İstanbul Irak Uçak Bileti: İstanbul Irak Uçak Bileti 899 TL – Avantajli Seyahat

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Çar
09
Per
10
Cum
11
Cts
12
Paz
13
Pts
14
Sal
15
Çar
16
Per
17
Cum
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Irak Gezilecek Yerler

Irak, Orta Doğu coğrafyasındaki en önemli ülkelerden birisidir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapması sayesinde de kültürel olarak zengindir. UNESCO koruması altında olan birçok tarihi ve kültürel değere sahiptir. Aynı zamanda geleneksel bölgeleri ile de dikkat çeker.

Irak Görülecek Yerler

Muhteşem mimari ve tarihi eseri ile Ortadoğu’nun sıklıkla ziyaret edilen ticari ve kültürel ülkeleri arasında olan Irak görülecek yerler ile sizleri bekliyor! Irak’a yapacağınız yolculuğu Avantajli Seyahat farkı ile yaşayın. Tüm hava yolları karşılaştır ve ucuz Irak uçak bileti satın al.

Abbasi Sarayı

Abbasi Sarayı, Bağdat şehrinde bulunur. Abbasi döneminden günümüze kadar ulaşmayı başarmış bir yapıdır. Hem manzarası hem de mimarisi ile çok fazla ilgi çekiyor. Mutlaka ziyaret edilmelidir.

Qeyseri Çarşısı

Qeyseri Çarşısı, geleneksel bir çarşıdır. Bu çarşıda Irak’a ait geleneksel kültürü görmek mümkündür. Aynı zamanda otantik eşyalar satın alabileceğiniz bir yerdir. Bölgenin lezzetlerini tatmak için de ziyaret edilebilir.

Hatra Harabeleri

Hatra Harabeleri, milattan önce 3 veya 4. Yüzyılda kurulmuştur. Tarihi kentten geriye kalan harabeler ve eserlerden oluşur. Bağdat şehri yakınlarında bulunur. Selevkos İmpartorluğu tarafından kurulmuştur.

Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, ülkenin en kalabalık ve hareketli şehirlerinden birisi olan Erbil’de yer alır. Kale, 2014 yılından beri UNESCO tarafından hazırlanan Dünya Miras Listesi’nde bulunuyor. Kalenin çevresi, dünyanın en eski yerleşim yerlerindendir.

El Asker Camii

Irak’ın Samarra kentinde bulunuyor. Bir türbe ve camii kompleksi olarak tanımlanabilir. Şii Müslümanlar tarafından çok fazla değer verilir. Mimarisi ile de son derece dikkat çeken etkileyici bir yapıdır.

İstanbul Irak Uçak Bileti

Irak, Batı Asya’da bulunan bir ülkedir. Türkiye, ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Ülkenin başkenti ise Bağdat’tır. Sahip olduğu konumu ve petrol rezervleri sayesinde Körfez’in en önemli ülkelerinden birisidir. İstanbul Irak uçak bileti alarak ülkedeki farklı şehirlere gidebilirsiniz. Bilet aramak ve almak için web adresimiz üzerinde bulunan akıllı uçak bileti sorgulama ve satın alma işlemini hızlıca yapabilirsiniz.

İstanbul Irak Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleştirilmektedir?

İstanbul Irak uçak bileti satın alırken sizlerin gideceği bölge ve şehirlere göre destinasyon belirleyebilirsiniz. İstanbul Bağdat uçak bileti ve İstanbul Erbil uçak bileti seçenekleri ile alternatif havalimanı tercihi yapmanız mümkün olacaktır.

İstanbul Irak Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul Irak arası uçak bileti alan kişiler, ülkeye farklı sürelerde ulaşırlar. Bu sürelerin değişiklik göstermesinin farklı nedenleri vardır. Öncelikle gidilecek havalimanına göre yolculuk süresi değişir. Bununla birlikte uçuşun aktarmalı mı olacağına bağlı olarak da yolculuk süresi daha uzun ya da kısa olabilir.

Erbil Havalimanı’na 2 saat 25 dakika ve 2 saat 30 dakikada ulaşım sağlanırken Bağdat Havalimanı’na 2 saat 50 dakikada gidilebilir. Sulaimaniyah International Airport, Basra Uluslararası Havaalanı, Al Najaf International Havaalanı gibi havalimanlarında ise farklı süreler ile aktarmalı uçuşlar bulunuyor.

İstanbul Irak Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul’dan Irak’a gitmek isteyenler için birden fazla havalimanı hizmet veriyor. İstanbul’dan Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı aracılığıyla Irak’a gidilebilir. İstanbul Irak uçak bileti satın al işlemi yapanlar Irak’taki farklı havalimanlarını tercih edebilir. Bunlar Erbil Havalimanı, Bağdat Havalimanı, Sulaimaniyah International Airport, Al Najaf International Havaalanı, Basra Uluslararası Havaalanı gibi havalimanlarıdır.

İstanbul Irak Arası Hangi Havayolları Uçuş Gerçekleştiriyor?

İstanbul ve Irak arasında uçuş gerçekleştiren birçok hava yolu şirketi bulunuyor. Royal Jordanian, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Emirates, Egyptiair, Mahan Air, Nile Air, Anadolu Jet Havayolları, Pegasus Airlines gibi hava yollarıdır. İstanbul Irak uçak bileti al kapsamında bu hava yolları tarafından sunulan biletlerden birini tercih edebilirsiniz.

İstanbul Irak Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Irak arasında seyahat edecek olanlar farklı bilet fiyatları ile karşılaşabilir. Genel olarak biletler uçulacak olan havalimanına, aktarmalı olup olmamasına, seyahat tarihine bağlı olarak farklı fiyatlar ile sunulur. Bilet arama kapsamında seyahat tarihi, ulaşım noktası gibi bilgileri seçerek bilet fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. İstanbul Irak uçak bileti fiyatları, belirtilen faktörler doğrultusunda değişiklik gösterir.

Irak Havalimanı Ulaşım

Irak’a gitmek için kullanılabilecek birçok havalimanı vardır. Bu havalimanlarına farklı şekillerde erişim sağlanabilir. Aynı zamanda havaalanları ve şehir merkezleri arasında çeşitli yöntemleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bağdat Uluslararası Havalimanı

Ülkenin en büyük havalimanı, Bağdat Uluslararası Havalimanı’dır. Şehir içinde toplu taşıma çok fazla gelişmediği için en uygun ulaşım yöntemi taksi kullanmaktır. Aynı zamanda havalimanından şehre gitmek için otobüs de kullanabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri de ulaşım için tercih edilebilecek bir yoldur.

Erbil Havalimanı

Irak uçak bileti alan kişilerin en fazla tercih ettiği havalimanlarından birisi Erbil Havalimanı’dır. Bu havalimanının olduğu bölgede toplu taşıma gelişmemiştir. Şehir merkezi ile arasındaki ulaşım genellikle taksi ile sağlanır. Bunun yanı sıra havaalanında özel servisler de bulunuyor. Servislerin kullanımı da çok yaygındır. Taksimetre sisteminin de çok gelişmediğini belirtmekte fayda var. Pazarlık ile taksi ücreti belirlenmesi çok yaygındır.

Süleymaniye Havalimanı

Süleymaniye Havalimanı, Irak’a gitmek için tercih edilebilecek havalimanlarından birisidir. Burada ulaşım için kullanılabilecek en güvenli ve ideal yöntem taksilerdir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlamak ortalama olarak 15 dakika sürüyor. Araç kiralayarak da şehir merkezi ve havaalanı arasında ulaşım sağlamanız mümkün oluyor. Bir diğer seçeneğiniz ise havalimanı özel servislerini kullanmaktır. İstanbul Irak uçak bileti ara kapsamında bu havaalanı biletleri bulunarak satın alınabilir.

Basra Uluslararası Havaalanı

Basra Uluslararası Havaalanı, ülkenin en yoğun ikinci havaalanı olarak biliniyor. Hava limanı şehir merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıktadır. Maalesef şehir merkezi ve havalimanı arasında toplu taşıma seferleri bulunmuyor.

Bu nedenle şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin taksi çağırması gerekir. Taksimetre sistemi yaygın olmadığı için de şoförle pazarlık yapmanız gerekebilir. Bunun yanı sıra shuttle araçları ve araç kiralama ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ortalama 30 dakika gibi bir sürede şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Al Najaf International Havaalanı

Al Najaf International Havaalanı hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar için hizmet veriyor. Taksi ile oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Aynı zamanda otobüs kullanarak da bu havaalanında ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra demiryolları gibi bir seçenek de mevcuttur. Şehrin doğusunda yer alan havalimanı, önceden askeri üs olarak kullanılırdı. 10 Temmuz 2008 tarihinde ise havalimanı olarak kullanıma açılmıştır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul’da, yurt dışına uçuş gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz iki havalimanı bulunuyor. İstanbul Irak uçuşu için tercih edilebilecek olan bu havalimanları, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. İki havalimanı da şehir içi ile birçok ulaşım bağlantısına sahiptir.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’na gitmek için şehirdeki duraklardan otobüse binebilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir yerden taksiye binerek de ulaşım sağlamanız mümkündür. Aynı zamanda araç kiralayarak havaalanı teslim noktalarında bırakma imkanına da sahipsiniz.

Bir diğer ulaşım yolu ise HAVAİST isimli özel havaalanı servisleridir. İstanbul Havalimanı Irak uçak bileti alanlar bununla ulaşım sağlayabilir. 30 ve 60 dakikada bir şehir merkezindeki duraklardan servis geçer. Özel aracı ile seyahat edecek olanlar havaalanı otoparkına park edebilirler.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı, Anadolu Yakası’ndan uçağa binmek isteyenler tarafından sık kullanılır. Yurt içi ve yurt dışı birçok seferin bulunduğu bir yerdir. Sabiha Gökçen Irak uçak bileti alan kişiler buraya HAVAŞ isimli servisleri kullanarak ulaşabilir. Aynı zamanda metro ve Marmaray da kullanılabilir. Taksi, araç kiralama, özel araçla gitme ve otoparka park etme gibi imkanlar da bulunuyor.