? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? 216.99 TL ? ? ?
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
0108.5217
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Hatay Gezilecek Yerler

Hatay Gezilecek Yerler: Hatay kültürü hakkında iç içe yaşamış toplumların birbirine karşı saygı ve sevgi ile yaşamayı başarmıştır. Zaman içerisinde karşılıklı gelenek ve görenek, kültür gibi sosyal toplum statüsünü birbirlerine aktarmayı başarmıştır. Hatay yeme-içme lezzetleri ile baskın bir şekilde lezzet elçisi olmayı da başarmış. Hatay kültürü ve geçmiş tarihi ile birçok tarihi eseri de ziyaretçilerine sunmaktadır bunların ilk başında Hristiyan inancına göre ilk kilise olarak kabul edilen, St. Pierre Kilisesi Hatay şehrinde bulunmaktadır. Hatay kültürü içerisinde oluşan toplumun yaşadığı mimari de incelenmesi gereken konulardandır. Bu mimari özelliklerin en belirgin yapısı ise Hatay evleridir. Neredeyse 200 yıl öncesi oluşturulan 2 katlı evlerin yapısı o gün ki şekilde korunmayı başarmıştır.

Habib-İ Neccar Camisi

Habib-i Neccar Camisi, Hatay gezilecek listemizin ilk sırasında yer almakta, Antakya 638 yıllarından Müslüman topluluğa ev sahipliği yapması ile Müslüman toplumun muhteşem bir ibadet alanı inşa ettirdiği Mescit aynı zamanda önemli bir yere de sahip olmuştur. Habib-i Neccar Camisi muhteşem, yapısı ile tamamen ince bir işçiliğe sahiptir taş ve ahşap olarak inşa edilmiş Mescit bugün ziyaretçilerini yapısı itibari ile hayran bırakmakta. Hz.İsa A.S havarilerine ilk inanan marangoz Habini Neccar’ın ismine adı Camiye verilmiştir. Aynı zamanda türbesi de burada yer almaktadır. Çarşı Merkezinde yakınlarında bulunan Cami uzun çarşı mevkisine 150 metre uzaklığa sahiptir. Hatay gezi listenizde Antakya ziyaretinde burayı mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler de ilk sıraya alın.

Payas Kalesi

İlk inşa edildiği zamanlarda haçlı ordularına hizmet edilmesi için inşa edilen Paysa Kalesi Tapınak Şövalyeleri için önemli bir yere sahipti. Cenevizliler tarafından inşa edilen kale sekiz kuleden meydana gelmiştir. Osmanlı Devleti tarafından bu bölgenin fethedilmesi sonrasında ise Osmanlı Devleti için önemli bir yer haline gelmiştir. Özellikle Kıbrıs’ın fethedilmesi ile kale stratejik anlamda da önem kazanmıştır. Ancak Osmanlı Devleti tarafından bölge fethedildiğinde kalenin durumu çok kötüydü. Kalenin temellerinin dahi onarımdan geçmesi gerekmekteydi. Bu kadar kötü durumda olan kaleyi Osmanlı tekrardan ayağa kaldırmak için ilk planına sadık kalarak kaleyi onarmıştır. Kale eski dönemlerde önemli olaylara tanıklık etmiştir. Ayrıca Cumhuriyet döneminin ilk zamanlarında ise karakol olarak kullanılmıştır. Oldukça önemli olan bu kale günümüzde sağlam bir şekilde bulunmaktadır. 

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul Havaalanı; İstanbul Havalimanı ya da İstanbul Yeni Havaalanı Türkiye ve Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı olarak tasarlanan modern mimarisi ile ziyaretçilerini hayran bırakmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı kapanması ve şehrin yoğunluğunun merkezde azaltılması planlanarak Yeni Havalimanı kurulması ve bu tesisin Uluslararası hizmetler vermesi hedeflenmiştir. 2015 yılı ilk yapım aşamasının gerçekleştiği zamandır.18 Ekim 2018 tarihi ile parkurların kısım kısım tamamlanarak yolcu ve seyahat severlerin kullanımına sunulmuş ve açılışı gerçekleşmiştir. İstanbul havalimanı ucuz uçak bileti olarak açılışına özel kampanya ve fırsat uçuşları sunmuştur. Hizmet kalitesi ile Avrupa’nın en iyi havalimanı olarak tasarım açısından da önemli ödüllere sahiptir. İstanbul ilimizin Avrupa Yakasında faaliyet gösteren İstanbul Havalimanı ulaşım açısından da merkezi bir konuma sahiptir. İstanbul Havalimanında ilk uçuşun gerçekleşme tarihi 1 Kasım 2018’dir. Yeni Havalimanı Uçuş Kodu: IST. Yeni Havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. 350 destinasyona sahip havalimanı içerisinde yüzlerce havayollarına da ev sahipliği yapmakta teknolojinin son sınıf kullanılarak oluşturulduğu uçak bilet satış sistemleri döviz büroları avm ve eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapmakta. Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun kesiştiği önemli bir merkez olmuştur. İstanbul havaalanı işletme hakkın İGA  (İstanbul Grand Airport) yönetimine aittir.

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım: İstanbul havalimanına şehrin çeşitli ve merkezi noktalarından ulaşım sağlamanız mümkün. Yeni havalimanı özel servis ulaşımı HAVAİST servisleri ile saat başı durak noktalarından yapılmaktadır. Metro ile şuan için direk havalimanına ulaşım sağlanamamakta. Sadece aktarma noktalarından otobüs ve Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. HAVAİST servis saatleri ya da havalimanı ne zaman otobüs var gibi saat endişeleriniz var ise dert etmeyin 7 gün 24 saat HAVAİST servisleri durak noktalarından saat başı olarak yapılmaktadır. Trafik durumuna göre yoğunluk gösteren saatlerde ulaşım sağlamanız zorlaşabilir. Uçak bileti saatiniz öncesinde havalimanına ulaşım sağlamanız seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

İstanbul havalimanı araç kiralama: noktaları yolcu giriş katında hizmet vermekte. İstanbul havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım sağlamanın bir diğer yöntemi ise araç kiralamak peki araç kiralamanın kolay yolları nelerdir araç kiralama sisteminin avantajları nelerdir. Araç kiralama seyahatinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sizlerin iş yöntemini daha pratik bir hale getirmekte. Araç kiralayarak otobüs ya da vasıta beklemenize gerek olmadan hemen her yere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Online araç kiralamak ve zamandan tasarruf sağlamak isterseniz çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Havaalanı uçak bileti: Bilet satış telefon numarası 0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri hattını arayarak online uçak bileti satın alma işleminde bulunabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı THY-Türk Hava Yolları Telefon Numarası 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul il sınırları içerisin de bulunduğu bölge itibari ile Anadolu yakası içerisinde Pendik ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yapım tarihi 1998 yılında başlayarak 2001 yılında tamamlanmıştır. Toplam maliyeti 550 milyon dolar sınırlarında inşa tutarı vardır. Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır. Havaalanı ismi ise Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den ismini almıştır. Konumu ve yapısı itibarı ile en çok uçuş için tercih edilen havayolları şirketlerinin de başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanıdır yolcu kapasitesi geçtiğimiz yıllar da artarak devam etmiş uluslararası olması niteliğini taşıyan Sabiha Gökçen Havaalanı yerli ve yabancı bir çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Havayolu parkur kodu (IATA) : SAW ICAO: LTFJ Havalimanı kısa adı ise ISG olarak bilinmektedir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar da birçok kişinin tercih ettiği havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı yoğun uçuşları ile parkurlarını da genişletmektedir.

Taksi: İstanbul Yeni Havalimanına ulaşımda olduğu gibi İstanbul Avrupa Yakasından da taksi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Uçak bileti saat önceliğinize dikkat ederek olası bir gecikme yaşamamak adına yine yol ve sefer saat kontrolünüzü yaparak metro, taksi veya metrobüs gibi alternatif ulaşım araçları ile havaalanına gelebilirsiniz. Havaalanı içerisinde ve çevresinde birçok taksi hizmeti verilerek her saat ulaşım kesintisiz sağlanmaktadır.

Havabüs: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer alternatifi ise Havabus. Uçuş sonrası ya da öncesi yolcuların tercih ettiği bir diğer havaalanı ulaşım aracı. Avrupa Yakası Taksim, Anadolu Yakası Kadıköy civarı ve daha birçok noktadan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Detaylı Havabus saatlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Marmaray: İstanbul Avrupa Yakasından gelecek olan yolcularımızın Marmaray’ı tercih etmeleri kendilerine hız ve zaman tasarrufu kazandıracaktır. Marmaray kullanım sonrası Kadıköy-Kartal Metrosu ile daha kolay bir ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca Yalova ve Bursa ilinden direk İdo iskelesinden feribot seferleri ile araç aktarması yapmadan şahsi otomobil ile de gelebilirsiniz.

Otobüs: Sabiha Gökçen Havalimanına şehrin birçok noktasından otobüs kullanımı ile gelmeniz mümkün otobüs saat ve tarifeleri uçuşunuz öncesi kontrol ederek saat aralıklarına mutlaka dikkat edin.

Metro: Seyahatiniz öncesi ya da sonrası taksi ile kısa bir ulaşım sağladıktan sonra kartal Metro hattına giderek. Aktarma ya da ulaşım aracı değiştirmeniz mümkün bu bölgeden Metro ya da metrobüs hatlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve daha sonrasında İstanbul Avrupa yakasına geçiş sağlayabilirsiniz.

Havaist: İstanbul Havalimanı ulaşımı için yolcuların hızlı kullanımlarına yanıt vermek amacı ile kullanıma sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı durağından Havaist araçlarını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür saat ve güzergah bilgisi için tıklayın.

Araç Kiralama: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olarak çok geniş bir ağ ve yaygın kiralama firmalarına ev sahipliği yapmakta online sistem kanallarını kullanarak rezervasyon yapabilir yada telefon üzeri yer ayrımı sağlamanız mümkün olacaktır. Şehrin merkezi noktalarına da araç kiralama konusunda çeşitli firma ve anlaşmalı noktalar ile yine varacağınız lokasyona da araç teslim etmeniz mümkündür.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay havalimanı Türkiye’nin en önemli turizm yerleşkesi arasındadır. Uçuş ağının da en gelişmiş ve düzenli olarak havayollarının uçuşlar sağladığı yerler arasındadır. Seyahat sıklıklarının en yoğun düzeyde ve direk uçuşlarda şehir içi havayollarının tercihi Hatay havalimanıdır. Hatay Havalimanından iç ve dış hatlar olarak aktarmalı ve direk uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Hatay turizm ağının yanı sıra ticari ve eğitim açısından da bir geçiş güzergâhıdır. Hatay şehri sınırlarımız açısından da Suriye ülkesine komşudur. Hatay havaalanı hakkında genel bilgiler şu şekildedir, yüz ölçümü olarak toplam büyüklüğü 46.828 metrekaredir. Havalimanı terminal binası 5.000 metrekare alana kurulmuştur. Hatay havalimanı dış hatlar uçuşu ilk olarak 4 Eylül 2008 tarihinde hizmete açılmıştır. Havalimanı daha sonrasında yenilenerek 8 Haziran 2011 tarihinde yeniden kullanıma alınmıştır.
Hatay Havaalanı Nerede?
Hatay havalimanı şehir merkezinde bulunmaktadır. Havaalanı Antakya şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hatay havalimanı İskenderun’a 25 km uzaklıkta yer alır.
Hatay Havalimanı Ulaşım
Hatay havalimanı ulaşım, Şehir merkezinden direk olarak dolmuş, otobüs ve toplu taşıma gibi araçlar ile Hatay havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.
Hatay Havalimanı Otopark
Hatay havalimanı içerisinde toplam 250 araç kapasiteli alan mevcuttur. Hatay Havalimanı otopark ücretleri saatlik olarak değişmektedir.