İstanbul Köln Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Çar
09
Per
10
Cum
11
Cts
12
Paz
13
Pts
14
Sal
15
Çar
16
Per
17
Cum
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Köln’de Gezilecek Yerler

Almanya’nın dördüncü en büyük kenti olan Köln gezilecek yerler konusunda da oldukça zenin bir kenttir. Romalılar tarafından kurulmuş olan Köln kenti, zengin tarihi ve kültürü sayesinde adeta müzeler kenti olarak bilinir.

Köln’de tarihten sanata, kültürden gastronomiye, spor aktivitelerinden festivallere kadar birçok şey bulmanız mümkündür. Ayrıca içinde barındırdığı kültür tesisleri de hem yerli hem de yabancı misafirleri için oldukça ilgi çekicidir.

Kentte Ortaçağ döneminden kalma dini yapılan ihtişamı ve Ren nehrinin kıyısında konumlanmış olan tematik cazibe merkezleri ile şüphesiz ki gören herkesi büyüsü altına alıyor.

Almanya’nın önemli kentlerinden birisi olan Köln’ü ziyaret etmek ise oldukça kolaydır. Hemen Köln uçak bileti alarak sizler de kentin büyüleyici atmosferini birebir yaşayabilirsiniz.

Romalıların kurmuş olduğu ve özellikle Ortaçağ dönemine dair birçok izi günümüze karda getirmeyi başarmış olan Köln, gezilecek yerler konusunda da oldukça zengindir. Her adımında Köln kentinin kendisine özgü kültürünü, sanatını ve tarihi geçmişini soluyarak geçmişteki o anlara tanıklık edebilirsiniz.

Kölner Dom

Köln’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Avrupa halkı ve Hıristiyanlar için büyük önem taşımakla birlikte aynı zamanda önemli hac mekânlarından birisidir. Köln’deki en yüksek ikinci mimari yapıdır ve özellikle Gotik mimarisini başarılı bir şekilde gözler önüne serer.

Altstadt

Kendisine has tarihi cazibesi ile Altstadt; kentin en gözde eski şehirlerinden birisidir. Dar sokakları, geleneksel yapıdaki evleri, bira fabrikaları ile ziyaretçilerin mutlaka gezdiği en uğrak yerlerden birisidir.

Römisch-Germanisches Museum

Köln, müze kentidir. Bu nedenle de Köln denildiği zaman akla gelen gezilecek yerlerden birisi de Römisch-Germanisches Museum olur. Antik kalıntılar ile sınırlandırılmış müzede, kentin geçmişten günümüze kadar günlük ve kültürel özelliklerini öne çıkaran birçok detay bulunuyor.

Museum Ludwig

Modern sanat eserlerine büyük ilginiz var ise o halde Köln’e gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden birisi de Museum Ludwig olmalıdır. Ludwig çiftin bağışları ile kurulmuştur. Müzede pop art çalışmaların yanı sıra aynı zamanda Rus Avangart tablolar da başrolü üstlenen parçalar arasındadır.

Wallraf-Richartz Museum

Köln sanatçılarının tablolarını sergilediği ve kentin sanat kokmasını sağlayan mekanlar arasında Wallraf-Richartz Museum da yer alır. Burada 13.-19 yüzyıllar arasına ait eserler görebilirsiniz. Ayrıca müzede Gotik, Rönesans, Barok ve İzlenimcilik koleksiyonları da büyük ölçüde ilginizi çekecek eserlerdir.

Cologne Central Mosque

Köln kentinde Osmanlı mimarisinin izlerini görmek de mümkündür. Bu izlerden birisi de Klasik Osmanlı mimarisi ile modern tasarımın birleştirildiği Cologne Central Mosque yani Köln Merkez Camii’dir.

17 bin metrekarelik bir alana sahip olan Köln merkez cami içerisinde minare ve dini yapıların yanı sıra aynı zamanda kütüphane ve etkinlik salonları gibi mekânlarda yer alıyor. Köln merkez camii, her eğitim yılı boyunca sergiler sunarken aynı zamanda eğitim faaliyetleri içerisinde de bulunur. 

İstanbul Köln Uçak Bileti

İstanbul – Köln uçak bileti fiyatları her firmada farklı düzeylerde seyredebilir.

Bunun için de biletlerinizi almadan önce firmalar arası karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Köln uçak bileti Pegasus gibi havayolları firmalarından da tercih edebilirsiniz. İstanbul – Köln uçak sefer saatlerine bakarak bilet alabilirsiniz.

İstanbul Köln Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul Köln uçuşu 3 saat 20 dakika sürer. Aktarmasız İstanbul – Köln uçuşu için havayolu şirketini iyi araştırmanız önemlidir.

İstanbul-Köln Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Verir?

İstanbul – Köln uçuşları sırasında kalkış için sadece İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı hizmet verirken Köln’de iniş için ise ağırlıklı olarak Cologne Havalimanı, Koeln Hauptbahnhof Havalimanı, Deutz Railway Station Havalimanı hizmet verir.

İstanbul - Köln Arası Hangi Hava Yolları Aktarmasız Uçuş Gerçekleştirir?

İstanbul – Köln arası günlük direk ya da aktarmalı olan uçuş sayıları çok fazladır. Bununla birlikte İstanbul kalkışlı olarak direk Köln’e uçuş sağlayan hava yolları; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Air Berlin firmalarıdır.

Türkiye Almanya Arası Hangi Şehirlere Uçuş Düzenlenmekte?

Türkiye Almanya uçak bileti olarak haftada 7 gün uçuş sürekli olarak seferler halinde düzenlenmektedir. İstanbul Düsseldorf uçak bileti ve Köln uçak bileti gibi Bremen, Stuttgart, Berlin olmak üzere pek çok kente direk ve aktarmalı seferler gerçekleşmektedir. 

Köln Havalimanı Ulaşım

Almanya’nın yedinci büyük havalimanı olan Cologne Havalimanı, Köln’de bulunur. İstanbul’dan Köln uçak bileti THY uçuşlarının neredeyse hepsi de Cologne Havalimanına varış yapar. Köln merkeze 15 kilometre mesafededir ve ulaşım için stratejik bir konumu vardır. Dolayısıyla da Köln havalimanına ulaşım da Köln’den şehir merkezine ulaşım da kolay ve alternatif seçeneklere sahiptir.

Taksi: Köln havalimanından şehir merkezine taksi ile kolay ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları ise mesafeye göre değişkenlik gösterecektir. Ancak Köln havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe çok uzun olmadığından genellikle taksi fiyatları aşırı pahalı olmaz.

Tren: Hem ekonomik hem de kolay ulaşım tercihlerinden birisidir. Köln havalimanı binasının sağ tarafından tren istasyonu vardır. Buradan zaman kaybetmeden şehir merkezi yönünde giden trene binebilirsiniz.

Otobüs: Köln’de en çok tercih edilen toplu taşıma aracı trenden sonra otobüslerdir. Ekonomik ve kolay bir yöntem olması sayesinde Cologne Havalimanı çıkışında şehir merkezine yorulmadan ve çok para ödemeden ulaşabilirsiniz.

Otel Servisleri: Köln kentine gelmeden önce bir otelden rezervasyon yaptırdıysanız şunu bilmelisiniz ki; Köln’deki neredeyse tüm otellerin havalimanında servisleri vardır. Rezervasyon yaptırdığınız otele bilgi verdiğinizde iniş yaptığınız saatte otelinizin Shuttle aracı sizi almaya gelir ve otelinize ulaştırır.

Bisiklet: Cologne Havalimanı, bisikletli sürücüler için de uygundur. Eğer bisiklet kullanmayı seviyorsanız ve bisiklet ile havalimanına ulaşım sağlayacak iseniz havalimanı içerisinde bisiklet parkı ya da bisikletli sürücüler için ayrılmış özel bisiklet sürüş yolu bulabilirsiniz.

Car-Sharing: Havalimanında çok fazla tercih edilen ulaşım alternatiflerinden bir diğeridir. Sizin için tahsil edilmiş araç için önceden ücretini ödersiniz ve araca binerek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yere vardığınızda ise aracı istediğiniz noktada bırakabilir ve geri götürmek zorunda kalmazsınız.

Araç Kiralama: Dilerseniz Cologne Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek şoförlü ya da şoförsüz özel araç kiralayabilir ve şehir merkezine konforlu ve hızlı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. THY uçak bileti alırken bu detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul’da Köln uçuşları İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere iki farklı havalimanından yapılır. Köln kentine gitmek için bu iki havalimanından direk ya da aktarmalı olarak Köln-İstanbul THY uçak biletleri alabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen’den ulaşım sağlayabileceğiniz birçok alternatif vardır. Bu alternatifler ile havalimanına ve havalimanından başka noktalara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi: Havalimanında kullanabileceğiniz en hızlı ve konforlu alternatiftir. Özellikle aceleniz var ise ya da gideceğiniz yere hangi toplu taşıma araçlarının gideceğiniz bilmiyorsanız taksi ile gidebilirsiniz.

Havabüs: Avrupa ve Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayan servislerdir. Kısa aralıklarla hem hızlı hem de rahat ulaşım imkânı sunar.

Marmaray: Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayacaklar için son derece hızlı bir ulaşım yöntemidir. Aynı zamanda Anadolu Yakası’nda da kullanılabilir.

Otobüs: Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım konusunda ekonomik yöntemler arıyorsanız gündüz saatlerinde ve akşam belirli bir saate kadar otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunan firmalar aracılığı ile araç kiralayarak her yere hızlı ve kolay ulaşım sağlamanız da mümkündür.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı yani yeni havalimanı, Sabiha Gökçen ile aynı ulaşım imkânlarına sahiptir. Ancak İstanbul Havalimanı’nda araç kiralama ve metro ulaşım alternatifleri henüz yoktur. Bunun dışında taksi, otobüs, Marmaray ve Metrobüs alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Havaş: İstanbul yeni havalimanı ile bağlantılı ek seferler olarak da yolcuların kolay ulaşım adına en fazla tercih ettiği toplu taşıma aracı Havaş’tır. Haftanın 7 günü 24 saat İstanbul havalimanına ulaşmak isteyen yolculara hizmet vermektedir.

Havaş güzergâhları otobüs ve minibüs durakları ile aynı hizmet noktasından yolcu alımı yapan Havaş İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında tüm noktalara saat başı yolcu alımı olarak hizmet vermektedir.

Otobüs: İstanbul havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların Taksim ve kentin merkezi noktalarından otobüs kullanımı ile havalimanına gelmesi mümkündür.

Taksi: Bulunduğunuz bölge veya konum adresine en yakın taksi durağından araç isteyerek havalimanına gidebilir veya havalimanında bulunan taksileri tercih ederek yolculuk yapabilirsiniz.