İstanbul Kahire Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
31
Pts
01
Sal
02
Çar
03
Per
04
Cum
05
Cts
06
Paz
07
Pts
08
Sal
09
Çar
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Kahire Gezilecek Yerler

Kahire, Arap dünyasının en büyük şehri Mısır’ın başkentidir. 2017 yılı bilgilerine göre toplam nüfusu 9,54 milyon olan Kahire için tam anlamıyla bir metropoldür diyebiliriz. Hem doğu hem de batı kültürlerinin bir arada olduğu 1300 yıllık bir şehir olan kahire sadece Arap dünyasının değil aynı zamanda Afrika’nın da en büyük kenti olma özelliği ile öne çıkıyor. Kahire için tam olarak Mısır’ın incisi demek doğru bir değerlendirme olacaktır. Nüfusun %90’ı Müslümandır. Geri kalanı ise Yahudi, Hristiyan, Katolik, Protestanlardan oluşur. Kahire dünyanın 7 harikasından biri olan Keops piramidini de içinde bulunduran, ev sahipliği yapan bir şehirdir.

Keops piramidi gibi Kahire’de uygun fiyata pek çok yer gezebilmek için ucuz İstanbul Kahire uçak bileti araması yapılabilir. Kahire hem Akdeniz hem de çöl iklimini barındıran bir şehir olduğundan dolayı hem Akdeniz hem de Nil nehri şehri fazlasıyla nemli bir hale getirir. Yaz aylarında sıcaklık yüksek olacağından dolayı sonbahar ve kış mevsimlerinde ziyaret etmek daha rahat gezmenizi sağlayabilir. Hangi mevsimde gidilirse gidilsin geceleri oldukça soğuk geçecektir. Kahire çoklu kültürü nedeni ile birçok festivale de ev sahipliği yapar. Tatil zamanınızı yapılacak olan festivallere göre ayarlayabilirsiniz.

Kahire Görülecek Yerler

Kahire şehrini ziyaret eden kişiler Kahire’de birbirinden güzel yerleri görebilir. Ucuz Kahire bileti alarak gelenler için şehirde gezilebilecek pek çok alternatif mevcuttur. Rotanızı Kahire’ye çevirdiğinizde sizleri bekleyen farklı farklı kültür ve tarih barındıran pek çok seçenek olduğunu göreceksiniz. Deveye binip piramitler bölgesine gidip egzotik bir gezinti yapabilirsiniz. Çöl safarisinin yanı sıra, şehrin ünlü kahvehanelerinde kahve içip, ünlü pazarlarından mısır dokusunu yansıtan unutulmaz bir alış veriş yapabilirsiniz. Kahire şehri sadece Mısır’ın değil çevresindeki diğer ülkelerinde hem ekonomik hem de politik merkezi konumundadır. Şehirde eğitim anlamında değerlendirilebilecek pek çok alternatif mevcuttur. Buna ek olarak içerisinde pek çok sinema, tiyatro, müze bulunan Kahire, sizleri hem kültürel hem de sanatsal anlamda doyuma ulaştıracaktır. Kahire çoklu kültürü nedeni ile birçok festivale de ev sahipliği yapar. Tatil zamanınızı yapılacak olan festivallere göre ayarlayabilirsiniz

 Keops Piramidi (Büyük Piramit)

Dünyanın yedi harikasından biri olma özelliği taşıyan keops piramidi, 146,7 metre yüksekliği ile dünya üzerinde ki en uzun yüksekliğe sahip piramit olma özelliği taşıyan keops piramidi, 4000 yıldır zirveyi bırakmaması ile ünlüdür. Piramidin nasıl inşa edildiği ile ilgili çeşitli varsayımlar olsa da halen gizemini koruyor. Kusursuz bir şekilde tasarlanan Keops piramidi yazın serin kışın sıcak olması ile de dikkatleri çeker. Keops piramidi içinde kirli su konulduğunda birkaç gün içerisinde arınması da piramitle ilgili gizemlerden biridir. Kahire’ye gittiğinizde Keops piramidi ile ilgili daha pek çok gizeme ulaşabilirsiniz.

Basamaklı Piramit (Djoser Piramidi)

Mısır’ın en eski piramidi olarak bilinen yapı antik dünyanın en ünlü mimarı İmhotep tarafından Sakkara’da inşa edilmiştir. İçeri girmek her ne kadar kolay olmasa da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Nil Nehri

Nil Nehri’nde  harika bir tekne turu ile Krallar vadisi ile Karnak tapınağını görebilmeniz mümkün. Akşamları düzenlenen yemekli Nil nehri gezisi ile de büyülü bir akşam yemeği geçirebilirsiniz. Kızıl Deniz’de gerçekleştirilen dalış aktivitelerine katılım sağlayabilirsiniz.

 Kahire Müzesi

1902’de açılan Kahire müzesi dünyada ki en önemli koleksiyonların yanı sıra antik mısır dönemi hazinelere de ev sahipliği yapar. 120 binin üzerinde eserin yer aldığı müzeye gidecekseniz uzunca bir vakit ayırmanız gerekecektir. Kahire müzesi mısır antik kentinin gözbebeğidir diyebiliriz. Firavun mumyaları özel bir bölümde sergilendiği için görmek isteyenlerin ek ücret ödemesi gerekecektir. Bu müze sayesinde antik mısırla ilgili pek çok bilgiye erişim sağlayabilmek mümkündür.

Kahire Opera Binası

Klasik müzik ile opera etkinliklerinin dışında Arap danslarına da yer verilen bir binadır. Afrika kıtasının en ünlü sanatçılarını ağırlayan kahire opera binasında harika bir müzik resitali dinleyebilmek mümkündür. Şehri ziyaret eden kişilerin burada mutlaka bir gösteri izlemesi tavsiye edilir.

Han El-Halili

Geçmişi 1300’lü yıllara kadar uzanan çarşı ülkemizde ki kapalı çarşı misali bir yerdir. Geleneksel ürünleri, el yapımı ürünleri, yöresel ürünleri bir arada bulabileceğiniz Han el-halili oldukça geniş bir ürün yelpazesine ev sahipliği yapar. Özellikle hediyelik eşya satın almak isteyen kişilerin  mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.

Kahire Kalesi

Mukattam tepesi üzerine Selahattin Eyyubi tarafından yapılan kahire kalesi haçlı ordusunun düzenlediği seferlerden korunma amaçlı inşa edilmiş olan bir kale olması ile bilinir. Kahire kalesi şehirdeki en yüksek yerlerden birinde yer aldığından dolayı kalenin tepesine çıkıp güneşin batışının keyfine varabilirsiniz.

Kahire Kulesi

Kahire kulesi Kahire’nin en ünlü yapılarından biri olduğu için Kahire ziyaretinizde bu oldukça yüksek yapıyı ziyaret edebilirsiniz

Gayer Anderson Müzesi

17. yüzyıldan kalma 2 tane evin birleştirilmesi sonucu açılmış olan müze İngiliz arkeolog Gayer Anderson tarafından toplanan koleksiyonların bağışı ile oluşmuştur. Kazılarda bulunan İslami eserleri görmek isterseniz Gayer Anderson müzesini ziyaret etmeden şehri terk etmeyin.

Manial Sarayı

Prens Muhammed Ali Tevfik tarafından inşa edilmiş olan sarayda Kütahya’dan getirilen çiniler kullanılmıştır. Hem Fars hem de Osmanlı mimari yapılarının izlerini taşıyan manial sarayında, el yazmaları, taht odaları, seramik süslemeler ve ilgi çekici pek çok detayla karşılaşabilirsiniz.

El Azhar Parkı

Tarihi ve geleneksel dokular işlenerek yapılmış olan El Azhar parkının yapımı için 30 milyon dolar harcanmış olduğu söylenir. El Azhar parkı dünyadaki en büyük kamusal alanlar listesinde kendisine yer bulmuştur. Yeşil alanların bolca yer aldığı bu parkı dolaşmayı unutmayın.

Tolunoğlu Camii

Ahmed Bin Tolun tarafından yapılmış olan Tolunoğlu camii gösterişli mimarisi ile görenleri adeta büyülüyor. Kahire’de yer alan önemli tarihi yapılardan biri olduğundan görülmesi tavsiye edilir.

Baron Empain Sarayı

Dış görünüşü oldukça etkileyici olduğundan turistlerin uğrak mekânlarından biri de Baron Empain Sarayıdır. Görkemli görüntüsü ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. 20. Yüzyılda inşa edilmiş olan bu saray Kahire’de bulunan en şatafatlı yapılardan biridir.

İstanbul Kahire Uçak Bileti

Mısır’ın ve Arap dünyasının en büyük şehirlerinden biri olan Kahire aynı zamanda Mısır’ın başkentidir. Mısır her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir. İster gezmek için ister iş için Kahire’ye gitmek isterseniz İstanbul Kahire arası uçak bileti alabilirsiniz. Tarihi dokusu e kültürel değerleri ile gezilmesi gereken pek çok yeri içinde barındıran Kahire, sadece turistik açıdan değil aynı zamanda ekonomik ve politik anlamda da son derece önemli bir şehirdir. Bilet almak için İstanbul Kahire uçak bileti olarak aratabilir, seçeneklerden size uygun olanı tercih edip kolayca biletlere erişim sağlayabilirsiniz.

İstanbul Kahire Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul’dan Kahire’ye direk uçuşlar mevcut olup, İstanbul Kahire arası uçak bileti alan kişiler direk uçuşla ortalama 2 saat 15 dakika sonrasında Kahire’ye ulaşabilir.

İstanbul Kahire Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul Kahire uçuşlarında tercih edebileceğiniz iki tane havalimanı yer alıyor bunlardan biri İstanbul havalimanı diğeri ise Sabiha Gökçen havalimanıdır. İstanbul dışındaki şehirlerden seyahat etmek isterseniz yine İstanbul aktarmalı olacak şekilde seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul Kahire uçak bileti al kapsamında hizmet veren havalimanları bu şekildedir.

Türkiye Kahire Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

İstanbul Kahire uçak bileti alacak olan kişiler İstanbul Kahire uçak bileti ya da bulundukları şehirden Kahire uçak bileti alarak biletleme işlemi gerçekleştirebilir. Mısır’da hangi şehirlere uçuş gerçekleştirilebilir; Kahire uçak bileti, Doha uçak bileti, Amman uçak bileti seçeneklerini kontrol ederek Mısır’da tüm şehirlerine direk uçuş sorgulaması yapabilirsiniz.

İstanbul Kahire Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Kahire uçak bileti ve Kahire uçuş şehirleri olarak Türkiye’den sadece Kahire havalimanına uçuş bulunur. Farklı havalimanlarına gidecek olanların farklı havayolu firmaları ile aktarma yapmaları gerekecektir. İstanbul Kahire arası bilet almak için Kahire uçak bileti fiyatları ve saatlerini öğrenebilirsiniz.

İstanbul Kahire Arası Hangi Havayolları Uçuş Gerçekleştirir?

İstanbul Kahire arası uçuşlar Türk Hava Yolları ile gerçekleştirilirTürk hava yollarının uçuşları aktarmalı ve aktarmasız olarak değişebildiğinden İstanbul Kahire uçak bileti satın al kapsamında uygun tarih ve saatler için biletleme işlemi gerçekleştirilebilir.

İstanbul Kahire Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Kahire’ye gidecek olup alternatif şehir arayan kişiler. Kahire havalimanı kahire şehir merkezine 22 km gibi oldukça kısa bir mesafede olduğundan ve Kahire’de, Kahire havalimanı dışında uygun bir alternatif olmadığından gelecek yolcunun bu havalimanında inmesi faydalı olacaktır.

İstanbul Kahire Bilet Fiyatları

İstanbul Kahire uçuşlarında hem aktarmalı hem de aktarmasız uçuşlar yer aldığından fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bilet tarih ve saatleri de bilet fiyatlarını etkileyen önemli ölçütlerden biridir. Bu nedenle İstanbul Kahire uçak bileti fiyatları değişkenlik gösterebilir. Cuma ile Cumartesi günü hafta sonu olarak geçtiği için pazar günü haftanın ilk iş günüdür bu nedenle bilet satın alırken ya da gezi rotası belirlerken bu durumun dikkate alınması faydalı olacaktır.

Kahire Havalimanı Ulaşım

Kahire’ye gitmek isteyenlerin gitmesi gereken havalimanı Kahire havalimanıdır. Kahire Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 22 km mesafededir. Kahire Uluslararası havalimanında 3 adet terminal bulunur ve bu terminaller arasında her gün  24 saat boyunca, yarım saatte bir  ücretsiz otobüs seferleri gerçekleşir. Kahire’de üç tane metro hattı vardır ve kadınlara özel ayrı vagonlar bulunur. Ulaşımda hem uygun fiyatlı hem de güvenilirliği nedeniyle turist için en iyi seçeneklerden biri metrodur. Kahire Uluslararası havalimanı bölgesinden şehir merkezine gidecekler bir diğer alternatif ise Careem’dir. Özellikle ailecek ya da toplu halde seyahat etmekteyseniz ulaşımınızı Careem ile gerçekleştirmek harika bir alternatif olacaktır. Hem çok daha konforlu hem çok daha ucuza ulaşım sağlayabilmek için Careem uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde şehir merkezine ortalama otuz dakikada ulaşabileceksiniz. Şehirde taksi kullanımı oldukça yaygın ve taksi ile ulaşım uygundur. Kahire’de pazarlık yapmak da sıradan davranışlardan biridir. Üçüncü terminal çıkışından taksilere ulaşıp şehir merkezine gidebilirsiniz. İstanbul Kahire uçak bileti alan kişiler bu şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul içinde yaşayıp İstanbul havalimanına ulaşmak istiyorsanız Avcılar-Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü – Çatalca, Halkalı - Başakşehir, Kadıköy-Tepeüstü, Otogar, Sabiha Gökçen havalimanı, Beşiktaş-Taksim, Beyazıt Meydanı-Aksaray hatlarından ulaşabilirsiniz. Eğer İETT tercih edecekseniz; H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı, H-6 Yunus Emre Mah. Arnavutköy, H-8 Hacıosman/Sarıyer H-9 Cevizlibağ – Otogar hatlarını tercih etmeniz gerekecektir. Farklı bir şehirden ulaşım gerçekleştirecekseniz bulunduğunuz şehirden Esenler otobüs terminaline gelebilirsiniz.