Genel Bakış

Hannover, Almanya’nın en büyük fuar kenti olarak kendini dünya çapında kabul ettirmiştir. Özellikle park alanları ve turistik yerler Hannover gezilecek yerler arayışına giren gezginler için paha biçilemez konumdadır. Hannover aynı zamanda tarihin birçok olayında da karşımıza çıkar.Eğer bu kente gidecekseniz opera ve tiyatro alanları, park yerleri, restoranları ve etkinliklerini görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.


Hannover konusunda kararlıysanız ve araştırma yapıyorsanız internet üzerinden uçak bileti araştırarak bulabilir ve kolayca alarak seyahatlerinizi güzelce gerçekleştirebilirsiniz. Keyifli bir gezi için yapmanız gereken tek şey İstanbul Hannover uçak bileti almaktır.


Hannover’de Görülecek Yerler

Gezginler Hannover’de görülecek yerler listesi oluştururken kentin müzelerine, parklarına, sanat merkezlerine ve göllerine mutlaka yer verir. Siz de kente gitmeden önce bu tarz mekânlar hakkında bilgi edinmelisiniz.


Herrenhausen Gardens: Herrenhausen Bahçeleri olarak anılan bu mekân, Avrupa’nın en güzel bahçesi olarak kabul görmüştür. Bahçenin tarihî açıdan önemi ise Hannover Krallarının şehre mirası olduğunun düşünülmesidir. Kraliyet Bahçeleri Berggarten, Georgengarten ve Welfengarten olmak üzere üç ayrı bahçeden oluşur.


Bahçeye gideceğiniz zaman boş bir yeşillik göreceğinizi sanmayın. Bahçe görkemli tasarımının yanı sıra birbirinden güzel heykel ve çeşmelerle süslenmiştir. Aynı zamanda bahçede sizi mağara, konferans salonu ve müze de karşılayacak.


Bitki seven bir yapınız varsa botanik bahçeyi oldukça fazla beğeneceksiniz. Çünkü Herrenhausen Bahçelerinde tam tamına 12 bin çeşitte çiçeğe rastlayacaksınız. Ağaçlar, çimenlik alanlar ve süs havuzları turistleri kendine çeken bir başka faktördür.


New Town Hall: İnsanlar New Town Hall denildiği zaman genelde yapıyı saray olarak düşünür. Hatta Hannover’de bu yapıyı ziyaret eden kişiler saray sanarak yanlış bilgi edinmiş olurlar. Aslına bakılırsa New Town Hall bir belediye binasıdır. Görkemli mimarisiyle Hannover’in simgesi hâline gelmeyi başarmıştır.


Şehir manzarası izlemek istiyorsanız binanın asansörü aracılığıyla kubbenin tepesine çıkmanız mümkündür. Huzurlu bir ortam oluşmasını ise binanın arka tarafındaki geniş yeşillik alan sağlıyor. Parkın çevresindeki gölde gezinti yaparak ve kahvenizi yudumlayarak seyahatinizi keyifli hâle getirebilirsiniz.


Sprengel Müzesi: Hannover, Sprengel Müzesi sayesinde sanat severleri de yalnız bırakmıyor. Müzeye gittiğinizde modern sanata dair sanatsal çalışmaları inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. İlgilendiğiniz alan resim, heykel ya da diğer sanat dalları olsa bile dikkatinizi çekecek eserlere mutlaka rastlayacaksınız. Bu sebeple Hannover’in en önemli müzesi olmayı başaran Sprengel Müzesi’ni gezmeden kentten dönmemenizi tavsiye ederiz.


Maschsee: Şehrin kalbi olarak nitelendirilen Maschsee, beşerî bir göldür. Aynı zamanda Hannover’deki en büyük su alanıdır da diyebiliriz. Su sporlarıyla ilgileniyorsanız ya da dinlenebileceğiniz alanlar arıyorsanız bu yapay göl hoşunuza gidecektir. Bunların yanı sıra Maschsee’de birçok eğlenceli aktivite de gerçekleştiriliyor.


Marienburg Kalesi: Dünya çapında masal kalesi olarak bilinen Marienburg Kalesi, Hannover’in son kralı tarafından inşa edilmiştir. Almanya’daki kaleler arasından gotik mimariye sahip nadir yapılardan biridir. Kralın, eşine doğum günü hediyesi olarak bu kaleyi yaptırması da turistler tarafından ilgiyle karşılanan bir özelliktir. Aşk hikâyesi sonucunda inşa edilmesi sebebiyle Marienburg Kalesi birçok düğün organizasyonu yapılan bir yapı hâline de gelmiştir.


İstanbul-Hannover Uçak Bileti

Yakın tarihlerde İstanbul Hannover uçak bileti almayı düşünüyorsanız internet siteleri size çok yardımcı olacaktır. Dilerseniz İstanbul Hannover uçak bileti yerine bulunduğunuz konumdan herhangi bir Almanya bileti de temin edebilirsiniz.


İstanbul- Hannover Uçuşu Kaç Saat Sürer?


İstanbul – Hannover arası yapacağınız uçuş 3 saat sürer.


İstanbul – Hannover Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Verir?


İstanbul – Hannover uçuşlarınızda kalkış noktası için Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanlarından birini kullanabilirsiniz. Hannover’e varış noktası olarak ise Hannover Havalimanı, Hannover Hauptbahnhof Havalimanı ya da Hannover Messe Bahnhof Havalimanı seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.


İstanbul – Hannover Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?


İstanbul’dan Hannover’e gitmek için Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet aracılığıyla uçuşunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.


İstanbul – Hannover Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?


İsterseniz İstanbul – Hannover uçak biletine alternatif olarak Braunschweig bileti de alabilirsiniz.


Hannover Havalimanı Ulaşım


Hannover Havalimanı’ndan şehir merkezine tren, taksi ve araç kiralama vasıtasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Tren: Havalimanından şehir merkezine tren aracılığıyla ulaşmayı düşünüyorsanız S-Bahn trenlerini kullanmalısınız. S5 hattı sayesinde şehir merkezine ulaşım sağlamanız zor olmayacaktır. Trenlerin yarım saatte bir hareket ettiğini bilerek davranmalısınız.


Taksi: Havaalanının danışma bölümüne gittiğinizde taksi duraklarını görebilirsiniz. Eğer acele bir işiniz varsa ve fazla beklemek istemiyorsanız taksiyle şehir merkezine 20 dakikada ulaşırsınız.


Araç Kiralama: Hannover ulaşım yönüyle dünyanın en rahat şehri olarak görüldüğü için araç kiralayarak şehir merkezine oldukça kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik problemi yaşamayacağınız için işleriniz aksamaz ve Hannover’i gezmek için daha çok vakit bulursunuz. Havalimanı ya da şehir merkezindeki ofisleri tercih ederek araç kiralamanız mümkündür.


İstanbul Havalimanı Ulaşım


İstanbul’da havalimanı ulaşımınızı tercihinize uygun olacak şekilde Anadolu ya da Avrupa yakasından gerçekleştirebilirsiniz. 


Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ettiğinizde hem yurt içi hem de yurt dışı için hizmet sağlayabilirsiniz. Bu havalimanında havabüsten araç kiralamaya kadar çok fazla ulaşım seçeneği hakkına sahipsiniz.


Taksi: Kolay ve hızlı olması sebebiyle havalimanında en çok taksi ulaşımı tercih edilir desek yanılmış olmayız. Gitmek istediğiniz mesafeye göre ödeyeceğiniz ücretin değişeceğini bilmeniz gerekir.


Havabüs: Havabüs ulaşımını tercih etmek istiyor ama durakları nereden bulacağınızı bilmiyorsanız Kadıköy ve Yenisahra bölgelerinden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek isterseniz de Sabiha Gökçen’in kendine ait havabüs durağı vardır.


Marmaray: Bilindiği üzere Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında bulunur. Avrupa yakasından Anadolu yakasına zaman kaybetmeden geçiş yapmak için Marmaray’ı tercih etmeniz daha uygun bir ulaşım seçeneği olacaktır. 


Otobüs: Anadolu yakasındaysanız Sabiha Gökçen’e otobüs aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Otobüs seçeneği gündüz uçuşlarınızda daha mümkün bir seçenektir.


Metro: Anadolu yakasında bulunanların seçeneklerinden biri de Pendik yönüne giden hatla metro aracılığıyla havalimanına ulaşmaktır. 


Araç Kiralama: Günümüz koşullarında her havaalanının araç kiralama ofisi vardır. Eğer siz de araç kiralamak istiyorsanız internet üzerinden ya da yüz yüze seçenekleriyle araç kiralama ofisleriyle görüşebilirsiniz. Böylece araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine istediğiniz yönde ulaşımınızı sağlama fırsatı elde etmiş olursunuz.


İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanında uçuş gerçekleştirecekseniz HAVAİST, otobüs, araç kiralama ve otopark şeklinde ulaşımınızı sağlama imkânına sahip olduğunuzu bilmeniz işinizi kolaylaştırır.


Havaist: Bütün havalimanları bünyesinde servis barındırır. İstanbul Havalimanı da HAVAİST adıyla yolcularına servis hizmeti sunuyor. Ulaşmak istediğiniz yere Havaist sayesinde hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.


Otobüs: Havaalanından istediğiniz bütün şehir merkezi bölgelerine otobüsler aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Araç Kiralama: Sadece Sabiha Gökçen’de araç kiralama ofisi olduğunu düşünmeyin. Dilerseniz İstanbul Havalimanı’nda bulunan ofislerden de araç kiralamanız ve istediğiniz yere gitmeniz mümkündür. Bu süreçte de online ya da yüz yüze görüşmek arasında seçim yapabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Otopark: İstanbul Havalimanı’na şahsi aracınızla gittiyseniz açık ve kapalı otopark hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz havalimanının dışında bulunan otoparkları da kullanabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndan vale hizmeti alma imkânınız da vardır.