şişe ev, Rusya Soçi’den gelen özel taşlar ve Fransa’dan gelen özel şişeler ile inşa edilmiştir. İnşaatı ve tamamlanması tam 30 yıl süren evin mimarisi, görüntüsü, gören herkesi büyülemiştir. Gence halkı tarafından ev, Butilka Ev olarak da adlandırılır. İlginç bir mimarisi bulunan evin mimarisinde tam olarak 50 bin adet cam şişe kullanılmıştır. Ucuz Gence uçak bileti ile bu ev kesinlikle ziyaret edilmesi gereken önemli yapılardan birisidir.  2 katli minik bir ev olan, şişe ev farklı renklerde taşlar ve şişeler ile yapılmıştır. Küçük bir balkonu da bulunur. Yıllar boyunca hiçbir hasar görmeden ayakta duran bu ev, sanki masallardan fırlamış gibi görünmektedir.

Gence Kalesi

Gence şehrindeki Osmanlı kalesi olan Gence Kalesi, 3. Murat’ın emri ile yapılmıştır. 1 eylül 1588 yılında Osmanlı tarafından fethedilen şehirde, kale inşası yapılmıştır. O günden bu güne dek iyice korunarak, günümüzde hala ziyaret edilir.  

Göygöl Gölü

Azerbaycan’ın, Gence şehrinde yer alan gölün adıdır. Azerbaycan’ın ilk milli parkı olan Göygöl Milli Parkı, Göygöl Gölüne ev sahipliği yapar. Uzunluğu yaklaşık 2,5 km olan gölün derinliği 93 metredir. Gölün etrafı meşe ve gürgen ağaçları ile kaplı bir ormandır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan gölün aynı zamanda tertemiz bir havası vardır. Özellikle Gence de yaşayan halk, doğa yürüyüşleri, kamp veya piknik için burayı tercih eder. İstanbul Gence uçak bileti ile ziyarete gelen her ziyaretçi de bu gölü görmeden Gence’den ayrılmak istemez. Göygöl Gölü ziyaret edilerek, şehrin tüm yoruculuğu, karmaşıklığı ve yorgunluğunda uzaklaşılarak sakin ve huzurlu bir yolculuk gerçekleşir.

Türk Hamamı

Türk kültürüne uygun olarak tasarlanmış Türk Hamamı, Gence’ye ziyarete gidecek her turistin mutlaka gidip görmesi gereken bir tarihi hamamdır.

Alexander Nevsky Kilisesi

Bir Rus Ortodoks kilisesi olan Alexander Nevsky Kilisesi, Azerbaycan’nın Gence şehrinde yer alır. Günümüzde hala hizmette olan kilise, Cumartesi ve Pazar günleri hizmettedir. Kilise, gence yerel halkının Ortodoks Hristiyanları ve Müslümanları tarafından hayır işlemek için inşa edilmiştir. Plinfa adı verilen bir tuğla ile inşa edilmiş kilisenin tasarımında Bizans tarzı hüküm sürmüştür. Oldukça heybetli ve büyüleyici bir görünüme sahiptir. Alexander Nevsky Kilisesi, Gence uçak bileti ziyaretine gelen her turistin mutlaka gezdiği ve gezi sırasında en çok etkilendiği alanlardan birisidir.

İstanbul Gence Uçak Bileti

Azerbaycan’ın en gözde şehirlerinden birisi olan Gence, yıllar içerisinde Hristiyan, Müslüman, Safevi pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Kültür entegrasyonlarının fazlalığından dolayı Türkiye’den yıl içerisinde birçok ziyaretçiyi kabul eder. İstanbul Gence uçak bileti alarak yapılan ziyaretlerde, şehrin pek çok tarihi alanına ziyaretler yapılır. Şehirde tarihi ve kültürel yerler oldukça fazladır. Bunun yanı sıra muhteşem bir doğası ve havası vardır.

İstanbul Gence Alternatif Uçuşları Nerelerdir?

İstanbul Gence uçak bileti alternatifi olarak İstanbul Bakü uçak bileti veya Azerbaycan uçak bileti seçeneklerini sorgulayarak biletleme sağlayabilir ve satın alma işlemi yapabilirsiniz. İstanbul Gence uçak bileti satın almak için 0 850 303 82 80 çağrı merkezimizi arayarak bilet işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Gence Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

Azerbaycan’ın Gence şehrine gidebilmek için, İstanbul Havaalanından seferler düzenli olarak gerçekleşir. İstanbul’da bulunan havaalanlarından herhangi birinden İstanbul Gence Uçak Bileti al alınabilir. İstanbul’daki herhangi bir havaalanından, Gence Havaalanına direk yapılan uçuşlarda toplam yolculuk süresi 2 saat 15 dakika sürer. Aktarmalı uçuşlarda ise saatler 1 – 2 saat uzayabilir. Ancak İstanbul Gence Uçak Bileti aktarmasız olarak alınırsa, uçuş planı 2 saat 15 dakika ile sınırlı olur.  

İstanbul Gence Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul Gence arası seyahat etmeyi planlayan bireylerin, İstanbul için 2 havalimanı kullanılabilir. Sabiha Gökçen Havalimanı ya da İstanbul Havalimanı, Gence şehrine gitmek için tercih edilebilir. Bu iki havalimanında da düzenli zamanlarda, aktarmalı veya aktarmasız İstanbul Gence uçuş seferleri düzenlenir. Varış noktası olan Gence şehri için ise uygun havalimanı Ganja Havalimanıdır. Ganja Havalimanı, Gence şehrinde yer alır.

Türkiye Gence Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleştirilir?

Türkiye’den Gence şehrine gidebilmek için en uygun adresi İstanbul Havalimanlarından gitmektir. Çünkü İstanbul Gence uçak bileti genellikle aktarmasız ya da 1 aktarmalı oluyor. İstanbul’un yanı sıra; Ankara, İzmir, Antalya ve Adaba şehirlerinden de Gence şehrine uçuşlar bulunur. Ancak bu şehirlerden yapılan uçuşlar hem en az 2 aktarmalıdır hem de uçuş süresi oldukça uzundur. Bunun yanı sıra da fiyatları yüksektir.

İstanbul Gence Uçuş Seferleri Ne Zaman?

İstanbul’da bulunan 2 havalimanından da Gence şehrine direk uçuşlar vardır. İstanbul Gence uçak bileti belirli zaman aralıklarında haftada 2 gün gerçekleştirilir. Bu günler genellikle Salı ve Cumartesi günleridir. En popüler ve tavsiye edilen uçuş günü ise Salı günüdür. Bunun sebebi de fiyat ortalamasından kaynaklıdır.

İstanbul Gence Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

İstanbul’dan Gence şehrine gidebilmek için, haftanın belirli günlerinde düzenli uçuşlar bulunur. İstanbul Gence uçak bileti al bağlamında belirli sefer düzenlenir. Bu seferleri düzenleyen 4 hava yolu şirketi de oldukça popülerdir. Azal Hava Yolları veya Azerbaijan Hava Yolları,Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet İstanbul Gence arası sefer düzenleyen popüler hava yolu şirketleridir. Uygun fiyatlar, sefer saatleri ile oldukça kolay ve hızlı Ganja Havalimanına seferler düzenlenir.

İstanbul Gence Bilet Fiyatları

Uçuş fiyatları her zaman değişiklik gösteren ibarelerdir. Bu sadece İstanbul Gence uçak bileti için değil, diğer şehirler ve ülkeler arası uçuşlarda da her zaman uçuş fiyatları değişkendir. Bu değişkenlik, hava yolu firmasına, şehirlerarası kilometreye, uçuş saatine, uçuş gününe bağlıdır. İstanbul Gence uçak bileti fiyatları da çoğunlukla uygun fiyata sahiptir. Ancak bazı durumlara göre farklılıklar gösterebilir.

Gence Havalimanına Ulaşım

Gence şehrine gidebilmek için tercih edilen havalimanı, şehirde bulunan Ganja Havalimanıdır. Gence şehri için yapılan her uçuşta bu havalimanı tercih edilir. Gence şehrinden havalimanına gitmek ya da havalimanından Gence şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi ya da özel araçlar tercih edilir.

İstanbul Havalimanları Ulaşım

İstanbul şehrinden Gence şehrine gidebilmek için 2 havalimanından sefer düzenlenir. İstanbul Gence uçak seferleri için İstanbul şehir merkezinden havaalanlarına ulaşım şu şekildedir;

Sabiha Gökçen Havalimanı için ulaşım, özel araç ile Tem otoyolundan gidilebilir. Bunun yanı sıra; belediye otobüsleri, HAVABÜS, taksi, Marmaray, Metro üzerinden de Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşılabilir. Ulaşım için oldukça fazla alternatif bulunur ve oldukça kolaydır.

İstanbul Havalimanı için ulaşım, Kuzey Marmara Otoyolu kullanılarak özel araç ile de gidilebilir. Bunun yanı sıra; taksi, otobüs, Marmaray, metrobüs ve metro da havalimanına gidilmesini sağlamaktadır.

Özel araçlar ile gidildiği zaman teslim noktalarına araçlar bırakılır. Diğer ulaşım araçları ise havalimanının ya ana kapısına ya da en yakın noktasına kadar gelmenizi sağlar. İki havalimanı için de ulaşım oldukça çeşitli ve kolaydır.