? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
0237.5475
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Kıbrıs Gezilecek Yerler

Yavru vatan Kıbrıs, Ülkemizin hemen yanı başında etrafı denizlerle çevrili ada kısmından oluşan yer Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti. Ülkelerin içerisinde yer alan Kıbrıs gezilecek yerler listesinde de çokça tercih edilmekte. Ülkemizin bir parçası olan bu ada kenti aynı zamanda tarih, medeniyet ve kültür bakımından oldukça zengin bir konumda bulunmakta. Yeme- içme kültürü ve sosyal anlamda insanların bu sıcak bölge de yaşam sürmesi burada ki gelişmişlik seviyesini de arttırmıştır. Kıbrıs gezilecek yerler bakımından çok geniş bir yapıya sahiptir.

Kıbrıs Görülmesi Gereken Yerler

Kuzey Kıbrıs görülecek yerler ve görülmesi gereken mekânların en başında Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Karpaz olarak inceliyoruz. Kıbrıs’ta neler yapılır? Gibi sorularınızı sizler için yanıtladık.

St.Hılerıon Kalesi, Girne

Efsanevi hikâyelere konu olan Kıbrısın en ünlü ilçeleri arasında bulunan Girne’nin muhteşem yerleri arasında St.Hılerion Kalesi. 700 metre yüksekte bulunan kale Kıbrıs gezilecek yerler arasında yer almakta. Tarihin ilham verici mekânları muhakkak kalelerdir Girne kalesi görülmeye değer muhteşem eserlerin en başında.480 merdiveni bulunan St.Hilerion Kalesi yüksek tepe de bulunması ile geçmiş tarihlerde savunma ve gözetleme alanı olarak kullanılmıştır. St.Hilerion Kalesi ismini içerisinde bulunan kilise de görevli olan bir din adamından almıştır. Kalenin kesin yapım tarihi bilinmezken M.S 11 yüzyılda Bizanslar tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Lüzinyan dönemi ilk yılları barınak olarak kullanılan bu yer daha sonraları farklı tadilat ve eklemeler ile gözetleme kulesi ve savunma alanı olarak kullanılmıştır. Girne tarihinin en muhteşem eserleri arasında yer alan St.Hilerion Kalesi, Kıbrıs gezi ziyaretinizde ziyaret edilecek yerler arasında bulunmalı. 

Girne Kalesi

Tarihin çoğu dönemi korsan ve eşkıyalar tarafından sürekli baskınlar ile tahribata uğrayan Girne Kalesi Kıbrıs gezisinde ilk ziyaret mekânı. Kale oluşumu itibari ile yüksek ve taş duvarlar ile örülmüştür. Ada ticari yerler arasında geçit güzergâhı olduğu için sürekli olarak bu kaleler askerler tarafından korunmuştur. Girne'de gezilecek yerler sıralamasında burayı muhakkak ziyaret etmelisiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı,
İstanbul il sınırları içerisin de bulunduğu bölge itibari ile Anadolu yakası içerisinde Pendik ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yapım tarihi 1998 yılında başlayarak 2001 yılında tamamlanmıştır. Toplam maliyeti 550 milyon dolar sınırlarında inşa tutarı vardır. Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır. Havaalanı ismi ise Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den ismini almıştır. Konumu ve yapısı itibarı ile en çok uçuş için tercih edilen havayolları şirketlerinin de başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanıdır yolcu kapasitesi geçtiğimiz yıllar da artarak devam etmiş uluslararası olması niteliğini taşıyan Sabiha Gökçen Havaalanı yerli ve yabancı bir çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Havayolu parkur kodu (IATA) : SAW  ICAO:LTFJ Havalimanı kısa adı ise ISG olarak bilinmektedir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar da bir çok kişinin tercih ettiği havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı yoğun uçuşları ile parkurlarını da genişletmektedir.

Taksi: İstanbul Yeni Havalimanına ulaşımda olduğu gibi İstanbul Avrupa Yakasından da taksi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Uçak bileti saat önceliğinize dikkat ederek olası bir gecikme yaşamamak adına yine yol ve sefer saat kontrolünüzü yaparak metro, taksi veya metrobüs gibi alternatif ulaşım araçları ile havaalanına gelebilirsiniz. Havaalanı içerisinde ve çevresinde birçok taksi hizmeti verilerek her saat ulaşım kesintisiz sağlanmaktadır.

Havabüs: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer alternatifi ise Havabus. Uçuş sonrası ya da öncesi yolcuların tercih ettiği bir diğer havaalanı ulaşım aracı. Avrupa Yakası Taksim, Anadolu Yakası Kadıköy civarı ve daha birçok noktadan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Detaylı Havabus saatlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Marmaray: İstanbul Avrupa Yakasından gelecek olan yolcularımızın Marmaray’ı tercih etmeleri kendilerine hız ve zaman tasarrufu kazandıracaktır. Marmaray kullanım sonrası Kadıköy-Kartal metrosu ile daha kolay bir ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca Yalova ve Bursa ilinden direk İdo iskelesinden feribot seferleri ile araç aktarması yapmadan şahsi otomobil ile de gelebilirsiniz.

Otobüs: Sabiha Gökçen Havalimanına şehrin birçok noktasından otobüs kullanımı ile gelmeniz mümkün otobüs saat ve tarifeleri uçuşunuz öncesi kontrol ederek saat aralıklarına mutlaka dikkat edin.

Metro: Seyahatiniz öncesi yada sonrası taksi ile kısa bir ulaşım sağladıktan sonra kartal metro hattına giderek. Aktarma yada ulaşım aracı değiştirmeniz mümkün bu bölgeden metro yada metrobüs hatlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve daha sonrasında İstanbul Avrupa yakasına geçiş sağlayabilirsiniz.

Havaist: İstanbul Havalimanı ulaşımı için yolcuların hızlı kullanımlarına yanıt vermek amacı ile kullanıma sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı durağından Havaist araçlarını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür saat ve güzergah bilgisi için tıklayın.

Araç Kiralama: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olarak çok geniş bir ağ ve yaygın kiralama firmalarına ev sahipliği yapmakta online sistem kanallarını kullanarak rezervasyon yapabilir yada telefon üzeri yer ayrımı sağlamanız mümkün olacaktır. Şehrin merkezi noktalarına da araç kiralama konusunda çeşitli firma ve anlaşmalı noktalar ile yine varacağınız lokasyona da araç teslim etmeniz mümkündür.

İstanbul Havaalanı;

İstanbul Havalimanı ya da İstanbul Yeni Havaalanı Türkiye ve Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı olarak tasarlanan modern mimarisi ile ziyaretçilerini hayran bırakmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı kapanması ve şehrin yoğunluğunun merkezde azaltılması planlanarak Yeni Havalimanı kurulması ve bu tesisin Uluslararası hizmetler vermesi hedeflenmiştir. 2015 yılı ilk yapım aşamasının gerçekleştiği zamandır.18 Ekim 2018 tarihi ile parkurların kısım kısım tamamlanarak yolcu ve seyahat severlerin kullanımına sunulmuş ve açılışı gerçekleşmiştir. İstanbul havalimanı ucuz uçak bileti olarak açılışına özel kampanya ve fırsat uçuşları sunmuştur. Hizmet kalitesi ile Avrupa’nın en iyi havalimanı olarak tasarım açısından da önemli ödüllere sahiptir. İstanbul ilimizin Avrupa Yakasında faaliyet gösteren İstanbul Havalimanı ulaşım açısından da merkezi bir konuma sahiptir. İstanbul Havalimanında ilk uçuşun gerçekleşme tarihi 1 Kasım 2018’dir. Yeni Havalimanı Uçuş Kodu: IST .Yeni Havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. 350 destinasyona sahip havalimanı içerisinde yüzlerce havayollarına da ev sahipliği yapmakta teknolojinin son sınıf kullanılarak oluşturulduğu uçak bilet satış sistemleri döviz büroları avm ve eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapmakta. Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun kesiştiği önemli bir merkez olmuştur. İstanbul havaalanı işletme hakkın İGA  (İstanbul Grand Airport) yönetimine aittir.

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım: İstanbul havalimanına şehrin çeşitli ve merkezi noktalarından ulaşım sağlamanız mümkün. Yeni havalimanı özel servis ulaşımı HAVAİST  servisleri ile saat başı durak noktalarından yapılmaktadır. Metro ile şuan için direk havalimanına ulaşım sağlanamamakta. Sadece aktarma noktalarından otobüs ve Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. HAVAİST  servis saatleri yada havalimanı ne zaman otobüs var gibi saat endişeleriniz var ise dert etmeyin 7 gün 24 saat HAVAİST servisleri durak noktalarından saat başı olarak yapılmaktadır. Trafik durumuna göre yoğunluk gösteren saatlerde ulaşım sağlamanız zorlaşabilir. Uçak bileti saatiniz öncesinde havalimanına ulaşım sağlamanız seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

İstanbul havalimanı araç kiralama: noktaları yolcu giriş katında hizmet vermekte. İstanbul havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım sağlamanın bir diğer yöntemi ise araç kiralamak peki araç kiralamanın kolay yolları nelerdir araç kiralama sisteminin avantajları nelerdir. Araç kiralama seyahatinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sizlerin iş yöntemini daha pratik bir hale getirmekte. Araç kiralayarak otobüs ya da vasıta beklemenize gerek olmadan hemen her yere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Online araç kiralamak ve zamandan tasarruf sağlamak isterseniz çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Havaalanı uçak bileti: Satış telefon numarası  0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri hattını arayarak  online uçak bileti satın alma işleminde bulunabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı THY-Türk Hava Yolları Telefon Numarası 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12  

 

Kıbrıs Havalimanı Ulaşım

Kıbrıs bir ada ülkesi olması sebebi ile buraya ulaşım karayolu ile sağlanamamaktadır. Kıbrıs havalimanı ulaşım günümüz de en çok tercih edilen popüler ulaşım aracı havayolları ile sağlanmaktadır. Ayrıca buraya ulaşım ülkemizden feribot seferleri ile de yapılması mümkündür. Günümüzde Kıbrıs denilince akla ilk olarak tatil ve gezilecek yerler akıllara gelse de ticari faaliyet olarak gelişmiş bölgeler arasında yer alır.

Ercan Havalimanı: Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti ulaşım ağında en çok tercih edilen ağı uçak seferleridir. Kıbrıs havaalanı olarak tek havalimanı Ercan Havalimanıdır. Havaalanı şehir merkezine yakın konumda bulunmaktadır, Ercan havalimanı Lefkoşa şehir merkezinde yer alır. Ercan Uluslararası havalimanı IATA kodu: ECN, ICAO kodu: LCEN olarak sınıflandırılmaktadır. İsmini 1974 yılında Kıbrıs barış harekâtında hayatını kaybeden Pilot Binbaşı Fehmi Ercan’ın soyadından almıştır. Ercan havalimanı ilk uçuş trafiğine 3 Şubat 1975’te başlamıştır. Ercan Uluslararası Havalimanı 2755 metre uzunluğunda çok geniş bir pist alanına sahiptir. Gece ve gündüz olmak üzere tüm uçuşlara kolay olanak sağlamaktadır.

Kıbrıs (KKTC) Ercan Havalimanına Ulaşım: Ercan havalimanı Lefkoşa şehir merkezinde bulunmaktadır. Merkez’e olan uzaklığı yaklaşık 29 kilometredir. Girne’ye olan uzaklığı ise 44 kilometredir. Ercan havalimanı ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.

Ercan Havalimanı Toplu Taşıma Araçları: Ercan havalimanı ulaşımın kolay yapılabilmesi adına Kıbrıs Havaalanı Servis Şirketi (KIBHAS) kurulmuştur. KIBHAŞ hizmet verdiği bölgeler şu şekilde, Güzelyurt, GaziMağusa, Girne, Lefkoşa olarak servis hizmeti mevcuttur.

Ercan Havalimanı Araç Kiralama: Kıbrıs Ercan Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde yer almaktadır. Gece ve gündüz olmak üzere kesintisiz hizmet veren araç kiralama şirketleri uçuş önce ve sonrasında sizlerin kolay araç kiralamasına da olanak sağlamaktadır.