Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

İstanbul Yeni Havaalanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Yeni Havaalanı
0 (850) 303 82 80
Tayakadın,terminal caddesi no:1 34283 Arnavutköy/İstanbul
Merkeze Uzaklık: 30 km KM

İstanbul Yeni Havaalanı


İstanbul Havalimanı ya da İstanbul Yeni Havaalanı Türkiye ve Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı olarak tasarlanan modern mimarisi ile ziyaretçilerini hayran bırakmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı kapanması ve şehrin yoğunluğunun merkezde azaltılması planlanarak Yeni Havalimanı kurulması ve bu tesisin Uluslararası hizmetler vermesi hedeflenmiştir. 2015 yılı ilk yapım aşamasının gerçekleştiği zamandır.18 Ekim 2018 tarihi ile parkurların kısım kısım tamamlanarak yolcu ve seyahat severlerin kullanımına sunulmuş ve açılışı gerçekleşmiştir. İstanbul havalimanı ucuz uçak bileti olarak açılışına özel kampanya ve fırsat uçuşları sunmuştur. Hizmet kalitesi ile Avrupa’nın en iyi havalimanı olarak tasarım açısından da önemli ödüllere sahiptir. İstanbul ilimizin Avrupa Yakasında faaliyet gösteren İstanbul Havalimanı ulaşım açısından da merkezi bir konuma sahiptir. İstanbul Havalimanında ilk uçuşun gerçekleşme tarihi 1 Kasım 2018’dir. Yeni Havalimanı Uçuş Kodu: IST.Yeni Havalimanı yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. 350 destinasyona sahip havalimanı içerisinde yüzlerce havayollarına da ev sahipliği yapmakta teknolojinin son sınıf kullanılarak oluşturulduğu uçak bilet satış sistemleri döviz büroları Avm ve eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapmakta. Asya, Avrupa ve Ortadoğu’nun kesiştiği önemli bir merkez olmuştur. İstanbul havaalanı işletme hakkın İGA  (İstanbul Grand Airport) yönetimine aittir.

 İstanbul Airport Otopark Hizmeti

Havalimanı kapasitesi toplam 40.000 üzeri araç park etme noktasına sahip. Havalimanı açık ve kapalı olmak üzere 2 kısım otoparktan oluşmaktadır. Yolcu tercihlerine göre bu otoparklara şahsi araçlarınız ile ulaşım sağlayarak vale noktalarına araç bırakmanız mümkün. Uçuş saatinizin gerçekleşmesinden önce online kanallarımızdan direk olarak otopark hizmetlerinden yararlanarak rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı çevresinde özel otoparklar da mevcut bu otopark ücretleri 15-20 TL saatlik ücreti olarak değişmekte.

İstanbul Havalimanı açık otopark saatlik ücreti 15-23 TL. Açık otopark bir günlük ücreti 49 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Yeni Havaalanı kapalı otopark saatlik ücreti 18 TL. Kapalı otopark bir günlük ücreti 69 TL olarak belirlenmiştir.

Fiyatlar 2020 yılı için geçerlidir ücretler değişim gösterebilir. İstanbul Havalimanı abonman otopark hizmet ücreti aylık 488 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

İstanbul havalimanına şehrin çeşitli ve merkezi noktalarından ulaşım sağlamanız mümkün. Yeni havalimanı özel servis ulaşımı HAVAİST  servisleri ile saat başı durak noktalarından yapılmaktadır. Metro ile şuan için direk havalimanına ulaşım sağlanamamakta. Sadece aktarma noktalarından otobüs ve Havaist ile ulaşım sağlayabilirsiniz. HAVAİST  servis saatleri yada havalimanı ne zaman otobüs var gibi saat endişeleriniz var ise dert etmeyin 7 gün 24 saat HAVAİST servisleri durak noktalarından saat başı olarak yapılmaktadır. Trafik durumuna göre yoğunluk gösteren saatlerde ulaşım sağlamanız zorlaşabilir. Uçak bileti saatiniz öncesinde havalimanına ulaşım sağlamanız seyahatinizi kolaylaştıracaktır.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul havalimanı araç kiralama noktaları yolcu giriş katında hizmet vermekte. İstanbul havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım sağlamanın bir diğer yöntemi ise araç kiralamak peki araç kiralamanın kolay yolları nelerdir araç kiralama sisteminin avantajları nelerdir. Araç kiralama seyahatinizi kolaylaştırmanın yanı sıra sizlerin iş yöntemini daha pratik bir hale getirmekte. Araç kiralayarak otobüs ya da vasıta beklemenize gerek olmadan hemen her yere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Online araç kiralamak ve zamandan tasarruf sağlamak isterseniz çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Uçak Bilet Satış Noktaları ve Telefon Numarası

İstanbul Havaalanı uçak bileti satış telefon numarası  0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri hattını arayarak  online uçak bileti satın alma işleminde bulunabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı THY-Türk Hava Yolları Telefon Numarası 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12  


İstanbul Havalimanı Otel Hizmetleri

İGA havaalanı içerisinde bulunan “İGA Sleepod” adlı uyku kabinleri bulunmaktadır. Saatlik olarak 9 Euro karşılığında bu kabinlerin kullanımı mümkün. Uçuşlarını kaçıran ya da uçuş saatleri ertelenen yolcularımızın seyahatlerini keyifli hale getirebilecek bu uyku kabinleri çokça rağbet görmekte. Kabinler içerisinde priz ve şarj istasyonları da bulunmaktadır.

Havalimanı içerisinde ayrıca birde YOTELAIR adlı özel bir otel işletmesi de son sistem otel olarak hizmet vermekte dileyen yolcuların burada konaklama sağlaması mümkün.

İstanbul Havalimanı Hakkında Diğer Hizmetler

İstanbul Havaalanı kendi içerisinde bir uygulama ile yolcularının havalimanını tanımasını ve havalimanı içerisinde bulunan hizmet noktalarını ya da havalimanı güzergâh servis saatleri ve detaylı bilgiler verdikleri bir uygulama imkanı sunuyor. Dünyanın en seçkin markaları havalimanı içerisinde şubelerini barındırmakta. Havalimanı içerisinde 150 ayrı nokta da kafe ve restoran hizmeti 7 gün 24 saat devam etmekte. 9 ayrı bölümden oluşan oldukça geniş Duty Free Bölümleri oluşmakta. Yolcuların seyahat taleplerini karşılamak ve daha detaylı olarak planlanan bu noktalar havalimanını kolay kullanım sağlamasını sunuyor. Dünya’nın en büyük lounge alanı yine İstanbul Havalimanında bulunmaktadır. Ayrıcalıklardan daha fazla yararlanmak için IGA Pass üyesi olmanız gerekmekte.

Avantajliseyahat.com İstanbul Yeni Havalimanı Bilet İşlemleri

Avantajlı seyahat fırsatları yılın her ayında devam etmekte Anadolujet ve Türk Hava Yolları gibi birçok havayolu şirketlerinin uçak bileti fırsatlarından yararlanarak İstanbul uçak bileti almanız mümkün. Ayrıca sizler için mobil cihazlarınızdan kolay uçak bileti almanızı sağlayan uygulamamızı indirerek 7 gün 24 saat ucuz uçak bileti satın almanız mümkün.