İstanbul Nürnberg Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
08
Çar
09
Per
10
Cum
11
Cts
12
Paz
13
Pts
14
Sal
15
Çar
16
Per
17
Cum
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Nürnberg Gezilecek Yerler

Almanya’da adını sanat, mimari ve ticaret alanında duyuran şehirlerden birisi Nürnberg’dir. Şehir, özellikle gotik tarzdaki mimarisiyle görenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Eğer Nürnberg gezilecek yerler araştırması yapıyor ve gotik mimariden farklı şeyler de görmek istiyorsanız oyuncak fuarları, festivaller, çeşitli etkinlikler ilginizi çekebilir.

Nürnberg’i ziyaret etmek ve birkaç gününüzü orada geçirmek istiyorsanız internet üzerinden İstanbul Nürnberg uçak bileti alabilirsiniz. Araştırma yaptığınızda kentin ne kadar fazla gezilecek yeri olduğunu göreceksiniz.

Nürnberg’de Görülecek Yerler

Eğer Nürnberg’de görülecek yerler hakkında araştırma yaparsanız çok fazla sanat ve tarih hakkında mekâna rastlayacaksınız. Turistler en çok bu sebepten dolayı Nürnberg seyahati gerçekleştiriyor.

Nuremberg Kalesi: Nuremberg Kalesi şehrin simgesi olarak kabul edilir. Bu askerî yapı Orta Çağ döneminden günümüze kadar gelmiştir. Kaleye gittiğinizde savaş zamanlarından kalma eserler ve silahlarla karşılaşacaksınız. Bunlara örnek olarak silahlar, toplar, tüfekler ve tabancalar gibi malzemeler örnek gösterilebilir. Nuremberg Kalesi içerisinde yer alan küçük müzede bu malzemeleri görmeniz mümkündür.

Albrecht Dürer’in Evi: Bilindiği üzere Albrecht Dürer, Almanya’nın en meşhur ressamlarından biridir. Bu sebeple Nürnberg’e giden gezginler Albrecht Dürer’in Evi ziyareti gerçekleştirmeden geri dönmüyor. Ressam 1509 yılından ölümüne kadar bu ahşap evde vakit geçirmiştir. Bu sebeple ressamın yaşantısına dair eşyalara ve sanat eserlerine rastlayabilirsiniz. Evde yapılan sergiler sürekli değişir ve birbirinden güzel sanat eserleri ziyaretçilere sunulur.

Nazi Partisi Miting Alanı: Tüm dünyanın tanıdığı ve tanımaya da devam edeceği Hitler, bu alanda mitinglerini düzenlemiştir. Birçok insan Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin miting alanını görmek için buraya geliyor. Siz de Nazi Partisi Miting Alanı hakkında birtakım şeyler merak ediyorsanız yapının göz kamaştırıcı etkileyicilikte inşa edildiğini söylememiz mümkündür. Miting alanını gezinirken dönemdeki sosyalist rejimin ihtişamla olan yakınlığını fark edeceksiniz.

Cermen Ulusal Müzesi: Almanya’da savaş dönemlerinden kalma sanat eserleri bu müzede ziyaretçilere sergilenir. Aynı zamanda eski ve yeni ayrımı da Cermen Ulusal Müzesi sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Nürnberg’e gittiğinizde Almanya’nın en büyük kültür ve tarih müzesi hâline gelen bu müzeyi gezmeden dönmemelisiniz. Özellikle sanata ilgi duyanlar Almanya’nın birbirinden değerli ressam ve heykeltıraşların eserlerini görmeden dönmeleri şimdiye kadar görülmemiştir. Ayrıca silah, zırh, oyuncak, bilimsel ve müzik aletlerine rastlamanız da mümkündür.

Eski Kent: Nürnberg’de gezecek yer arayanların ortak buluştuğu yer Eski Kent’tir. Eski şehre gittiğinizde birbirinden eğlenceli faaliyetlere ve etkinliklere katılma fırsatı elde edeceksiniz. Ayrıca bu kent tarihin önemli olaylarına şahitlik etmesi bakımından da önem taşır. Mağaza, restoran ve kafe gibi mekânlara gitme ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda Eski Kent’i ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

Zaman kaybetmeden bilet almak istiyorsanız Avantajli Seyahat ile kısa süre içerisinde İstanbul Nürnberg uçak bileti alabilirsiniz. Tüm havayolları uçak bileti sorgulama işlemlerinizde kolay ve hızlıca biletleme ve rezervasyon yapabilirsiniz.

İstanbul Nürnberg Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul – Nürnberg arası uçuş 2 saat 50 dakika sürer. Aktarmalı uçuşlarda bu süre değişiklik gösterebilir.

İstanbul Nürnberg arası hangi şehirlere uçuş sağlanmaktadır?

İstanbul Nürnberg uçak bileti gidiş ve dönüş olarak sağlanırken ayrıca Nürnberg uçak bileti seçenekleri ile tek yön uçak bileti seçimi de yapabilirsiniz. Almanya uçak bileti fiyatları ile tüm şehirleri karşılaştırarak İstanbul Almanya uçak bileti sorgulaması yapabilir ve sizlere en uygun İstanbul Nürnberg uçak bileti seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul – Nürnberg Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Verir?

İstanbul – Nürnberg uçuşlarınızda kalkış için Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Varış noktası olarak da Nuremberg Havalimanı ve Nürnberg Hauptbahnhof Havalimanı hizmet verir.

İstanbul – Nürnberg Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

İstanbul – Nürnberg uçuşlarında genelde Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa ve AnadoluJet havayolları seçenekleri arasından seçim yapılabilir.

İstanbul – Nürnberg Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

İsterseniz İstanbul – Nürnberg uçuşuna alternatif olarak Donauwoerth, Ingolstadt ve Ansbach alternatiflerinden birini seçmeniz de mümkündür. 

Nürnberg Havalimanı Ulaşım

Nuremberg Havalimanı’nda şehir merkezine raylı sistem, otobüs, taksi ve araç kiralama yollarıyla ulaşım sağlama imkânınız vardır.

Raylı Sistem: Almanya’da raylı sistem ve metro hatlarının hepsine U-Bahn adı verilir. Hatlardan birine Nürnberg Havalimanı – şehir merkezi ve tarihi şehir merkezi arasından ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak istiyorsanız tren garı ve tarihi şehir merkezine her 10 dakikada bir sefer düzenlendiğini bilmelisiniz. Eğer U2 hattını tercih ederseniz yolculuğunuz 12 – 15 dakika sürecektir.

Otobüs: Havalimanından şehir merkezine otobüs aracılığıyla ulaşım sağlamak istiyorsanız iki gündüz, bir gece seferi olduğunu bilmelisiniz. Höfles ve Thon bölgesine gitmeyi düşünenler 32 – 33 numaralı otobüsleri tercih etmelidir. Eğer 32 numarayı seçerseniz tramvay sayesinde kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz. Gece seferlerine binmeniz gerekiyorsa N12 otobüsüyle şehir merkezinde bulunan tren garına ulaşım sağlamanız mümkündür. N12 otobüsünü 01.28 – 04.28, 32 ve 33 numaralı otobüsleri ise 05.00 – 00.30 saatlerinde kullanabilirsiniz.

Taksi: Şehir merkeziyle havalimanının arası çok uzak bir mesafe olmadığı için taksiyi de ulaşım aracı olarak seçebilirsiniz. Eğer trafik olmazsa havalimanından şehir merkezine 15 dakikadan az bir süre içerisinde gidebilirsiniz. Terminalin çıkışında karşınıza çıkan taksilerle şehir merkezine ve tren garına gitmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Araç Kiralama: Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra seyahatlerinizde kolaylık sağlamasını istiyorsanız Nürnberg Havalimanı’nda bulunan ofislerden araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından araç kiraladığınızda yapmanız gereken ilk iş güneyde olan havalimanı yolunu takip ederek Marienberg yoluna çıkmaktır. Eğer bu yolda sağa doğru ilerlerseniz karşınıza Erlanger yolu çıkar. Erlanger yolundan ilerlediğinizde ise Bucher ile karşılaşırsınız. Albrecht Dürer’in evinin önünden geçtikten sonra şehir merkezine gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul şehrine Anadolu ya da Avrupa yakasından ulaşım sağlamanız mümkündür. Bu durumda İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden hem yurt içi hem de yurt dışı hizmeti alabileceğiniz sonucunu çıkarabilirsiniz. Günümüzde birçok insan her iki havaalanı üzerinden şehirlerarası ve uluslararası yolculuklarını ulaşım sıkıntısı yaşamadan gerçekleştiriyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul üzerinden yurt içi ya da yurt dışı seyahati gerçekleştirecekseniz taksi, havabüs, Marmaray, otobüs, metro ve araç kiralama yollarına başvurarak ulaşımınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı ulaşım açısından size çok sayıda seçenek sunar.

Taksi: Birçok insan yolculuğunun öncesinde ve sonrasında taksi kullanmayı tercih eder. Çünkü taksi herhangi bir bekleme gerektirmeden gitmek istenen yere direkt ulaşım sağlar. Siz de Sabiha Gökçen Havalimanı’na giderken ya da havalimanından ayrılırken taksi kullanabilirsiniz. Böylece hızlı bir ulaşım sağlamanız mümkündür.

Havabüs: Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt ulaşım sağlamak istiyorsanız havabüs araçları işinize yarayabilir. Kadıköy ve Yenisahra’daki duraklar aracılığıyla havabüs araçlarına binmeniz havalimanına gitmenizi sağlayacaktır.

Marmaray: Bilindiği üzere Sabiha Gökçen Havaalanı Anadolu yakasında yer alır. Eğer siz Avrupa yakasından Sabiha Gökçen’e gitmek zorundaysanız Marmaray size bu imkânı sağlar.

Otobüs: Gündüz saatlerinde uçuşunuz varsa ve ekonomik bir seçim yapmak istiyorsanız otobüs seferlerini takip edebilirsiniz. Anadolu yakasında bulunuyorsanız en ekonomik yollardan birisi otobüstür.

Metro: Kadıköy taraflarında bulunuyorsanız metro durağından Pendik tarafına giden hattı tercih edebilirsiniz. Böylece hızlı ve sorunsuz bir şekilde havalimanına ulaşım sağlarsınız.

Araç Kiralama: Havalimanlarında araç kiralayabileceğiniz ofisler bulunur. Ofisler sayesinde internet üzerinden ya da yüz yüze olarak araç kiralama imkânınız vardır. Birçok kişi hem havalimanındaki ulaşımını hem de şehirdeki gezintisini rahat yapmak için araç kiralama yöntemine başvurur.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’ndan ulaşımınızı araç kiralama, havaist, otopark ve otobüs aracılığıyla yapabilirsiniz.

Havaist: İstanbul Havalimanı’ndaki servislerin adına Havaist denir. Hafta içi ve hafta sonu havaistlerle ulaşım yapabilirsiniz.

Otobüs: İstanbul’da bütün şehir merkezlerine otobüsle ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama: Online ya da yüz yüze ofislerle görüşerek araç kiralayabilir, ulaşım imkânından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Otopark: Şahsî aracınızla havalimanına gittiyseniz İstanbul Havalimanı’nın içinde ve dışında bulunan otopark hizmetinden yararlanma imkânınız olduğunu bilin.