? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
088.5177
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İzmir Gezilecek Yerler

Tarihin en önemli kentlerinin başında İzmir şehrimiz gelmekte. Ülkemizin birçok şehrinden farklı olarak İzmir gezilecek yerlerin yanı sıra tarihte yapılan savaşların en önemlisi olan kurtuluş savaşında büyük önem kazandığımız iller arasında. Geçmişin getirdiği izler eşiğinde İzmir de gezilecek yerler sayısı itibari ile oldukça fazla. Günümüzde turizm potansiyelinde Türkiye’nin en fazla turist ziyareti yapılan kentlerinden birisi yine İzmir’dir. İzmir gezilecek yerler listesinde mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizler için inceledik. İzmir popüler kültürü ile de yerli birçok insan tarafından ziyaret edilen rotalar arasında yer alıyor.

Medeniyet ve tarih kokan şehir İzmir’in kendine has kabul edilen mutfak kültürünün yanı sıra lezzet kültürü de bir o kadar önemli. Kendi adını verdiği birçok yemek kültürü de yer edinmiş.

İzmir Merkez’de Gezilecek Yerler

Tarihi Kemeraltı Çarşısı: Yüzlerce yıllık tarihinin önemli konumu itibari ile denize olan yakınlığı İzmir’i liman kenti olarak oldukça geliştirmiş. Geçmişte ticaret merkezi haline gelen şehrin denizyolu ticaretinde oldukça hızlı ve hareketli bir bölge olması tarihi kemeraltı çarşısı ile oldukça meşhur bir bölge olmasını sağlamış. Pek çok farklı ticaret kollarına ev sahipliği yapan çarşı geçiş noktası olması itibari ile de yerli ve yabancı birçok kişinin de uğrak noktası olmuştur. Zaman içerisinde gelişen bölgeler ve farklı liman kentlerinin işlev kazanması tarihi kemeraltı çarşısı için ticaretin yerel halka hitap etmesine olanak sağlamıştır.

Günümüz itibari ile Tarihi kemeraltı çarşısı sadece yöresel ve çevre iller için ziyaret edilecek çarşılar arasında bulunmaktadır. Halen aktif olarak dükkânlarında içerisinde bulunduğu çarşı İzmir tarihi kemeraltı çarşısı olarak yerli ve yabancı turistler için ziyaret noktası olmuştur. Sizler de İzmir ziyaretiniz de bu çarşıda tarihin geçmişinde kısa bir tur yapabilirsiniz.

İzmir Saat Kulesi: Osmanlı dönemi mimari esintilerinin en çok hissedildiği şehirlerin başında İzmir saat kulesi gelmektedir. Sultanların sefer geçişinde ve şehzadelerin eğitimlerinde sıklıkla İzmir ilinde konaklamaları ve bölgeyi farklı seçeneklerde toplum için geliştirmeleri birçok tarihi eserinde günümüze ulaşmasını sağlamıştır. Şehrin önemli ve simgesel olarak gösterilen yerleri arasında şüphesiz İzmir saat kulesi gelmektedir. II. Abdulhamit’in tahta çıkmasının anısına Sadrazam Mehmet Paşa tarafından inşa ettirilmiştir.

Kulenin 1901 tarihinden itibaren saatin sürekli olarak işlediği bilinmektedir. Şehir içi gezi güzergâhınız da mutlaka bu noktaya uğrayarak saati görebilir ve çevresinde bulunan sahil yolu üzerinde adımlayabilirsiniz.

Efes Antik Kenti: İzmir’de muhakkak görmeniz gereken yerlerin başında Efes Antik Kenti gelmekte. Türkiye’nin en ünlü antik kenti olarak anılan Efes antik kenti geçmiş tarih içerisinde birçok farklı medeniyet ve devlete ev sahipliği yapmış yerler arasında. Kuruluş tarihi kesinlik kazanamazken tahmini olarak Milattan önce 6000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir.

Efes Antik kenti Helenistik özellikleri ve Osmanlı mimari esintilerini günümüz ışığına kadar yansıtmış en görkemli tarihi yapı olmaktadır.

Tarihin en görkemli yapıları ve pek çok kitaba araştırma konusu olan eserleri ile içerisinde birkaç farklı yapıyı da bulundurmaktadır. Dünyanın yedi harikasından birisi olan Artemis tapınağı günümüze ulaşamasa da birkaç yazma eseri bu yer hakkında ziyaretçilerine bilgi vermekte.

Efes antik kenti içerisinde, yamaç evler ve topluluk alanlarının yanı sıra meşhur tiyatro alanlarını da görmek mümkün. İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan antik kenti ziyaret etmek için demiryolu veya karayolu seferleri ile ulaşım sağlamanız gerekir.

Efes antik kenti giriş ücretleri: Efes’e giriş ücreti 60 TL’dir Müze kart ile giriş ücretsizdir. Çevresinde bulunan kısmı yerlere girişlerde ücret gereklidir.

Foça Plajı: Mavisi ve kumsalları ile yaşayan herkesi alıp götüren muhteşem güzelliği ile İzmir’in plajları arasında en sık ziyaret edilen yer Foça plajı. Türkiye’nin en iyi plajları arasında bulunan bu yer sakin ve keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih noktası.

İzmir otogar ve Havalimanından direk olarak tarifeli otobüs ve özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul İzmir Uçak Bileti

İstanbul’dan İzmir’e seyahat etmenin en kolay yolu İstanbul İzmir uçak bileti ile sağlanmaktadır. Avantajliseyahat.com uçak bileti sorgulama ekranından en uygun İzmir uçak bileti sorgulaması yaparak bilet satın alabilirsiniz.

İstanbul İzmir uçak bileti fiyatları: Uçak bileti fiyatları ve seçeneklerinin promosyon, ekonomik ve business sınıflara göre seçilmesi bilet fiyatlarında değişiklik sağlayabilir.

İstanbul İzmir arası hangi havayolları uçuş gerçekleştirmektedir?

İstanbul-İzmir arası uçuş gerçekleştiren havayolları: Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Anadolu Jet Hava Yolları ve SunExpress Hava Yolları direk olarak İstanbul-İzmir uçak bileti olarak sefer gerçekleştirmektedir.

İstanbul İzmir Uçuşlarında Hangi Havalimanları Kullanılır?

İstanbul İzmir uçuşlarında kalkış ve varış olarak İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanları kullanılmaktadır.

En Uygun İstanbul İzmir Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En uygun İstanbul İzmir uçak bileti satın almak için avantajliseyahat.com sorgulama alanında bulunan uçak bileti sorgula seçenekleri ile gidiş-dönüş veya tek yön olarak izmir uçak bileti veya İstanbul uçak bileti olarak ucuz İstanbul İzmir uçak bileti sorgulaması sağlayabilir ve satın alabilirsiniz. Avantajlı uçak bileti satın almak isteyen yolcularımız 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Destek hattımızı arayarak telefonla uçak bileti satın alabilir.

İstanbul İzmir Arası Uçak Yolculuğu Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul-İzmir uçak yolculuğu ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Belirli hava koşullarına göre süre kısa veya uzun sürebilir.

İzmir Havalimanı Ulaşım

Uluslararası uçuşların yapıldığı illerimiz arasında olan İzmir Havalimanı ulaşım kolaylığı ile birçok iç hat ve dış hat uçuş seferlerinin gerçekleştirildiği noktalardandır. Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine uzaklığı 14 km’dir. Gaziemir ve Menderes ilçe sınırları arasında yer almaktadır. İsmini 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapan Adnan Menderesten almaktadır. Devlet havalimanı bünyesinde bulunan Adnan Menderes Havaalanı işletilme hakkı Tav Havalimanlarına aittir.

İzmir Havalimanı Türkiye’nin en işlek 5’ci havalimanları arasında bulunmaktadır. Yolcu sefer ve Kargo uçuşları ile oldukça yoğun olarak kullanılan havalimanı birçok yurt dışı seferine direk olarak hizmet vermektedir.

Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım: Havalimanı ulaşımı şehrin merkezi noktalarından yapılmaktadır. Şahsi ve özel araçlar ile Konak ve farklı ilçelerden ulaşım sağlamanız mümkündür.

Havaş: İzmir havalimanı HAVAŞ seçenekleri ile yolcuların havaalanına ulaşmasında ideal seçenekler arasında. İzmir havalimanı gidiş-geliş seçeneklerinde havaalanı otobüs duraklarından her yarım saatte bir olmak üzere kent merkezi ve ilçelerine ulaşım sağlanmaktadır.

Nisan ve Kasım dönemleri dışında havaalanından Çeşmeye karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

Taksi: Terminal dışında bulunan taksi durağından dilediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretleri gideceğiniz lokasyona göre fiyat farklılığı gösterebilir. Diğer ulaşım seçeneklerini de inceleyerek daha ucuz ulaşım sağlamanız mümkün olabilir.

Tren: Adnan Menderes Havaalanından şehre ulaşmanızın veya havalimanına ulaşım sağlamanızın en kolay yolu banliyö trenidir. Terminal binası çıkışında bulunan tren duraklarına kısa yürüyüş mesafesi ile ulaşım sağlayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs: İzmir büyükşehir belediyesi toplu taşıma hizmetleri bünyesinde havalimanına direk ulaşım seçeneği sağlamak amacı ile otobüsler yolcuların hizmetine sunulmuştur.

200 numaralı hat ile Mevişehir’e, 202 numaralı hat ile Alsancak, 204 numaralı hat ile Bornova ve çevre ilçelere de ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs kullanımı için İzmir Kentkart almanız gerekir.

Araç Kiralama: Konforlu seyahat sonrası ulaşım tercihinizin daha kolay olması ile kullanım sağlayabileceğiniz araç kiralama noktaları havalimanı içerisinde bulunmaktadır. İzmir uçak bileti satın alma veya sonrasında online araç kiralama seçenekleri ile de rezervasyon yapmanız mümkündür. Havalimanı ulaşım sonrasında terminal binası içerisinde bulunan araç kiralama noktalarından araç kiralamanız mümkündür.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul Havaalanı; İstanbul Havalimanı ya da İstanbul Yeni Havaalanı Türkiye ve Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı olarak tasarlanan modern mimarisi ile ziyaretçilerini hayran bırakmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı kapanması ve şehrin yoğunluğunun merkezde azaltılması planlanarak Yeni Havalimanı kurulması ve bu tesisin Uluslararası hizmetler vermesi hedeflenmiştir. 2015 yılı ilk yapım aşamasının gerçekleştiği zamandır.18 Ekim 2018 tarihi ile parkurların kısım kısım tamamlanarak yolcu ve seyahat severlerin kullanımına sunulmuş ve açılışı gerçekleşmiştir. İstanbul havalimanı ucuz uçak bileti olarak açılışına özel kampanya ve fırsat uçuşları sunmuştur. Hizmet kalitesi ile Avrupa’nın en iyi havalimanı olarak tasarım açısından da önemli ödüllere sahiptir. İstanbul ilimizin Avrupa Yakasında faaliyet gösteren İstanbul Havalimanı ulaşım açısından da merkezi bir konuma sahiptir. İstanbul Havalimanında ilk uçuşun gerçekleşme tarihi 1 Kasım 2018’dir. Yeni Havalimanı Uçuş Kodu: IST. Yeni Havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. 350 destinasyona sahip havalimanı içerisinde yüzlerce havayollarına da ev sahipliği yapmakta teknolojinin son sınıf kullanılarak oluşturulduğu uçak bilet satış sistemleri döviz büroları avm ve eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapmakta. Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun kesiştiği önemli bir merkez olmuştur. İstanbul havaalanı işletme hakkın İGA  (İstanbul Grand Airport) yönetimine aittir.

 

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım: İstanbul havalimanına şehrin çeşitli ve merkezi noktalarından ulaşım sağlamanız mümkün. Yeni havalimanı özel servis ulaşımı HAVAİST servisleri ile saat başı durak noktalarından yapılmaktadır. Metro ile şuan için direk havalimanına ulaşım sağlanamamakta. Sadece aktarma noktalarından otobüs ve Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. HAVAİST servis saatleri ya da havalimanı ne zaman otobüs var gibi saat endişeleriniz var ise dert etmeyin 7 gün 24 saat HAVAİST servisleri durak noktalarından saat başı olarak yapılmaktadır. Trafik durumuna göre yoğunluk gösteren saatlerde ulaşım sağlamanız zorlaşabilir. Uçak bileti saatiniz öncesinde havalimanına ulaşım sağlamanız seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

 

İstanbul havalimanı araç kiralama: noktaları yolcu giriş katında hizmet vermekte. İstanbul havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım sağlamanın bir diğer yöntemi ise araç kiralamak peki araç kiralamanın kolay yolları nelerdir araç kiralama sisteminin avantajları nelerdir. Araç kiralama seyahatinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sizlerin iş yöntemini daha pratik bir hale getirmekte. Araç kiralayarak otobüs ya da vasıta beklemenize gerek olmadan hemen her yere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Online araç kiralamak ve zamandan tasarruf sağlamak isterseniz çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

İstanbul Havaalanı uçak bileti: Bilet satış telefon numarası 0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri hattını arayarak online uçak bileti satın alma işleminde bulunabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı THY-Türk Hava Yolları Telefon Numarası 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12 

 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul il sınırları içerisin de bulunduğu bölge itibari ile Anadolu yakası içerisinde Pendik ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yapım tarihi 1998 yılında başlayarak 2001 yılında tamamlanmıştır. Toplam maliyeti 550 milyon dolar sınırlarında inşa tutarı vardır. Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır. Havaalanı ismi ise Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den ismini almıştır. Konumu ve yapısı itibarı ile en çok uçuş için tercih edilen havayolları şirketlerinin de başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanıdır yolcu kapasitesi geçtiğimiz yıllar da artarak devam etmiş uluslararası olması niteliğini taşıyan Sabiha Gökçen Havaalanı yerli ve yabancı bir çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Havayolu parkur kodu (IATA) : SAW ICAO: LTFJ Havalimanı kısa adı ise ISG olarak bilinmektedir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar da birçok kişinin tercih ettiği havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı yoğun uçuşları ile parkurlarını da genişletmektedir.

 

Taksi: İstanbul Yeni Havalimanına ulaşımda olduğu gibi İstanbul Avrupa Yakasından da taksi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Uçak bileti saat önceliğinize dikkat ederek olası bir gecikme yaşamamak adına yine yol ve sefer saat kontrolünüzü yaparak metro, taksi veya metrobüs gibi alternatif ulaşım araçları ile havaalanına gelebilirsiniz. Havaalanı içerisinde ve çevresinde birçok taksi hizmeti verilerek her saat ulaşım kesintisiz sağlanmaktadır.

 

Havabüs: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer alternatifi ise Havabus. Uçuş sonrası ya da öncesi yolcuların tercih ettiği bir diğer havaalanı ulaşım aracı. Avrupa Yakası Taksim, Anadolu Yakası Kadıköy civarı ve daha birçok noktadan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Detaylı Havabus saatlerini buradan öğrenebilirsiniz.

 

Marmaray: İstanbul Avrupa Yakasından gelecek olan yolcularımızın Marmaray’ı tercih etmeleri kendilerine hız ve zaman tasarrufu kazandıracaktır. Marmaray kullanım sonrası Kadıköy-Kartal Metrosu ile daha kolay bir ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca Yalova ve Bursa ilinden direk İdo iskelesinden feribot seferleri ile araç aktarması yapmadan şahsi otomobil ile de gelebilirsiniz.

 

Otobüs: Sabiha Gökçen Havalimanına şehrin birçok noktasından otobüs kullanımı ile gelmeniz mümkün otobüs saat ve tarifeleri uçuşunuz öncesi kontrol ederek saat aralıklarına mutlaka dikkat edin.

 

Metro: Seyahatiniz öncesi ya da sonrası taksi ile kısa bir ulaşım sağladıktan sonra kartal Metro hattına giderek. Aktarma ya da ulaşım aracı değiştirmeniz mümkün bu bölgeden Metro ya da metrobüs hatlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve daha sonrasında İstanbul Avrupa yakasına geçiş sağlayabilirsiniz.

 

Havaist: İstanbul Havalimanı ulaşımı için yolcuların hızlı kullanımlarına yanıt vermek amacı ile kullanıma sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı durağından Havaist araçlarını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür saat ve güzergah bilgisi için tıklayın.

 

Araç Kiralama: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olarak çok geniş bir ağ ve yaygın kiralama firmalarına ev sahipliği yapmakta online sistem kanallarını kullanarak rezervasyon yapabilir yada telefon üzeri yer ayrımı sağlamanız mümkün olacaktır. Şehrin merkezi noktalarına da araç kiralama konusunda çeşitli firma ve anlaşmalı noktalar ile yine varacağınız lokasyona da araç teslim etmeniz mümkündür.