İstanbul Tiflis Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
09
Cum
10
Cts
11
Paz
12
Pts
13
Sal
14
Çar
15
Per
16
Cum
17
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Tiflis Gezilecek Yerler

Gürcistan'ın başkenti olan Tiflis, Kura Irmağı'nın iki yakasına kurulmuştur. Gürcistan'ın endüstri, sosyal ve kültür merkezi olan bu şehir; eski zamanlarda İpek Yolu üzerinde bulunmaktaydı. Tiflis aynı  zamanda Bakü- Tiflis-  Ceyhan boru hattı üzerinde yer almaktadır. Kırmızı çatılı evleri, kaldırım taşlı caddeleri ve muazzam tarihi eserleriyle ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekmektedir.

 18. yüzyıldan kalma art-nouveau’dan ahşap balkonlara sahip geleneksel evlere kadar birçok farklı yapıya ev sahipliği yapan Tiflis, Gürcistan'ın en gözde şehirlerindendir. Eğer Tiflis'e gitme planınız varsa ya da yolunuz düşecek olursa sizler için hazırladığımız Tiflis gezilecek yerler listesine göz atmanız yararlı olacaktır.

Eski Şehir (Old Town)

Tiflis’i keşfetmeye başlamak için en güzel nokta ve Tiflis gezilecek yerler listemizin ilk sırasında yer alan yer şüphesiz ki Eski Şehir Bölgesi (Old Town) olacaktır. Şehirdeki turistik noktaların bazılarını da bir arada görebileceğiniz bu gölge; üzüm bağları, küçük labirent sokakları ve renkli evleriyle oldukça beğenerek gezeceğiniz yerlerden biridir.

Eski Şehir Bölgesi'nde gezip görülecek önemli birçok yer bulunmaktadır. Bu yerler arasında Sülfür Banyoları, Özgürlük Meydanı ve Narikala Kalesi'nden bahsetmek mümkündür. Fakat Eski Şehir Bölgesi’ni en iyi şekilde keşfetmek istiyorsanız, bir şeyler aramaksızın dolaşmalısınız. Burada özellikle sokak aralarında da birçok tarihi yapı görebilirsiniz.

Abanotubani Sülfür Banyosu

Tiflis’te yapılacak en güzel şeyler nelerdir diye sorulduğunda akla gelecek ilk şey şüphesiz ki Abanotubani'de güzel bir Sülfür Banyosu yapmaktır.

Hem erkekler için olanlar hem de kadınlar için olanlarından fazlasıyla bulabileceğiniz bu hamamların, dolayısıyla her birinin ücreti farklıdır. Bazı hamamlar 24 saat açıkken, bazıları ise sadece akşama kadar açıktır.

Özel odalı olan ve sizden başka kimsenin olmadığı tesisleri de bulabileceğiniz bu tarz hamamlar biraz daha lüks bir hamam deneyimi yaşamak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Fakat lüks olmasıyla birlikte fiyatı da biraz daha pahalı olacaktır. Tüm bunlara rağmen bu hamamlar arasında en popüler ve en çok tercih edilen Saray Banyoları’nda özel bir oda ve masaj isterseniz size maliyeti en fazla 50£  olacaktır.

Sameba Katedrali

Tiflis’in en gözde tarihi yerleri arasında yer alan Sameba Katedrali, Tiflis şehir merkezine biraz uzak olsa bile, ziyaretçiler tarafından en çok ziyaret edilen ve görülmeye değer en güzel yapılardan biridir. Gürcü Ortodoks Kilisesi’nin ana katedrali olarak bilinen Sameba, Kutsal Üçlü Katedrali olarak da bilinmektedir Bu katedrain iç kısmındaki dini resimler oldukça göze çarpan eserlerdir. Sameba Katedrali  2004 yılında inşa edilmiştir.

Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi

Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi ismiyle bilinen bu büyük yeşil alanın eski ismi ise Tiflis Botanik Bahçesi'dir ve yerli ve yabancı ziyaretçiler için Tiflis’te görülmesi gereken en güzel yerlerden bir tanesidir. Narikala Kalesi  ile Eski Şehir Bölgesi arasında yer alan bu botanik bahçesi, şelalesi ve Japon bahçesi  ile ünlü olsa da, bu bahçede görülmesi gereken daha çok güzel yerler bulunmaktadır.

Ayrıca, bu bahçe içerisinde bir  kafe de bulunmaktadır. Gezinize ara verip dinlenmek için bir yer arıyorsanız, fiyatların gayet uygun olduğu bu kafede mola verebilirsiniz. Narikala Kalesi’nden de çok iyi görebileceğiniz bu botanik bahçesini Tiflis gezi rotanıza ekleyin.

Narikala Kalesi

Narikala Kalesi; Tiflis’in en turistik yerleri arasında yer almaktadır ve ziyaretçilerine sunduğu eşsiz manzarasının dışıda, kaleye giden teleferiğe bindiğinizde size bambaşka bir deneyim yaşatır. Hem teleferiğin hem de kalenin harika bir manzarası vardır.  Bu kaleye çıkmak için kullanılacak en güzel yol, zaten bu teleferikleri kullanmaktır; tabi yükseklik korkunuz yoksa. Teleferik seçeneği dışında bu kaleye yürüyerek, Betlemi Caddesi’ni takip ederek çıkabilirsiniz. İnşasına ilk başlandığı tarih MS 4. yüzyıla dayanmaktadır ve bu kale zaman içinde birçok eklemeler yapılarak uzatılmış ve genişletilmiştir. Ancak 19. yüzyılın ortalarındaki bir  patlamada oldukça zarar görüştür.

Barış Köprüsü (Bridge of Peace)

Özellikle akşam görmenizi tavsiye edebileceğimiz Barış Köprüsü (Bridge of Peace) neredeyse her manzara yerinden görebileceğiniz bir köprüdür. Daha çok fotoğraf çektirmeyi sevenler tarafında tercih esilen bu köprü; eşsiz bir manzaraya da ev sahipliği yapar. Hatta denilene göre Barış Köprüsü’nden geçmediysen Tiflis’e hiç gitmemiş sayılırsın. Değişik ve başka köprülere benzemeyen mimari yapısı ve muhteşem manzarası ile Tiflis’te mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bir yaya köprüsü olan bu köprü, Rike Park ile Eski Şehir Bölgesi'ni birbirine bağlar.

Rustaveli Bulvarı ve Özgürlük Meydanı

Tiflis’te gezilmesi gereken yerler arasında en canlı ve en hareketli yerlerden biri de Rustaveli Bulvarı'dır ve bu bulvar eskiden Golovin Caddesi olarak anılmaktadır. Rustaveli Bulvarı 1 buçuk kilometre uzunluğundadır ve başlangıç noktası ise Tiflis'in en kalabalık yerlerinden biri olan Özgürlük Meydanı’dır.  Burası tam anlamıyla şehrin kalbinin attiği yerdir ve  hükümet, kültür ve iş merkezlerinin çoğu burada bulunur. Bu bulvar ayrıca Tiflis’te alışveriş yapmak için de en ideal yerlerden biridir. Keyifle gezebileceğiniz bir yerdir. Bulvarın çok da uzun olmaması  sebebiyle 1 saatten kısa bir sürede tüm bulvarı gezebilirsiniz.

 Özgürlük Meydanı ise, Eski Şehir Bölgesi’nin tam ortasında bulunmaktadır. Bu meydan eskiden Rus İmparatorluğu zamanında Erivan Meydanı olarak adlandırılırmış. Meydanda bulunan en güzel ve en önemli eser ise Aziz George’un altın heykelidir. Dinlenmek ve bir şeyler atıştırmak isterseniz bu  meydanın çevresinde birbirinden güzel kafeler ve restoranlar bulabilirsiniz.

Gallery 27

Tiflis’in instagramda  en çok fotoğrafının paylaşıldığı yerlerinden biri olan Gallery 27, muhteşem vitrayları ve ahşap merdivenleri için her sene binlerce turist çekmektedir. Bu galerideki eserler el yapımıdır ve Gürcü sanatçılar tarafından sevgi ve özenle hazırlanmıştır. Birbirinden güzel ve değişik bu ürünlere aşık olabilirsiniz ve birkaç tane de kendiniz için almayı unutmayın. Muhteşem eserlerin bulunduğu bu yer kesinlikle bir turist tuzağı değildir. Burada genelde Gürcülerin geleneksel masa örtülerini, georgian eşsiz alfabesiyle kapitone çantaları, mücevherleri, doğal keçeden yapılmış oyuncakları, el yapımı ipek eşarplar, örgü şapkaları, batikleri ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

İstanbul Tiflis Uçak Bileti

İstanbul'dan Tiflis'e gitmek istiyorsanız, kara yoluyla ya da  hava yolu ile gidebilirsiniz. Ancak hava yolunu tercih etmeniz maddi açıdan sizler için daha avantajlı olacaktır ve bu sayede kısa sürede ulaşım sağlamanız mümkündür. İstanbul Tiflis uçak bileti için avantajliseyahat.com internet sitemiz üzerinden arama ve satın alım işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede de istediğiniz tarihe uygun fiyatlı olarak kolayca bilet alabilirsiniz. Gürcistan'ın başkenti ve en büyük, en fazla ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Tiflis'e bu şekilde seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Tiflis Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul ve Tiflis arasındaki uçuşların süresi değişir. Genel olarak aktarmalı ve aktarmasız direkt uçuşlarda seyahat süresi farklı olur. Bu yüzden de uçuş için süreler de değişkenlik gösterir. Direkt uçuşlar genellikle 2 saat 25 dakika ile 3 saat arasında değişkenlik gösterir.  Aktarmalı uçuşlar genellikle Ankara üzerinden yapılır ve uçuş süresi 4 ila 5 saate kadar uzayabilir. İstanbul Tiflis arası uçak bileti alırken uçuş sürelerini de görmeniz mümkündür.

İstanbul Tiflis Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İstanbul Tiflis uçuşlarında hizmet veren havalimanları Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu yakasında bulunurken, İstanbul Havalimanı ise Avrupa yakasında bulunmaktadır. Tiflis uçak bileti alacak olanlar bu iki havalimanını da tercih edebilirler Bu havalimanlarından biniş yaparak Tiflis'e gitmeniz mümkündür. Tiflis'e varış için kullanılan havalimanı ise Tbilisi İnternational Havalimanı 'dır.

İstanbul Tiflis Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştiriyor?

İstanbul'dan Tiflis'e gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı hava yolları bulunuyor. Bunlardan en fazla uçuş düzenleyenler Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları oluyor. Aynı zamanda Anadolu Jet Hava Yolları, Azerbaijan Airlines, Ukraine Intl Airlines tarafından da birçok uçuş gerçekleştiriliyor. İstanbul Tiflis uçak bileti ara kapsamında en fazla karşılaşılan hava yolları bunlardır. Bunların yanı sıra Aegean Airlines da uçuş yapmaktadır.

Türkiye Tiflis Uçak Bileti Seferleri Hangi Sıklıkla Yapılmakta?

İstanbul Tiflis uçak bileti seferleri hafta da 7 gün ve günde 24 saat karşılıklı sefer şeklinde düzenlenmektedir. Oldukça yoğun olarak kullanılan Tiflis uçak bileti seferleri yaz ve kış aylarında farklılık gösterebilir. Özellikle yaz aylarınla İstanbul Tiflis ucuz uçak bileti satışları daha fazla yapılmaktadır.

Hangi Şehirlerden Tiflis'e Uçuş Düzenlenmektedir?

Türkiye destinasyonu için Tiflis uçak bileti satın almak isterseniz Ankara Tiflis uçak bileti, İzmir Tiflis uçak bileti, Antalya Tiflis uçak bileti ve Trabzon Tiflis uçak bileti alarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Tiflis'e özellikle yoğun bir şekilde bilet satışı olduğu için diğer şehirlerimizden de çeşitli illerden aktarmalı olarak Tiflis uçak bileti rezervasyonu yapmanız mümkün olacaktır. Direk seferler ile uçuş sağlamak isteyen yolcularımızın İstanbul uçak bileti sorgulamaları ile uçak bileti karşılaştırması yapmaları mümkün olacaktır.

İstanbul Tiflis Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul'dan Tiflis'e olan uçuşlarda bilet fiyatları sene içerisinde farklılık gösterebilir. Uçuş tarihine, tercih edilecek olan hava yoluna, aktarmalı ya da aktarmasız uçuş olmasına bağlı farklı İstanbul Tiflis uçak bileti fiyatları söz konusudur.

Tiflis Uçak Bileti Telefon

Tiflis uçak bileti telefon ile satın almak isteyen yolcularımızın hızlıca işlemlerini tamamlamak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak detaylı bilgi almaları ve rezervasyon sağlamaları mümkün olacaktır.

Tbilisi İnternational Havalimanı Ulaşım

Tbilisi İnternational Havalimanı ile Tiflis şehir merkezi arasındaki mesafe 17 kilometredir. Bu  havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız birkaç farklı ulaşım aracı kullanabilirsiniz. Otobüs ve metrolar sıkça tercih edilenlerdir ve ekonomiklerdir. Ayrıca havalimanından şehir merkezine 24 saat giden taksiler de mevcuttur.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul'dan Tiflis'e gitmek için İstanbul'da bulunan iki havalimanını da kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidebilmeniz için hali hazırda bir metro hattı bulunmamaktadır. Metro kullanmak yerine otobüs, taksi ya da havabüs denilen havaalanı servislerini kullanabilirsiniz. Ayrıca belediye otobüslerinden de yararlanabilirsiniz.

Kadıköy, Taksim Havabüs ve Yenisahra (Metro) hatları ile de bu havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım süresi trafik yoğunluğuna göre 70 ile 100 dakika arasında değişebilmektedir.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşmak için İETT’nin H-1, H-8, H-7, H-2, H-3, H-6 numaralı hatlarını kullanabilirsiniz. İstanbul Havalimanı'na giden belediye otobüs hatlarında indirimli tarife  geçerli değildir ve 2 tam bilet ücreti alınmaktadır. Havaist ile havalimanına gitmek isterseniz, İST-8, İST-15, İST-17, İST19,İST-1, İST-2, İST-3, İST-4, İST-5, İST-7, İST20 numaralı otobüsler ile direkt olarak gidebilirsiniz.

Bahsi geçen her iki duraktan da 7 gün 24 saat karşılıklı seferler yapılmaktadır.  Şimdilik İstanbul Havalimanı’na metro ya da tramvay gibi raylı sistemlerle ulaşım sağlanamamaktadır. İstanbul'un merkezi Beşiktaş ile İstanbul Havalimanı arasındaki mesafe 40 kilometredir ve özel araçla trafiğe bağlı olarak yaklaşık 50 dakikada ulaşım sağlanabilir.