Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

istanbul Yeni Havaalanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

istanbul Yeni Havaalanı
0 (850) 303 82 80
Tayakadın,terminal caddesi no:1 34283 Arnavutköy/İstanbul
Merkeze Uzaklık: 30 km KM

istanbul Yeni Havaalanı


İstanbul Havaalanı;

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin İstanbul şehrine hizmet veren bir uluslararası havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası'nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki yer alan havalimanı 29 Ekim 2018'de açıldı.İstanbul havaalanı dünyada en büyük havaalanlarından birisi olmakla beraber Türkiye ve Başta Tüm Avrupanın da en büyük yolcu kapasitesine sahip havaalanı olmuştur.İstanbul havaalanı güncel rakamlar ile 14 milyon kişiyi misafir etmiştir.Dünyadan en büyük 4'cü havaalanıdır yüz ölçümü 7650 hektar alana sahiptir.

İstanbul Havaalanı pist sayısı bütün fazlar tamamlandığında, 500 uçak kapasitesi olmakla beraber 6 bağımsız piste sahiptir.istanbul havaalanı ulaşımı havaist ve otobüsler ile sağlanmaktadır yolcu güzergahı olarak araçlar ile ulaşım sağlanarak otopark alanları mevcut olup en son sistemde dizayna sahiptir.

istanbul havaalanında son sistem avm çocuk oyun alanları kişisel temel ihtiyaç alanları bulunmaktadır.Bunlar tüm misafirleri düşünülerek tasarlanmış ve faaliyete alınmıştır.