Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul turistik olarak çok fazla alana sahiptir. Bu noktada şehre gelen kişiler doya doya gezmek için en az bir hafta ayırmalıdır denebilir. Hatta daha fazla zamana dahi ihtiyaç duyulması mümkündür. Bu doğrultuda oldukça güzel bir şehirdir. İstanbul görülecek yerler içerisinde şunlardan bazıları gezilebilir;

Topkapı Sarayı

İstanbul’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken ünlü yerlerden birisidir. Tarihi Yarımada’da yer alır. Bu sarayın inşası İstanbul fethedildikten sonra yapılmıştır. 400 yıl boyunca ise Osmanlı İmparatorluğu’nda idare merkezi olarak kullanılmıştır. Oldukça geniş bir alanda yer alır ve son derece etkileyicidir. Dünyanın en büyük saray müze örneklerinden birisi olarak gezilebilir. Salı günleri kapalı olduğunu belirtmekte fayda var. Onun haricinde hafta içi 10.00 – 17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda hafta sonu ise 10.30 ile 17.30 arasında gezme imkânı vardır.

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii, İstanbul’da yer alan en meşhur camilerden birisidir. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça fazla ziyaret ediliyor. Caminin içerisinin mavi bir görünüme sahip olması neticesinde yabancılar tarafından Blue Mosque olarak da adlandırılıyor. 17. Yüzyılda Sedefkâr Mehmet ağa tarafından inşa edilmiştir.

Ayasofya

İstanbul’u gezmek isteyen herkes bir noktada Ayasofya’yı duymuştur. Bu yapı Doğu Roma İmparatoru tarafından 360 yılında inşa ettirilmiştir. Dünyanın en eski katedrallerinden birisi olarak bilinir. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul fethi sonrasında Ayasofya cami olarak kullanılmış ve minarelerini Mimar Sinan yapmıştır.

Galata Kulesi

İstanbul denince ilk akla gelen yapılardan bir tanesi olarak Galata Kulesi ziyaret edilebilir. Dünyadaki en eski kuleler arasında yer alır ve 500’lü yıllarda inşa edildiği bilinir. Yaz aylarında 10.00 il 22.00 arasında ziyaret edilebilir. Kış aylarında ise 10.00 – 19.00 arasında ziyarete açıktır.

Kapalı Çarşı

Bin bir güzelliğin yer aldığı Kapalı Çarşı, İstanbul’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisidir. Gerek kültürel gerek tarihi açıdan oldukça etkileyicidir.

Kız Kulesi

İstanbul’un simgelerinden birisi olan Kız Kulesi, Üsküdar’ın Salacak açıklarında yer alır. Bu yapının inşa edilme tarihi konusunda ne bir bilgi bulunmaz. Ancak çok eskiye dayandığı biliniyor. Tarih boyunca pek çok amaç ile kullanılmıştır ve görülmesi gereken yerlerden birisidir.

İstanbul Hakkında

İstanbul, Türkiye’nin en popüler şehridir. Ülkenin en fazla nüfusa sahip olan şehri, birçok konuda ön plana çıkıyor. Ekonomik ve tarihi anlamda önemi büyüktür. Aynı zamanda sosyo kültürel açıdan ele alındığı takdirde yine oldukça etkileyici bir şehirdir. Ülkenin en fazla turist alan şehri olarak ön plana çıkar. İstanbul uçak bileti satın alarak siz de bu güzel şehri ziyaret edebilir ve eşsiz yerleri gezebilirsiniz. Ekonomik büyüklük konusunda dünyanın önde gelen şehirlerinden birisidir. İstanbul, Avrupa ve Asya’nın birleştiği bir şehirdir. Yani kıtalararası bir şehirdir. Şehrin Avrupa’da kalan kısmına Avrupa yakası, Asya’da kalan kısmına ise Anadolu Yakası adı verilir. Tarihi yapıları, lüks alanları, boğazı, Kız Kulesi ve daha da fazlası ile herkesin ömründe bir kere görmesi gereken bir şehirdir.

Tarihi Turistik Yerler

İstanbul, tarihte her zaman önemli bir şehir olmuştur. Birçok devlet bu şehri ele geçirmek için mücadele etmiştir. Tarihi çok eskiye dayanır ve bu doğrultuda da İstanbul gezilecek yerler arasında birçok tarihi yer bulunur. Tarihi yapılar ve alanlar mutlaka gezilmelidir. Camiler, müzeler, çarşılar, kuleler, meydanalar ve daha birçok şey tarihi sizlere sunar. Şehrin gezilecek yerleri oldukça fazladır. Öyle ki bir hafta bile kalsanız gezmediğiniz yerler olacağından emin olabilirsiniz. Tarihi yapıları, eserleri, alanları ve yerleşim yerlerini ziyaret etmek isteyen kişiler için ideal bir şehirdir. 

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul seyahat seçenekleri bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir. En hızlı seyahat yöntemi ise hava yolu oluyor. Aklınıza gelebilecek her yerden İstanbul’a seyahat etmeniz mümkündür. Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı bu noktada sizlere iki ayrı yerde hizmet veriyor. Gideceğiniz bölgeye göre bu iki havalimanından birine inmek üzere İstanbul uçak biletleri satın alabilirsiniz.

Biletleri aldığınız zamana ve seçtiğiniz hava yoluna ve benzeri unsurlara göre ödemeniz gereken ücretler değişebilir. İstanbul uçak biletleri hem aktarmalı hem de direkt uçuş olarak satın alınabilir. Avantajliseyahat.com sayesinde birbirinden farklı havayollarına ait bilet seçeneklerini görebilir ve sizin için uygun olanları satın alabilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

Dünyanın en fazla ziyaret edilen şehirlerinden biri olduğu için İstanbul’a birçok uçuş gerçekleştirilir. Bu uçuşlar için sitemizde bilet bulabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki biletlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Hangi bileti alacağınızı seçmek için sitemizde sorgulama yapabilir ve İstanbul uçak bilet fiyatları görüntüleyebilirsiniz.

Farklı havayollarına ait uçuşlar listelenir ve size uygun olanı satın alabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki bilet fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır. Bu unsurlar doğrultusunda farklı fiyat seçenekleri ortaya çıkıyor. Avantajliseyahat.com sitesinden kolay bir şekilde size uygun olan bilet seçeneklerini bulabilirsiniz. Birbirinden farklı bilet seçenekleri ile oldukça fazla tercih ediliyoruz.

Avantajlı Seyahat İstanbul Uçak Bileti

Uçak bileti satın almak isteyen kişilerin tercih edebileceği en iyi site olarak sizlere birçok bilet seçeneği sunuyoruz. Herhangi bir tarih için bilet sorgulaması yaparak alabileceğiniz seçenekleri görebilirsiniz. En uygun fiyatların listelendiği sitemizde ucuz İstanbul uçak bileti bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra Avantajliseyahat.com olarak birçok havayolu şirketinin bilet seçeneklerini sunarız. Yani istediğiniz havayolu ile hem direkt hem de aktarmalı uçuşlar yapabilirsiniz.

İstanbul Aktarmasız Uçuşlar

İstanbul’a seyahat edecekseniz farklı uçuş seçeneklerinizin olduğunu bilmenizde fayda var. En fazla tercih edilen uçak biletleri ise aktarması olanlar oluyor. Aktarmasız bilet alarak direkt olarak bir yerden İstanbul’a gidebilirsiniz. Bu biletler ile aktarmalı biletler arasında fark olduğunu bilmenizde fayda var. Ücret açısından aktarmalı ve aktarması biletler değişkenlik gösterir. Birçok bilet seçeneği sitemizde kullanıma sunuluyor. En uygun bilet fiyatlarına erişim sağlamak için sitemizde İstanbul uçak bileti fiyat sorgulaması yapabilirsiniz. Böylece farklı hava yolu şirketlerinin direkt uçuş biletlerini görebilirsiniz.

Avantajliseyahat.com İstanbul Uçak Bileti Kampanyaları

İstanbul için uçak bileti satın almak istiyorsanız kampanyaları takip etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Kampanyalar sayesinde daha uygun fiyatlar ile bilet satın alabilirsiniz. Avantajliseyahat.com olarak sizlere birçok kampanya ve indirim sunuyoruz. Bu indirim ve kampanyalarımız ile uçuş maliyetlerini azaltabilirsiniz.

 Aynı zamanda İstanbul uçak bileti al işlemi yaptıktan sonra sizlere farklı kampanyalar tanımlanması da mümkündür. Bu sayede diğer bilet alımlarında yararlanabileceğiniz kampanya ve indirimler olabilir. Herhangi bir zamanda uygun fiyatlar ile seyahat etmek isterseniz tek yapmanız gereken şey sitemizde bilet araması yapmak ve en uygun ücretler ile İstanbul bileti almaktır.

İstanbul’a Hangi Havayolları Uçuş Gerçekleştirmektedir?

İstanbul uçak bileti rezervasyonlarınız da iki farklı havalimanı tercih edebilirsiniz. İstanbul uçak bileti Sabiha Gökçen veya İstanbul yeni havalimanı uçak bileti olarak sorgulama yapabilirsiniz. İstanbul’a uçuş gerçekleştiren havayolları iç hat uçuşlarında şu şekildedir, Anadolujet Havayolları, Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress Havayolları en fazla yurt içi uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır.

İstanbul Uçak Bileti İletişim

İstanbul uçak bileti işlemlerinizde hızlıca bilet rezervasyonu yaptırmak için online olarak avantajliseyahat.com web adresimizden sorgulama yapabilirsiniz. İstanbul uçak bileti iletişim 0 850 303 82 80 veya 0 212 909 96 12 müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilir veya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en gelişmiş şehri olan İstanbul’da ulaşıma dair hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Gerek havaalanlarına giderken gerekse şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz birçok vasıta bulunuyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra özel araçlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları olarak otobüsler, minibüsler, metro, metrobüs gibi seçenekleriniz vardır.

Aynı zamanda feribot ile de ulaşım sağlanabilir. Bunun yanı sıra özel araç kiralamanız için birçok rent a car firması bulunur. Her yerde taksi bulma imkânınız da vardır. Bunlar ve daha fazlası ile İstanbul’da gezebilir ve gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. İstanbul uçak bileti satın al işlemi yapanlar bu doğrultuda farklı vasıtaları kullanarak ulaşım sorunu yaşamaz.

İstanbul Feribot ile Ulaşım

İstanbul’da feribot ile ulaşım sağlama imkânı da vardır. Feribot seferlerini takip ederek gitmek istediğiniz yere bu şekilde kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Yani görüldüğü üzere ulaşım seçenekleri konusunda oldukça kapsamlı bir şehirdir. İstanbul uçak bileti en ucuz seçenekleri için avantajliseyahat.com sitemizde arama yapabilir ve istediğiniz bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul’a seyahat edecek olan kişilerin tercih edebileceği iki farklı havalimanı vardır. Bunlar İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı oluyor. İstanbul Havalimanı uçak bileti alan kişiler oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Otobüs, minibüs, taksi, kiralık araç ve benzeri şekillerde havalimanına gidilebilir. Havalimanından şehre de aynı vasıtalar ile ulaşım sağlanabiliyor. Aynı zamanda HAVAİST ile de havaalanı ve şehir merkezindeki birçok nokta arasında ulaşım sağlanıyor.

Sabiha Gökçen uçak bileti alan kişiler havaalanı ile şehir merkezi arasında kolayca erişim sağlayabilir. Havaalanında araç kiralayarak kolay bir şekilde dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Aynı zamanda HAVAŞ da kullanılabilir. Bunların yanı sıra taksi tutabilir veya metro, metrobüs kullanabilirsiniz. Otobüs ve dolmuşlar da sık kullanılan toplu taşıma araçları olarak İstanbul’da hizmet veriyor. Bu ulaşım seçenekleri ile kolay bir şekilde şehirde gezebilirsiniz.

HAVAŞ İstanbul

İstanbul’a seyahat edecek olanlar için havaalanına en iyi ulaşım yöntemlerinden birisi olarak HAVAŞ gösterilebilir. Bu noktada HAVAŞ ile şehrin farklı noktalarından havaalanına gelebilir ya da havaalanından farklı duraklara gidebilirsiniz. En uygun ulaşım yöntemlerinden biri olarak gösterilebilir. HAVAŞ – HAVAİST ile İstanbul havaalanı ulaşım oldukça kolay bir hale geliyor.

İstanbul’a En Yakın Şehirler

İstanbul’a yakın olan birçok şehir vardır. Özellikle gezmek isteyen kişiler için ideal olan şehirlerin ve yerlerin sayısı bir hayli fazladır. İstanbul’a yakın olan şehirlerden birisi Sakarya’dır. 139 km uzaklıkta yer alır. Aynı zamanda 225 km uzaklık ile Düzce de yakın şehirlerden birisidir. 264 km uzakta yer alan Bolu ise 3 saatte ulaşılabilir. Bunların yanı sıra Bursa, Yalova, Balıkesir gibi şehirler de İstanbul’a yakındır. Uygun İstanbul uçak bileti satın alan kişiler aynı zamanda bu şehirlere de gitme fırsatına sahip olabilir.

İstanbul Şehir İçi Ulaşım

İstanbul’da şehir içi ulaşımın çok kolay sağlandığını belirtmekte fayda var. Çünkü bu şehirde birbirinden farklı pek çok ulaşım seçeneği bulunuyor. Her noktada taksi bulma imkânı vardır. Aynı zamanda metro ile kısa sürede birçok yere gidilebilir. Yine metrobüs de bu konuda oldukça fazla kullanılır. Bir başka vasıta ise otobüs ve minibüslerdir. Aynı zamanda feribot da kullanılabilir. Özel araç kiralama imkânı, havaalanı özel servisleri gibi seçeneklerinizin de olduğunu belirtmekte fayda var. İstanbul uçak bileti bul araması yaparak bilet alanlar şehir içinde bu şekilde ulaşım sağlayabilir.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul’da araç kiralamak en fazla tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisidir. Havaalanları bu konuda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Kiralama noktalarından kolay bir şekilde araç kiralama imkânı vardır. Aynı zamanda şehir merkezilerinde de birçok noktada rent a car merkezleri vardır. Bu noktalarda da araç kiralayabilir ve şehir içinde gezebilirsiniz. İstanbul uçak bileti bulma kapsamında avantajliseyahat.com üzerinde arama yapabilirsiniz.